Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mamkamarketa
autor
27. únor 2012

ahoj zeny,
nestiham docitat. doufam,ze je marudkum lepe 😵
jinak tomas nebyl vubec ve sve kuzi,cely vikend polehaval.dnes sme meli kontrolu. zanet je nastesti pryc hurraaa zadni ryma,taky neni,huhna protoze ma zvetsenou mandli. to je ale pry tim zanetem,co prodelal. no a tedka teda nevim,zdali mel nakou zadni rymu? mozna to byla jen ta mandle? 😕 dneska tam byla jina dr. tak nevim? 😕

@evaviki no co na to rict? tchyne slovo ohleduplnost nezna,co? snad to malej nechytne
@ined77
@ined77 a co u vas?

evaviki
27. únor 2012

@mamkamarketa maly nevim, ale ja som KO.. vecer zacala silena ryma, bolia ma klouby.. .-(

kjajule
28. únor 2012

Tak hlásím, že ani do toho karnevalu do zítra nevydržíme...☹
Chodil do školky celých 6 dní 😎 a už je to tu zas... 🙄
Rýma , kašel bolí ho v krku a nemuže vůbec mluvit ráno chudák jen skřehotal...ted už se trošku rozmluvil...za chvilku jdem k dr...tak jsem zvědavá co řekne až mu koukne do krku... ☹

reruna
28. únor 2012

Ahoj, všem marodům přeju brzké uzdravení.
Míša chodí od včerejška zase do školky a už jsem se pěkně naštvala - hlásil mi, že mu p.učitelka řekla, a by si dopolední procházku nebral rukavice, že je tam teplo - tady bylo minus 5!!! Když jsem se mu snažila vyvětlvoat, že mu tam chystám rukavice, když je zima, tak že si je má brát a neptat se učitelky, tak mi na to odpověděl - mami, ty tomu nerozumíš! Tak já odpadávám....co mi bude říkat v pubertě? 😀 😅 😲

mates22
28. únor 2012

@kjajule jej, tak to je mi líto, naše malá teda taky ráno nebyla ve své kůži, ale teplotu neměla, nic jí prý nebolí...já pevně doufám, že do zítra vydrží ...ostatně je jediná zdravá v rodině

Kuba dnes už dobrý, asi ty ATB konečně zabraly, takže byl i bez teploty....ale unavenej je furt, no co už, hlavně, že není protivnej a aspoň přes den usne a já došiju kočičí packy na ten zítřek

@reruna tak tohle znám, taky jí chystám oblečení a ona si pak půlku neveme, protože paní učitelka neřekla, vemte si mikiny..... ale teda bez rukavic včera? tady bylo -2, ale já dávám rukavice i při plusovejch hodnotách

@evaviki no tak to asi bez komentáře

reruna
28. únor 2012

@mates22 no taky proto jsem zuřila, tady bylo ráno minus 9, a dopoledne -5, sice svítilo sluníčko, ale nechápu, jak mu to mohla říct... spíš se jí nechtělo mu pomáhat, ale to taky nechápu, protože si je umí nasadit sám a tak je prý měl v kapse 😠 určitě si to nevymyslel, protože byl docela překvapený, že jsem se zlobila, přece paní uitelka to ví nejlíp, že bylo teplo! 😠

kjajule
28. únor 2012

@mates22 Tak jsme vyfasovali pamycon do nosu, fenistil kapky a sinupret...doufám že pomůžou i když pchybuju... 😅 kontrola za týden...chjo...☹

mamkamarketa
autor
28. únor 2012

marudkum preji brzke uzdraveni 🙂

@reruna no tak to bych to pani ucitelce asi trochu vytmavila. vsadim se,ze ona rukavice mela 😠

@kjajule je to je mi lito ☹ ale lepsi nez fenistil je aerius . tak at je brzo lip 😉

mates22
28. únor 2012

@kjajule tak pamycon nám obvykle pomáhá, jen ho jaksepatří nesnášej 🙂 a sinupret taky není špatnej............ určitě pomůžou, ale hlavně to chce asi čas. A proč ten fenistil? Nám ho dávala jednou, ale na alergii. Škoda je, že zítra prošvihne ten karneval, chudinka. Vždycky to prostě vychází blbě ☹ , malej má v sobotu oslavu dvou let tak snad bude v pohodě, celá velká rodina si vyhradila den 😀

kjajule
28. únor 2012

@mamkamarketa aerius jsme měli posledně a nic moc teda...:-/ Fenistil nám předposledně zabral líp...ty jo už je to trapný posledně a předposledně a předpředposledně...uffff už je toho dost...já už mám pocit že nepomáhá vůbec nic... 😠

