Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mamkamarketa
autor
5. bře 2012

nejak nestiham docitat ☹
me je zle,hlava mi tresti,nemuzu se vysmrkat, uzliny me boli.
tomas odpoledne usnul (to se nestalo rok a pul 😨 ) potom se vzbudil,hekal,ze boli hlava zase horecka,tak sme startovali na nejblizsi ORL. celkem chyba. desne neprijemni sestra na facku,jeste tomasovi vycetla,ze kdyz place, ze popotahuje 🙄 no v krku to ma pry na zacinajici anginu, zadni hnisavou rymu a podle UTZ zanet dutin ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ CRP mi rekli,at mi udela nas pediatr,ze u nich se plati 100,- nevim jestli vypadam,ze nemam 100,-korun 😕 no zase jsem se jednou vytocila 😠 nakonec mu ho milostive udelali. CRP ma nastesti dobry,ale asi zitra pomazeme k nasi mudre,na streptest. tyhle babe neverim 🙄

lojzina
5. bře 2012

@mamkamarketa ahoj,no to je na facku. 😕 😠 .
Jezis,to znam,sotva lezes a musis proste fungovat ☹ ....a co malymu teda dali?

kammka
5. bře 2012

@mamkamarketa no bohužel je dnes hodně lidí, kteří reagují podrážděně, když po nich chtějí u doktora nějaké peníze.. tak asi jsou už vycvičení a radši rovnou dopředu hlásí, že lépe požádat u praktika..ale že byla sestra na ORL protivná, to nepochopím.. tam by měly být sestry extra trpělivé, jinak nazdar...

jinak my byly dnes na orl též, malý začalo přes víkend páchnout z pusiny, tak jsem raději dnes zavolala, jestli je to normální, jestli to nepatří třeba k hojení. tak nás pozvali a dobře bylo, sice se to celkem hojí, ale nějaký povlak tam je a tak máme antibiotika...
ale jinak je malá fit..

marjama
5. bře 2012

@pucik aha, díky moc za info.Nám to teda doktorka ani nedoporučovala, to napadlo jen mě, že bych Martí takhle uchránila od těch nemocí, ale není to řešení, jen oddálení problému. Už jsme to tu psaly s holkama. Prostě si tím ty prťata musejí projít všichni, nic se nedá dělat a já se s tím musím nějak srovnat, no ☹ Jen to na mě dneska nějak víc dolehlo. 😖

mates22
5. bře 2012

@mamkamarketa no to je děsný, nechápu proč i na děti jsou tak protivný, ach jo. A dali mu teda ATB, když teda je to angína? nebo až zítra vaše mudra si to má vyřešit? Ať se na tebe zejtra ta dětská taky mrkne, to jí snad nic neudělá, ne?

@kammka no já když malý táhne z pusiny zmatkuju, ale tentokrát to nebyla předzvěst, zdá se, i když jsem čekala nějakou angínku nebo tak.... tak mě napadlo, jestli nemůže nějak blbě trávit luštěniny, měli ve školce zrovna hrách a já dělám čočku tak max. dvakrát za měsíc, tak že bych si to asi ani nespojila a ona náhodně pak vždycky onemocněla, což není nic divnýho, když je marod co 14 dní, že 🙂

marjama
5. bře 2012

Jinak holky, jen napíšu vývoj naší rýmy. Zatím je spíš bílá, tak stříkáme Vincentku. Kašel přes den nebyl, tak uvidíme. Zůstáváme doma a budu se modlit, ať se nám to nijak nerozjede. Na zítřek jsme byli objednaný k zubaři, tak jsem to musela zrušit 😖 Ve čtvrtek mají ve školce nějaké divadýlko - pohádku, tak zvažuju to, kdyby se rýma víc nerozjela, že bych tam Martí dala, aby měla ze školky konečně nějaký pěkný zážitek. Teplotu taky zatím nemá, tak nevím, co to má být. Normálně si hraje a je vysmátá, i když s nudlí u nosu 😀

lojzina
5. bře 2012

@marjama Maros ma rymu zelenou,v noci je co hodinu vzhuru a vsede kasle jak tuberak,a pres den temer nic,a taky se zda v pohode,nikdo by nerekl ze mu neco je 😕 ,no ataky bez teplot.jako uz me z toho taky hrabe 😅 😔

kammka
5. bře 2012

@mates22 no my byly ve čtvrtek na trhání nosní mandle, tak proto, trochu jí to tam hnije... 😒 ☹

lojzina
5. bře 2012

@kammka a jak je jinak male,dobry?

marjama
5. bře 2012

@lojzina No nám se to taky vždycky přes noc zhorší, je to asi tím, jak leží. Teď jsem se byla na Martí podívat, leží na boku a chrápe, chudinka má plný nosík ☹ Snad bude spinkat. Tak hodně zdaru v boji s rýmou a aspoň trochu klidnější noc!

berenika39
5. bře 2012

@kammka
@mamkamarketa
heč, my taky dneska byli na ORL 😝 😝 😝 . Pořád měl rýmu jakoby vzadu, nic nesmrkal, žádná teplota, čipera, prostě zdravej, ale bublalo mu to v nose, v noci, chrápe, ráno je hluchej. Huhňá. Funí pusou. Nos ucpanej, pořád.

