Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

ined77
22. únor 2012

@lojzina ...no prý s tím zvracením 😕 ...asi kvůli hydrataci, bych tipla..a mluvila o nějakých virech..moc jsem jí zrovna nerozuměla....možná že rotaviry? 😕 povídala mi do toho malá totiž 😅 .
tož to by mě opravdu kleplo....s tím jsme byli loni týden na izolaci 😔 .

lojzina
22. únor 2012

@ined77 ty ne taky napadli 😔 ....fuj,raci nebrat,Maros je mel loni touto dobou 🙄

ined77
22. únor 2012

@lojzina ...matýsek taky...noo, to měla malá 7 týdnů 😝 ...děs ☹ .

lojzina
22. únor 2012

@ined77 tak pak pisni jak jste na tom

ined77
22. únor 2012

@lojzina ..jasně dám vědět 😉 .
a vy se držte! 🙂

lojzina
22. únor 2012

@ined77 dik,my sme docela v poho ted,asi 14 dnu 😀 ,pristi tyden nas teda ceka ocko.... 😔

ined77
22. únor 2012

@lojzina ..noo vidíš to...nás čeká očko 8.3...to jdeme na roční, máme to posunuté kvůli tomu oušku, ale asi se vymluvím na rýmu a budu se to snažit oddálit 😖 .teda pokud to ale půjde takhle dál, nebudu se muset vymlouvat vůbec 😔 .
na co jdete...priorix?

lojzina
22. únor 2012

@ined77 jj na priorix,od tech 15m co s edava,sme byli nemocni a kdyz uz by se dalo,tak nanovo onemocnel a nebo bracha,tak to zrejme az ten pristi tyden prubnem,(ac nerada ).

ined77
22. únor 2012

@lojzina ...to věřím, tohle očko je potfora 😖 😢 . i když teda malý neměl nějakou výraznější reakci, ale i přes to, jsem ho držela v takové " karanténě" pro jistotu 😅 😀

lojzina
22. únor 2012

@ined77 v nevyraznou reakci taky doufam 😅

ined77
22. únor 2012

@lojzina ...držím palce ať nemáte reakci žádnou 😉 🙂 !

mates22
22. únor 2012

@lojzina to teda věřím, taky priorix odkládám, jak to jde, přijde mi docela blbý dávat to takhle v zimě když furt něco řádí, naštěstí už teď u nás jde o druhou dávku a ta se může odkládat 🙂, no malej má stejně pořád tu zvýšenou teplotu. Vy jdete na první ?

@ined77 u nás je to ve školce taky tak, dokavad se člověk nezeptá, tak se nic nedozví, minule byly neštovice a nikdo to neřešil, jediné, co vyvěšujou sou vši :( .

Jinak sem mluvila dneska z bráchou, trhali mu mandle (je mu 32) a říkal, že se o dětech bavil se svou imunoložkou/alergoložkou a prý, že pediatři to nějak neřešej, ale že by to chtělo pořádně vyšetřit, že jako proč má malá furt ATB a kluk tu teplotu a navíc by prý měli vyšetřit i mě, když jsem bacilonosič streptokoka - jestli jako oni nejsou k tomu imunní a neprskám to na ně nakonec já....... tak si budu muset u mudry vydyndat průvoďák, doufám, že nebude moc dotčená ..... a prej i na ORL by to chtělo 😝

lojzina
22. únor 2012

@mates22 jj,jdem na 1.davku
jo tak to bylo u kamosky-decka porad na hromade,ona mela v sobe hemofil ale ji primo nedelal nic 😕

lojzina
22. únor 2012

ja to taky odkladam co to jde,ikdyz-vlastne ani nemusim,holt az bude uplne v poradku a i vseci doma,tak pujdem 😝

mates22
22. únor 2012

@lojzina no syn ho v sobě má taky (ten hemophilus), ale prý to s tou teplotou nesouvisí - a to právě nevím, jestli mudře věřit a očkovat ho teď určo nedám a právě nevím, jestli by se nejdřív nemělo zjistit, zda je pro něj další očkování s tímhle nálezem vůbec bezpečné....

lojzina
22. únor 2012

@mates22 tak to bych taky mela pochybnosti 😕 ,raci si to zjisti

ined77
22. únor 2012

@mates22 ...jejda, tak to vás čeká celkem běhání po doktorech ale zase je to lepší....ať víte jak to je 😔 .
priorix se dává 2x?? 😕 ...se musím podívat do očko průkazu malému 😅 , já měla zato, že se dává jen jednou 😅 .jsem to už asi zapomněla 😔 😅 .

