• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dáváte nachlazené dítě do školky?

16. března 2016 
autor
@berenika39 hmmm tak tomas taky neji. Ted je opet nemocny a vcera za cely den mel pul ovocne presnidavky, 4 lzice suchych testovin a k veceri mel cca 6 lzic br.kase
za cely den :frowning2:
predpokladam,ze ma cca 12,8kg. to bude mit dr fakt radost na 3lete prohlidce :sweat_smile: :unamused:
16. pro 2011 v 09:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@mamkamarketa neboj, ti ho zanesou do grafu a uvidíš, že se vejdete:slight_smile:)))). snažím se neřešit, ale :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Nechápu, kam to jídlo, co sní, mizí. Ráno 1/4l mlíka, plnotučného. V autě sýr a jablko, docela dost. Ve školce oběd - celý, polévku i jídlo. ve školce malá svačinka, pak velká svačina - celý namazaný krajíc, nebo jogurt, nebo přesnídávka, nebo prostě sní, co potká - má hlad. Večer kompetní večře a s chutí, cokoliv, co máme. Kýbl těstovin s kuřetem, brkaši s řízkem, omáčku maso, rýži, k tomu čerstvou zeleninu. Plus denně odpo doma něco na zub - nejí sladké, takže spráská třeba takové ty chipsy medvídky, nějké suché tyčinky, nebo si dá ohřát jeden párek, nebo výjimečně jediné co pozře sladké - želé bonbony - skoro celý malý pytlík....a kde to je? žebra mu lezou.
16. pro 2011 v 10:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@mamkamarketa zkuste Echinaceu s rakytníkem, fy phytonea (nebo tak nějak). Ale opravdu doporučuju pořádné vytěry na všechny možný koky apod. z mandlí a ucha a nevím, kde ještě :grinning: Je divný, aby za to mohla jenom školka. On tam nejspíš něco bude mít, co mu z obyč rýmy skočí na ten zánět :rolling_eyes: Aspoň něco jí. Will, když je nemocný, tak někdy nesní ani to :confounded:
@berenika39 jí krásně :slight_smile: Will jí podobně, akorát ty teplý jídla jsou problém. Teda jak co. Třeba ve školce sní dva knedlíky s omáčkou, ale tam jsou ty porce tak malý. Prostě musím vydržet a třeba se zase rozjí. Dřív dal porci jako já a nebylo to na něm vidět. Teď jí míň a vypadá stále stejně :grinning:
16. pro 2011 v 10:31  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
@verbalinka vcera mu nic-moc nebylo,on takhle ji bezne, za dnesek mel takovy to malinkaty monte a jeste jsem to do nej cpala snad hodinu,aby mel neco v zaludku :frowning2:
necham mu udelat vytery.
na skolce me depta,ze rodice tam davaji nemocne deti :angry: reditelka uz psala email,ze to takhle nejde. je to soukroma skolka, kdyz je dite nemocne,dostanes zpet penize,nebo si muzes dny nahradit jindy. a pokud maji rodice penize na skolkovne a musi do prace,tak si muzou z penez co jim skolka vrati za zmeskane dny,zaplatit chuvu,ktera je doma s ditetem :rolling_eyes: proste je to nezopovedne a vuci diteti nefer ho nemocne davat do skolky :confounded:
16. pro 2011 v 10:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@mamkamarketa aha, on je takový nejedlík. Já teda jídlo nenutím, protože to u nás nefunguje a většinou to vyzvrací. Naše uč minulý týden na schůzce říkala, že pokud rodičům řekne, že je dítě nemocné, tak ať ho do školky nevodí. A pokud s ní nesouhlasí, ať jdou k dr a přinesou papír, že je zdravé. Naše uč měla už 5x atb od září, jak to od těch dětí chytá :confounded: Jenže, na schůzce nás nebyla ani půlka, takže se asi nic dodržovat nebude :rolling_eyes: Ale ve vašem případě s vracením peněz to moc nechápu. Tam je možnost zaplatit si chůvu, jak říkáš :angry:
16. pro 2011 v 10:49  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@berenika39 posledne na www.rustovyhormon.cz mel vahu s cervenym vykricnikem :sweat_smile: :pensive:
tak tohle by to tomas jedl tyden :sweat_smile: on moc nemusi sladky,ma rad hroznovy cukr a gumovy medvidky. ovoce&zeleninu neji (max,varenou mrkev,zeleninove polivky a ovocne presnidavky) cerstvy ovoce neda do pusy :frowning2: vetsinou ji samotny prilohy suchy testoviny, ryzi s hrasekm (bez masa a omacky) :confounded: chleba ji 1-2tydne. pry ve skolce ale ji dobre :fearful: :confused:
nesnasi marmelady,koblihy neji, palacinky mu nechutnaji,testoviny s kecupem plive, rizek je blee, takovy ty jidla co maji deti rady proste neji, jo a na navsteve dostal brumika,kousnul si a s diky to vrazil me :sweat_smile:
16. pro 2011 v 10:54  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@mamkamarketa tak máme podobný děti :grinning: Řízek nejí, hranolky taky ne (obecne brambory nesnáší), dneska mají karbanátek, tak předpokládám, že bude o hladu. Ale palačinky má rád, těstoviny s kečupem taky, ale záleží na jeho rozpoložení a jak má velký hlad. Ale jí tak malý porce, že se pokaždý naštvu :rolling_eyes:
16. pro 2011 v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@verbalinka tak to nas hranolky ma rad,ja je doma nedelam,ale parkrat je mel z mekace za odmenu za ouskou-ted me napada dluzim mu hranolky za vcerejsi vylet na pohotovost :frowning2:
ale presne tokovy ty jidla co deti maji rady nas kluk proste neji, treba langose plive, jednou mel chleba s nutelou a kdyz si kousnoul tvaril se,jak kdyz ji citron :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile:
alespon,ze neco s ni. uz tedka je mizle,co bude obedvat,neco snit musi,musi dostat leky,tak aby to nemel na lacno :confounded:
joo a karbanatek by doma do pusy nedel,ve skolce asi jo
16. pro 2011 v 11:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@mamkamarketa tak si říkám, jestli nás ty děti jen netrápí :grinning: Ve školce jí mnohem víc a doma to do nich cpeme násilím. Dřív snědl celý talíř polívky s rohlíkem, dneska sní max. 10 lžiček. Langoše jsem radši ani nezkoušela, nutela u nás taky neprošla. Ale třeba rohlík s marmeládou jí, vlastně věčeře jsou stále stejné, a to rohlík (chleba jen ve školce) s marmeládou, medem, kiri sýrem anebo šunkou. Pořád dokola :rolling_eyes: Takže moje snahy dělat polívky, teplé večeře jsou skoro zbytečné :angry:
16. pro 2011 v 11:30  • Odpověz  • To se mi líbí
zkus ty hranolky, když je sní. nebo něco, co má rád :wink: Přesnídávky u nás taky docela jdou, ale málokdy sní celou najednou.
16. pro 2011 v 11:31  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@verbalinka to me taky napadlo,jenze doma je nemam,venku leje jak z konve a matt se vraci z prace az tomis spi,takze je dostane az zitra. :unamused: delam mu ryzi s hraskem, snad neco sni :sweat_smile:
16. pro 2011 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat".
16. pro 2011 ve 13:32 • saronka
@berenika39 :slight_smile: ...imunoglukan dávám...dnes už je malý zdá se v pořádku, jen nemá moc chuť na jídlo, tak snad to byla jen taková jednodenní záležitost :fearful: .malá je zatím v pořádku, aspoń to :wink: .
možnost nechat si malocha doma samozřejmě mám :slight_smile: , jen MM trošku protestuje, ale zase se mi opravdu nechce promarodit vánoce, protože s naším ''štěstím'' :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ....
ten sanosol zní dobře :slight_smile: ...u nás by ta podpora chuti také nebyla od věci :sweat_smile: .tak děkuju za tip! :slight_smile:

