Miminku pískají plíce při námaze

englerova14
1. srp 2017

Ahoj maminky,
můj syn se narodil v 31+6tt, dnes je mu 8 měsíců biologicky (6 korigovaně), dostal včas kortikoidy, chvilku měl dech, tíseň, která se ale srovnala, 2 dny byl v inkubátoru při zvýšeném průtoku kyslíku, bez nostrilek, dýchal bez obtíží sám, nezjištěny dechové obtíže, srdce v
pořádku, od 3 dne byl již na klasickém šestinedělí se mnou, bez inkubátoru, prospíval dobře, dosud bez nemoci aj.obtíží.Propuštěn domů 2 týdny po porodu, důkladně vyšetřen, vše v
pořádku.
Od narození se potýkám s pocitem, že při námaze (zprvu zvedání hlavičky, pasení, přetáčení, cvičení Vojty) mu pískají plíce. Včera a dnes to slyšel už i manžel, řešila jsem to už 3x s dětskou lékařkou a dle poslechu je v pořádku, srdíčko i plíce, doporučení na specializované pracoviště jsem si nevydupala, prý je zdráv, ale nezdá se mi to.
Včera večer jsme cvičili Vojtovu metodu a výrazně při zvedání trupu a pak hlavičky pískal, dnes ráno také, když je na bříšku, píská, jen když už je unavený a tedy se i víc namáhá. Pokud je v klidu, dýchá čistě, při spánku také bez obtíží.
Nevím, zda to mám řešit, nebo jsem už přecitlivělá (pořád ho od porodu hlídám) a nic to není a je to normální.
U prvního syna si ale nic takového nepamatuji.
Mají to i vaše děti?
Děkuji za informace a přeji hezký (ne moc žhavý) letní den, Monika a Matýsek

pajula123
1. srp 2017

U nas byly podivne dychaci potize jednim z priznaku ABKM-po nasazeni diety to uplne ustalo. Cimz nerikam,ze to musi byt u vas,jen podnet,protoze nam trvalo dlouho,nez jsme si to uvedomili. Kazdopadne drzim palce,at brzo prijdete na pricinu a maly zas dycha v pohode!

englerova14
autor
1. srp 2017

@pajula123 malý ale s travením mlíčka nikdy problém neměl a prospívá, ale děkuji za info

fullera
1. srp 2017

@englerova14 Náš Venoušek občas jakoby píská, když intenzívně pláče (bolí bříško...). Neřešila jsem to nikde, protože jinak nemá žádné dýchací potíže... a paní doktorka, když ho poslouchá, tak také nikdy neříkala, že by se jí cokoliv nezdálo...

englerova14
autor
1. srp 2017

@fullera děkuji za info, malý jediné co mě ještě napadá, tak že se snadno unaví, když je na bříšku, ale to může souviset i s nezralostí, rehabilitujeme, ale je pořád ty 2-3m pozadu oproti donošeným dětem...ale nikdo mi na to nikdy nic neřekl

mandala
2. srp 2017

Syn měl podobné obtíže od malička, nyní ve třech letech mu odhalili astma, což se nemusí podle poslechu poznat...