Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

eyael
9. lis 2011

@berenika39 - taky nechápu, na takovéhle argumenty nikdy nevím co říct, přijde mi, že daný člověk se úplně zbláznil a jedná naprosto nepochopitelně 😖 😠 😨

reruna
9. lis 2011

@berenika39 bude veška? nebude veška? 😀 ale ne vážně, to teda potěší...u nás ve školce byly vši loni, byly v každé školce ve městě (jsou tu 4), ty děti si to prostě mezi sebou předají) ale náš to naštěstí nechytil, protože kvůli rýmě moc ve školce nepobýval...ale kontrolovali jsme každý den a měla jsem z toho hrůzu, ještě že mám kluky s jemnými vlásky ostříhanými nakrátko, jinak to musí být děs běs
@verbalinka neboj, vši se tajit nesmí a infekční nemoci taky ne

aandrea22
9. lis 2011

@many Já už dětem nedávám žádny ty tabletky a sirupy na imunitu, už fičíme jenom na medu a propolisu, tak půl roku. Se nám to osvědčuje. Dokonce sem našla aj takový přístroj na odparovaní propolisu, propolair se to jmenuje, to je úplně super, zapneš to, voní to –ne moc, a ty máš dobrý pocit, ze něco děláš pro zdraví svých dětí🙂

brisalek
10. lis 2011

Tak mala byla ve skolce 14 dnu a dnes ji radsi necham doma, protoze trochu chrapti a ma i takovy chraplavy kasel. Bohuzel to nema ze skolky, ale zase nam nosi nemoci tatinek☹ (ma d uteryATB, ze bud angina nebo zanet nosohltanu, mel pres 39 teplotu...) sice jsme ho izolovali na samotku, ale holt ta infekcnost je horsi pred tim nez se projevi teplota a to byl celou dobu s nama. Mala zatim teplotu nema, tak uvidime.

ined77
11. lis 2011

ahojky 🙂 ,
u nás stále zdrávo, ale...včera si jdu pro malého a vidím na naší skříňce změť punčošek, slípků, tílka a trika 😨 .vejdu do třídy, pozdravím, řeknu pro koho jdu a uč. hned, že se matýnek počůral a durch..tak říkám...no stane se 😅 😉 a ona prý...no, to by ale nemělo 😕 😠! ..tak jsem ji obratem informovala o tom, že nehodu neměl dobře půl roku a že ve školce je to také poprvé 😝 .a dnes ráno tam malý nechtěl jít 😨 , brečel, že se nechce oblékat a že nechce do školky ☹ .poprvé za celou dobu!
po takové době? 😕 ...ptala jsem se ho, co mu řekla na počůrání paní uč. a prý ježišmarja 😖 ...no aby se náhodou nepotento 😖 ....věci z něj stáhla a tak jak byly nechala na skříňce, ani do sáčku to nedala.
je to nějaké divné..mmch...je to ta uč. co měla po dětech křičet 😒.viděla jsem ji podruhé a podruhé mě okamžitě nakrkla 😅.a malý ještě říkal, že spinkali jinde...takže je asi slučují, že je jich ve třídách málo 😒.

@aandrea22 🙂 ...ahoj 🙂 ...a je to drahé ten odpařovač? mně propolis udělal vždy fajn službu a tohle zní zajímavě 🙂 .

brisalek
11. lis 2011

@ined77 jo, jo nekdo by snad ve skolce ani ucit nemel nebo by po nejake dobe mely jit zase na nejaky kurz o vychove deti. Kazdy dnes uz vi, ze se nema za pocurani karat, ze to nikam nevede🙂.

Holky chtela jsem se zeptat, jestli mate nekdo zkusenost s horskym slunickem?? Rikali ve skolce, ze ho kupuji a ze to tam budou poustet, kdyz tam deti nebudou, aby to nicilo bacily....Jedna zdravotni sestricka rikala, ze to v jeslickach taky pouzivali a ze to pomahalo.

@aandrea22 a kolik davas medu treba do caje. Ja jsme ted male orad varila caj a davala stavu, protoze byla zvykla na vodu se stavou a caj jakykoli kor teply odmitala. Ale po 14 dnech uz si zvykla, takze ji do toho zacinam pasovat🙂 med a citron....jeste sice pridam stavu, ale az si zvykne na tiu chut medu, tak zacnu stavu ubirat.
Ale nevim kolik. Lzice do pul litru staci?

ined77
11. lis 2011

@brisalek 🙂 ..jsem podobného názoru, ono se to ukazuje ve více oborech 😝 😉 .
nejhorší ale je, že se bojím té souvislosti..včerejší počůrání a dnešní odmítání školky 😒 , ale možná to jen tak vidím já 😨 ...uvidíme.
o tom horském sluníčku to slyším přiznám se prvně 🙂 .

