RS viry a zápal plic u měsíčního kojence

anomisss
1. led 2015

Ahoj holky mám syna a je mu měsíc a půl už 14 dní je v dětské nemocnici ☹ Začalo to nachlazením kdy při další kontrole u dr. jsme byli posláni na rtg kde zjistili nález na plicích byli sjem hned posláni do nemocnice kde si malého nechali na JIPCE tak mu byli podávány kortikoidy a antibiotika a nad hlavičkou měl hadičku s velkých vzduchem. No tam byl cca týden (něco málo přes ) no a 3 dny zpátky v noci malého museli převést na ARO ☹ protože přestával dýchat ☹ tam konečně dostává potřebnou pomoc. Doktor mi řekl že má na plicích onemocnění z RS virů které se normálně šíří vzduchem takže je ted na přístroji který celkově dýchá za něm ( myslím že je to oscilátor ? :-/ ) né jen že mu podávají kyslík ale i mu musí pomáhat s odebíráním oxidu uhl. papá přez hadičky a musí mu podávat dvě látky aby byl v umělém spánku jednaz toho jsou opiáty aby měl ,,umrtvený " hrudníček kvůli hrudnímu koši který by bránil roztahování plic pomocí přístroje . Je to hrozný ☹ mám o něj šílený strach ☹ setkala jste se s tímhle některá ? ☹

loafeer
1. led 2015

@anomisss ahoj, to je šílené....cítím s tebou, zrovna ted lezim s petitýdenním synem na dětském- má podezření na zápal plic, špatně dýchá, strašně kašle, málo pije...zatím má teda jen mucosolvan a inhalační léčbu, takže oproti vám nám prakticky nic není....moc jsem ti nepomohla, ale držím pěsti, at jste brzo ok, u těch miminek je to fakt na palici takové nemoci:o(

anomisss
autor
1. led 2015

☹ to je mi taky líto ale u pětiletého dítěte už to jde díky bohu léčit. Jelikož můj maty je tak maličký tak ho vlastně nemají čím léčit a ještě k tomu když jde o vir ☹ takže mu sice pomáhají tím že je v umělém spánku a že mu roztahují plíce ale jinak si musí sám vytvořit v tělíčku protilátku na to aby si dokázal zahojit tu plicní tkáň a zbavit se toho ☹ byl tam přes vánoce i nový rok jsem z toho úplně na prášky ☹ byla jsem 2 dny na ubytovně pro matky abych tam s ním mohla být celý den a pořád mu něco vykládám ale je to těžký dívat se na něj a vidět ho na těch všech hadičkách a tak ☹

hojda
1. led 2015

Naše malá (v létě 2,5 roku) měla v létě taky zápal plic, takový hodně podivný, prý teď řádí, je to virového původu. Antibiotika měla dvoje, ale vlastně na to ani nepůsobí, bylo to celkové přelečení. Bohužel od té doby je malá pořád nemocná a stále kašle a nemůžeme se toho zbavit. Zkus se poptat na homeopatiky, ty bys mu mohla nějak dát, snad s tím lékaři nebudou mít problém. Přeji, aby bylo brzo lépe!

pistalinda35
1. led 2015

@anomisss držím moc palce, náš skoro roční Kája měl už 5x antibiotika (pokaždé něco jako angína a 2x měl zároveň zánět na plicích) .. 3x jsme leželi v nemocnici. Teď naposledy jsme bohudik jen denně dojížděli na injekce. Držím moc palce a rodině přeji hodně sil a pevné nervy. .. Držte se a ať vše dobře dopadne. Věřte doktorům...