Dvouletý syn se začal bát koupání

veverkatana
19. zář 2016

Poradite mi nekdo nejakou radu??? Muj skoro dvoulety syn se zacal bat koupani. Koupani vzdy miloval. Pred tydnem jsme v koupelne cistily odpad a jak slysel ty zvuky takove to bublani a pod. Tak ho od te doby nemohu dostat do vany. Ani do male vanicky a v jine mistnosti. Silene hystericky rve, krouti se a napina jen aby se dostal z vody ven. Je nezvladnutelnej, kdyby mel nekdo nejakou radu budu rada. Dekuji

dinushka00
19. zář 2016

Něco takového dělala moje mladší sestra když byla miminko, ta se bála stísněného prostoru, jediné co platilo bylo, že musel někdo vlézt do vany i do vaničky :D pokud to bylo nutné aby věřila že to nic není 🙂 po pár dnech to vyšlo a pak už postupně byla sama 🙂. Vyzkoušejte to, hlavně pomalu a nenutit ho když nebude chtít tak ho opláchněte v umyvadle 🙂 to jsem musela jeden čas dělat s mým malým prckoletem :D a chudák se bál kohoutku, ale stačilo z toho udělat něco srandovního a už mu to bylo jedno 🙂 snad to pomůže 🙂

olga_
19. zář 2016

@veverkatana Mám doma taky skoro dvouleťáka. Záleží, nakolik je možno se s ním domluvit a vysvětlovat. Každopádně bych netlačila na pilu. Zkusila bych přechodně koupat stylem otírání vlhkým hadříkem. Už naštěstí nejsou aspoň taková vedra. Po nějaké době bych zkusila nabídnout tu vaničku, případně zase koupelnu.

elis16
20. zář 2016

s vlastním dítěm tuto zkušenost zatím nemám, ale bratr když mu bylo kolem dvou se taky bál. Vím, že do vany ho máma nemohla dostat vůbec a tak to zkoušela postupně. Nejdřív s trochou vody v lavoře, kde si nejdřív dokázal namočit jen ručičky. Časem se přestal bát a dneska mu voda nedělá problém 🙂 určitě násilím nenutit a časem to zvládne 😉

veverkatana
autor
20. zář 2016

Ja si rikam, ze to zkusim pomalu postupne. Ale jak mam umyt a oplachnout vlasky mimo vanu netusim . Asi budeme mit par dni vzdycky holt doma trochu potopu. Doufam,ze ho to brzy prejde.