aandrea22
12. lis 2011

@ined77 No laciný to není, já jsem koupila takovou včelku za 2 tisíc, jsou tam ale taky dražší modely. Koukni se na www.propolair.cz. Není to ale Čína a je to taky celkem hezký. Já mám taky ráda propolis. Líbí se mi, že je to přírodní, ale taky naše – tedy žádna exotika 🙂

aandrea22
12. lis 2011

@brisalek Já dávám dětem 1 lžičku do hrnku (2 dcl). Oni ale mají rádi sladké, no jo 😖 . Nedávej ale med do moc horkého čaje, on potom ztrácí účinek.

ined77
13. lis 2011

@aandrea22 🙂 ...děkuju 🙂 .tak že by mi to přinesl ježíšek? 😎 😀

verbalinka
14. lis 2011

Ahoj, Will má svoje první ATB ☹ Náběh na zápal plic, tak v pá dostal 3denní atb, aby se to podchytilo. Celá jejich třída lehla, včetně učitelek 🙄
Propolisový odpařovač vypadá super. Že by taky Ježíšek? 😀

ined77
14. lis 2011

@verbalinka 🙂 ...jejda, tak to je děs ☹ .a zabralo mu to? 😨 a teprve první ATB? tak to je super...naše 9ti měsíční kačka už měla ATB 2x 😢.
maty začal kašlat více zase v pátek, ale dnes už dobré...chtěla jsem ho ještě nechat doma, ale nechtěl 😅 .
kačka se zatím drží...ťuk ťuk ťuk 😔 .

verbalinka
14. lis 2011

@ined77 jo první. Do týto doby jen rýma a kašel, skoro bez teplot a horeček. Jdeme na ko zítra, tak uvidím, jestli to pomohlo. No, horečka odešla, ale kašle stále dost chrchlavě 😅 Ale kašle jen párkrát za den, rýma šla odsát jen 2 dny. Takže mu to, podle mě, pořád sedá dolů. Ale já to trošku čekala. Pokašlával už přes měsíc, tak jsem čekala, že to někam sedne. do třídy chodila, prý, hooodně němocná holčička a ta to na všechny plivla.
2x atb za 9 měsíců je dost ☹ Ale když je to nutný 😔

ined77
14. lis 2011

@verbalinka 🙂 ..tak snad to bude lepší! 😔
já to nechápu 😒 ...přeci ty učitelky to dítko při příchodu vidí..tak když hergot vidím, že je někdo evidentně zralý do postele, tak dítko pošlu domů ne 😖 (s rodičem pochopitelně 😅 ).
chudě dítko a chudáci všichni ostatní ☹ .
u malé ATB... první měla ospen na angínu, 10 dní a stejně jí nezabraly! ☹ a teď podruhé je vlastně měla jen necelé dva dny..na to věčné zahlenění..ale z toho se jí vyklubala šestá nemoc a z těch ATB(sumetrolim) zvracela a měla průjmík, tak jsme je po domluvě s dr. vysadili 😝 .je to sajrajt..ale jak píšeš..když je to nutné, tak nenaděláš nic ☹ .

verbalinka
14. lis 2011

@ined77 dr říkala, že rodiče často přivedou dítě a zdrhnou. A měřit každému teplotu se nedá. A troška rýmy a kašle se toleruje, protože to většinou nic není. U nás už chodil chlapeček s ATB, přinesl si od dr že už není infekční 😖 Ale k tomu dítěti je to totální nezodpovědnost.
To už jsem slyšela, že ospen moc nezabírá 😅 Ale u tý šestý to bylo dost předčasný je nasazovat, ne? Nedává tvoje dr atb moc brzy? A dělala jí crp?

eyael
14. lis 2011

holky, já minulý týden dala dceru naprosto zdravou do školky a v pátek mi jí předávali s rýmou ☹ děti tam kašlou, chrchlají a smrkají všechny, včetně učitelky 😠 o víkendu jsem jí nasadila preventivně mucosolvan, aby jí to nekleslo na průdušky jak bývá u nás zvykem, takže už taky vykašlává a smrká 😕 ráno jsem to hlásila učitelce, ta jen mávla rukou, že ok 😖

verbalinka
15. lis 2011

@eyael no prave. Nema smysl resit lehkou rymu a kasel, protoze by do skolky ani nemohli chodit. Kasle a rymuje tam kazdy dite ☹

ined77
15. lis 2011

@verbalinka 🙂 ..no jo, já vím..ale přeci když ty uč. děti znají, tak vidí, že je dítko nemocné i od pohledu ne?skelné, očka, bledé ☹ ...je to ale hlavně o rodičích, to je pravda.já taky ''neřeším'' když malý 5x za den zakašle...ale s ATB dát dítko do školky je opravdu nezodpovědné ☹ .
naše dr. nemyslím, že by hýřila ATB..to fakt ne..ale kačka byla zahleněná už fakt víc jak tři týdny a hodně a nešlo se toho zbavit 😒 ...ta šestá přišla až po nasazení ATB...pravda je, že tentokrát nám CRP nedělala.ale aspoň jsme je mohli vysadit hned zkraje 😉 .
a ten ospen dostala na angínu..první den měla CRP 77 a druhý už 180!pak dělali testy na mononukleózu,protože v krčku měla pořád červeno,ale nepotvrdila se.

