Dárek pro učitelky v mateřské škole. Co by je potěšilo?

jiss
4. kvě 2023

Prosím o tipy, co by potěšilo učitelky v mateřské škole ke konci školního roku. Spousta lidí dávat nějaké rukodělné kravinky, to mi přijde, že to vyhodí, jak přijdou domů, jinak by toho měly plný byt. Kytky dávat nechci. Minulý rok jsem kupovala makronky, ale letos by to chtělo změnu. Je lahev vína nevhodná? 🤔

cilkat
4. kvě 2023

Lahev vína mi přijde, že je hodně ošemetná v tom, abyste se trefila do chutě... manžel je doktor... Víno se nám tu velmi hromadí. Principiálně mi rozhodně nevhodná nepřijde, ale chce to trochu znát chuťě dané osoby.
Naopak dárky, které u nás vždy najdou uplatnění, jsou oříšky, sušené ovoce, čokoláda (čím víc opravdu čokoláda a méně komplikovaná bomboniéra, tím lépe)... minule dostal balíček čerstvého ovoce od místní zelinářky a byl to jeden z nejlepších dárků vůbec. ... ale uznávám, že je to trochu modifikované i tím, že máme malé děti, ale to ty učitelky mohou mít taky, že?
Z věcných dárků by mohlo být zajímavé něco, co použije třeba na přípravu nějakých úkolů pro děti: ať už barevné propisky, gelová pera, nějaké spešl fixy... Prostě spotřební materiál, který by byl trochu luxusnější, než to, co se běžně dá dětem na hraní.

konidana
4. kvě 2023

my dávali vždy malou kytičku, co děti samy natrhaly na louce/v pangejtu. Případně bylinkovou ze zahrady od babičky. Vždy měla obrovský úspěch a učitelky byly nadšené

tereza0111
4. kvě 2023

Otevrela jsem pro inspiraci a je hned v tvem prispevku :D Ja byt ucitelka, tak doufam, ze nebudes inovovat a das mi zase makronky! :D (inspiruji se a budu davat taky. Neznam nikoho, kdo by je nemel rad )

gdpr
4. kvě 2023

Já osobne Vino by som nedala uz len preto, ze nemusi jej chutit a celkovo alkohol ako darcek si nemyslim, ze patri do skoly. Já by som dala nejaku poukazku do knihkupectva alebo papiernictva (moze kupit za to detom v skolke nieco alebo sebe), nejaky darcekovy kos s vonnou svieckou (povedzme si uprimne kto nema rad vonavy dom😂) a malickostami (cokolada, caj, oriesky, ovocie kludne z domu nieco vlastne napr med alebo nieco napecene napr tie makronky alebo susienky...)

luucia
4. kvě 2023

já jsem dávala takový ten kornout naplněný různýma oříškama v čokoládě.

sarrita
4. kvě 2023

Já dávám učitelkám v MŠ dárky na Vánoce i na konci školního roku a řešívám to jedlými dárky - oříšky v medu, lepší čokolády, zajímavé čaje (loni v červnu to byl čaj s přichutí drinku Cosmopolitan) apod. A jako učitelka na střední jedlé dárky ráda dostávám, včetně toho vína 😉 (moje třída už to ale řeší tak, že se mi složí na větší kytku a láhev ginu, protože ví, že ho mám ráda). 😉

palja
4. kvě 2023

@jiss já dávám taky jedlé dárky. Tenkrát to tady radila nějaká p. učitelka, co jim udělá největší radost a všechny se shodly, že dárky, které se dají sníst. Takže dávám bonboniery, oříškové kornouty, lepší čokolády, kornouty že sušeného ovoce apod.

martinka_33
4. kvě 2023

Budu dávat skleničku mandlí v cukru a soli, miluju je a věřím že i paní učitelky si je zamilují. Skleničku nechám pomalovat dítě, ať je to originální a taky trochu od něj.

g_m
4. kvě 2023

Jsem ucitelka davam vino nebo prosecco 😎 Makronky jsou taky fajn napad 👍 Hlavne ne hrnečky, cokolady a pracholepky...

g_m
4. kvě 2023

@gdpr Ucitelky jsou taky lidi a ne jeptisky a vino se na konci roku rozhodne hodi 😎😁

missym
4. kvě 2023

@jiss Dávám většinou nějakou jedlou drobnost (oříšky v čokoládě, sušené ovoce). Loni jsem dávala takové malé lahvičky šumivého ovocného vína a k tomu doma upečené malé perníkové srdíčko a malý krém na ruce. Letos syn odchází, tak mám připravené malé svícny na čajovou svíčku, dostanou zase něco na zub a letos i kytičku - ale spíš třeba bylinku v květináči, aby to nějak využily.

gdpr
4. kvě 2023

@g_m tak ale s vínom sa veľmi ťažko človek trafí do chute a niekedy je to skôr nevhodný darček ako vhodný u mňa by to bol rozhodne nevhodný. Alkohol mám rada príležitostne ale víno ani cítiť nemôžem lebo ma hneď z neho napne. A v okolí mám naozaj dosť ľudí, ktorí nemajú radi víno alebo len pár konkrétnych si pochutnajú a keď to konkrétne nie je v ponuke nedajú si žiadne. Pochádzam z učiteľskej rodiny doma sme mali mraky vína ktoré nikto nechcel lebo nikomu nechutili. Ale sladké, slané, sviečky, med sa hneď využilo.

terulin
4. kvě 2023

Já měla loni úspěch s marmeládami.

krisstina93
4. kvě 2023

Ja dávala každé ucitelce láhev lepšího vina a byly nadšené :D jinak bych vzala třeba mixit, nějaké oříšky hezky zabalené, to zas nesl starší do školy, v zimě sem dávala cajovou kolekci. Nemám rada pracholapy, kytek mají vždycky tunu, nějaké poukazy se pak prodraží, když je těch učitelek několik a nemá to byt trapne, svíčky apod kravinky taky dostávají od každého.

krisstina93
4. kvě 2023

@gdpr ale tak do chutě se nemusis trefit ani s tím ostatním, třeba učitelka vůbec neji sladké, třeba je alergicka na ořechy, med apod. Ono i s tou kytkou, já bych třeba půlku kytek musela hned vyhodit, protože jsem alergicka :D u něčeho drahého, viz třeba nějaké hodnotnější poukázky se muze cítit trapne. Svíčky taky, já třeba palim jen nějaké druhy a pečlivě si vybírám vůni, z většiny těch hodně vonavych mě po chvíli bolí hlava a ani nemusi byt zapálené. Proste ať das cokoliv, tak je riziko, ze to nikdo neocení.

xxx3d
4. kvě 2023

já jsem dávala na vánoce a potom ještě ke dni učitelů
ke konci roku ne, protože školka frčí stále
k vánocům buď "slaný" balíček ze sýrárny (gran moravia) a nebo kosmetiku pupa
a ke dni učitelů knižní poukázky
jinak, co se týká vína, tak jak psaly holky výše... trefit se do chuti...
za mě by to vyřešil sekt, ten se vypije asi vždycky : -)

marea2000
Odpověď byla odstraněná
Zobraz