@reruna taky bych to paní učitelce asi vysvětlila... 😠

mamkamarketa
autor
28. únor 2012

@kjajule no zazrak neni ani jeden,to mas pravdu. 😅 jeste zodac je uuuuplne k nicemu 🙄
tak se zeptej mudry na ten broncho-vaxom nebo rybomunyl

mates22
28. únor 2012

@kjajule aha, tak už jsem ten fenistil pochopila, místo aeriusu 🙂 nám zas ten aerius pomáhá....ale ono je to asi indivindi....třeba dceři krásně sráží teplotu nurofen a panadol nic moc a syn přesně naopak, nurofen s ním ani nehne a panadol mu jí srazí aspoň trochu 😝

kjajule
28. únor 2012

@mates22 No nám letos ve školce vychází všechny akce tak že je prošvihnem...na narozeniny byl taky nemocnej, na silvestra taky...tak si chudák letos neužije moc školkových akcí...☹ Taťka říkal , že mu udělá karneval doma...tak jsem zvědavá co vymyslím...😀

Pamycon nám pomáhá, jen nám ho taky nemůže dr. napsat pokaždý dyž máme rýmo co 2-3 týdny... 😅 Fenistil mi píše na zklidnění sliznice a docela to i pomáhá většinou...

kjajule
28. únor 2012

@mamkamarketa Dneska jsem se jí na to ptala, říkala že uvidíme na kontrole za týden, a že kdyby se to zhoršilo tak máme hned zavlat a přijet že se domluvíme co dál...no tak uvidíme no...

mjanca
28. únor 2012

ahojky
marodum brzke uzdraveni. Holky porad teploti, tak snad je to uz prejde, u Lucky je to dnes 3. den.
Vcera jsme si privezli autovakcinu, z odstranene mandle, "vypestovali" zlateho stafylokoka a pneumokoka ☹. Tak se pujdu radit s dr., kdy zacit davat. Ale vim, ze nase pediatricka je docela proti.

ined77
28. únor 2012

ahoooj 🙂 ,
mě včera zchvátila nějaká střevní...no zvrátila jsem asi i vnitřnosti, dnes už lepší, ale stále to není ono 😝 .
děti to snad už znova nechytnou...no a na řadě je MM 😅 , ale koupila jsem Hylak..prý by to mohlo pomoct.
dnes už víc nestihnu, tak zítra páá.
tak blbě mi teda ale dlouho nebylo...dnes jsem šla poprvé spát po o s malou 😅 .
držte se všichni a pěkný večer! 🙂

llllucka
29. únor 2012

Holky,jak jste na tom?Prý řádí střevní chřikpy,tak pozor.U nás si staršího včera odvezla tchýně.Jak je jejím zvykem,tak mě dostala.Už při příchodu mu říkala,že půjdou večer do divadla,tak jí říkám,že ne,protože měl večer teplotu,tak by měl být doma a mít klidový režim a ona,že teda dobře,že teda pojedou nakupovat.Myslela jsem,že mě omyjou.Už jsem nevěděla,co říct.Hlavně,že si tak zakládá na tom,že je doktorka 🙄

reruna
29. únor 2012

@ined77 tak tě to taky složilo, střevní chřipky jsou hnus.... ☹ snad ti už bude dneska líp...
@llllucka při teplotách by neměl chodit ven.... navíc do obchodu, semeniště bacilů....

mates22
29. únor 2012

ahojky, tak jak je všem marůdkům?
Cácorka ráno odešla do školky, takže hurá, karneval vyšel - bylo tam dost dětí, tak u nás asi zatím ta střevní chřipka neřádí. Malej už je dneska druhý den bez teploty a kašel se taky sklidnil, tak doufám, že teď budem mít chvilku zase klid. Teda ATB má až do příští středy, ale hlavně, že už mu je líp.

@ined77 tak co, už je líp?