@eyael 🙂 ..ano, i u nás jsem viděla na uč. stole půllitr s čajem a paralen 😖 .ale to je nejspíš všude tak ☹ .

aandrea22
15. lis 2011

@ined77 No ježíšek je dobrý na dárky. 😵 Jenom mne nocí čím sem starší tým míň. 😀

aandrea22
15. lis 2011

@ined77 Ted jsou taky u nás všichni nemocný, když jsme u těch nemocných dětech v školce, naše pani učitelka mela dnes dost velkou rýmu… 😢

ined77
17. lis 2011

@aandrea22 🙂 ...tak to jsme na tom stejně.... 😀 ..čím víc je v rodině dětí, tím jsme my chudáci starší na tom bídněji a bídněji 😝 😀 .

jinak u nás se ''pro změnu'' zase soplí 😝 ...tentokrát to pošlo teda ze mě se přiznám 😔 ....už i mě ty bacily sejmou a to je co říct 😒 .ale do pondělka času dost, tož budeme přes víkend zase kulírovat...ostatně jako každý v poslední době 😖 .

ined77
19. lis 2011

ahojky 🙂 ,

u nás už opět nemocno ☹ .včera jsem byla navečer s malým na pohotovosti, bolelo ho ouško...a píchali mu ho 😢 .poprvé.
v pondělí kontrola.alespoń že ho to chytlo doma a ne ve školce ☹ .a to jsem si ještě libovala, že přes st, čt a víkend doléčíme tu věčnou rýmu 😝 ☹ .

babulinkab
20. lis 2011

@ined77 tak můj syn byl tři dny ve školce tento týden - od pondělí do středy, včera s ním byl manžel na pohotovosti -měl horečky, bolelo ho v krku, zatím je to teda prej jen viroza, v krku má teda zarudlo....

denimoni
20. lis 2011

Tím,že se ve školce nacházejí nemocné děti , získává to vaše imunitu. Tím,že ho při každým kýchnutí budete nechávat doma , si těmito soplíky a kašli neprojde a potáhne se mu to až do školy. Těmito nemocmi si každý musí projít. Vy to jen odkládáte tím,že ho hned necháte doma!.... A momentálně když pracuji,chodí dcera do školky i s rýmou,protože nemůžu mít ani já ani manžel 2x do měsíce paragra!!!!
Ale je to jen můj názor!!!!

ined77
20. lis 2011

@denimoni 🙂 ...ale samozřejmě že získávají děti imunitu...ale třeba dítko s ATB nemá ve školce co pohledávat.je to nezodpovědné hlavně vůči němu, ale i k ostatním.
já synka s běžnou rýmou doma nenechávám, dokonce ani s ''lehkým''kašlem, ale pokud má rýmu hnisavou a chrble jako tuberák...tak potom doma zůstat musí...potřebuje to ''vyležet'' a mít klid.

berenika39
20. lis 2011

@denimoni jestli náhodou není těch nemocí ve školkách tolik, protože tam dávají maminky evidentně nemocné děti?
opravdu nestojím o to, aby moje dítě získávalo imunitu díky alibismu jiných maminek. Uzn ávám, že je něco jiného sem tam ucpaný nos, zakašlání, z toho fakt nevyjdou, ale zarudlé oči, tekoucí nos a kašel jak starej chlap, to do školky nepatří.

andyalukasek2008
22. lis 2011

Ano, dítě tak získává imunitu a časem by se to mělo lepšit. Ale nemyslím si, že by nemocné nebo silně nachlazené dítě mělo jít do školky přenášet bacily dále... Imunitu si otrká, ale přeci pak by mělo zůstat doma, ne? \určitě není správné, že se ve školce nacházejí nemocné děti, to potom s budováním imunity nemá zhola nic společného, ale je to o kontaktu dětí s přímou nemocí v akutním stadiu...
Takže ano, ať se Lukáš otrká, jasně, že chytne, ale nemá tam co nemocný dělat a léčí se doma...

aandrea22
22. lis 2011

@denimoni No já jsi nejsem istá že se imunita získá tím, že se dětí nakazí...A taky, já když jsem chorá a pracuji, tak tím dost trpím, tedy si myslím že taky, když pošlu své dítě do školky choré, taky to není moc dobrý
😢 Podle mne, získá dítě imunitu pobytem venku, zdravou stravou, přírodními produkty, pohodou doma a tak dál….

aandrea22
22. lis 2011

@denimoni No a já taky nemůžu zůstávat doma s dětmi, tak když jsou choré, tak musím platit opatrovatelku, což není levné – proto není nad prevenci 🙂

ludva
22. lis 2011

@denimoni Milá maminko, tak se mi docela ulevilo, že dle bydliště nemůže tvé dítě posilovat mému dítěti imunitu!!! 😝 Chápu, že nemůžeš mít s dítětem s každou nudlí doma, ale vůči ostatní to tedy moc fér není, ale spíš pěkné sobectví. Pardon. To je můj názor!