Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

ined77
15. únor 2012

@msevy ...hmmm, děkuju, tak to pořídím 😉 .

@mamkamarketa ...aerius nám dr. napsala 😉 .panadol jí střídám s nurofenem na bolest...a z ouška už neteče nic, ale kysličník mám!...nebude ji to bolet? 😨 ...kolik ho tam dát 1, 2-3 kapky? 😕 .
na pytel je, že jsem s nima dnes sama až do noci a nemám auto ☹ .

@lojzina
@kammka
@msevy ...holky moc děkuju, snad to nějak přežijeme 😔

malá spala s přestávkou nějakou 1,5h...a zase pláče ☹ .

@msevy ...nemyslíš spíš diazepam? 😨 ...ale jinak nevím no..jsou to takové sajrajty 😒 .ale myslím, že třeba čtvrtka by mu neublížila, jednorázově 😉 .

krizecek
15. únor 2012

@mamkamarketa ono je rozdíl mít doma jako ty 1 dítě, a ve školce 20 😀 Někdy bych ty rodiče postavila za skelěnou stěnu aby viděli co vůbec jejich zlatíčka ve školce dělají a co si učitelky užijí..To že ve vaší školce učitelky vykecavají je problém té školky, stačí říct že se vám to nelíbí

krizecek
15. únor 2012

@mates22 děti kontrolujeme, to samozdřejmě ano, ale prostěě nejde každé oblékat zvlášť, jak už tu bylo psané, prostě větší děti pomáhají menším a tak to jde..Jde ale taky o to co rodiče doma děti naučí, leckteré si neumí ani zapnout bundu, to už je chyba rodičů..Jen jsem to chtěla uvést na pravou míru, ono se to všem kecá, ale zvládnout tolik dětí není sranda, plno rodičů si myslí že děti odloží ráno do školky, odpoledne pro ně přijde a doma s nimi už nic nedělají..Ve školce se děti učí, ale hlavně je musí učit rodiče, někteří na to kašlou a pak to vypadá tak že si dítě ani v 6 letech když jde do školy neumí zavázat boty

kjajule
15. únor 2012

@mamkamarketa aha já to hledala s dvojitým w...🙂

7 zánětů ? panejo ... ☹
Já fakt tluču do stolu, že my uši nic...ale ta nudle furt u nosu... ☹ Já doufám že to tentokrát nevyustí zase v kašel...protože to bude zas jinak bronchitida na 3-4 týdny...☹ Úplně se děsim pokaždý když zakašle... ☹

mamkamarketa
autor
15. únor 2012

@ined77 bolet to nebude. bude to sumet a prskat. nakapej trosku na vatou tycinku. neublizi ji to. POZOR musi byt 3% !!!!! dela se to,aby se bubinek nezalepil hnisem

mamkamarketa
autor
15. únor 2012

@krizecek dobra,ale zase tech nejmensich neni tolik a obzvlaste v zime je hodne vysoka nemocnost.
mam 3letaka. nejdriv si da rukavice,potom mu nekdo musi pomoct dat a zapnout bundu. sam to s tema rukavicema fakt nedokaze. myslis,ze tim flakam vychovu?

mamkamarketa
autor
15. únor 2012

@kjajule tak pokud ma opakovane bronchitidy,tak bych rekla mudre at mu ho predepise. jsou to tabletky,nebo prasek. kdyz si psala,ze malej nesnese sirup

krizecek
15. únor 2012

@mamkamarketa no ono by stačilo dát si rukavice naposled...To se pak nedivím že si nic neobleče 😉 To že flákáš výchovu si napsala ty. já pouze napsala že prostě rodiče si myslí že školka děti všechno naučí, ale i oni musí přidat ruku k dílu.. Myslela jsem to tak že prostě některé děti jdou do školky a neumí si obléct ani pitomé tepláky.

mamkamarketa
autor
15. únor 2012

@krizecek vis proc? kdyby si daval rukavice jako posledni,tak mu tam zapada snih 😉

opet je to proste o pristupu personalu.

kjajule
15. únor 2012

@krizecek Tak já jsem teda příad, kdy moje dítě si tu zimní bundu prostě nazapne , šmodrchá tam těma prstíčkama, ale prostě si jí nezapne a jako tragédii to zas neberu ani nijakou chybu......ve třídě je jich 25 z toho asi 5 malejch ...

Já teda dávám taky rukavice dřív než bundu...když má dlouhé pomalu až po loket aby mu tam nezapadal sníh tak to ani nijak jinak nejde 😉

@mamkamarketa No jestli se to zas vyvine v tu bronchitýdu, tak až budem u dr. zeptám se jí na to...sirupy už fakt neee... ☹

krizecek
15. únor 2012

@mamkamarketa tačí zadělat rukavici do bundy..Ale to by se musel naučit..Už k tomu nemám co říct.Takové matky bych zaměstnala ve školce..Doma jedno dítě a kritizují někoho kdo jich má na starosti i 20 😀 Kam ta inteligence spěje

krizecek
15. únor 2012

@kjajule ono jde prostě jak píšeš o to nehrotit všechno tak

mamkamarketa
autor
15. únor 2012

@krizecek tak tu praci nedelej. byt ucitelkou v MS neni pro kazdeho (evidentne ne pro tebe,kdyz akorat nadavas)
jak se ma 3letak naucit zandavat rukavici do bundy???

