Cesta do školky s 3,5 letým v golfáči. Není to divný?

alterna
6. zář 2011

Jezdite do školky nekdo kočarkem. Mame 3,5lete ditko a mame školku asi 15 minut pesky. Napadlo me rano jezdit golfáčem, bylo by to takhle brzy rano rychlejši. Ale nevim jestli to neni divny🙂, mate zkusenost?

vendulka
18. lis 2013

@jasekd já nikoho nehodnotím a nekritizuji, otázka byla zda je to divné, tak jsem napsala můj názor že je to divným, když máš jiný, to je tvoje věc 😝

alisek
18. lis 2013

odpověď na otázku: jo taky je to pro mě divný, zlášť pokud je dítě zdravý a může chodit ale na druhou stranu ať si to dělá každej jak sám uzná za vhodné a neohlíží se na druhý, je to jeho věc.

@jasekd mám syna co udělal první samostatný krůčky ve 22měs. (květen) a ještě ten rok (listopad) jel naposledy v kočáru.

alisek
18. lis 2013

@alterna já bych začala jezdit na kole a vozit dítě na sedátku a v zimě pokud nasněží tak na sáňkách nebo bobech to nikomu nepřijde divný ikdyby mu bylo 6let 😎

etinka
18. lis 2013

Zažila jsem maminku se 4 letou holčičkou,jak jezdily do školky.Bylo to přes celé město a bylo to rychlejší.Ovšem zažila jsem i maminku ze školky,která na káře vezla 5,5 letou dcerku do školky,že je prý po zápalu plic☹( a to už vypadalo zvláštně....osobně jsem používala golfky na dlouhé cesty do cca 3,5 let u syna také, ale syn je hyperaktivní,takže tam to bylo z bezpečnostních důvodů🙂)

janiart
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
xmarg04
4. pro 2013

Me to teda tak divny neprijde, ja sama chodila v 10 mesicichc, ale kdyz me potreboala babicka vodit na 6 do skolky (jo, driv i v tuhle dobu se davalo... 😅 ) a bylo to 35 minut ostrou chuzi dospelaka, jezdila jsem na kocaru podle me do 4 let urcite, protoze to se proste nedalo...

killi
4. pro 2013

já si nemůžu pomoct, ale mě to taky přijde divné v tomhle věku. Je spousta možností od kola, koloběžky, odrážedlo nebo na svém kole. Některé děti se vozí v kočárku dýl, ale 3,5 roku už je moc, zvlášť, když už chodí do školky.

luciebx
4. pro 2013

ja se taky musim priznat ze je to divny.. samotnou by me nenapadlo vracet se k golfkam kdyz malej chodi.. muze litat na motorce nebo tak.. nedavno sme byli se znamyma venku.. jelikoz si nedovezli kocar tak jejich necele 2 roky stara holcicka byla v nasich golfkach.. a jak chtela chodit.. nas mladej co ma 3.5 roku se chtel vozit.. tak si sedl.. a fakt sem si pripadala jako magor.. ze tak stary ditko v kocaru...
kdyz je malej na motorce.. tak vali jak fik ze za nim musim sviznou chuzi valit.. takze kdyz uz myslis na to ze ti to bude trvat.. tak to vyres jinak... myslis ze ve skolce maji prochazky na 10 min a min? holka ty vali venku.. a nachodi se xkrat vic.. takze nedelat z Ditka chudacka.. at si maze po svych

luciebx
4. pro 2013

@alisek sanky nebo boby jsou neco jinyho... na tom vidis dovadet I dospelaky 😀 ale takhle velky dite v golfkach je uz moc 😉

chroustinka
4. pro 2013

@alterna jestli vam to usnadni cestu do skolky a ditko vam do toho kocarku ochotne sedne tak proc ne. kazde dite je uplne jine, u nas by toto neproslo jak z moji strany tak ze strany syna (od 1a3/4 roku jen chodi, kocar byl pro me vzdycky na prekazku a on si zvykl chodit). jako kdyz vidim takto velke dite v kocaru tak sice koukam blbe 🙂 ale zas si rikam, necum matko nevis proc to ditko v tom kocaru je, nevidis do toho.