@llllucka no jo, babičky, taky se občas docela rozčílím

mjanca
29. únor 2012

ahoj holky
strevni chripky jsou hnus, meli jsme je vsichni v zari, Lucka byla i na kapackach, meli jsme rotaviry. Uz nikdy vice!
MM ma anginu :-/, Lucce tece z nosu, obcas obe zakaslou, ale jinak snad teplota na ustupu. Kdyz uz jsme doma, delame generalni uklid 😀

mjanca
29. únor 2012

u nas ve skolce meli mit zitra divadlo, ale je hodne nemocnych deti, u nas ve tride jich je misto 26 deti 9, tak to zrusili a presunuli na jiny den, tak jsem rada, ze Luca o nic neprijde 🙂

ined77
29. únor 2012

ahoj 🙂 ,
tak jsem vám psala román a vypadl mi kůň 😠 ..to opravdu miluju 🙄 😝 .
tak znovu no 😅 .
u mě už dá se říct v pohodě, jen pořád trošku žaludek na vodě, ale ve srovnání s předvčerejškem je mi báááječně i po téměř probděné noci 😅 .
u nás jinak snad chvilku klid.matýnek už má teda opět nudli u nosíku, ale nic barevného, takže chodí dál 😉 .
katunka už neblinká, ale stále preferuje kašovitou stravu 😒 ...zjistila jsem, že jí lezou první stoličky, což by mnohé vysvětlovalo, hlavně to, proč celou noc víc vříská než spinká 😅 ☹ .dnes koupím homeo číky, u matýnka mi (jemu) dost pomohly 😉 .
tož tak 🙂 .

@mates22 🙂 ...samé fajn zprávičky! paráda 😵


@reruna 🙂 ...pravdu jsi měla ženo zlatá 😔 ....do sbírky chybí ještě MM, ale snad se mu to vyhne, to by byla katastrofa! 😀 😎
vidím, že máte teplokrevnou učitelku 😒 ...mně teda mrzly ruce i při +3, když fučel studený vítr 😖 .

@mjanca 🙂 ...jejda, tak to máte doma hotový lazaret ☹ .ať je brzy líp! 😵
takže jarní úklid říkáš?....to není špatný nápad 😀 .akorát tam kde já začnu uklízet jde za mnou demoliční četa 😀 .

@mamkamarketa 🙂 ..jejda, zvětšená mandle?? 😨
co tomík a tatínek? 😕

@llllucka 🙂 ...vidím, že babička je akční až moc 🙄 😔 ..že ho nechtěla vzít rovnou plavat třeba 😅 ..
to by mě čerti vzali ☹ .

@kjajule 🙂 ...ať jste brzy jako rybičky! 😵
i naše dr. vždy připíše fenistil kapky 😉 .

mjanca
1. bře 2012

ahoj 🙂
Lucka rano zase 38,3, uz to ma od soboty. Volala jsem dr. a ze muze byt takovyhle prubeh chripky, at pockame jeste do zitra. Pry mame zkusit nasadit oscilo. Ma k tomu megarymu a kasel. Ale pry ji nic neboli. Uz mne to teda rozciluje.

berenika39
1. bře 2012

@power700 ahoj, nejsem si stopro jistá, ale ptala jsi se mě, jak na logopedii, kterou jsme museli pro rýmu odložit o měsíc, a konečně se zadařilo, v úterý🙂)).

moc milá paní logopedka, fakt to s dětmi umí, petr sice nejdřív mručel a mnoukal (momentálně je kočka 😀 ), ale pak se rozkoukal a úplně hltal, co mu nabízela, aby dělali. Nejdřív jakoby vstupní - jestli má všech pět pohormadě, skládal, vybíral, co do skupiny nepatří, hledal protiklady, nějaké spojování - stíny, půlky, ptala se podle obrázků - a to už pak tak, ayb odpovídal slovy, kde byly hlásky, které potřebovala slyšet.
výsledek: tím, jak měl dlouho zvětšenou nosní mandli a dýchal výhradně pusou ( ano, vypadal jako debil s povislou bradou a otevřenou pusou - to o něm nepíšu ošklivě, to tak bylo 😀 ), tak se mu oslabily svaly kolem pusinky a jazyka. jazyk totiž, jak jsemse dozvěděla, když se dýchá pusou, visí dole v puse, ale když se pusa zavře, opírá se o horní patro, a to vlastně petr vůbec nedělá, nebo tedy jen minimálně. sem se tam dozvěděla strašně moc. 😉
Máme tři měsíce na to,aby pochopil, že normální je mít pusu zavřenou, dýchat nosem. prý žádné mentorování - zavři pusu, ale gesto - děláme prstem přes nos - jeho nebo můj - to znamená zavři pusu. a chytá se!!!! už na něj kouknu, a pusu zaklapne, tak snad se to upraví. Pít brčkem, foukat do vody, smrkat, honit foukáním nosem papír kuličky po stole.
Pak se prý upraví "šlapání si na jazyk". prý umí všechny hlásky (vzhledem k věku) tak jak má, jen mu to ty oslabené svaly nedovolí zakomponovat 😀 do slova, věty. Mele rychle, pořád, a podle toho to vypadá.....
Uvidím, dáme tomu každý den pár minut několikrát denně, bere to jako hru, tak ok. Prý nás měli po mandli v nemocnici poučit, jak je důležité, aby se pracovalo s tím dýcháním nosem, a nic 😎

