Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

verbalinka
10. kvě 2012

@berenika39 už atakuje 15 kg? 😀 A tvoje zpráva je boží 😀 😀 😀

mamkamarketa
autor
10. kvě 2012

@verbalinka tak muze to mit jinak,ale nic z toho co pises neni urcite ''normalni'' a stalo by za to,to razatne resit. jak si psala,ze mudre,to prijde normalni... 🙄 ☹

mamkamarketa
autor
10. kvě 2012

@berenika39 tedko jsem vazila tomase 13,3 😵 uz fakt nutne potrebujem novou sedacku. uz ste poridli?

berenika39
10. kvě 2012

@mamkamarketa ne, máme do 36, počkám, až bude větší - na výšku, a bude moct mít pásy od auta. zatím mu bohatě stačej ty vniřní od sedačky, ted bez bundy úplně v poho, mě to přijde bezpečnější, zatím necháme tuhle.

kammka
10. kvě 2012

@mamkamarketa no ta teda moc pracovně vytíženě nevypadala.. ta babička... 😠 ale problém je v tom, že maminka spíš nechtěla babičku obtěžovat..
já mít babičku v baráku, tak dítě který "pokašlává" do školky nedám. jenže spousta lidí si myslí, že tím se právě buduje imunita.. no to se spíš ta imunita úplně zmrzačí.
@berenika39 hele na tom něco bude.. malá taky mnohem líp jí..kolikrát oba koukáme, kolik toho do sebe nacpala..a poslední dobou i hlásí, že i ve školce snědla.. což je teda zázrak..ale ona nechrápala, dýchala nosem, tak nevím, možná že jí to ale na to polykání vadilo..
@verbalinka loni touhle dobou jsem se v práci (v Praze) skoro dusila, pálily oči... tak mi na to alergoložka dala nějaký pilule, ulevilo se mi moooc.. a měla jsem přijít na podzim, jenže to jsem byla těhotná a pak znova.. tak zkusím letošní podzim, ale vypadalo to na nějaký pyly z okrasných dřevin, většinou to začalo cestou do práce v busu na okraji Prahy..a pak jsem musela mít zavřený okno celej den...letos to není tak zlý, jen mi teče rýma, mám dráždivý kašel, ale nijak moc a maličko mi slzí oči..ale všude všechno kvete a kolem je řepka.

evaviki
10. kvě 2012

@kammka tak mne sa taky alergie každým rokom zhoršuje.. Teraz uz mám za sebou 3-4 tyzdnovu rýmu (v po ke března) a teraz uz třetí tyzden rýmu a druhy tyzden kašel.. Občas vykasliavam, občas len suchý.. Tak asi budem musiet niekam ist, otravuje mi to život..

mates22
11. kvě 2012

tákže, kačka má výsledky všechny OK, v moči nic a v krvi taky ne, ledviny pracují jak mají............takže ještě příští pondělí to sono a snad to nebude fyzický, celkem se mi ulevilo, dost jsem i v diskuzích a na netu hledala a vypadá to, že by to mohla být psychika, hodně dětí to tak má, že prej si tím uvolňují stres..........a jí se to přesně shoduje s tou dobou, kdy začala kňučet, že nechce chodit do školky

berenika39
11. kvě 2012

@mates22 to je zvláštní, ale ok, mělo by to řešení....s tím se dá pracovat, hlavně aby ji nic nebolelo, školka se vyřeší. držím palce.

mates22
12. kvě 2012

@berenika39 díky, čekala sem na výsledky necelej tejden a zrovna tobě asi nemusím vysvětlovat, jak mi bylo 🙂 , poslední noc sem skoro ani nespala, jak mi v hlavě šrotovalo

berenika39
12. kvě 2012

@mates22 no o tom bychom si mohly asi povídat 😝 . hlavně že je to dobrý.

mates22
12. kvě 2012

@ined77 hele, co ta voskovka, už je venku??? 😝

ined77
12. kvě 2012

@mates22 ...jejda, no ale na jednu stranu opravdu dobře 😵 .
jo voskovka 😅 ...no asi už jo, ale popravdě..katu pak kakala dvakrát takovou hromadu, že jsem hledání voskovky zavrhla a prostě jí věřila 😀

mates22
12. kvě 2012

@ined77 😀 😀 😀 tak to úplně chápu 😀 😀 😀

ined77
12. kvě 2012

@mates22 ... 😀 věřím 😀

mjanca
12. kvě 2012

ahoj holky

@ined77 😀

@mates22 jsem rada, ze vysledky dopadly dobre a ze je to "jen" psychika

Lucka byla ve skolce 3 dny a od patka ma uz rymu ☹ jsem z toho smutna, tohle prece neni mozny. Nechapu to. Je na vikend u babicky, tak jsem zvedava, s cim se vrati.

