Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

berenika39
25. led 2012

@ined77 objednej přes net, dělám to tak, když potřebuji najednou víc věcí, doplnit domácí lékárnu, tak napíšu seznam a objednám, poštovné se rozloží, a pořád to vyjde lépe.

ined77
25. led 2012

@berenika39 ...hmmm, vidíš to, léky přes net mě nikdy objednat nenapadlo 😕 😅 .
ovšem po tom co jsem viděla reportáž o tom, jak pěkně poštovní zaměstanci zacházejí s balíky se obávám, že mi dojdou jen střepy 😝 😅 .
ale ne....každopádně děkuju za tip 🙂 .konkrétně naše nejbližší lékárna mi přijde fakt nehorázně drahá 😠 .....kolikrát to jsou rozdíly i 30kč, což je dost 😨 .

berenika39
25. led 2012

@ined77 mě se ani nic ještě nerozbilo, ono je to obalené takovou tou bublinkovou folií, nebo to jde poslat kurýrem, ppl, ty jsou ohleduplnější. 🙂))). u nás jsou taky děsný rozdíly v jednotlivých lékárnách, už to mám vychytaný🙂))).

ined77
25. led 2012

@berenika39 🙂 ...tak já to vyzkouším až mi dojdou zásoby 😉 .jééé, já si pohraju po letech s bublinkama 😀 .

verbalinka
25. led 2012

@power700 já ho dnes koupila za 235 a už potřetí 🙄 Nám nevydrží ani měsíc. Občas dávám tu dvojitou dávku kvůli zabránění rozjetí nemoci. Ale asi funguje a mám dobrý pocit, že něco bere. Ale od března s ním přestaneme, dobereme Echinaceu a pak už bude hezky 🙂

berenika39
25. led 2012

@verbalinka za 235,- ten malý? 120ml? nebo ten 250ml? kupuju ten velký, stojí kolem 300,- ...třeba tady:
http://www.drmax-lekarna.cz/imunoglukan-p4h-r-s...
Jinak mě se taky zdá, že to pomáhá, taky když začne trochu kýchat, smrkat, dám dvojitou dávku a nic zásadního se nerozjede. Ale....nevím, jak by to bylo bez toho, je to možná spíš takový ten placebo efekt - věřím, tak pomáhá.🙂))))

marcelkad
25. led 2012

objednala jsem ho tady a do 3 dnů byl doma, 250ml byl za 270Kč, teď koukám, že už podražili na 290Kč. Ale u nás v lékárně byl za 350Kč. Vzala jsem hned 2+ další věci do lékárny a měla jsem poštovné zdarma (nad 1400Kč)
http://www.samoleceni.cz/2511757/imunoglukan-p4...

ined77
26. led 2012

ahojky,
tak přesně podle očekávání, malý už jakžtakž zaléčený no a malá dnes v noci horečku 39C ☹ a začíná kašlat a k tomu jí roste zobek ☹ .
teď se to potáhne s ní, pak to sedne zase na malého.. 🙄 ..hmmm...tak do školky půjde tak v půlce února 😝 .
a pak padnu asi já 😝 😎 😅 .

mamkamarketa
autor
26. led 2012

@power700 dr. Janousek 222 928 258 je to ORL na poliklinice palackeho. Je to mezi Narodkou a Vodickovou. ale urcite tam zavolej,je tam 1-2 tydne (my tam byli minuly patek). on specializuje na deti (dospely nebere) on ti napise jestli je nutne odebrat mandli ci ne a da ti doporuceni.
je to statni zarizeni,tudiz se nic neplati a fakt je skvelej, tohle bylo poprve,kdy nas kluk nejecel a nepral se u doktora. fakt to s detma umi.

mamkamarketa
autor
26. led 2012

@ined77 jej tedka mala 😔 tak snad to bude dobre, budu drzet palce!