moudivlacek
4. pro 2013

me to divny neprijde, kazde dite neni takovy chodec, aby rano slo pres cele mesto, plus samo maminky pospichaji do prace, my jsme taky ze zacatku jezdili do skolky v golfacich a ne jedini, normalne se nechaly v satnicce, ucitelky s tim nemeliy absolutne zadny problem, navrhovane kolo, odrazedlo me taky napadlo, ale syn ma dost velke problemy jak s jemnou,tak hrubou motorikou, takze ani ve 4 a 1/4 roce neumi na takovem tom kole odrazedle a to klasicke trojkolkove odrazedlo je mu zas samo male 😀 snazili jsme se o vikendech co nejvic trenovat,ze zacatku fakt stylem do kramu 200m, cesta mnohdy trvala i pulhodiny ale pomaloucku se to lepsilo a ted chodi do skolky bez problemu: Jedna vec je chuze jako takova,to ve 3,5letech asi dite bez postizeni zvladne, ale druha vec je cilena chuze z bodu A do budu B. Konzultovala jsem to i s detskou psycholozkou a deti do 3-4 let s tim mivaji jeste potize. Uprimne bych se na ostatni vykaslala a udelala to tak,aby to vyhovovalo tobe i malemu. 😉

tulena
4. pro 2013

Mám téměř 3leté dítě a pokud nás nevezme do školky a práce manžel ráno autem, beru kočár nebo nosítko, protože bychom jinak museli vstávat o dost dřív. S kočárem na tramvaj dojdu za 5 minut svižné chůze, kdybychom šli pěšky ráno, tak to dá minimálně na 20 minut, syna budím, bývá rozespalý a tudíž pomalejší a nechci ho (a sebe) budit ještě o to dřív. Popravdě mě vůbec nenapadlo, že by na tom mohlo někomu připadat něco divného! A i kdyby, je mi to šumák, rádši si pospím. 🙂 Pokud navíc odpo máme ještě lítání po městě, bez kočáru by všechno trvalo šíleně dlouho, takže to pak střídáme chůzi a kočár a jsem za to ráda. Pokud mám dostatek času, kočár neřeším, jedeme-li ale někam dál nebo potřebujeme-li stíhat dopravu, beru aspoň nosítko. Syn teda začal chodit dost pozdě a měl problémy s nohama a zádama, takže taková jistější chůze, kdy se dalo jít bez kočáru, začala až tak ve dvou a půl letech.

betelgeuzz
4. pro 2013

Upřimně, když vidím větší dítě na kočárku, tak se taky podivím. Na druhou stranu, je mi po tom prd, že? 😀 Polovina rodičů doveze dítě před školku autem a to nikomu divný nepříjde. Tak proč by někdo, kdo nemá k dispozici auto, nemohl vízt dítě na kočárku.

moudivlacek
4. pro 2013

@betelgeuzz to me taky napadlo, u nas vetsina rodicu dojede pred vchod, dite dojde dva metry a je ve skolce 😀

renros
5. pro 2013

Zvolila bych určitě jiný urychlovač - odrážedlo, kolo (pokud jezdí), koloběžka....

lenkalenulka
5. pro 2013

Ja nevim me mala od roku a pul chodi skoro vsude pesky jen na delsi prochazky po zoo apod jsem brala jeste kocarek ale i tak v nem byla jen na spinkani... nikdy nerekla ze by ji bolely nozky apod. A kdyz fidim ctyrlete deti v kocarkach nechapu to, pak si rikam jestli nejsou treba po nejake operaci nebo tak me to prijde proste divne tak jako dudlik v peti letech apod...