@brisalek :slight_smile: ...jejda :frowning2: ...tak držím vše co mám ať to malá přestojí a je v pořádku :slight_smile: .náš malý byl zase venku v botaskách nedávno :confounded: .měl je zašoupnuté úplně vzadu ve skříňce....no moje blbost, měla jsme je dávno odvézt.hlavně že tam má dvoje zimní boty :unamused: .
u nás je jedna pí.uč. a jak je tam ona, tak se dějou vždy věci...malý dojde jako čunče, pusu od bůhví čeho, punčocháčky naruby, bačkůrky na kozí nohy a ještě jednu cizí a o dvě čísla větší :confused: :sweat_smile: ...je zajímavé, že když jsou tam dvě jiné, mladé holky, tak se tohle nestává :rolling_eyes: .
tak se držte! :slight_smile:

@verbalinka :slight_smile: ...tak zatím je to snad za námi, ale asi bude opravdu nejlepší si ho nechat doma, pořádně vykulírovat a půjde až 2. ledna :wink: .i když mě malinkato mrzí, že přijde o to vánoční loučení a nějaké ty akce kolem :unamused: ...pořád aby člověk něco špekuloval :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile: .
imunoglukan dáváme na lačno spolu s actimelem :wink: .já už to mám zajeté, že jak jdu ráno do lednice pro mléko do kafča a pro laktobacílky katunce tak beru rovnou i ten imuno a servíruju to malochovi na linku :grinning: .on už ví a sám přijde a zunkne :grinning: .