krizecek
15. únor 2012

@mamkamarketa já jsem spokojená, akorát nemám ráda lidi co o té práci nic neví a akorát poučují, přitom si jejich dítě neumí dát ani rukavici do bundy (umí to syn sestřenice a to ještě ani 3 roky nemá)

mamkamarketa
autor
15. únor 2012

@krizecek evidentne spokojena nejsi,kdyz akorat nadavas 😝
no nic koncim tuhle debatu,jsem rada,ze synovi ve skolce pomuzou ciny a recma typu ''zandej si rukavice do bundy''

mamkamarketa
autor
15. únor 2012

@kjajule zkus se ji zeptat.jak rikam u nas to fakt pomohlo. priznam se,ze jsem byla pripravena skolku do jara odvolat,protoze tohle me nicilo

krizecek
15. únor 2012

@mamkamarketa nikomu jsem nenadávala???? nauč se prosím číst

mamkamarketa
autor
15. únor 2012

@krizecek nadavas-mysleno,ze si stezujes.

kjajule
15. únor 2012

Když malej začal v listopadu chodit na zvykačku do školky viděla sem párkrát, jak se děti pakují ven...Jedna učitelkla a jedna ředitelka je měli vypakovaý ze dvěří za 10 minut... Všem zavazovali čepice, motaly šály a zastrkávali rukavice (i pětiletým )...půlce pomáhaly do zimních bot a zapínaly bundy 😉 A obě byli naprosto vpohodě, ještě jsem se tenkrát ptala jestli neva že si neumí zapnout bundu a prej si s tím vůbec nemusím lámat hlavu, že je to normální ... takže to fakt nehrotím a každý ráno ho nepéruju se zimníma věcma, když vím že na jaře s mín vrstvama nám to učení půjde líp 😉

kammka
15. únor 2012

@mamkamarketa no ale uznej, že pro učitelku je přece jednodušší a rychlejší jenom strčit rukavice do bundy, než nechta dítě, aby si napřed nanadlo rukavice a pak potřebopvalo pomoc na úplně všechno ostatní... 😉
já teda učím, že rukavice si má nechta naposledy a ať se oblíkne sama, že s těma rukavice a a tuhejma zipama na botách už jí někdo v poklusu pomůže...
@krizecek no naše malá má 4 a kus a ten lem rukávu si přes rukavici nepřetáhne... ☹ a to jinak pomáhá těm malejm s oblíkáním..asi taky záleží na bundě... 🙂

ovšem, jak často se dítě letos mělo možnost válet v takovým množství sněhu, že by se mu někam dostal sníh???? ono sice letos mrzlo, a to tolik, že školky stejně ven nechodily, ale jinak těch sněhových dnů tolik nebylo...

kjajule
15. únor 2012

@mamkamarketa Jo je to ubíjející, já si navíc hledám práci, takže kdybych musela hned někam nastoupit...no nevim manžel může jít na paragraf to není problém ale taky je paragraf akorát na 9 dní...:-/ A s tím že je malej doma i 3 týdny to fakt chlap v práci chybět nemůže... 😅

krizecek
15. únor 2012

@mamkamarketa na takové matky jako ty ne na školku..Já si myslím že problém bude ve školce co máš ty, přece nejsou všechny školky stejné

kammka
15. únor 2012

@kjajule
@krizecek u nás teda s pomáháním dětem s rukavicema, čepicema, botama nikdo problém nemá...taky jsem se ze začátku ptala a všechny učitelky byly v pohodě, přestože těch dětí bylo opravdu zvlášť loňský školní rok fůra...

krizecek
15. únor 2012

@kammka tak je super že pomáhá alespoň těm menším, když nekteré děti mají problém obléknou vůbec samy sebe 🙂 Určitě to bude i o bundě, to nám ti prďoli asi neřeknou, ale pro učitelku prostě není možné strávit hodinu pouze oblékám dětí, to pak chudák děti co byly oblečené první:( Jde o to všechno hned nehrotit..U nás to taky není problém, ale prostě někdy se to všechno neohlídá, o to jde

kammka
15. únor 2012

@krizecek no hodinu tím určitě netráví.. jsou venku za pár minut.. a kde je problém ty oblečený vystrkávat postupně ven ze dveří????? na zahradu??ve třídě maj kolem dvacítky dětí, polovina prcků, oblíká je jedna učitelka a uklízečka a jdou venku natotata...

mamkamarketa
autor
15. únor 2012

@krizecek no to nejsou. ver mi 😉 u nas se ''caviky;'' s tim,ze cerstvy 3letak neumi nandat rukavice fakt nedelaj 😉

krizecek
15. únor 2012

@kammka to bylo myšleno obrazně, ne zas hned všechno doslova 😝 Já vím že to prostě člověk co to nezažil nepochopí, takže nemá cenu tu o tom přesvědčovat někoho, jen jsem napsala svůj názor, je to forum kde každý může napsat názor a ne že se na něj svalí vlna kritiky od lidí kteří ve školce nikdy nepracovali a jsou přesvědčeni že zrovna to jejich dítě někdo špatně oblékl..Pokud máte problém se školkami a nelíbí se vám jak se k dítěti chovají, tak proč to neřešíte se školkou?

mamkamarketa
autor
15. únor 2012

@kjajule no to chapu,kdyz clovek nemuze delat z domova nebo nema hlidaci babicku je to des 😖

krizecek
15. únor 2012

@mamkamarketa tak pak nechápu proč si stěžujete že vaše dítě pořádně neoblékli ..to se má naučit doma, ne aby ho to učila učitelka, ta mu má jen pomoct

kammka
15. únor 2012

@krizecek no nevím, ale mně to teda v té naší připadá super.. až na to, že často ven prostě nejdou, teda v zimě...mně nikdo u nás v životě nevyčet, že svoje dítě neučím se oblíct samostatně... popravdě ty jsi první učitelka z mateřinky od které slyším, že by s tím měla problém..howg, končím..