Poplach monitoru Jablotron Nanny

letadylkokane
3. kvě 2018

Ahoja, dneska v noci mi zacal piskat monitor dechu. Dcerka ma tri tydny, mam ji v postylce tesne u sve postele, takze jsem u ni byla ve vterine. Kdyz jsem rozsvitila, normalne dychala a nechala se i nakojit. Barva byla OK. Mate zkusenosti, co se vlastne mohlo stat a proc to piskalo? Diky.

vanea
3. kvě 2018

@letadylkokane Máte úplně nový? (tj ne z druhé ruky, nebo třeba rok starý..) Máš ho kde? těsně pod matrací? bez hnízdečka? kolik malá váží? máte ho správně daný? (tj nemohla se "skulit" moc ke kraji, kde třeba "nezabírá" tak dobře?
taky ho máme, používáme 8m a vše ok bez poplachu..byl daný první 4 měsíce hned pod hnízdečko, až pak pod matraci

vanea
3. kvě 2018

jinak miminka dýchají nepravidelně, možná jí to chvilku trvalo=) může být víc faktorů, ale jestli byla ok, tak bych si jen pohlídala jak to tam máš dané a nebála bych se..

letadylkokane
autor
3. kvě 2018

@vanea je uplne novy, dany je pod matraci, baterky jsou cajk. Mala ma 3,5 kg a lezela na monitoru, nebyla posunuta. Jsem z toho uplne vyrizena

evaaskalova
3. kvě 2018

Nekdy se proste stane, ze to pozlobi. Me se to tez stalo a to ve chvili kdy mala byla vzhuru, hrala si s rucickama a ja ji sledovala kousicek od ni ze sve postele. Pokud byla v poradku, klidne dychala,nebyla promodrala, neresila bych to. 🙂

denny27
3. kvě 2018

Ano... pár dní po příjezdu z porodnice pípal u dcery..mohla mít velkou prodlevu mezi nadechnutím, i na to Nanny upozorňuje...

letadylkokane
autor
3. kvě 2018

Holky, diky za zpravy a uklidneni. Celou noc jsem nespala, porad jsem sledovala tu blikajici kontrolku a poslouchala, jak mala dycha. S prvni dcerkou ktera mela 2,5 kg (40+4) se mi tohle nikdy nestalo. Ale to jsem mela Baby Sense, s Nanny nemam zkusenost, tak jsem vyjevena. Volala jsem i nasi doktorce, ta mi rikala, ze monitory casto piskaji, ze pokud je na pohled normalni a nechova se jinak, nemam to resit. Ale vysvetlete to te moji hlave...

sasui1
3. kvě 2018

@letadylkokane i my meli tuto velmi neprijemnou zkusenost. Stavalo se mi to uz v porodnici. Syn mel proste delsi prodlevy nez se zase nadechl a uz to zacalo piskat. Ja ho potom musela prestat pouzivat pro sve dusevni zdravi :D dodnes (20m) ma melci dychani ze do nej nekdy v noci musim stouchnout ale vse je v pohode 🙂

lucie01
3. kvě 2018

Cca do 3 měsíců jsme měli monitor na matraci - prcek spinkal na peřině a v zavinovačce ( u prvního syna se nám taky 2 x spustil, měli jsme ho také pod matrací, tak jsme ho přesunuli a byl klid ).

anavi29
3. kvě 2018

Dobrý den, známý dětský Dr. pracující na novorozeneckem říkal, že Nanny jsou hodně poruchove- pípání ikdyz je vše o. K. , že v nemocnici je vsechny vyměnili za Babysense. Mají teď trojčata, a když jim někdo nabízel Nanny, tak odmítl.. To jsem se bohužel dozvěděla pozdě... Pro syna jsme taky měli Nanny a několikrát pískal... Byla jsem z toho hotová, v noci nespala... až pak jsem se od známého dozvěděla o poruchovosti Nanny...