ined77
26. led 2012

@mamkamarketa 🙂 ..děkujeme 😵 .
téda, takového dr. bych taky hned brala 😉 .ten náš se právě s dětma nepáře....děsný přístup 😢 .však se tam v čekárně taky hojně brečí už dopředu 😔 .

power700
26. led 2012

@mamkamarketa supr, díky, jdeme dnes na kontrolu k naší dr., tak jí naťuknu, co a jak, ona se totiž k tomu zatím vůec nevyjádřila a já si myslím, že to je potřeba. 😉

mamkamarketa
autor
26. led 2012

@power700 tak pokud by ji to pomohlo... kdyztak na ni prd. pac my nemeli ani doporuceni. nikdo se nas neptal kdo nas posila. proste sme prisli 😉

mamkamarketa
autor
26. led 2012

@ined77 chjo ti doktori kolikrat v detech utvori celozivotni trauma,fakt ☹

co malej s tim kaslem?

berenika39
26. led 2012

@power700 určitě si o všechno řekni. naše mudra je skvělá, ale prostě nějak si myslí, že když jsem stará, že všechno vím (což samozřejmě nemůže být pravda☹ ) a sama nic neiniciuje. Prostě jsem řekla, že si myslím, že má petr zvětšenou nosní mandli, a ona mi dala doporučení. To samé logopedii, petr ji potřebuje, ale musela jsem sama, takže tak. lepší je si desetkrát říct, než něco nechat dojít zbytečně daleko a pak si to vyčítat. Klidně si to prosaď.

ined77
26. led 2012

@mamkamarketa ...no je lepší, zabral mu ten mucosolvan 😉 .u dr. jsme nakonec nebyli, protože byl už i bez teplot, ale asi budeme muset zajet s malou...uvidím jak do zítra.noc byla hrozná, pořád chuďátko plakala 😢 .

verbalinka
26. led 2012

Ahoj, tak Willík je nemocný ☹ Včera byl úplně v pohodě a v noci přišel a brečel a měl 39,5. Úplně hořel, ale na nic jiného si nestěžoval. Spal s náma v posteli, ráno v 6 měl 40. Dopo jsme byli u dr a nic mu nenašla, že je moc brzy a vše vypadá ok. Ať jen snižuju horečku, že to bude jen chřipka. Došli jsme domů, Will v pohodě a najednou se začal klepat zimnicí, hluboce dýchat a zase 39,5. Jen necelé 4 hodiny od Paralenu. Tak dostal Nurofen a teď spí. Jsem vyděšená, protože on horečky nemívá, většinou jen teploty a rýmu, kašel. Pokud to bude takhle pokračovat, tak zítra půjdem znova k dr.
A mám podezření, že za to může školka - ztratilo se mu pyžamo (mmch úplně nový a drahý z C&A) a zjistila jsem to náhodou, když jsem se ho ptala, jestli už měl dobře Mickey Mouse na bříšku a on mi řekl, že v pyžamu nespal. Takže někdo ztratil (ukradl ...?) jeho pyžamo a on v úterý spal jen v tričku a tenoučkých krátkých kraťáskách 😠 Nikdo mi to neřekl a nebýt mé zvědavosti, tak by v těch kraťáskách spal pořád 😠 Jsem strašně naštvaná, že se ztratilo a ještě, že uč mu k tomu nedala ani ponožky a nepřišlo jí divné, v čem spí a že to není pyžamo. Teď budeme muset vyšetřovat, jak k tomu vlastně došlo a doufám, že se najde 😠

@ined77 chudák malá ☹

ined77
26. led 2012

@verbalinka ...jéjda, no vy se taky máte 😢 .to má teda bobíšek pořádné horečky....tak hlavně ať je to brzy pryč 😵 .s tím pyžamkem je to teda síla 😠...to bych fakt zuřila...doufám, že se najde! 😉
katunka teď taky usnula, bobek, zase má skoro 39C ☹ .právě jsem s ní dnes k dr. jet nechtěla, aby se to "vyvrbilo", ale kdo ví jestli ještě nepojedeme večer na pohotovost 😔 .ale jinak i obědvala, i si hrála, ale teď už na ní bylo vidět, že je k.o....jen co jsem ji pomazlila a uložila do postýlky, usnula.
mě ty dětské nemoci jednou zničí 😔 .