@mamkamarketa :slight_smile: ...ježiš, 4 záněty :cry: .já osobně nevím teda, ale poptala bych se v lékárně asi co by doporučili.co vám napsali na rýmu při tom zánětu?nemůžete to být špatně doléčenou rýmou?chudáček malý :frowning2: .
16. pro 2011 ve 13:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@mamkamarketa :slight_smile: ...to měl matýnek na tříleté...12,7kg a 97cm.a dr. neříkala nic :wink: .on byl vždycky takový drobnější.

@berenika39 :slight_smile: ...jůůů, ty máš doma teda jedlíka :grinning: .u nás jsou dny, kdy malý sní jako vrabeček, ale z toho vyloženě žere, že to tak musím napsat :grinning: .hlavně po školce....jak pro něj dojdu a to má být po svačině, už hlásí, že má hlad a jede...naposled snědl brumíka, kinder mléčný řez a dotlačil to půlkou banánu :confused: .na otázku jestli ve školce papá kýve jako nemocný oslík :sweat_smile: , ale moc mu to teda nevěřím :sweat_smile: :sunglasses: .
16. pro 2011 ve 13:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@ined77 no přesně, mě taky říkají, že jí, ale....nejvíc chuti má právě po školce, vyzvedávám ho často hned po svačince a jdem přes obchod, kde si vybere něco a spořádá to. Tak nevím...jak vypadá porce ve školce? Nikdy jsem to neviděla:slight_smile:)).
A taky se třídají dny - jde to tak ve dovu,tříděnních cyklech - kdy jí všechno a rád a kdy se v tom vrtá, zobe, odmítá kde co...ale my taky přece nemáme pořád stejnou chu´t na všechno, no. jenom mu šíleně závidím ....nepřibere a nepřibere. A já nezhubnu a nezhubnu:slight_smile:))))
16. pro 2011 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@ined77 joo? tak nase se me ptala,jestli neco ji,pac kdyz ho poslouchala uplne koukala jak mu lezou zebra :sweat_smile:
no v lekarne,bud nevedi nebo mi cpou neco nejdrazsiho. spis by me zajimaly zkusenosti jinych mamim...
jinak rymu ma dolecenou. na dovelenou sme leteli a byl uplne zdravy (mel karantenu) byl fakk ok,i celou dovcu se drzel-teda mel alergie na neco co tam kvetlo (ale to sme meli vsichni)a pak jeden den ve skolce a zase tohle :pensive:
uz nevim co mam delat,pripadam si neschopna.
navic se desne tesit do skolky,meli zdobit stromecek, meli besidku,darecky a zase budeme sedet doma :cry:
16. pro 2011 ve 13:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@berenika39 :slight_smile: ...jj, to mně by se také líbilo se ládovat a nepřibrat :grinning: .smůla no :grinning: .

@mamkamarketa :slight_smile: ...no dr. se taky ptala jak a co jí a nejí,ale je zase pravda, že matýnek má rád ovoce i zeleninu, mléčné jí taky...takže asi vše co potřebuje má.
jo chápu s tou lékárnou....to je pravda no :unamused: .
neschopná nejsi, to se neboj...i když se přiznám, že si tak připadám chvilkama už taky :confounded: ....je to pořád dokola :frowning2: .
právě kvůli těm besídkám a spol. je mi líto matýnka ze školky stáhnout, jenže zase... :unamused: .
16. pro 2011 ve 14:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@berenika39 nevím, jak ve vaší školce, ale v naší jsou porce opravdu malinkaté. Na svačinu mají půlku půlky rohlíku (naštěstí si, když mu to chutná, přidá druhou půlku), polívka jen pokryje dno a oběd je fakt srandovní. Několikrát jsem si nesla oběd domů, tak vím. Ale je třeba si říct o přidání. Ale asi to bude všude stejné, protože každá mamina vypráví, že se její dítě po školce dojídá :rolling_eyes: Já bych klidně i platila víc, kdyby to bylo více kvalitní a bylo toho víc.
@ined77 s tím meškáním chápu. Tak ho ve školce nech, kdyžtak bude nemocný přes vánoce, ale užije si školkové vánoce :slight_smile:
@mamkamarketa je mi vás obou líto :frowning2: Ale asi jen ty výtěry a doufat, že se na něco přijde a vyléčí se to...
16. pro 2011 ve 14:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@verbalinka aha, takže on tam jí, protože toho je tak málo, že ani nestojí za to protestovat...to máš možná pravdu:slight_smile:. zkusím se vyptat :slight_smile:
16. pro 2011 ve 14:25  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@ined77 me to taky mrzi,ale radsi at je doma. lepsi sedet u stromecku nez na pohotovosti :pensive:
treba v jedny lekarne tady je lekarnice-ukrajinka, neumi poradne cesky a kdyz se ji na neco zeptas,da ti pribalovy letak at si to najdes sama,ze ona nevi :angry: :angry: :angry: uz jsem chtela psat stiznost,pac tohle me tak vytocilo :rolling_eyes: :frowning2:
16. pro 2011 ve 14:31  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@verbalinka ja doufam,jinak jde do skolky na jare. na tohle ja nemam nervy.
navic uz ma ty bubinky vpaceny :frowning2:
16. pro 2011 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@někdy si vem oběd domů a uvidíš :slight_smile: Když jsem si nesla domů škubánky (celkem 3 ks), tak jsem se smála. A já na to vzala pořádný misky, aby se to tam celý vešlo :grinning: Ale asi pokud by Will snědl celou polívku a oběd, tak by mu to i stačilo s jeho nároky na množství. Ale u tvýho kluka to musí být fakt málo :grinning:
16. pro 2011 ve 14:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@verbalinka já to fakt někdy zkusím...jenom jestli by mi nedali víc, jako abych neřekla, že jim dávaj málo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: . z petra nic nevypáčím, řekne jaký to jídlo mělo barvy, co v tom plavalo, ale množství - nic.
16. pro 2011 ve 14:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@verbalinka :slight_smile: ....jééé, to jsou fakt takové pidi porcičky? :sweat_smile: ...já školkové jídlo taky ještě neviděla :sweat_smile: .
no je to dilema...kdyby šlo jen o nemoc malého....jenže jak se to násobí dvěma, tak je veselo i při pitomém nachlazení :confounded: .asi to nechám koňovi :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:...ještě mě napadlo tam zavolat a poptat se jestli zase něco řádí :fearful:...to mi to pomůže vyřešit raz dva :wink:.