mates22
22. únor 2012

@ined77 no jo, dvakrát, druhá dávka je mezi 21-25. m , ale jinak je to jedno, horní hranice je neomezená proti zarděnkám a spalničkám už působí ta první, tohle je jen kvůli příušnicícm, ale myslím, že s nima hned tak do styku nepřijde - nevím, proč to doktoři posouvaj tak neochotně (a třeba na slovensku maj jen jednu dávku a druhou až v 11 letech)

ined77
22. únor 2012

@mates22 ...hmmm, já fakt nechci kecat, ale řekla bych, že matýnek má v sobě fakt jen jednu dávku, on měl očko vůbec komplet zpožděné, první hexu např. dostal až v 7 měsících.on je narozený o chloupek dřív a cvičili jsme vojtovku, tak i skrz tohle.ale musím se mrknout, možná mi to jen nějak splynulo 😅 😔 .
asi záleží na dr....

musím už končit...tak se všichni držte! 🙂

reruna
22. únor 2012

@ined77 střevní chřipka je prevít, počítej s tím, že to dostanete nejspíš všichni- většinou do 3-4 dnů☹tak tu oslavu bych asi odložila, ať nenakazíte ještě další lidi☹ hlavně ať pije. Většinou to zvracení během jednoho dne přejde

ined77
22. únor 2012

@reruna ....ne éééééé 😢 .pít nutím, sice moc nechce ale snažím se. 😔

reruna
22. únor 2012

@ined77 u nás to tak bohužel vždycky je, naposledy jsme to absolvovali před Vánoci☹ snad vy budete mít štěstí a nechytíte to

mamkamarketa
autor
22. únor 2012

@verbalinka ty blaho,to je strasny 😠 takovyhle chovani ☹
a jak je malemu ted? nebo uz ses v porodnici s malou? 😵
@ined77 ☹ to je desny. bych ve skolce asi si sla promluvit s pani reditelkou. preci rodice kdyz omlouvaji deti,tak rikaji duvod,en? takze musi vedet,co mezi detma radi

mamkamarketa
autor
22. únor 2012

at je vsem marudkum brzy lepe 😵

verbalinka
22. únor 2012

@mamkamarketa @ined77 @evaviki
Překvapivě stále nerodím 😅 Ale chytla jsem to od Willíka a od pondělí se jen ploužím 😖
Díky prednisonu jsme se konečně vyspali, dneska je bez něho a už se vzbudil s brekem, ale říkal, že se nedusil, tak snad ne. Jinak celý den prokašle, pořád mu teče z nosu. Včera jsme byli u naší dr a prý poslechově nic, tak jen čekat, až se z toho vylíže.
Byla to Krč, ale ne pohotovost (ta je klasicky děsná - rychlý úsudek, žádné poučení). Sanitka nás odvezla na dětské. Tam jsme byli před cca 3týdny s tou šílenou angínou. Už při příjezdu jsme tam slyšeli, jak tam řvou na malé dítě (ležela tam miminkovská autosedačka, takže mohlo mít max. 9-10 měs.). Je přece jasný, že dítě v noci vše prožívá mnohem víc, je nevyspalé, něco ho bolí ☹ Nikdy bych nenechala dítě samotné v nemocnici ani minutu. A děsně mě rozčilují dr, kteří když vidí Willíka, tak mají pocit, že je zdravý. Ale on ve chvíli, kdy má sraženou horečku, nebo se mu udělá na chvilku líp, vypadá prostě spokojeně. Ale to přece neznamená, že je zdravý. U tý angíny mi taky dr z tý krče tvrdil, že už včera vypadal dobře, a to měl sraženou horečku ze 41 na 39 🙄 A ještě dovětek z tý půlnoční návštěvy - Willík je hubený a hodně vysoký. A tomu dr se to nezdálo a polovinu doby se řešilo, že je nějaký moc hubený, že by měl vážit víc a díval se na nás lehce podezíravě, jako bychom ho týrali hlady, nebo co. Přitom má za sebou v jednom měsíci angínu a k tomu tuhle hnusnou laryngitidu. Vždyť se přece stačí podívat na manžela a viděl by, po kom to má. Willíkova dr se tomu jen smála, že je přece úplně v pořádku, jen je prostě vysoký.