mjanca
1. bře 2012

@berenika39 jak budete trenovat, tak se to upravi 🙂. Nam taky nic nerekli, ale Lucka s tim problem nema, mivala otevrenou pusu, ale ne tak casto, mluvila hezky i pred mandli, jen ted je to bez huhnani 🙂. A naskakuje ji krasne "R".
nechavali jste si delat autovakcinu? nam ji udelali, Lucce vysel zlaty stafylokok a pneumokok, tak jsem zvedava, jak nam to pomuze.

ined77
1. bře 2012

@berenika39 ...ahoj 🙂 , já to chtěla vědět taky 😉 !
tak super, ten přístup se mi hrozně líbí, to by uspělo i u našeho ďáblíka...si troufám říct 🙂 .
budu s tím muset taky začít něco dělat...ve školce se dost zlepšil, ale patle pořád 😝 ...a navíc i naschvál komolí slova 😕 ...to dřív nedělával.
v nemocnici se dozvíš kde co, ale málokdy to co potřebuješ že 😝 .

berenika39
1. bře 2012

@ined77 no přesně🙂. Jsem ráda, žejsem tam zašla, protože by se mu ta výslovnost - šppatná - určo zafixovala a pak by to dalo víc práce. On měl tu mandli zvětšenou asi dlouho, jenže oni to dělají - pokud to nepůsobí nějaké velké zdravotní potíže - až ve třech letech. A petr nemocný nebývá, max rýmu, rychlou.
Jsem ráda, že jsem tam zašla. Tak najdi u vás někde, třeba ti řekne jen, jak pracovat doma. S doporučením od pediatra je to bez placení, mě se opravdu nechtělo do zabacilované čekárny, tak jsme dala 250,- kč, s tím, že kdybychom museli chodit pravidelně, doporučení bych si vyžádala.

berenika39
1. bře 2012

@mjanca ne, nenechávali, a možná jsmeměli. pořád má ted jakoby takovou tu zadní rýmu, nic nevysmrká, je "zdravý", ale nos má ráno a večer nějak ucpaný. nevím, možná to bude i alergie, máme to v rodině, všichni.

mjanca
1. bře 2012

@berenika39 u nas je taky alergie, astma, takze pocitam, ze to mozna Lucka ma taky. Ale porad vaham, zda na alergo s ni jit. Dr. mi tvrdi, ze po vyndani mandle se tak pulroku ceka, co to udela. A hlavne se uvidi na jare a v lete, v sezone. A ja osobne cekam na autovakcinu, kaslat muze diky tem potvoram co tam ma. A asi ji necham doockovat prevenar, obema.

berenika39
1. bře 2012

@mjanca jj, já mám taky astma jak vyšité, prach, pyl, roztoči. přesně tak si to myslím, že počkám na sezonu, a pokud se to rozjede, půjdu na alergologii. když se to podchytí včas, nemusí z toho astma být, já ho mám díky tomu, že v pravěku, když mi bylo 17 a začala jsem mít potíže, nebylo o tom žádné povědomí, prostě mi řekli - kapejjte si do nosu a do očí, ale nic, jen zahánění příznaků, ale žádná léčba. když jsem se dostala do péče dobrého alergologa, začal mě "léčit" a před těhujsem byla v pohodě, těhu mi astma fakt úplně odbouralo a ted jsem téměř bez potíží. tak bych to nechtěla u malého zanedbat.
Jak se zjištuje alergie u malých, z krve?