Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

lojzina
2. bře 2012

@verbalinka Garatuluji 😵
@ined77 ja bych v tech martabncich a nevim cem jeste ,moc prinos nevidela-muj nazor 😅

ined77
2. bře 2012

@lojzina ..taky si právě myslím, ale máme to doma tak co s tím, ublížit to snad neublíží 😅 😉 .jednu dombu jsem přemýšlela nad tím vibovitem, protože malý to samozřejmě chtěl...ale všechno mi to přijde spíš jako kokina 😒 .
celkem dlouho jsem kupovala multitabs, nejdřív kapičky, ty má teď přes zimu i kačka a malému pak v tabletkách.pravda totiž je, že u nás se střídají období kdy malý celkem hezky jí zeleninu a ovoce a z toho nechce skoro nic, sní mi to jen třeba v polévce..mrkev, petržel, hrášek.ještě tak jablíčka a banány a ze zeleniny rajčata, okurek a papriku, jinak je to bída ☹ .

lojzina
2. bře 2012

@ined77 jo,vibovit me Maros pripomina kazdej den 😅 😠 ,tak asi tam neco bude,nakej ten vitamin 😀 ,ale myslim ze nic moc. 😝 .my ted mame rakytnik,pak zas nasadim neco jinyho...

ined77
2. bře 2012

@lojzina ..no jo, jaksi nejde ani to dítě uchránit před reklamama 😠 ....viz. animáček, 1 pohádka + 1000 reklam a já jenom slyším...maminko, to bych mooooč počeboval 😀 .

lojzina
2. bře 2012

@ined77 my potrebujem VSECHNO 🙄 😀 .a uz ste dobri?

ined77
2. bře 2012

@lojzina ..jj, děkujeme, my jo, ale tatínkovi není od včera moc dobře 😝 .ale on se z toho coby silný jedinec určitě rychle dostane 😀 .ale ne...říkal že sice nezvracel ani neprůjmoval, ale že má křeče v břiše a do žaludku je mu šoufl...tak to má asi od nás, ale možná jen v lehčí formě ☹ .dnes jsem se ho ráno ani nestihla zeptat...ale neříkal nic a vypadal normálně 😉 .
a co u vás? 😕

kammka
2. bře 2012

ahojky, tak jsme doma z nemocnice, malá byla na vyndání nosní mandle..prroběhlo to ok, akorát po výkonu byla uječená, jak jí napůl provrali.tak jsem zvědavá, jestli to bude mt nějakej efekt.. aspoň na sluch.kontrola za týden.

mates22
2. bře 2012

@ined77 jj, multisanostol taky mlsám sama, děti dělaj, jak když je chci otrávit, nechápu....marťánky jim asi dej, i když nějaký velký účinek bych nečekala, my brali chvilku hello kityn a na prd, takže spíš trochu zdravější kokina, jak píšeš

běžím pro holku do školky 🙂

lojzina
2. bře 2012

@ined77 jo,dobry,tuk tuk 😀 🙂 🙂 🙂 🙂 ,jen s edesim vikdendu,byli sme na priorixu,ale tak snad pohoda
@kammka taky jecel,tak zvire.jeste teda asi tyden ,,huhnal",ale pak dobry a hlasek ma jak konipasek 🙂 ,a i lip slysi,prv sme musela vsecko opakovat vickrat(to kolikrat i ted 😀 ).

ined77
2. bře 2012

@mates22 🙂 ...no on si s nima matýnek poradí raz dva, to se nebojím 😀 .já mám dnes veget, maloška přiveze ze školky odpo tatínek 😀 .

@lojzina 🙂 ...a jooo, vy jste vlastně po tom očku...a to už bude 10dní?? 😕
přeju ať to máte bez reakce 😵 !..my bychom měly jít s kačkou na očko 8.3., ale asi to odložíme a počkáme na nějaké zdravější období, jen nevím co na to dr. 😝 😅
jak jste přišli na to, že máte zvětšenou nosní mandli?..malý se teď často ptá co? co?...dřív to nedělal 😕 , taky občas v noci chrapká..může to mít spojitost? 😕

@kammka ...super, že to máte za sebou 🙂 .
u toho by ječelo asi každé dítko 😅 .náš malý na 1000% 😀 .