ined77
12. kvě 2012

@mjanca ...ahoj, no já bych to svedla na počasí, u nás se také soplí ☹ .
tak snad to nebude nic velkého 😉

mates22
12. kvě 2012

@mjanca ta to je blbý a ta změna počasí teď tomu asi nepřidá, každopádně držím palce ať je to dobrý

lojzina
12. kvě 2012

ahojte...nedocitala sem,jen posl.prispevky-u nas se taky sopli 😉 😒

evaviki
12. kvě 2012

U nás zase maly celu noc brecel, ze ho boli ucho a brusko.. Rano sa přidala hlava a mal 38.. ☹ Brusko sa uz vyriesilo, kakal po 3 dnoch, takže ok. Ucho ma snad len ofuknute z metra a naivně dufam, ze teplota bola z vycerpania.. Teraz uz sa na nic nestazuje, teplotu zatím nema, uško neboli.. Tak uvidíme. Já som dnes mala neskutocnu migrenu, takže děs...

mates22
13. kvě 2012

@evaviki jéj, držím palce, aby to opravdu nic nebylo...asi je nějaký divný tlak venku, já sem ani v noci nemohla spát, tlak mi lítá sem a tam a od rána jsem celkem nepoužitelná, jak mě bolí hlava ☹ . Jdu se pokusit něco uvařit, ještě, že děti nezlobí 😉

berenika39
13. kvě 2012

mě taky bolí hlava!! bude konec světa nebo co?? 🙄 🙄 🙄

mamkamarketa
autor
13. kvě 2012

@berenika39 me bolela hlava cely den vcera,ale to byla kocovina 😀 🙄

berenika39
13. kvě 2012

@mamkamarketa já to měla od klimošky z auta, mě i jako škrábe v krku 😝 , tak nevím, co je lepší - alkehol nebo krk 😝 😝 😝

mamkamarketa
autor
13. kvě 2012

@berenika39 alkohol 😀

mamkamarketa
autor
14. kvě 2012

@evaviki ahoj,tak co malej?

reruna
14. kvě 2012

Ahoj, všem marodům přeju brzké uzdravení, Míša je už 2 týdny zdravý, teď jak byly ty svátky, tak chodil vždy jen od středy do pátku, tak se nestihl nakazit a počasí celkem šlo, zato tento týden má být teda dost hnusný a dneska už jsem se stihla i naštvat - venku zima a Míša šel na procházku bez mikiny....ve čtvrtek mají besídku pro maminky, v pátek focení, tak doufám, že to vydrží....

mjanca
14. kvě 2012

ahoj holky
u nas ryma, kasel, zatim hoooodne mirny prubeh. Lucka tak 3x za den, tak ji do skolky davam, Zuzka o neco vic.
Pocasi moc nepreje, ve skolce to bylo dnes jak v plicnim sanatoriu, takze ocekavam, ze to Lucku polozi... ale snad ne!
vsem drzim pesti, at jste zdravy 🙂

evaviki
14. kvě 2012

@mamkamarketa Maly bol dnes normál v skolke, odvtedy teplotu nemal (měřila som asi tak 5 krát denne) a na uško sa uz nestazuje.. Takže do školky chodi..

berenika39
14. kvě 2012

No un ás tedy nic moc. petr proběhl mononukleozou 😝 . Odběry podrobný jak blázen, všechno v pořádku, byl tam je aktivovaný virus, který mono způsobuje. Už víc než týden je úplně v poho, najednou, jak odezněly ty mandle a uzliny a tak, začal najednou slyšet jak rys, úplně normálně, o hodně rychleji a víc jí (má 15,20!!!) a je akční.
dneska - teplota, mě bolí trochu ouško! mě fakt picne.

kammka
15. kvě 2012

ahojky,
mám opět malou doma, ráno se mi zdála nějaká teplá, taky trochu pokašlávala, tak jsem ji změřila a měla 37,2..takže školka nic, jely jsme teda na orl, stejně jsem tam chtěla zítra na tympano, ale dr. tam nebyla, neb ten stroj vezla do servisu tak jsme vzaly v lidlu nákup a šupem k naší obvoďačce, ta ji poslechla, koukla do krkku.. angina to není, ale máme dávat aerius, ten klidně dlouhodobě, sinupret, sinecod.. prostě klasika.. prej jestli chodí do školky.. no to jsou ty uchrchlánci tam..
na posílení imunity navrhla imunoglukan sirup, máte s tím někdo zkušenost?? doporučuje se dávat několik měsíců v obdoví podzim-zima-jaro...zkazím něco, když jí to budu dávat v létě??? jinak na Bronchovaxom mi řekla, že by napřed musel udělat vyšetření imunolog, s čímž souhlasím.. ale kdy , v jakém ročním období je ideální na tu imunologii jít? je to podobné jako s alergologíí??ačkoli už jsem taky slyšela, že už dělají testy na alergie klidně celoročně..pak jsem se ptala na očko proti černýmu kašli pro členy rodiny, kde mají miminko.. tak doporučila pro chlapa, který učí na zš, dá se ta vakcina pořídit i jako kombinace s tetanovkou, tak ho musím dohnat.. mně jako těhuli to nedoporučuje.. a je fakt, že teď se hned tak mezi lidi do práce nechystám....
jinak jdu kouknout co vy všichni, ale asi nebudu dočítat podrobně 🙂