kytkakvete
5. pro 2013

Jsem pro jinou alternativu urychlení jako odrážedlo apod., hlavně si na tom vytrénuje nožičky, jak už tu někdo psal, ale asi bych se nad tím nepozastavila 😉 . Taky si nemyslím že by děti v tak útlém věku byli tak zlomyslné že by se vysmívaly, v pozdějším ano o tom žádná, ale možná jen nemám takovou zkušenost 😉 .

ivarei
5. pro 2013

Jiste, kdyz nekdo s detmi neujde pesky ani 100 metru a jezdi autem, nikdo se nedivi... Kdyz se svym pupkem potrebuju nekolik kilometru do mesta, tahnu deti pesky, protoze neridim... naposledy jsem mela deti v kocarku asi pred pul rokem, protoze bych neusnesla nakup - a bylo mi z tech pohledu okoli tak zle, ze jsem se zarekla, ze kocar uz ne. Na druhou stranu, koukaly jen maminky - nikomu jinemu to divne neprislo 🙂. Jinak teda dodam, ze deti ujdou opravdu obrovske vzdalenosti, chodime denne minimalne na 3 hodky ven, spis mam problem je s pupkem a batohem s nakupy ukocirovat :D

anchapancha
5. pro 2013

Situaci naprosto vystihují maminky, které poukazují na vožení autem. Když budeš vozit děti na všechny kroužky autem (a sebe taky), tak budeš za dámu, Když potlačíš kočár, ještě si zasportuješ, dítě aspoň ofoukne čerstvé povětří, tak jsi divná... 🙂 Samozřejmě, odrážedlo, kolo, koloběžka... je lepší, ale pokud to z nějakého důvodu nejde, tak proč ne?
Ale jestli cílem dotazu bylo zjistit, zda se najdou maminky, co budou po straně pomlouvat, tak ano, najdou se. A děti samozřejmě mohou být taky zlé,

vegal
5. pro 2013

Radši jet s kočárkem,než být vystresovaná,jestli do práce dojdu včas.Před rokem syn krásně chodil za ruku v klidu.Přes zimu jezdil v golfkach a pak začal zlobit.Teprve před pár dny jsme začali chodit ven bez kočáru.Ono se to pěkně povídá maminkám,kterým děti neutíkají a poslechnou na první zavolání.Já měla neustálý strach,aby mi nevběhnul pod auto,pak se taky rád válel po zemi,že dál jít nechce a to jsem byla za kočár ráda.To samé v obchodech.Ani jsem nemohla pořádně nakoupit,pořád jsem ho někde naháněla,i když to trvá pořád.A na odrážedle neumí nebo se mu nechce,a já jsem za to ráda.Už vidím ty sprinty a rozbitou hlavu nebo cokoli jinýho... ☹

pampeliska1
5. pro 2013

Já si někdy říkám, co si o mě lidi myslí, když naši mega holčičku v 19 měs. vozím v kočáře...vypadá fakt starší, chodit začala v 16měs a ještě moc daleko neujde, takže kočárek je kromě auta naše hlavní přibližovadlo. Ale na lidi kašlu, jen si na to někdy pomyslím, co se jim asi honí hlavou 😀 😝

hojda
5. pro 2013

Pokud člověk ráno nestíhá a spěchá, tak by mi bylo šumák, jak se tam dostenem, hlavně ať je to co nejrychlejší 😀

