Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mates22
21. kvě 2012

@reruna ahoj, fajn, že je Míšovi dobře, ale teda s tou učitelkou, no naše tam taky chodí, když jsou trochu nachcípané, ale nad tím mávnu rukou - protože zase si říkám, že ty děti spíš lezou a prskaj na sebe než poučitelce. Ale teda když jsou učitelky nemocný hodně, tak nechoděj, no proto taky furt máme ty třídy spojený, což zase naše malá cíťa nese blbě 🙂

berenika39
21. kvě 2012

@mates22 tak to je jedině dobře, jen tak dál🙂
@reruna no jo, to je teda síla☹

verbalinka
21. kvě 2012

@reruna u nás taky uč chodily nemocný, protože byly samy a neměly druhou do party. Ale jinak se snaží zůstávat doma. A nejlepší uč, co měl, odrovnaly děti, které chodily do školky nemocný a má narušenou imunitu a musela odejít ☹
@mates22 to je dobře, že to bylo jen po jídle a ne spála 🙂
@ined77 jak je? To je smůla, že o tak pěkném víkendu jste seděli doma ☹

Holky, nemáte náhodou zkušenost s bakterií Moraxela? Willíkovi jí našli v nose. Prý je normálně neškodná, ale u něho evidentně ne a nejspíš může za ten kašel. Prý se na to dávají atb, ale ne vždy zaberou, tak jsme je zatím nedali a půjdem na alergo a tam to nějak zkusí vyřešit. Možná autovakcína, nebo ty atb, nebo nevím... Ale je zvláštní, že včera jsme byli na zahradě a teklo mu děsně z nosu. To samé ve čt v herně, ale potom třeba několik hodin nic. Kašle taky tak nárazově. V noci už skoro ne, ale je přes den protivnej a je vidět, že asi moc dobře nespí. Jsem z toho jelen. Kdyžtak půjdem na podzim na tu mandli...

verbalinka
21. kvě 2012

@mamkamarketa není zač. Polohovat nejde, ale sedačky v autě jsou vždycky trošku do kopce, takže každá sedačka je lehce sklopená do lehu. Na instalaci je jednoduchá - zapneš isofix (nebo nemáš a tak jí jen posadíš na sedačku), pás protáhneš na straně u hlavové opěrky (je tam čudlík na protáhnutí a pás pak nevyjíždí) a zapneš našikmo přes dítě a zacvakneš - hotovo 🙂 Ale Tom je menší, takže by vám možná stačil i romer nebo maxi cosi.
Willovi jsme zkoušeli různé sedačky, do všech si sedl a jediná mu sedla tato. U ostatních byl divně namáčklý, nebo vyjížděl ven. Do téhle si sedl a prostě mu sedla jak p.del na hrnec 😀 Puntanela je na nakupování sedačky na houby - sjeďte do malvíka, tam mají hodně sedaček a rozumí tomu.
http://www.malvik.cz/Autosedacky/autosedacky-15...

mates22
21. kvě 2012

@verbalinka nedávno to tu dávala evaviki jako odkaz https://www.modrykonik.sk/forum/tema/moraxela-p...

verbalinka
21. kvě 2012

@mates22 díky 😉

lojzina
21. kvě 2012

ahojte...
@verbalinka fuj,moraxela? 🙄 🙄 ,tak snad s eneceho dopidite na tom alergu...kdy jdete?
@mates22 diky za optani,no zadna slava,sebik sem tam flicek,on to ma spis narazove,po ocku,zmena pocasi a tak,Maros uz chronicky,zrovna ted mel v ekzemu infekci 🙄

lojzina
21. kvě 2012

a jak pisete k tem nemoc.ucitelkam-taky se u ans stava ze je uc.viditelne nemocna 😖 ,a ve skolce je...