letadylkokane
autor
3. kvě 2018

@anavi29 Dekuju za info. Ja mela BS pujceny z porodnice. Nanny jsem dostala jako darek, takze uz jsem jiny neresila. Kdyby piskal casteji, asi pujcim zase BS, za ty nervy by mi to nestalo. I kdyz jde o dar od cloveka, ktereho si hodne vazim.

v_erunka
3. kvě 2018

My máme Nanny a parkrat zapiskala. Poprvé hned navečer, co jsme přijeli z porodnice. V prvních třech týdnech hvizdala asi šestkrát,od té doby nic. Většinou to teda bylo přes den. Ono je to asi tím, že se ta malá miminka při tom nádechu skoro nehnou, tak proto je to vyhodnoceno na poplach. Kamarádka měla BS a úplně stejný problém.
Tady v porodnici měli právě Nanny a pujcovali je i na půl roku domů.

alicie_k
3. kvě 2018

Měli jsme Nanny po 2 dětech a nikdy mi nezapípal. Až byl syn větší a dala jsem monitor pod matraci a syn začal hodně po postýlce cestovat tak začal pískat. Uklidila jsem ho do skříně. Původně jsem ho chtěla používat tak do roka ale myslím že mu bylo asi 8 měsíců když jsme ho schovali.

marii90
3. kvě 2018

Mame ho taky. V navodu pisou, ze u nejmensich se nema davat az pod matraci, ze jak jsou deti lehke, muze dojit k chybnemu snimani 🙂

"Řešení:
Děti do 3 měsíců mají nízkou hmotnost a  nemění svoji pozici v  postýlce, doporučujeme umístit
snímací podložku přímo pod prostěradlo, osušku či deku. Tím minimalizujete možnost falešných
poplachů. Jakmile se začne dítě v postýlce pohybovat, nainstalujte snímací podložku pod matraci."

peta898
3. kvě 2018

Máme babysense a pískal nám do synova půl roka třikrát..byla jsem z toho vždy několik dní vyřízená a hrozně se bála..ale myslím si, že to nebyl úplně planý poplach, že mohl mit větší pomlku mezi nádechem.Synovi je teď 14 měsíců, cestuje po postýlce a monitor funguje bezvadně ☺Jsem za něj moc ráda i v tomto věku.Napriklad nedavno mel syn vysoké horečky a líp se mě spí, když je pod stálým dozorem.
Jenom pozor na to,jak jste psala, že máte postýlku přímo u vaší postele.. když budete ležet na kraji postele,monitor vás může snímat!!
Přeji ať už se to neopakuje a máte klidné spaní 😉

luciklim
3. kvě 2018

@letadylkokane mas pod deskou jeste podlozku? Oni to tam snad i pisou, ze to nema byt primo na zbrdlinkach 🙂

letadylkokane
autor
3. kvě 2018

@luciklim nemam, ale asi udelam perestrojku a snimac pujde pod prosteradlo nahoru.
@peta898 postylku mam kolmo na svou - hlavama k sobe, do pismene L, nedotykam se ji.
Taky jsem z toho uplne vyrizena a mam ted strach si brat malou k sobe do velke postele.

luciklim
4. kvě 2018

@letadylkokane co to je perestrojku? 🙂) dej tam tu podlozku a bude to v pohode. My tam mame ten papirovy kryt z krabice 🙂 nikdy plany poplach nebyl, pipal jen jednou, kdyz se syn posunul mimo podlozku 🙂

kejt29
4. kvě 2018

Meli jsme pujcenou Nanny, byla tedy po jednom diteti a v noci piskal i 5x. A zbytecne. Takze u druheho jsem pujcila z porodnice BS a ani jeden falesny poplach za skoro 7mesicu.

bonulinka
4. kvě 2018

@letadylkokane Nanny měli v porodnici a pískal hned první noc. Sestra byla úplně v klidu, že se jim to stává každou chvíli, protože je prý poruchový. Domů bych si ho proto nepořídila.