kikimaruska
5. pro 2013

My třeba když byli malí, měli jsme vesnickou školku 2 km. Nikomu nebylo blbý, že nás mamka vezla oba v kočárku (já 3 a něco, brácha 2 roky). Brácha seděl v korbě, já dole v košíku, když byla zima, jeli jsme na saních-tedy mamka nás tahla. Odvezla do školky, nechala tam kočár-jak někdo psal a šla další půl kilometr na vlak a jela do práce. Auto bylo v tu dobu vzácnost a řídil jen tatka a my jít pěšky, tak jak tu někdo už psal, tak aspon další hodinu na cestu do školky další ze školky a to nemluvě o tom, že i školka má svoje plány, kdy jdou děti na procházku, dovádějí na zahradě...Do té samé školky sem dávala staršího syna na 3l a popravdě sem ho vozila autem,protože sem pak pokračovala autem, ale samy učitelky mi řekly, že dítě by mělo být schopné pak ve školce normálně fungovat a ne brzdit kolektiv tím, že nejde na procházku, protože ho z ranních dvou kilometrů už bolí nožky...apod. Já teda s kočárkem problémy neměla, protože syn byl a je malý a vypadá na rok a půl méně, než mu je, ale rozhodně maminy co cupitaj s větším dítkem nejen do školky v kočárku vubec neodsuzuji. Naopak sem třeba jako samoživitelka ocenila, když se syn vezl, neutíkal, nakoupila sem si a ještě vše naskládala do kočáru (když nebylo auto), na odrážedle bych ho ve městě v provozu rozhodně nepustila, protože by vlítl pod první auto, co jede okolo. A nic mu neuteklo, ted chodí trasy xxx kilometrů bez problémů a naopak se divím, že kamarád, který chodí mnohem mnohem déle neujde ani z poloviny to, co Kuba, co se prostě občas svezl v kočárku i "po Limitu". 😉

antarres
5. pro 2013

Divný mi to nepřijde, pro zrychlení cesty do školky to úplně chápu. 🙂))

tulena
5. pro 2013

Ad odrážedlo, syn ho miluje, ale rozespalý ráno na něj odmítá vlézt. Do školky jezdíme do centra města, hodně aut, tramvaje, nic bezpečného pro prtě na pidi motorce. :-/

dana3262
6. pro 2013

@alterna ja myslim, ze si muzes dělat, co chces a na názory ostatních se vyprdnout. Nedávno jsem přišla pro syna (3,5) do skolky (mam dvojkocar ještě pro 2letyho), naložila je oba do kocarku, vrazila jim dudliky a jeli jsme. Pěkně se prospali, oba.. ale zastavila me učitelka a povídá "ale paní kolegyně" (dělala jsem pedak a chodila k nim do skolky na praxe ) "koukám, ze uz jste toho ze školy hodne zapomnela". 😀 ale co, bylo krásné a ja byla rada, ze se prospali na čerstvém vzduchu a ja ještě stihla nakoupit 😉

jancip
6. pro 2013

Dělejte to tak, jak to vyhovuje vám a dítku. Ostatním to může být jedno. Syn je tedy mladší (v únoru bude mít dva), chodí krásně od 12ti měsíců, má výdrž, ale nikam s ním nedojdu. Za ruku nechce jít a sám jde většinou na opačnou stranu, než máme jít, takže jezdíme kočárem. Jemu se tam líbí, přemístíme se tam, kam potřebujeme a tam si lítá. Každá situace je jiná a děti taky. To, že někdo odložil kočár v 18ti měsících, nemusí znamenat, že to tak mají udělat i ostatní. Jediným měřítkem by pro mne bylo, zda dítko chce, a zda se mu jiné děti nesmějí.

vladla
6. pro 2013

Je to divné a tobě taky,jinak by ses tady na takovou hovadinu neptala! 🙂)

vladla
6. pro 2013

Je to divné a tobě taky,jinak by ses tady na takovou hovadinu neptala! 🙂)
Něco jiného je,když jdete třeba na túru...
Ale do školky....je to tvá pohodlnost.

terezapetrova
6. pro 2013

@vendulka je to jedine o Tve/Vasi vlastní zkusenosti. Třeba muj syn přes potize nechodil ani ve 2 letech, tezko by v 18ti mesicich nekam dosel.. Muzu se zeptat co myslite tim "u Vas" dekuji 🙂