berenika39
21. kvě 2012

@verbalinka Petrovi ted na alergu zjistili reakci na nějaké "časné trávy", vím prd co to je. Kožní testy neprokazatelné, na to prý malé děti moc neragují, ale z krve mu to vyšlo. Určitě to alergo zkuste, je to sice odběr, což byl u nás boj, ale je to podrobnéa dá se potom těm příznakům (tekoucí nos, ucpaný nos) předejít, udržet je na uzdě. fakt si myslím, že je dobré - pokud už se ta lergie nějak manifestuje, podchytit to včas a mít to pod kontrolou, já takhle v minulém století - když mi bylo asi 17, propískala první roky alergie, nikdo nevěděl, co mi je, a mám z toho astma - to nepřijde jen tak, ale až jako následek neléčené alergie. Dnesk ajsou ty přípravky šetrný, malé dávky, a pomůže to do budoucna.

lojzina
21. kvě 2012

@berenika39 ahoj,jako ne ze by se me libilo zes propiskala roky,ale ze mas pravdu v tom ze je to nasledek nelecene alergie,aby to spatne nevyznelo,ze s emi to libi 😀 😉

reruna
21. kvě 2012

@mates22 @verbalinka @berenika39 @lojzina no ony tam naštěstí jsou na třídu učitelky 2, tak se střídaj, ale i tak - prostě obyčejná rýma, která není zelená a nejsou u ní teploty se jako nemoc nebere, nikdo ti na ni nedá paragraf ani neschopenku...takže já jako matka na RD nechávám samozřejmě dítě doma i s takovou obyč rýmečkou, ale jako zaměstnaná matka si to nebudu moct pokaždé dovolit - ani když budou mít rýmu děti, nebo když ji budu mít já, i když pracuju s dětmi ☹ kdybych byla každý měsíc 2 týdny doma kvůli rýmě, tak bych asi po pár měsících byla bez práce ☹

lojzina
21. kvě 2012

@reruna ja te chapu

mates22
21. kvě 2012

@lojzina
@reruna
@berenika39
@verbalinka
@evaviki
@mamkamarketa
@ined77

všem, co kačce držely na sono palce, snad jsem na nikoho nezapomněla, je to DOBRÝ, ledviny jsou v pořádku, močové cesty fungují.............a potvrdila mi sama od sebe paní doktorka, že to často bejvá psychický

verbalinka
21. kvě 2012

@mates22 paráda 🙂 je to psychický, ale víš z čeho? Je to z tý školky? A dá se to řešit?

mates22
21. kvě 2012

Určo to bude z tý školky, přesně se to shoduje.....už jsem něco i pohledala a řešit se to zatím nemusí, prý to čůrání dětem nějak vyrovnává ten stres, takže se to má nechat tak...už se ale řekla bych postupně lepší, je už taková klidnější, do školky chodí bez breku, tak snad se to časem srovná úplně....než na ní zas nějaká úča udělá baf 😝

berenika39
22. kvě 2012

@mates22 bezva, vím, jaká úleva to je. a uvidíš, že se to upraví, už jen to, že nemusíš mít zbytečné obavy, uklidníš se, tak ona taky, já na tohle strašně moc věřím, že dítě a máma na sebe reagují po psychické stránce, někdo je na to hodně vnímavý, oběma vám ted tenklid prospěje, mám radost s tebou 😉

lojzina
22. kvě 2012

@mates22 konecne pozitivni zpravicka 🙂

marjama
22. kvě 2012

@mates22 tak to je super zpráva, to se Ti ulevilo, viď 😉 Martí nám teď najednou začala stávkovat, že nechce ve školce spinkat ☹ Ale nemůžu z ní dostat proč. Tvrdí, že se nic nestalo, tak nevim. Dneska šla se řevem, jako když začínala chodit do školky. Tak doufám, že nebudeme taky řešit nějaké to čůrání 😒 Chjo.