a nějaký exot začal zrovna vrtat 🙄 ....grr 😠

verbalinka
26. led 2012

@ined77 ale máš výdrž. Já bych při takové horečce jela hned k dr - Kačka je ještě malinká. Ale chápu, že u druhýho se tak neplaší 🙂 Hlavně, že jí a pije 😉
Vrtání v tu pravou dobu, co? To znám 😠 😀

ined77
26. led 2012

@verbalinka 🙂 ...no výdrž...hlavně bych ji musela tahat busem a matýnka sebou, což mě při takové horečce právě odrazuje ☹ .kdyby nepila a byla netečná a malátná, tak na nic nečekám a frčím horečka nehorečka, ale jak říkám, ona jen kašle a má tu horečku...i z CRP se určitě zítra pozná líp co to je.
a možná že fakt už tolik nevyšiluju...s matýnkem jsem volala dr. když už jsem k ní rovnou nejela při každé teplotě pomalu 😅 .
no a kdyby se to nedej bože zhoršilo, tak odpoledne už budu mít auto a vzala bych ji na pohotovost, ale snad to nebude tak zlé 😨 .jako samozřejmě se o ni bojím, ale snažím se moc neplašit zbytečně. 😔 .

ined77
26. led 2012

@verbalinka ..ad vrtání...vraždila bych, tady u nás jsou na to lidi experti, ať je pátek nebo svátek, dokonce se tady už vrtalo i ve 21.30! 😠 .
na to nám tu zvonili s pozvánkou do nějakého obchodu 😠 .
když se daří, tak se daří 😝 😅

power700
27. led 2012

Ahoj holky, tak jdeme v pondělí na vyšetření na orl, případná operace by byla na Kladně, jednodenní pod narkozou. Po výkonu domů. Jsem zvědavá, co doktor na to poví.

@berenika39 v těch Modřanech je to laserem, že? četla jsem, že je to šetrnější.. ale ty peníze, to je pálka. ☹

power700
27. led 2012

@verbalinka ahoj, přesně toto jsme měly se starší dcerou tento týden..od soboty teplota 39,5 až do středy. Včera konečně bez teplot, ráz naráz, podle dr. už je v pořádku a může ven. žádné příznaky, rýma, kašel, nic..jen ta teplota. Prý to bylo virové, chřipkové. Nurofen taky pomáhal jen na těch 5-6 hodin..

power700
27. led 2012

@ined77 naše mladší dcerka měla teplotu vysokou minulý týden, ale myslím, že to bylo k zoubkům, rostou jí stoličky. A také prostě jen teplota a pak tedy průjem, což jsem přičítala k těm zoubkům.
Už jste lepší? 😉

power700
27. led 2012

@berenika39 S tou logopedií je to jak u nás.. také si myslím, že to potřebuje, naše dr. řekla, že stačí až kolem pátého roku, což si myslím, že je pozdě. u nás ve školce teď začala p.uč. s výukou logopedie, byla na školení a dělají nějaký výzkum, či co.takže se bude učit ve skupince zatím ve školce a pak začně asi už docházet přímo na logopedii. Uvidíme, jak to půjde. Začaly jsem cvičit doma a řekla bych, že je to trochu už lepší.

