Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mamkamarketa
autor
9. led 2012

@irasek my vyfasovali ribomunyl 😖

irasek
9. led 2012

@mamkamarketa jako od doktorky? My fakt nic... Hlavně, že při každý nemoci navrhuje antibiotika 😝

mamkamarketa
autor
9. led 2012

@irasek no ja usi resila vzdy pohotovost-za 2 dny ko na ORL. porad dokola. k nasi mudre jsem nikdy nesla,usi zkontrolovat nemuze tak co. prinesla jsem ji dalsi 2 zpravy z pohotovosti a uz to jelo....kompletni krev, vytery, orl...

mamkamarketa
autor
9. led 2012

@irasek tak si vyzadej kompletni testy

irasek
9. led 2012

@mamkamarketa - hmm, to je fakt, ta by asi k uším nic neřekla. A už je to o.k.?
Jinak Páťa už měl i mononukleózu, spálu...nechápu, kde to pochytal. Nikdy nebylo kolem nás žádné dítě, ani dospělák, který by to taky mělo, nebo kdo by to chytnul od nás.

mamkamarketa
autor
9. led 2012

@irasek delali mu testy na imunitu?

irasek
9. led 2012

@mamkamarketa - ten je otestovanej snad na všechno (ale to ještě nechodil do školky)- my jsme sledovaný ještě i na endokrinologii a kardiologii. Na imunitu ho mám v plánu nechat nabrat hned při další naší návštěvě pediatričky, nebo aspoň jí to navrhnout 😅 Na konci února jdeme na přestříhnutí uzdičky pod jazykem, ale to snad bude rychlé a bez problému 😝

mamkamarketa
autor
10. led 2012

@irasek nechala bych to udelat jeste jednou.... ja jsem zvedava na ten ribomunyl. zda se mi,za zase zacina kaslat 🙄

vrana
10. led 2012

Ahoj, koukám, pro mě aktuální téma. Už jsem ze školky fakt na nervy. Malá marodila 3 týdny na přelomu listopadu a prosince, takže jsem ji pak nechala už do konce roku doma a to byla ok. Teď šla do školky minulý týden, byla přesně 4 dny a už ji mám zase doma. Má sice jen "blbou" rýmu jenže hustou, celý den jí teče z nosu, učitelkám se to samo nelíbí, a když jsem doma s druhou, tak je mi i blbý ji tam strkat. Ta mladší to samozřejmě hned chytla od ní. Je to fakt na palici. Já se tak radovala, že mi ji vzali do školky, že bylo místo a teď mě to tak štve. Jasně že ji kvůli tomu nepřestanu dávat do školky, říkají, že jde o první rok...ale je to na mašli. Nikdy nemarodila, rýmu měla tak 3x do roka a teď je od října pořád na hromadě ☹ Nejvíc mě štve, že to vždycky naprská i na malou.

Dneska jdeme na kontrolní výtěr na ORL, v listopadu měla v nose pneumokoka, byť "neškodného", ale měla, tak na něj dostala atb kapky do nosu. Tak doufám že se nevrátil.

Vyrobila jsem jí doma sirup z cibule, koupila jsem včera laktobacílky a zase asi nasadím imunoglukan, ale nevím nevím, jestli to bude mít nějaký vliv ☹ Už mě to fakt neba.

Tak jsem si postěžovala a jdu něco dělat 😀

verbalinka
10. led 2012

@vrana jojo, školka je o nemocech. Ale ty laktobacily a imunoglukan (nebo něco jiného) bys měla dávat pořád. Synovi dávám denně imunoglukan (nebo echinaceu s rakytníkem), k tomu laktobacily a omega 369. Oni tu imunitu ještě nemají vyvinutou a musí se jim pomoct. Ale hlavně, že je to jen rýma 😉

vrana
10. led 2012

@verbalinka jo jo, to už jsem zjistila taky, že imunoglukan zabírá až po několika měsících ☹

verbalinka
10. led 2012

@jarunkaxyz1 ahoj, na kontaktu s dětmi nezáleží. Stejně, pokud má dispozice, tak něco chytí. Syn měl poprvý atb až ve školce. A k hernám - my do nich chodili a většinou byl potom nemocný. Teda jen rýma, ale i tak to byla pruda. Nejlepší je nebýt ve smíšené třídě. Ti starší mají agresivní bacily a ty prcky to hned složí. Malej je mezi tříleťákama a zatím se relativně drží, čekala jsem to horší 😅

verbalinka
10. led 2012

@vrana zkus tu echinaceu s rakytníkem. Ta je taky doporučovaná a zabírá skoro hned. Má se brát max. 6 týdnů, pak pauza. To by vám stačilo do března, než bude hezky 😉

