Dáváte děti do školky i s kašlem?

cherie24
13. lis 2022

Dáváte děti do školky, když kašlou? Malá nastoupila od září a za tu dobu měla kašel už asi 5x + další srandy přitáhla a naprskala i na nás. Momentálně byla 2 týdny doma, pak 3 dny ve školce a teď zase zbytek týdne dost kašle, takže je doma, ve čtvrtek jsme byli i pro jistotu u Dr. a nic převratného neshledala. Ale když jsem pro ní ty 3 dny chodila, přišlo mi, že tam ty děcka prostě všechny kašlou. Pokaždé jsem viděla minimálně 2 děti. Tak si tak říkám, jestli jí mám nechat doma nebo poslat do školky, protože mi to přijde absolutně zbytečné, jí 2 týdny doma kurýrovat, když jí stejně pak pošlu mezi chrchlající děti... 🤦Není to u těch dětí už prostě "normální" podzimní stav? Nemá rýmu, ani žádné dávivé záchvaty kašle, ale prostě kašle no, tak co s ní?🤷

svackova
16. lis 2022

@cherie24 syn byl minulý rok víc doma jak ve školce. Ucitelkam vadilo naprosto vše. Museli jsme i od doktorky nosit potvrzení že nemocný není. Někdy mi ho bez domluvy i sami odhlásily. Mít netolerantní vedení v práci asi by mě i propustili. Teď je předškolák a do školky chodit musí tak zatím je klid. Měla jsem ho teď doma s lehčí rýmou. Uvidíme co bude přes zimu. Ale moc se nedohlíží na to jak jsou oblečení když jdou ven a ještě mají přes zimu bazén, tak se zimy hrozím.

majca16
16. lis 2022

Nečetla jsem předchozí komentáře, tak snad se po někom neopakuji. Ale je kašel a kašel. Syn třeba za den 3x zakašle, takže do školky chodí. Pak je kašel kdy kašleš celý den a to do školky nechodí. Dobrý ukazatel je pro mě noc, pokud kašle v noci a potřebuje kapky, tak do školky nejde. Většinou kašel souvisí s rýmou a s tou nechodí nikdy.

maxulekapcule
16. lis 2022

@majca16 no a to je... Já a můj syn máme vazomotorickou rýmu... Takže porad ... Takže i náš se to řídí kašlem...

cilkat
16. lis 2022

V říjnu jsme si nechala děti dva týdny doma, protože pokašlávaly (jeden týden z toho jsme měli dovču a druhý mi přišly furt moc načatý)... dva dny před tím, než měli jít do školky, začaly chrchlat mnohem hůř, než když jsme je stahovala... hm... stejně jsme je do tý školky poslala, protože starší už je předškolák a má povinnou docházku... a světe div se, nikdo neřekl ani popel a děti se za tři dny celkem uzdravily... Takže všeho s mírou - vůbec nekašlací děti prostě nemám zhruba od října do května... Snažím se je neposílat do kolektivu v tý fázi, kdy se nemoc rozjíždí - protože to jsou podle mě infekční a navíc nejvíc unavený. Ale prostě zdravě vypadající dítě, ketré občas zakašle, do školky pošlu, protože jinak by tam nebyly vůbec.

claire90
16. lis 2022

Deti jsem si nechavala doma, jsem v domacnosti a proste by mi to me svedomi nedovolilo davat nemocne dite do skoly, jen proto, ze ostatni chodej taky uchrchlany a s nudlema pod nosem a ze jsem takovych deti za tech 6let videla dost. Chapu, ze ti co pracuji si nemuzou nechat dite doma s kazdym prdem, ale kdyz ta moznost je.. Kazdy at se zaridi dle svych moznosti a sveho svedomi..

toluma
16. lis 2022

@elinka90 to je teda síla. Já bych rozhodně do školy nebo školky neposlala dítě, který mě prozvracelo noc. Jednak kvůli eventuelní nákaze okolí, ale hlavně kvůli tomu chudákovi malýmu, kterej určitě bude unavenej, bude se trápit a nedejbože se pozvrací ještě tam...

maxulekapcule
16. lis 2022

@maggiele tak jistě že je, ale ne vždy je infekční ;)

petrasipkova1
17. lis 2022

@ilonne jak říkám, nejsme doma, různě se střídáme, po směnách, na úkor spánku po noční apod, já kvůli tomu pracuji mimo svůj obor, dělám teď úplně něco jiného, protože v bývalé práci bych musela být do pěti plus cesta domů. To je nereálné s dětmi. A jelikož je u syna pravděpodobně možný innáběh na astma, tak je zaleceni důležité. Dneska jsem zrovna potkala kamarádku, která mi líčila jak je s chrchlajici dcerou doma 3 týden a mala teda chrchlala fest. Taky všechny vytery ok. 🙈 takže jen to chce čas na odhleneni. Kamarádka dala v práci výpověď, protože holky se ji periodicky střídají a buď je nemocná jedna nebo druhá 🥴 je to těžké v te školce, dceři je teď 7 a je to o strasne moc lepší ten zdravotní stav. Tak ještě vypiplat mladšího a bude to 🙈

markves83
17. lis 2022

@swan42 Přesně to jsem chtěla napsat např já pracuju a horko těžko to všechno stíhám už mám teda školačku ale tím hůř stále nestíhám Ono i MD jako taková není žádná flakarna kór s více dětmi nebo nespavcem Ale k tématu viditelně nemocné dítě do školky či školy nedávám když jsem nemohla ještě pracovat z domu chodila s tatínkem do práce