berenika39
27. led 2012

@power700 ano, tam to dělají laserem, já nevím, nejsem doktor, ale nám řekli, že to tím udělají důkladněji, nezbyte tam žádná ta tkáň, nehrozí, že by to potom zase dorůstalo, a navíc se tím snižuje riziko pooperačních komplikací - krvácení, protože oni tu ránu jakoby zapečou - hrozný slovo, omluva, ale fakt je to modernější, novější postup.
Víš co, peníze...já jsem si říkala, že jsem už utratila za takový blbosti, že tohle zrovna je mnohonásobně důležitější. Ale neboj, určitě i v běžné nemocnici je to v pohodě, stačí, aby tam byli slušný, ochotný, prostě ten přístup hraje velkou roli, zvlášt u dětí - těm nevysvětlíš, že pan doktor je protiva...

berenika39
27. led 2012

@power700 nestačí to v pěti letech, to je ptákovina jako hrom. pokud tam nějaká vada je, a to slyší i máma, je blbost čekat. samo se to neopraví, a čím déle se to nechá, tím víc se ta chyba zafixuje a o to složetijší je to napravovat. Já mám dojem, že jak petr špatně slyšel před tou mandlí, že mu to moc nepřidalo. Gramaticky mluví úplně správně, všechno ví, všechno zná, ale strašně si šlape na jazyk, a logopedka mi řekla, že určitě se s tím dá pracovat, sykavky, č,š, a tak - to je důležitý, aby se naučil dobře. Takže v pondělí jdeme poprvé, pak uvidíme, jak často to bude potřeba.

Švagrová byla ted u zápisu, a samozřejmě - logo, proč jste nešli dřív, ted je na to málo času, do prázdnin...do školy by to mělo být ok. Když dítě v první třídě špatně mluví, nedokáže pak používat písmenka - vadí to při psaní, prostě neslyší v tom slově to, co má, protože říká tu hlásku špatně. takže tohle bych nepodceňovala.

ined77
27. led 2012

ahojky 🙂 ,

tak my dnes byli u dr., no a nic v krku mají oba trošku červeno, ale malá už aspoń nemá tak vysoké teploty, dnes zatím jen 37,5C 😉 .CRP měla 13, tak snad to bude v pořádku.mám prý pokračovat v léčbě 😀 .
no a vidíte to...já jsem dr. vůbec neřekla o tom matýnkově chrápání 😨 ....vzpomněla jsem si až teď 😝 ...bóže, jde to se mnou z kopce 😅 .

@power700 🙂 ...tak moc držíme palce ať je ta mandle v pořádku 😉 .
s tou logo to je dobře že to řešíš už teď! náš malý také špatně mluví -dyslálie nebo-li patlavost, ale hodně se zlepšil co chodí do školky.ale už jsem se taky zajímala o logopeda, naše dr. říkala, že ještě rok počkáme....do těch 4 let a pak že bychom to řešili 😉 . on má slovní zásobu velikou, ale ta výslovnost 😔 ...on řekne třeba aškobus (autobus), když chci aby se opravil a zopakoval auto bus, tak to řekne pěkně, ale jak to řekne rychle, je z toho zase aškobus 😝 😅 .navíc se moc opravovat nechce nechat, takže je to složité 😎 .
všude strká K....my nemáme tátu, ale káku 🙂 .

@berenika39 🙂 ...a toho logopeda máte klinického nebo obyč.?

berenika39
27. led 2012

@ined77 klinického, jsem poučena z místních diskusí, jak je to důležité...

ined77
27. led 2012

@berenika39 ...jj, já právě také 😉 ,problém akorát bude u nás toho klinického splašit 😅 .ale možná ve zlíně se někdo najde 😉 .myslím, že ho budeme potřebovat, matýnek sice pokroky tak nějak dělá sám, kolektiv ho "nutí", ale do pěkné výslovnosti to máme daleko jako do afriky 😝 😀 .
pak prosím písni jak petřík spolupracoval a jak to první sezení probíhalo 😉 ,ať mám představu 🙂 .....hmmm...já se totiž i bojím, že náš malý by asi moc nespolupracoval 😨 , myslím teď.