@mates22 přístup dr je děsivý. Já ani ve chvíli, kdy mu na tepoloměru po minutě vylezla horečka na 41,2 sanitku nevolala a počkala, zda zabere sirup. Ale mělo by se více věřit rodičům a pochopit, že se bojí. Já jsem na dr stále více nakrknutá. Mám pocit, že mít přístup k receptům, tak se můžem léčit sami jen s pomocí zkušeností z netu 😠
@kammka právě u toho odvozu v případě laryngitidy se doporučuje sanitka, protože v sedačce za jízdy se může zatím udusit. Je lepší, aby na dítě dohlédli zdravotníci.

Ale vy taky pěkně marodíte - to je mi líto, že se to pořád takhle táhne ☹ A střevní potvory jsou fakt hnusný 🙄

mates22
23. únor 2012

Ranní hlášení: dcera už je v pohodě, teda ještě kašle, ale kašel holt chvilku vydrží, takže snad stihne i ten vytoužený školkový karneval ve středu. S malým hrozná noc, celou jí prochrchlal a ráno samozřejmě horečka, tak hned dostal nurofen. No co sem taky čekala ☹ . A jedna pozitivní, střevního prevíta chytil jen manžel, děti nee, což se dost divím, ale sem fakt ráda 🙂. Asi nějaký zázrak 😀, ťukám

@verbalinka ach jo, takhle před porodem je to samo o sobě náročný a ještě k tomu bejt nemocná, to tedy nezívidím... a moc držím palce, ať si brzo fit. Já při teplotě taky nejdřív srážím a pak plaším, ale když mi k tomu zvracel obloukem, tak mě to trochu vyděsilo - mám svého osobního strašáka meningitidu a tím, že má malej navíc v krčku toho hemofila, kterej jí taky může způsobit, tak jsem u něj přece jen ostražitější

mamkamarketa
autor
23. únor 2012

@mates22
Maminky a tatínkové,

jedna z našich maminek mě dnes informovala, že její dceři našli lékaři ve
výtěru z nosu bakterii nazývanou hemofilus. Není to tentokrát nic akutně
vážného, hemofilus všeobecně způsobuje řadu i poměrně běžných nemocí u dětí
(nejvíce ve věku od 3 měsíců do 5 let), tak se neděste🙂 Jde nicméně o to,
že hemofilus se nemusí projevovat nijak závažně, ale dost oslabuje dětskou
imunitu - pokud má tedy Vaše dítě v poslední době např. dlouhodobou rýmu a
máte obavy, raději si zajděte k lékaři na výtěr, aby se tato bakterie
vyloučila a zbytečně neohrožovala imunitu Vašeho dítěte.

Díky moc a pěkný den,

email ze skolky. jak se to leci?

mates22
23. únor 2012

@mamkamarketa no právě, že nijak, našemu malýmu to taky našli, má furt zvýšenou teplotu a dr. říkala, že to není tím............ a chce mu očkovat priorix, což jsem zamítla min. dokavad má ty teploty. Takže moc dobře nechápu, proč máte jít k doktorovi, udělá výtěr, zjistí hemofila, napíše do karty a co.....řekne, že to v sobě maj 2/3 populace. A ono se toho člověk už nikdy nezbaví, to už v těle zůstává nafurt ☹

verbalinka
23. únor 2012

@mamkamarketa hemofila a k tomu jeste streptokoka a jeste neco mel synovec na mandlich. Je po odebrani mandli a protoze tihle previti radi putuji po tele, bere autovakcinu - dlouhodobe ockovani proti temto kokum apod. Idealni je si vydupat vysetreni a podle toho pak resit, jestli dat pryc mandle atd. Tyhle potvory ma vetsina lidi v tele, ale jen nekterym zpusobuje oslabenou imunitu.

mamkamarketa
autor
23. únor 2012

@mates22 fakt? 😕 no kdyz to oslabuje imunitu tak to asi spravny nebude 😨 mas dobre zkusenosti s vasi mudrou?

ja se taky potrebuju poradit. syn uz od uterka je jakoby zahleneny.slysim,ze ma jakoby rymu a popotahuje,ale rymu nema.nic nevysmrka. mleko jsem omezila,nic se nestalo. dostal vcera a dneska dostava mucosolvan a nic. dlouhodobe bere aerius.
nemate nekdo zkusenost??? chtela bych ho vzit do detskeho koutku,ale nechci setam dohadovat s ostanima,ze neni nemocnny,pac to fakt zni jako kdyby mel rymu 🙄