Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mates22
5. bře 2012

kalmetizace, ne?

ined77
5. bře 2012

@mamkamarketa ...až se do DM dostanu, mrknu se po tom, mám to bohužel dost z ruky ☹ .jinak DM miluju 😉 .děkuju za tip 🙂 !
no já vím no...já taky k dr. nechodím, protože bych musela s dětma 😒 .
na to očko se určitě poptám...blbec jsem tenkrát váhala a nechal se ukecat, že je to zbytečné ☹ .
ad seznam...se mnou je to těžké....když napíšu, tak ho nechám doma, když nenapíšu s tím, že si vzpomenu, tak si samozřejmě v tu chvilku vzpomenu max tak na pětinu 😅 😝 .

@mates22 ...jsi mi dala brouka do hlavy, zase nad tím názvem budu půl dne přemýšlet 😀

ined77
5. bře 2012

@mates22 ..tak nebudu! 😀 ...ano, kalmetizace...já že furt něco s kalciem 😀

marjama
5. bře 2012

Ahoj holky,dovolím si vám sem vlézt 🙂 Občas do této diskuze nakouknu a čerpám od vás rady a postřehy k různým nemocím. Napíšu trochu o nás, jak to vedeme s nemocema. Všechno začalo s nástupem do školky, no asi jako u většiny, že 😠 Martí nejdřív chodila jen 5 dní v měsíci (ještě když ji nebyly 3 roky), to bylo celkem ok. Pak od ledna začala chodit každý den. No každý den, haha, byla ve školce 3 dny v lednu a pak už to jelo. Rýma, kašel, 3 x zánět středního ucha a na začátku února nám vyndali nosní mandli. Martí byla teda ve školce 3 dny v lednu, pak doma nemocná, pak týden doma před operací, aby nic nechytla, pak operace a 14 dní po operaci doma. Minulý čtvrtek šla s velkou slávou po 2 měsících do školky. Říkala jsem si,jak asi dlouho tam vydrží. No a včera večer opět zelená rýma a kašel. Jsem z toho už otrávená a unavená. 😢 Chci aby si zvykla na děti a na nějaký režim, ale takhle to teda opravdu nehrozí. Už jsem právě přemýšlela, že jí snad z té školky odhlásím nebo já už nevím.
@pucik Měla bych na Tebe dotaz. Jak píšeš, že jste museli přerušit docházku. Jak se to dělá? To napíšu nějakou žádost? A ten další rok mi Martí normálně vezmou a může chodit dál? Já jsem se právě bála, aby ji nějak nevyřadili?
Jinak všem přeju brzké uzdravení!

ined77
5. bře 2012

@marjama ...ahoj 🙂 ,
já vím, že je to děs....ale spoléhám na jaro, že se to zlepší 😉 .
náš malý chodí od října, ale také je víc doma než tam a taky jsem už o odhlášení uvažovala, ale zase si říkám... tenhle rok prostě přetrpíme a pak bude líp 😅 .
kolem sebe v okolí mám samé spásné případy, kdy tomu tak opravdu je....samozřejmě že ne u všech to bude platit, ale myslím, že tím ty děti prostě musí projít a pak už bude líp 😵 .
ad odhlášení..myslím, že u každé školky to bude probíhat jinak, dle jejich pravidel, takže nejlépe se pozeptat právě v té vaší 😉 .

mates22
5. bře 2012

@marjama já bych ještě vydržela, je to krátká doba a do toho ta mandle......možná třeba zkusit nechat jí teď doma přes zimu a zase nastoupit řekněme v dubnu/květnu....jinak jak je to s přerušením nevím, u nás to řešíme tak, že prostě dítě nechodí a za každej měsíc, kdy tam nejde ani jeden den pak dostanu (na žádost) polovinu platby zpět - tak jsem to teda udělala, když se měl narodit malej a řádila ta prasečí chřipka a strašili, jak je to pro těhotný nebezpečný - tak jsem radši dceru nechala doma. A pořád tím pádem byla jakože ve stavu a nebylo tak co řešit na další rok, normálně zase nastoupila..............

marjama
5. bře 2012

@ined77 Díky za reakci. Já vím, že nejsme jediný, kdo je takhle nemocný, ale dneska mě to prostě nějak dostalo. Prý po vyndání mandle je šance, že se nemocnost sníží, tak jsem to nějak měla v hlavě, že to bude lepší a hned po 2 dnech ve školce zase tohle, ach jo. Jo přesně, taky si říkám, tenhle rok vydržíme a příští bude líp. Ale za chvíli bude konec roku a Martí chodila dohromady zatím asi 14 dní! To je fakt mazec! Snad to s jarem bude lepší! Jo a jinak u nás ve školce máme taky "nástěnku nemocí" a aktuálně jsou u nás ve všech třídách vši 😖 Taky hezký ne? 😀

marjama
5. bře 2012

@mates22 Díky za povzbuzení. O té poloviční platbě jsem taky už něco slyšela, zkusím se u nás zeptat, jak by to bylo. Asi ještě s tím odhlášením vydržím, já jsem prostě z toho dneska nějaká špatná, tak všechno vidím černě 😖

ined77
5. bře 2012

@marjama ...já ti naprosto rozumím, mě tohle taky ničí, že vše co se dotáhne ze školky chytne navíc i mladší, takže je to neustálý kolotoč a nejde z něj vyskočit 😅 .
ale stále si myslím, že přerušením se nic nezmění, jen odloží na později.že prostě ty nemoci kolektivu to dítko musí okusit....bohužel teda ☹ .
dny nepočítej...u nás je model nejčastěji 4 dny školka, 14 dní doma 😝 ...ač nejsem velký optimista, věřím že bude líp 😎 😀 .
ty tak vši by mě až tak netrápily, vzhledem k tomu, že náš malý má kraťoučké vlásky a vši se drží myslím až od 2 cm dál 😅 .ale ne, to už zlehčuju po těch dnešních jobovkách...samozřejmě že i vši by mi vadily....bože, copak v dnešní době je problém si umýt vlasy? 😒 ...a pamatuju si, jak loni jsem se tady od nás bavila s jednou mamčou a u nich ve školce to řešili pořád dokola a vždy to nosila jedna holčička z nějaké soc. slabší rodiny...já nevím, snad bych jí ten šampon raději sama koupila 😖 .
bohužel si nejde vybrat s kým budou naše děti trávit svůj předškolní věk 😒 .

ined77
5. bře 2012

@marjama ...já při každé nemocí hlásím, že se školkou končíme! 😀 a zatím stále chodíme....

mates22
5. bře 2012

@marjama já to chápu, tedy každá z nás to chápe, taky jsem z toho někdy šíleně otrávená a někdy se i vztekám na celej svět - ale nic se nedá dělat. Martinka (mimochodem jmenovkyně moje, dneska to jméno moc nefrčí . 😉 ) je ještě malinká, musí si ty nemoci nejdřív nachytat, posílit tím imunitu a pak se to zlepší...u většiny dětí.

ined77
5. bře 2012

@mates22 ...jméno sice nefrčí, ale je pěkné 🙂 .a já že si mates 😀 😀 😀 ...

marjama
5. bře 2012

@ined77 No ty máš 2 dětičky, tak to musí být ještě větší nápor na nervíky, když to chytá jeden od druhého. Já jsem právě povahou spíš pesimista a plašan, takže vidím všude problémy (někdy i tam, kde nejsou 😀 ) a všechno si moc připouštím. Jo, jo, váš model 4 dny školka a 14 dní doma znám od kamarádky taky 😝 Budu věřit, že naše docházka se zlepší, ale je to boj!
U nás by vši byly dost problém. Martí má dlouhé vlásky, ale strašně nerada si je myje a nemá ráda česání. Takže si nedovodu představit, kdybych ji měla několikrát umývat spešl šampónem nebo nedej Bože jí třeba vyčesávat vši a lovit hnidy ve vláskách. 😝 No snad se nám to vyhne!

mates22
5. bře 2012

@ined77 no mamka čekala, že to bude na 100% kluk - takže neměla jméno pro holčičku....... no ještě, že se neměl chlapeček jmenovat třeba Matěj, Jakub,Tomáš....to by byla ošklivá holčičí jména z toho 😉 😀 😝 i když ty klučičí jsou hezký.... a co teprve třeba Hugo 😅

mates22
5. bře 2012

@marjama i já jsem pesimista, ale jak jsem psala, snažím se s tím bojovat - jsem si někdy nesnesitelná sama sobě.
K těm veškám, my vždycky (když ve školce byly) nasadili TEA tree oil, malinkato, je to jako prevence....ale jestli si nerada myje vlásky, tak to je blbý, jedině to naředit s vodou do rozprašovače a jednou za dva dny stříknout...ty vlásky sice pak trochu smrdí, ale i veškám naštěstí

marjama
5. bře 2012

@mates22 Já vím, že to chce posílit imunitu a těch nemocí ještě asi pochytáme víc 😝 No musíme vydržet.
Ke jménu Martinka, je fakt že nikdy na písku nebo kdekoli jinde jsme nikdy žádnou jinou Martinku nepotkali. U nás jsme to měli vymyšlené tak, že kluk bude po mně Jan (já jsem Jana) a holka bude po manželovi Martina (manžel je Martin). A většině lidí se Martinka líbí právě proto, že se dneska moc nedává.

marjama
5. bře 2012

@mates22 Díky za radu proti veškám. Vyzkouším. Třeba Martí ukecám, že máme něco nového na mytí a nechá se dobrovolně umýt, většinou je to u nás se řevem. Ona mi nedovolí ani žádné culíky a sponečky, tak má ofinku a vlásky pořád rozpuštěné volně.

mates22
5. bře 2012

@marjama nz, je to tak kápnou dvě kapky do dlaně, do toho vodu na plnou dlaň a jemně vetřít do vlásků, chvilku nechat a smýt.............naše cácora si taky nerada myla, jejda to byly boje s řevem, až sem se bála, že na nás sousedka, k níž jde okno z koupelny, zavolá sociálku. Naštěstí má vlásky po mně, že se jí nemastěj. Ale taky jsme to zpočátku řešili tím rozprašováním, ovšem stejně to tak jednou za 4-5 dní chtělo vymýt, i když je to přírodní.

Culík snese jen do školky a ještě v převlíkárně už ho sundává............ 🙂

Taky jsme to uvažovali o jmenné přesmyčce, ale pak jsme od toho upustili, že kdyby pak byly 2 holčičky, aby to nebylo jednomu líto...a nakonec by nám to vyšlo hezky 🙂

mates22
5. bře 2012

já se zblázním (radostí tentokrát), děti si v klidu hrajou v pokojíčku, nehádaj se, neperou...takový klidný dopoledne už ani nepamatuju, tak jdu uvařit , snad jim to vydrží 😀

marjama
5. bře 2012

@mates22 Jo aha, jenom vetřít a pak smýt, no uvidíme, jak to zvládneme.
Vidíš, nikdy jsme nepřemýšleli, že kdyby bylo druhé dítko taky holčička, aby jí to nebylo líto. To nás vůbec nenapadlo. No uvidíme, jestli u nás vůbec druhé bude ........

ined77
5. bře 2012

@marjama
@mates22 ...holky co máte z toho, mně MM říká, že jsem samonasírač 😀 .taky bych se kolikrát kopla, ale někdy si neumím prostě pomoct 😝 .

@marjama ...to si dovedu s vláskama představit ☹ .ale přeci kvůli školce nebude holčička chodit na ježka že 😠 😅 .
a dvě děti...no upřímně by pro mě byl daleko větší problém, kdybych tohle všechno musela nějak řešit se zaměstnáním...to už bych byla dávno na dlažbě, protože hlídání je u nás téměř 0 😝 .
jen doufám, že katunka bude později alespoň MALIČKO obrněná 😅 .

@mates22 🙂 ...klid, já jsem měla být PEPINA!!! 😲 😀 ...babička si přála 😅 , chvála bohu, že ji neposlechli 😀 .sice nejsem se svým jménem nějak spokojená, ale zvykla jsem si 😝.
jakubka je pěkné jméno 😀 ....ale ne...martina je fajn, teď žádnou neznám, ale na základce jsme jednu měli 😉

ined77
5. bře 2012

@mates22 ...a ten tea tree oil ...kde to koupím prosím?

marjama
5. bře 2012

@mates22
@ined77
Holky, díky za zvednutí nálady. Dneska se loučím. Mějte se fajn!

mates22
5. bře 2012

@ined77 my byly na základce hned dvě 🙂
tee tree v lékárně - je to takový malý olejíček skoro na všechno - štípance, spáleniny, odřeniny a bůh ví co ještě - ale nevýhoda je, že to tak specificky smrdí (nosím to ale s sebou třeba na výlety, že je to malý 🙂 )

ined77
5. bře 2012

@marjama 🙂 ....taky se mějte s martí krásně a hlavně zdravíčko! 🙂

ined77
5. bře 2012

@mates22 ..nevadí, rybilka určitě smrdí víc 😀 .děkuju!
letím, katunka se hlásí 🙂

zyx
5. bře 2012

Dovoluji si take vložit naši zkušenost. Mám dvě holcicky, kdyz mi starší dcerka nastoupila do skolky, tak od listopadu do dubna jsme byli doma všichni stále nemocný. Jen 3 týdny byla naše rodina zdravá. Bohužel nejvíc to odnasela druha dcerka ( v té době 6 měsíců). Stále záněty průdušek a antibiotika. Nyní jsme ve školce druhým rokem a potrapily nás pouze neštovice. Je to smutne, ale opravdu se asi musi organismus "zamořit", aby se vytvořila imunita. Já nachlazenou dcerku do skolky nedávám (občas se cítím jako výjimka), ale myslím, ze to je fér vůči dítěti, je oslabené a akorát získá víc nemoci. Ale asi je lepší ten první rok vydržet a dítko neodhlasovat ze skolky, následující rok bude určitě lepší. Držím palce!

lojzina
5. bře 2012

@zyx vitej v klubu 🙂 ...

lojzina
5. bře 2012

tady toho je,doctu asi az vecer...u nas docela ,no,dobry,ani ne,Maros kasle jak tuberak,mozna sem, to vcera psala,zatim dam co mame doma a uvidim...

Drzte se 🙂 🙂 🙂

pucik
5. bře 2012

@marjama , doktorka nám to zakázala, tak jsme dostali od ředitelky papír, kde nám to doktorka potvrdila a my si požádali o poloviční školné, které jsme platitli po dobu, kdy nechodil do školky, na to je nárok když nechodí celý měsíc z důvodu nemoci, je to kalendářní měsíc a musí to být celý měsíc, tak nám tam drželi místo. Bylo to v pohodě. Doktorka nám sice řekla na rok,ale zkusli jsme ho tam dát od září, protože rok je strašně dlouhá doba, to nám řekla i ředitelka, vyndat ho můžeme vždycky,ale letos je to lepší s těma homeopatikama, co bereme, tak snad to vydrží i dál, pokud jsem doma s druhým na MD,tak to neva, horší to mají mamči, co chodí do práce a nemají babičky nebo spíše někdy ochotné babičky 🙂 😉