Všem hezký den!

mates22
22. kvě 2012

@marjama
@berenika39
@lojzina no tak to víte, že se mi ulevilo, te´d jen aby se trochu srovnala psychicky, ale to už nějak zvládneme, snad 🙂

@marjama jéjej, tak držím palce, u nás to samý, taky tvrdí, že se nic nestalo, ale taky že nechce do Ptáčat (to je ta třída, kam se stěhovali a pak začly problémy), tak nevím, no. Každopádně držím palce, aby se vám vyhly teploty, bolení bříška, zvracení i čůrání - tohle všechno je prej při tom psychickým stresu normální ☹ , takže vlastně čůrání je z toho nejmenší zlo 😉 . No my si teda ve třech užily i ty teploty se vším lítáním po doktorech, pak se jí ve školce zalíbilo a bylo po teplotách

mamkamarketa
autor
22. kvě 2012

@mates22 tak alespon naka pozitivni zprava 🙂

lojzina
22. kvě 2012

no,se starsim problemy jak tady pisete,nebyly,a s mladsim hned tak nebudou-nevzali nas do skolky,takze tak.Jinak sem st.nechavala s kazdou rymou doma,otazka je jak to budu delat az budu v praci? 😕

lojzina
29. kvě 2012

ahojte....vsichni zdravi? 🙂

mates22
29. kvě 2012

@lojzina ahoj, my jo 😀 , dokonce kačka po očkování na klíšťovku a vypadá to bez reakce, ťuky ťuk

reruna
29. kvě 2012

@lojzina ahoj, zatím jo, už skoro měsíc, tak doufám, že to nezakřiknu 😉

lojzina
29. kvě 2012

ze by se blysklo na lepsi casy?u nas krom rymy a lehci virozy pohoda

mjanca
30. kvě 2012

ahoj holky, to je dobre, ze u vas zdravo 🙂. U nas take, dnes je to mesic, co Lucka chodi do skolky 😀. Slavim a tukam. Ovsem neni to uplne 100%, celou dobu mi pokaslava, vypada to na astma, jdeme dalsi tyden ve stredu na spirometrii, tak budu vic. Drzte palce.

lojzina
30. kvě 2012

@mjanca ahoj...ajeje,tak snad to bude v pohode,a astma se nepotvrdi 😒

reruna
30. kvě 2012

Ahoj, tak jsem to včera zakřikla....Míša se ráno vzbudil s rýmou a strašně kašlal, te´d přes den je to lepší, ale občas zakašle, nechala jsem ho raději hned doma, v pátek mají totiž dětský den - indiánský karneval, soutěže atd. tak jestli se to zlepší, tak ho tam na dopoledne dám...tak držte palce, at to nic není....

reruna
30. kvě 2012

@mjanca a byli jste na rtg? u nás v termínové diskuzi jednomu chlapečkovi teď na rtg zjistili zápal plic, přitom kluk naprosto bez příznaků, jen asi 2 týdny pořád lehce pokašlával, pak dostal teplotu a bolelo ho bříško, tak zašli raději na pohotovost kvůli tomu bříšku a ta hned, že zanedbaná péče, že má dítě zápal plic, přitom nic nezjistila ani dětská dr., u které s tím kašláním byli a ani jim se doma nezdál vůbec nemocný....

ined77
30. kvě 2012

ahojky všem 😵 ,
klekl mi monitor darebák 😠 , ale naštěstí se našla dobrá duše a jeden starší mi zatím zapůjčila 😉
ale řeknu vám....bez pc je najednou tolik času a kolik práce hotové 😅 😎 ...no nic.
z domova: 😀 ....zatím zdrávo...ťuk ťuk ´tuk...zánět spojivek nakonec posttihnul i katunku, ale teda v daleko menší míře...naštěstí.od té doby nic 😉 .
matýnek chodí do školky druhý týden, mají pořád nějaké akce, tak je pokaždé celý natěšený 😵 .no však mu to za chvilku skončí a bude mít pěkně 2 měsíce prázdnin 😅 .
no a potom....schválili nám přestup! 😵 ...takže bude chodit do školičky tady k nám 😵 .
minulý týden měl besídku....já brečela ještě ani nezačali 😅 😀
a katunka už má za sebou první tři samostatné krůčky!!!...tak že by?...brzy? 😅 😵
doufám, že jste všichni zdraví 😵 ...slibuju, že postupně se budu snažit zorientovat a dočíst 🙂 .
všem krásný den! 🙂