samsa
10. led 2012

@jarunkaxyz1 my se s dětma stýkali denně, ale jen venku, do heren apod. jsme nechodily, protože já k tomu mám odpor 😀 Akorát jsme chodily plavat a cvičit 1x týdně.
Malá nikdy nic nechytila, jediné, co občas měla byla jednodenní teploty bez rýmy a kašle. Neznala jsem rýmy, kašle....od nástupu do školky je tam malá pravidelně 4 dny a něco přinese, od října měla už 5x rýmu s kašlem a někdy i teplotou, 1x laryngitidu,1x zápal plic. Minulý týden opět rýma a brutál kašel, byla týden doma, teď chodí od včerejška, počítám, že do konce týden opět něco donese ☹ , chytá vše mladší, naštěstí s lepším průběhem. Od října má chronický kašel, byly jsme i na alergo, dostává léky, ale není to úplně ok, vypadá to již na alergický kašel 😢 Dávám imunoglukan, preventan, vitamíny, jí hodně ovoce a zeleninu, vyloučila jsem jí z jídelníčku mléčné výrobky a sladkosti, ale stejně pořád nic.
Nejvíc mě štve, že trčíme věčně doma, nechodíme plavat, děti jsou bledé. Nemám ani kdy otužovat, když jsou stále nahromadě. Kdyby se jí v té školce nelíbilo, tak bych se na to dávno vykašlala. A jako bonus od ní všechno chytám, od listopadu jsem už potřetí nahromadě. Takže asi tak.
Třeba tvoje dítě bude zdravé, znám i takové, co skoro vůbec nejsou nemocné, ale spíš počítej s tím, že nemocnost se zvýší ☹

vrana
10. led 2012

@verbalinka A to je dohromady v nějakém sirupu nebo každé zvlášť? A jako sirup nebo tablety?

mamkamarketa
autor
10. led 2012

@vrana urcite si postezuj,od toho sme tady 😅

ja si taky musim postezovat ☹
dneska zase zacal kaslat 🙄 no,takze jsem volala mudre a zmenila plan z ribomunylu na broncho-vaxim.
jsem zvedava jestli mu to pomuze,ma to na 10 tydnu.
jo a ve skolce byl od 27.12. takze presne 14 dni 🙄

lojzina
10. led 2012

@mamkamarketa ahoj,ten mame taky,uz paty den,zatim na mesic a dal se uvidi.tak su zvedava,aspon budu moct porovnat 🙂

mamkamarketa
autor
10. led 2012

@lojzina a to bere denne?

lojzina
10. led 2012

@mamkamarketa denne ,rano nalacno 1 tobolku.za mesic kontrola a kdyz tak nam toho napise na delsi dobu,pry.

mamkamarketa
autor
10. led 2012

@lojzina aha,tomis to ma obden nalacno na 10 tydnu

lojzina
10. led 2012

@mamkamarketa to je skoro to samy,ne?

mamkamarketa
autor
10. led 2012

@lojzina je,jen nevi co lepsi. jestli neni lepsi to brat intenzivneji? 😕
hele a nema zadny vedlejsi ucinky?

lojzina
10. led 2012

@mamkamarketa mozna zalezi na veku u davkovani???myslim a taky na zdr.stavu...
Ma,divala ses na letak?ja teda doufam ze se nam to vsecko vyhne 😅

mamkamarketa
autor
10. led 2012

@lojzina no prave,ja myslela, jestli malej nema vedlejsi ucinky. pisou,ze casty je prujem 🙄 pri predstave,ze ma kluk 10 tydnu prujem 😒 🙄

lojzina
10. led 2012

@mamkamarketa a jooo,ptala ses primo na nej.....Nevim jestli to souvisi s tim,ale 2 dny si stezuje na brisko,ale prujem nema.zatim 😔 .jinak nic.eho sem si nevsimla a nerikal ani......

mamkamarketa
autor
10. led 2012

@lojzina no,tak bolesti bricha jsou taky jako nezadouci ucinky 😔 ☹

lojzina
10. led 2012

@mamkamarketa tak my mame porad neco,takze me to z miry az tak nevyvede,bohuzel. 😔 .

verbalinka
10. led 2012

@vrana je to sirup a je to dohromady Echinacea s rakytníkem. Rakytník právě obsahuje velké množství vit.C, tak je to s tím rakytníkem lepší 🙂 Ale samozřejmě člověk nikdy nezjistí, jestli by to bez toho bylo horší, nebo stejný...

irasek
10. led 2012

@mamkamarketa - to je mrzuté, zase nemoc? 😠 Já musim zaťukat, zdá se nejzdravější z rodiny, dnes byli ve školce na plavání a tak se uvidí, jak to ustojí... přála bych si odjet příští týden na hory 😅

mamkamarketa
autor
11. led 2012

@irasek no jo,od vcerejska kasel,dneska ryma. pokud se bude opakovat klasicky scenar,tak nejpozdeji pozitri v noci sme na pohotosti s usima 😔
preju at malej nic nechytne a vyrazite na hory 😵

jinak ja koukala,ze ten broncho-vaxom az ma do druhe poloviny brezna,jestli do ty doby nebude normalnejsi pocasi nebo ty leky nezaberou,tak se picnu 😠 🙄

hele jen tak pro zajimavost,jak psala @verbalinka ty 3letaci ze smisenych trid jsou na tom hur nez ty ze tridy plne 3letaku. kam chodi vase deti?
Tomas je ve smisene tride,ale vim,ze se vtira k tem nejstarsim a chce pracovat s nima. coz vysvetluje,proc mi odrika celou abecedu,umi hlaskovat a pocitat,ale mluvit moc neumi 😅 😖