lojzina
2. bře 2012

@ined77 byli sme v pondeli,ale tak nevis,ze,muze neco prijit kdykoliv.Ja bych radeji kdyby vubec.Dr sme prv rekla ze prijdem az budem uplne zdravi,sice mela nejaky remcy,ale docela to slo.
no,chrapal a spal s otevr.pusou,i pres den ji mel otevr-vypadal divne 😅 ,huhnal,a kdyz me l rymu tak nic nevysmrkal,vse slo do krku.ale fest teda,na orl se zhrozila jak je zahleneny.jo a taky s eptal,porad dokola,co co co co co.......spojitost to vsechno urco ma.Tech posl.14 dnu nez sme sli na zakrok,sem se uz i tesila az to bude za nama a bude to jako driv,nebylo mu skoro chudakovi rozumet,jak mluvil.des!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kammka
2. bře 2012

@ined77
@lojzina na ten den bylo šest dětí, většina nosní mandle.. jeden drobeček 2,5roku klučík seříznutí krčních, měl je obrovský, nechtěli mu to brát celý, byla by to moc velká rána.. a jeden 12ti letej hoch na nosní mandle+opíchnutí krčních+trubičky do uší.. ale ten tam byl sám a zvládal super...
jinak ti prckové řvali všici..malou jsou držela skoro v kravatě, aby neskočila střemhlav z postele...ječela bolí,bolí, pak žízeň žízeň, rvala si z krku ledovej obklad... děsný,, pak se vyčerpala a vychrupla, já s ní..potom do ní narvala sestřička dvojitou dávku panadolu v sirupku a spala dál a pak už mohla pít... po celým dni hladu zblajzla 350g vanilkový puding... to jsem nechápala.. sice nejedla, ale ona jinak zobe.. a v den příjmu v ní zahučela nemocniční rajská s pěti knedlema, byla teda moooc dobrá, ale i tak mně málem ranilo.. ona když sní ke svíčkový 1,5 knedlíku, tak jásám.. asi holt neumím vařit, nebo co a všichni kolem mi ze soucitu lžou ☹

ined77
2. bře 2012

@lojzina ...no jasně, reakce se může objevit kdykoliv 😒 ..už si to moc nepamatuju, říká se 7-10 den myslím ne?
no, tak to mám celkem brouka v hlavě, teda přes den s otevřenou pusou nedýchá, i když....on pořád mele, takže těžko taky říct 😀 .v noci občas chrapká a mluvení?..my máme dyslálii -patlavost, takže těžko říct podle tohodle 😒 .a jak se to vyšetřuje...přes nos asi že 😅 ? dětská nebo na ORL?

lojzina
2. bře 2012

@kammka my to meli po probrani z narkozy na chlup stejny.... ☹ ,sice ten den vecer,co snedl,slo ven,ale druhy den snedl celou snidani,ani nemrknul 🙂 .ted uz to bude dobry,uvidis zmeny k lepsimu 😉 ,my mohli po tydnu asi teoreticky fungovat,ale prinesli sme si z nem.neky bacil co mu sedl do nosu-pry s eto stava 😠 😠 ,a byli sme doma 3 tydny jen to luplo 😖

ined77
2. bře 2012

@kammka ...jejda, to máte teda zážitky 😕 .no u nás by to byl přímo horor, to si nemaluju, ale co už no...
a s vařením...buď v klidu 😉 ...já bych se mohla uvařit a mladý pán se v tom porýpe, kdežto ze školky přijde domů, jde na záchod, vyprodukuje neuvěřitelně velkou hromádku vůči svému drobnému tělíčku a stále hlásí mám hlad 😅 .
podle mě v tom jídle dělá velice moc prostředí, okolní situace...ve školce je malý chválený jako výborný jedlík!!! 😲 ..nejdřív jsem jim nevěřila, ale asi tam fakt prostě baští...přičítám to síle kolektivu 😅 .
mmch...pět knedlí nedám ani já 😲 😀 .

lojzina
2. bře 2012

@ined77 jj,kolem tojho 10teho dne.
Nas vysetr.na orl,nosem a jakousi jen kratjkou trubickou,nic to nebylo,pry je mirne zvetsena,za 3 mesice uz byla zas vetsi,no a pak sem jela na alergologiii ahned vedle dvere bylo orl,tak sme tam tukla jestli by nas nevysetrila,jako jestli je ta mandle akutni 😕 ,tak ze jo 🙂 -a vzala nas hned,na vysetreni ale uz mela lepsi vercajk-sondu s kamerou na konci 😔 ,tak Marosovi umrtvila tamponjem uvnitr nosu,a pak zavedla tu sondu.bylo to asi neprijemny ale vysetr.netrvalo dyl jak 10sec.A pry je hodne velka,hleny mu stekaji do krku,a nema vubec misto,proto s enemuze vysmrkat-neni kudy.a vcera uz bylo pozde.tak sme sli asi za 14 dnu na zakrok. 🙂

kammka
2. bře 2012

@lojzina naštěstí jsme byly poučené, že z toho stavu na konci působení narkozy si nic nepamatujou, jinak bych byla asi běsná...teď říká, že v nemocici dobrý.. no taky se bojím, aby do té rány nic nechyt. já jsem doma, tak s ní budu teď dva týdny, týden být musí a ten další tu jsou prázdniny...

kammka
2. bře 2012

@ined77 ty knedle byly teda tenký, ale i tak.. já jsem poslední dobou nárazově hladová a k snídani jsem ten den měla jeden šáteček, tak jsem si říkala, že to kdyžtak po ní dorazím, ale nic no 😀

lojzina
2. bře 2012

@kammka on i videl po tom probrani rozmazane,takze porad volal mami ja te nevidim,no zazitek nic moc,taky chtel porad pit.pak usnul a bylo.

lojzina
2. bře 2012

@ined77 jeste teda rikala dr ze to pres leto nechavaji,ze kdyz uz,tak jde mandle ven po prazdninach...my byli v rijnu.

ined77
2. bře 2012

@lojzina ..jejda, to může tak rychle vyrůst ta mandle? 😕 ...no malému se na ni díval dr. na ORL při tom zánětu ouška...normálně si nemůžu uvědomit jak je to dlouho 😅 .ale asi příležitostně vezmu malého k dr. a pozeptám se nato a necháme se objednat..jistota je jistota 😔 .

lojzina
2. bře 2012

@ined77 poprve sme byli tusim v kvetnu,pak v zari,a na tom jinym orl zac.rijna.jo zvetsit s e muze a nemusi.my na to sli i na popud alergolozky,ze byval tak nemocny.tak jasny,tim nic nepokazis,podivat s emuze 😉

lojzina
2. bře 2012

je to boj,nam se vsecky ,,neresti a nemoci"projevily prave ve skolce.

ined77
2. bře 2012

@kammka ..to je tak vždycky 😝 😀 .kdo zaváhá... 😉 😀

mates22
2. bře 2012

tak malá šla ze školky zrovna ke kamarádce, jsme se sčuchly v převlíkárně 🙂 . Vypadala dobře, z pusiny skoro nic.........ale teď mi kámoška volá, že lítá často na záchod, jestli není přistydlá. No takže to už se fakt trochu obávám ☹, tak držte palce

@lojzina držím palce ať reakce nekazí víkend
@kammka tak snad už budete mít klid bez tý mandličky 🙂
@ined77 neboj- snad to souviset nebude, já je taky vždycky zkoumám a přemejšlím o hororové variantě a většinou je to pak jakžtakž dobrý (když mu tam na tom ORL koukali, tak snad by si všimli) - jsem obecně spíš negativista, ale snažím se myslet pozitivně 😀 , jinak by se mnou nebylo k vydržení

lojzina
2. bře 2012

@mates22 drzime 😉

ined77
2. bře 2012

@mates22 ..taky držíme 🙂 😉

evaviki
2. bře 2012

@verbalinka gratulujeeeem

jitafol
2. bře 2012

Ahojky, hodně zdraví všem marůdkům!!
My po týdnu ve školce opět kašleme☹ Dneska navíc byl mrzutej a měl sice jen 37,3 ale bylo na něm vidět že není ve svý kůži. Tak uvidíme co z toho zas bude. Každopádně mu asi přihoršilo i to, že vstával ráno strašně brzy a navíc ve školce nespal. Zrovna dneska byli spojení tři třídy, ani vlastně nevím proč, takže v tom houfu nespali, ale koukali na pohádku.

mates22
2. bře 2012

Ahoj holky, díky za ty palečky - pomohlo to, nicméně oslava nebude - sice moje obě děti se jakž takž se drží, oba teda rýmujou, ale to už nepovažuju za nemoc. Ale ostatní gratulanti "padli" , tak jsem to radši přesunula, aby nebylo nějaký velký zklamání a nezbejvá mi než doufat, že za tejden nepadnem zase my..............a zejtra bude dort holt jen ke kafíčku 🙂

@jitafol tejden, to je přesný, my teda máme příští prázdniny, tak jestli už nemá něco v sobě, tak by možná mohla přestát ještě i další tejden ve zdraví 🙂