Bobathova metoda. Doporučíte, kde v Praze ideálně na pojišťovnu?

lela82
6. zář 2020

Ahoj maminky, chceme prejit z Vojtovky na Bobath koncept a chci se zeptat, zda nektera muzete doporucit misto v Praze, kde je to idealne na pojistovnu. A jakou mate zkusenost? Ma to cenu? Malemu je 6,5 mesice a v poloze na brisku je opozdeny, dela stale letadlo a neplazi se. Vojtovku s nim uz cvicit nechci, hrozne u toho vyvadi a vyridi se pri kazdem cviceni tak, ze vzlyka jeste 10 minut a pri naslednem kojeni usne... Prijde mi to na nej moc. dekuji

squezy
6. zář 2020

@lela82 A proč cvičíte vojtovku? Protože ještě v 6,5 mesicich "jen" pase koniky? Nebo je hypotonicky, nebo něco jiného? My jsme cvičili vojtovku a zkusili jsme jednou (za peníze) bobatha a nedá se to srovnat. Vojtovka je šílená, ale fakt funguje. A funguje rychle. V 6 mesicich ale je úplně normalni, že dělá letadylka. Plazeni není vůbec nutný, vubec to nemusí dělat a aby dítě v roce chodilo, tak by se mělo rozlezt mezi 8 až 10 mesicem. A co si budem, hodně děti chodí až po roce, takze máte ještě furu času.

amazonkajanik
6. zář 2020

@lela82 mě se syn neplazil ještě pomalu v 8měsících. Až když mu padl 10,tak mudr rozhodl,že je čas na neuro a než jsme se tam dostali,tak začal rovnou lézt,že jsem ho ani nestíhala. Teď mu bude 15měsíců a týden chodí 😉
Takže jestli tam není nějaký vážný problém ,vojtovku bych necvicila a zbytečně tím dítě nedeptala. Vím od tchýně,jak je to náročné. Švagr se narodil s rozštěpem páteře a díky cvičení chodí. Nebýt tehdy doktora,který to s ním nevzdal(a pár operací,které dnes u nás nikdo nechce dělat a hlavně jsou extrémně drahé),byl by upoután na inv.vozík

anirij332
6. zář 2020

Prechazeli jsme z vojtovky na bobath, protože nám maličký nechtěl jist, pít, spát, byl mrzuty cely den, šílený ... od té doby co jsme přešli na bobath tak je na tom lip, rozjedl se a už nám začíná chodit po 4 🙂 když jsme začali s vojtovkou ve 4 měsících tak byl o 2 měsíce opožděný ... teď má 6 měsíců a je o 2 měsíce napřed 🙂 vojtovku jsme cvičili jen týden... podle fyzio je to především tím, ze má svoje tempo 🙂 nemuseli bychom dal nic cvičit, ale má diastazu 🙂 přechod je určitě správný 🙂

lela82
autor
6. zář 2020

Resili jsme slehlou hlavicku a diky tomu jsme se dostali na na rehabiltaci, kde nam helmicku rozmluvili, ale s tim, ze cviceni nebude od veci. Ma diastazu brisnich svalu a celkove slabe brisko, je na nem opozdeny. A neni tam moc stabilni (casto dela to letadlo).Ale jinak vali sudy a neni na tom tak zle.. Tak jsme cvicili, ale hrozne u toho vyvadi a musim mu pak i odsavat nos, jak mu tecou nudlicky a to 3-4 x denne delat uz proste nechci, ale zase mam vycitky, kdyz cvicit nebudu, tak bych chtela zkusit toho Bobatha. Prave ho nechci stresovat tolikrat denne, kdyz na tom neni podle mne tak zle...

lela82
autor
6. zář 2020

@anirij332 a mohu se zeptat, chodite cvicit v Praze?

alcar
6. zář 2020

@lela82 a delas dobre. Predepsat v dnesni dobe vojtovku na slehlou hlavicku, bez podstatne neuro dg. je opravdu nebetycna kravina a takoveho lekare ci fyzioterapeuta bych hnala holi. Ze se neplazi jeste v 6,5 mesicich vubec nic neznamena. Plazeni nemusi byt vubec soucasti vyvoje. Staci, kdyz zacne do 10 mesicu lozit a ani to neni vylozene meznik (pouze v tabulkach). Na posileni brisnich a zadovych svalu a stabilizaci osy bohate staci Bobath, ktery je setrna, hrava a nenarocna metoda i pro rodice. Deti u toho nebreci. Takze pryc s vojtovkou a hura na Bobatha. Nebudes litovat. A z vyvoje v tomto stavu si vubec nedelej hlavu, plazit se nemusi a na lozeni ma jeste furu casu. 😉

lela82
autor
6. zář 2020

@alcar dekuji za podporu. . prave no... nechci ho zbytecne zatezovat... A mate prosim nekdo tedy kontakt na nejake rehabko, kde cvici Bobath a je to na pojistovnu? dekuji moc

alcar
6. zář 2020

@lela82 ja jsem z Opavska, takze bohuzel neporadim.

alcar
6. zář 2020

@lela82 kazdopadne na pojistovnu, pokud vam rehabilitaci predepise lekar (praktik s pripadnym posvecenim fyzio lekare), by to melo jit.

alcar
6. zář 2020

@lela82 tady jsem namatkou pres vyhledavac nasla nejaka jmena. Tak zkus. https://www.bobathconcept.eu/cs/kontakt/kontakt...

elencze
6. zář 2020

Rozhodně bobatha. My na něj chodili.My jsme z Ostravy, kde přímo sídlí centrum, které certifikuje všechny bobath terapeuty u nás. Samozřejmě jsme to měli placené z veřejného pojištění. Tady najdeš terapeuty, kteří jsou členy České asociace dětských bobath terapeutů https://www.cadbt.cz/

elencze
6. zář 2020

Jinak, my cvičili kvůli hypotonii a predilekci hlavičky, malý je hodně dlouhý a má po mě velkou hlavu, takže jsme museli posilovat. Sedět začal těsně před rokem, lézt po čtyřech v 13,5 měsících, chodit v 19 měsících. Ale když nás v 22 měsících propouštěli z rehabek, byl závěr, že hrubou motoriku dohnal a v jemné a orální sféře je velice napřed.

anirij332
7. zář 2020

@lela82 Nene v Praze ne, jsme kousek od Brna, ale jen píšu ze vojtovka a bobath jsou sakra rozdíl a změna je určitě dobra 🙂

merope
8. zář 2020

Já cvičila vojtovku kousek od Palmovky, ale přišlo mi, že to bylo tak na pohodu, že se u toho často i chechtal. Tak kdybys hledala, můžeš zkusit i změnu. Jen neberou VZP.