@mamkamarketa :slight_smile: ...jak může někdo pracovat v lékárně a neumět česky proboha? :confused: no to bych tu stížnost už psala i já :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry: .
16. pro 2011 ve 14:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@berenika39 :slight_smile: ...to máš dobré info...já když se zeptám co měli na oběd, na svačinu, na snídani, tak se vždy dozvím, že brambory a polévku :grinning:
16. pro 2011 ve 14:43  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
taak a pokud jsem si rikala,ze mame vybrano byla jsem asi fakt moc velky optimista :pensive:
pokud jsem si myslela,ze ctvrtecni vylet na pohotovost byl na dlouho posledni,tak v sobotu vecer sme si to zopakovali s druhym ouskem :pensive:
tak strasne plakal a kricel,kdyz mu to pichali :pensive: je mi ho tak lito :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
za necely 2 mesice mel 5 zanetu stredniho ucha...uz fakt nevim co dal :pensive:
19. pro 2011 ve 20:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@mamkamarketa kupe sa alebo sprchuje? mozno je to blbost, ale ja som zacala maleho kupat a pocas toho mesiaca a pol mal dva krat zapalene ucho.. presli sme opat iba na sprchovanie a zatial ok (klop,klop)
19. pro 2011 ve 20:41  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@evaviki prave,ze se sprchuje :unamused: uz me taky napadlo zkousim sehnat takovou tu neoprenovou celenku,aby se mu do tech ousek nedostala ani kapka vody :pensive:
19. pro 2011 ve 20:45  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tako do noveho roku jen a jen zdravicko :dizzy_face:
31. pro 2011 ve 23:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, do nového roku vám i našim ratolestem přeji jen moc moc moc zdraví a pohody - to ostatní se dá koupit nebo ukrást :grinning: :grinning: :grinning: ...

Od dob co jsem tady psala naposledy se stalo u nás to, že Lukášek byl 2 dny ve školce... Na to, že předtím všechny dny byly u pediatrů totálně narvané čekárny kašlajícíma dětma, a ve školce bylo přítomno z 26 dětí 23, bylo mi to divné... Ha, pochopila jsem ihned, vydrželi jsme tam 2 dny!!! Opět nemoc, páč i samy paní učitelky přiznaly, že prostě maminy dávají do školky děti nemocné, že prej z těch 23 je 20 nemocných!!! Přitom se jedná nejvíce o děti maminek na MD či RD s maldším sourozencem... Při poměru 20nemocných na 3 zdravé se ani nedivím, že to Lukiho hnedka zpět zkolilo, to není o žádné imunitě, to je prostě o pořádné dávce virů a kontaktu s přímou nemocí... Skončili jsme před svátky na ATB, dokonce 2 lahvičky Zinnatu... No comment... Má zůstat ještě 2 týdny doma, aby nabral síly. A dál? Na jak dlouho jej tam dám potom?
Toto neznám za předchozí roky, ať jsme chodili plavat, jezdili na hory, léto neléto, zima nezima, bez auta mhd...

Takže pevné nervy!!!
31. pro 2011 ve 23:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek