Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mjanca
31. led 2012

mate u toho wobenzynu davkovani nebo se musim radit s dr.?

evaviki
31. led 2012

@mamkamarketa dakujem, dam mu asi oteplovaky tiez.. inak sa chystam kupit teplejsie ponozky, nosi stale uplne tenke, tie nie su do takych mrazov.. (boty ma bud superfitky, alebo primigi, su super, ale az tak sialene nehreju)
Ja nad wobenzymom rozmylsam tiez.. maly by to v pohode prehltol (len musi mat naladu), naucila ho to moja mama s kapslou vitaminu C pred dvoma tyzdnami.. nenavidi atb sirup, takze to bral ako motivaciu a samozrejme sme nad nim achkali a hykali, aky je sikovny 😀 😀 😀

evaviki
31. led 2012

a pytala som sa v skolke.. do -5 budu chodit von, takze dnes idu (aj ked bola rano zima, ale svieti pekne slniecko..), zajtra planuju tiez a na stvrtok povedali, ze to uz asi nie..

reruna
31. led 2012

@evaviki no u nás bylo ráno skoro minus 17, a teď je minus 12, jsem docela ráda, že nemusíme nikam v tom mrazu chodit, kdyby nebyl nemocný, tak ho snad do té školky ani nevodím...myslím, že ven asi nechodí při těchto teplotách...

evaviki
31. led 2012

@reruna hmm a zrovna tento vikend chceme ist maleho ucit lyzovat.. ☹

llllucka
31. led 2012

Tak u nás to dopadlo nakonec tak,že syn má spálu.Takže ATB a 10 dní nesmí nikam.Vzhledem k tomu,že jsme v sobotu měli odjíždět na týden na hory,je to pech.
K těm teplotám,ptala jsem se MUDR. a děti by měli dodržovat vycházky do -5C min. do 3 let věku a vě školce by neměli chodit ven,pokud je větší zima.

andyalukasek2008
31. led 2012

Ahoj mamky, moc děkuji za podporu. Bronchovaxon prý zabere klidně až za půl roku, ale máme aspoň něco, dneska je mu lépe, zkusili jsme poprvé homeopatika a vypadá, že zabraly, tak jsem ráda...
Na imunoalergii jsme dostali termín 10.5., úžasný termín 😒 ...

lojzina
31. led 2012

@andyalukasek2008 JO? ☹ TAK NEVIM,ME DR RIKALA ZE DAME BRONCH.NA ZKOUSKU MESIC A PAK SE UVIDI,CHCU TEDA VIDET CO ZA TEN MESIC POZNA 😅 😠 😠

lojzina
31. led 2012

oml.za velky pismo-deti 😀

reruna
31. led 2012

@llllucka tak spála, no škoda těch hor, ale hlavně ať se prcek uzdraví!
@evaviki tento víkend by měl být dost mrazivý, tak s tím lyžováním nevím...

andyalukasek2008
31. led 2012

@lojzina oprava - za ctvrt roku, prepsala jsem se... nevim, nevim, pry jeste neni spatnej aerius uzivat cely podzim a zimu...

verbalinka
31. led 2012

@mates22 ta zvýšená teplota - není to jen prostě jejich normální teplota? Prý je možné, že někdo má tu tělesnou teplotu vyšší a nic to neznamená. A proč dceři dávají atb v sirupu? Klukovi teď nabízeli atb v tabletách, a to má 3 roky 😅
@mamkamarketa tak jak je? Rýma ještě není nic vážnýho, s tím může i do školky 😀 4
A není wobenzyme jen po operacích apod.?

verbalinka
31. led 2012

@llllucka hm, taky nic moc 😖 Ať je brzy líp a ty to s marodem doma bez úhony "přežiješ" 😉 Hor je škoda, ale to je zákon schválnosti 🙄

mamkamarketa
autor
31. led 2012

@lojzina hm takze presne jeden tyden a jeden den. dneska byl u babicky a mama odpoledne volala,ze mu tece z nosu silenym stylem 😖

mamkamarketa
autor
31. led 2012

@evaviki je to je sikula, tomas to nespolkne, ale tekute ATB miluje 😅 nebo nurofen,to snad ma radsi nez bombony 😅
@verbalinka u nas to rymou vzdy zacina. a do 3 dnu koncime s usima na pohotovosti 😔 a s nepruhlednou rymou ho ve skolce nevezmou,ale stejne bych ho tam s rymou nedala
co Will?

lojzina
31. led 2012

@mamkamarketa taky dobry 🙄 ..... ☹
@andyalukasek2008 ten sme brali vic jak rok,asi nejaka moda,s kym mluvim,ten bere aerius 😀 😔

andyalukasek2008
31. led 2012

@lojzina souhlasim... jen tlumocim co rikala znama 🙂, hele v lekarne zase pani mi doporucovala wobenzym, tak a co si vybrat 😀

andyalukasek2008
31. led 2012

@mamkamarketa ahojky, to mne mrzi... a je to tou silenou koncentraci viru ve skoce, a nikdo mi nevymluvi nic jineho... hlavne, at to neni nic horsiho, sestrenka krcarka rika, ze na rymu je nejlepsi vincentka, co uzivate?

lojzina
31. led 2012

@andyalukasek2008 tezko rict,co si chvali jeden,druhymu nesedne...

verbalinka
31. led 2012

@mamkamarketa to je smůla, ale vydržel docela dlouho. Přeju, ať to nejsou uši a jen rýma 😉 Will docela dobrý, jen je unavený a dost zlobí a je to náročný. Naštěstí mu napsali atb v sirupu a nemusíme jezdit na injekce - strašně brečel a já s ním 😢 Zítra budu volat na výsledky stěru z krku, tak budu vědět, jestli to byla opravdu angína.

mates22
31. led 2012

@verbalinka no normálně když jsou OK tak mají tak kolem 37, ještě i 37,2 beru jako normál. Ale 37,5 už moc ne, teď má syn večer dokonce 37,7 a to už mi normál nepřijde, ale naší doktorce taky ne, takže máme ve čtvrtek přijít na výtěry a crp a myslím ještě něco říkala, dneska ještě dobírá ATB a prý má mezi tím a vyšetřením být 24 hodin. ATB jí napsala v sirupu asi že je maj děti radši, já jí zapomněla říct, že by chtěla prášky 🙂

mamkamarketa
autor
31. led 2012

@andyalukasek2008 vincetku nebo otrivin,kdyz ta ryma je hnisava tak pymacot

mamkamarketa
autor
31. led 2012

@verbalinka jeee to je dobre,ze je mu lepe 😵

mamkamarketa
autor
31. led 2012

@andyalukasek2008 no to je super temin 🙄 to je ti ted platny,co? 😠 a nemuze zakladni krevni testy (alergie,imuno) udelat vase mudra?

mamkamarketa
autor
31. led 2012

@mjanca jsou velky asi jako lentilky. me osobne fakt wobenzym pomohl,ale zase nastup ucinku je snad po 12ti tydnech 😖

ale urcite to se chce poradit s mudrou,obzvlast pokud berete jeste neco na imunitu

rezinka9
31. led 2012

@mamkamarketa Nám ten broncho, už teď stačí. Loni jsme byli ještě občas nachlazení, tak jsem hned dávala oscilo ráno a večer po tři dny a takhle jsme to zvládli. A letos jsme byli nachlazení jen jedinkrát a malinko, tak jsem dala taky oscilo pro jistotu... ťuky, ťuk, ťuk 🙂
Oproti laryngitýdě, kterou mývala obrat o 100%.

llllucka
1. únor 2012

Říkal mi manžel,že mu jedna jeho pacientka,která je magistra v lékárně doporučila něco jinýho než wobenzym,ale zapomněl název.Až ho zjistí,tak napíšu😉

mamkamarketa
autor
1. únor 2012

@llllucka 😀 manza vi 😀 nebyl to treba preventan?

llllucka
1. únor 2012

@mamkamarketa:asi ne,to zná😉Ona to doporučovala manželovi,protože on od podzimu válčí s nemocema týkající se horních cest dýchacích a prý je to nejlepší na ně.Ale znáš chlapy,jedním uchem tam ... A zase si říkám,že je to jeho pacientka,tak by mu asi nedoporučovala něco,co tak není (jak to bývá,když se zeptáš v lékárně a kolikrát ti doporučí to,co potřebují prodat).

reruna
1. únor 2012

nemáte někdo vyzkoušený ten sirup Multi Sanostol? http://www.sanostol.cz/sanostol/multi_sanostol/...