4leté dítě. Kdy nejpozději zapsat do školy?

popelkaa23
25. dub 2023

Ahoj, me dceři jsou 4 roky 31.11. Ji bude 5 let .
Chtěla bych se zeptat kdy ji mám zapsat do školky ?
Jsem doma, nijak jsme nepospíchali na nástup do školky.
Právě naopak dcera se mi narodila ve 28. týdnu těhotenství s porodní váhou 790 g. Je na mě hodně fixována nehne se beze mne nikam, mně jde o to jestli už teď ji mám zapsat do školky nebo ještě mám čas. Já vím že musí mít rok ve školce jakoby předškolní. Chtěla jsem ji nechat doma co nejdéle abych ji pomalinku učila na cizi kolektiv . Nechci tu rozebírat všechny podrobnosti jen mě zajímá kdy ji mohu nejdéle zapsat do školky ? Dekuji 💐

xxx3d
25. dub 2023

příští rok na jaře, jak budou zápisy do školek.

popelkaa23
autor
25. dub 2023

@xxx3d takže tak v květnu ? Myslíte ze nám to bude vycházet dobře ? Dekuji 💐

mishka87
25. dub 2023

Předškolák bude až od září 2024, takže není kam spěchat. K zápisu stačí jít až příští rok na jaře. Jen si musíš zjistit, kdy má vaše školka zápisy. U nás jsou třeba už začátkem dubna. Vše najdeš na stránkách příslušné školky.

popelkaa23
autor
25. dub 2023

@mishka87 skvěle , dekuji moc holky . Jsem rada ze si ji mužů ještě nechat doma moji prďolku ❤️☺️

marketa1218
25. dub 2023

@popelkaa23 Tak na ten předškolní rok, vám to vyjde příští rok na jaře. Já jsem dceru dala na třech letech a první rok je často nemocná. Také jsme byly pořád jenom spolu, ale zvládla to krásně a já vím, že jsem udělala dobře. Každé dítě je ale jiné. Takže vy příští jaro 🙂

xxx3d
25. dub 2023

@popelkaa23 úplně teď nevím, jestli jsou zápisy do školek v květnu, nebo v dubnu, ale prostě až ten příští rok a věřím tvé malé slečně, že to zvládne. 🙂

popelkaa23
autor
25. dub 2023

@xxx3d také tomu věřím ze to zvládne , je šikovná vše zvládá skvěle . Akorát je hodně na mě a na manžela fixovaná. Ale to dopilujeme ☺️ Dekuji

xxx3d
25. dub 2023

@popelkaa23 není se čemu divit, při té porodní váze, že tam ta fixace je, akorát se připrav na to, že to bude šíleně těžký pro tebe, možná víc než pro ni, ale věřím, že to zvládnete. zkus se třeba poohlédnout po nějaké dětské skupině, my jsme tomu doma říkali "školička", nevím odkud jsi, jaký máte možnosti výběru, ale takový ten prvokontakt by nemusel být špatný, myslím ještě před školkou jako takovou, jeden, dva dny v týdnu na dopoledne, dítě je mezi zhruba stejně starými dětmi... no, uvidíš nakonec sama
není to nátlak na tebe, abys ji někam dávala, ale takový malý oťuknutí pro dcerku, třeba i proto, aby ta školka za nějaký rok a půl nebyla šok.

popelkaa23
autor
25. dub 2023

@xxx3d To máte pravdu , už teď je to pro mě těžké jen nad tím přemýšlím .😊 My jsme z Kolína možnosti je tu docela “dost “ . O té skupině ještě něco dohledám . Dekuji za tip 👌

lencaa11
25. dub 2023

@popelkaa23 taky bych asi poradila nějakou skupinku kde třeba občas se potka z dětma ať to pak není šok jak pro vás tak pro malou ta předškolní už je závazek že tam bejt musí jasně třeba pár dní vynecha ale není to jako že když by to nesla nějak špatně tak se nedá odhlásit třeba

leila7
26. dub 2023

@popelkaa23 31.11 se narodila aha.tak to jeste neni na svete ne?😀😀😀

krisstina93
26. dub 2023

Příští jaro, další rok bude mít povinny, zápisy jsou jednou v roce, většinou začátkem května, tak to si musíš sama ohlídat, abys ho neprosvihla. Sleduj pak třeba webovky vybrané školky.

popelkaa23
autor
1. kvě 2023

Takhle špatně jsem napsala dcery datum 🙈 narodila se mi 31.10.2018 .