Byla jsem zase v těch Modřanech, kde mu dělali tu nosní mandli, a tam teda fakt absolutní pohoda, moc slušný, ohleduplný, a za běžné vyšetření se neplatí, jen za nadstandardní výkony.
Vyfasovali jsme tedy pytel z lékárny (Pamykoin, Aerius dvojnásobnou dávku, a k tomu nějaký slabý kortikoidy ve spreji). Jo, a aby to nebylo jen tak - má extra velký krční mandle, sice zdravý, ale obrovský, prej se dotýkaj, má jich plnej krk, a proto i chrápe. Vytrhnout prej v žádným případě, ale když by měl potíže, tak laserem zmenšit 😝

@mamkamarketa pevný nervy, at se z toho vyhrabete co nejdřív....

lojzina
5. bře 2012

@marjama napodobne 🙂 🙂 ....No uz bych se aji rada sem tam vyspala 😅

lojzina
5. bře 2012

@berenika39 ahoj...taky dobryyyyy 😒 😒 😒 .Aerius mame tez 🙂 .a jaky ten sprej mate?

berenika39
5. bře 2012

počkej, jdu to očíst...
@lojzina

berenika39
5. bře 2012

@lojzina Nasonex

lojzina
5. bře 2012

@berenika39 tak to neznam,a to je co rict 😀 😔 .takze ste doma.... 😖

berenika39
5. bře 2012

@lojzina ne, právě že ne. prej je objektivně zdravej, vono mu fakt nic není, jen těma všema sjarajtama chtěj zjistit, jestli je to rýma chronická, sezonní (alergická), nebo za to můžou ty mandle v krku....nebo cooooo 😝
Nekýchá, nesmrká, nekašle, spí jak dub, jí jak dřevorubec ( a váží furt stejně už rok 😝 ), prý není důvod, aby byl doma. Kontrola za 14 dní.

lojzina
5. bře 2012

@berenika39 s tou vahou sme na tom stejne,teda kluk 😒 😀 ,loni touto dobou 16,8 a ted 17,4...takze skoro stejny.aha takze co vam zabere,podle toho naznaji cim to je,???

berenika39
5. bře 2012

@lojzina mě se ptej. ale to, co máme, směřuje spíš k té alergii. Pamykoinem (atb lokální) se vyléčí případná rýma klasická, a to ostatní je na potlačení alergie. Takže by nás pak poslali na alergo. Ale ne že bych z toho nebyla jelen. Nejvíc bych si přála, aby peta nemusel funět pusou, nehuhňal a nebublal, jak toho mudři docílí, je mi fuk.

Jinak 16 kilo plánuji na první třídu, ted je mu 3r7m a má 14,20. S botama.

lojzina
5. bře 2012

@berenika39 Tak asi vi proc a co mu dali,....drzim palce.

Padim ,kdovi co bude zas v noci.Dobrou 🙂

berenika39
5. bře 2012

@lojzina jasně, at je klid.... 😉 dobrou.
a dík.

mamkamarketa
autor
5. bře 2012

@berenika39 no ja bych si tam zajela. coz o to, klido si zaplatim co bude treba,jenze ja jsem z maly strany a jaksi se tam nemam jak dostat 😖 muz chodi z prace az kdyz malej spi,ja neridim 😒 a tahat se MHD s klukem s horeckou nemuzu.
zapomela jsem na tresinku na dortu-uz se mu neco v uchu ''chysta'' takze suma sumarum
dite s horeckou,zacinajici zanet st.ucha, pocinajici angina a zanet dutin. CRP udajne v norme,i kdyz buhvi ta sestra byla fakt zensky pohlavni organ 🙄 takze nevim co CRP doopravdy ukazalo 🙄

@lojzina zitra pomazeme k nasi mudre,at udela streptest a napise nam naky poradny kapky,pac tyhle vodicky me uz neba. mozna se cestou stavime na ORL se mnou,zalezi jak bude tomasovi
@kammka pristup je desnej,ale tohle bylo dokonce soukrome ORL kde spolupracuji s pojistovnama,takze jsem nejak pocitala,ze neco budu platit,ale pristup ''jedte k vasi mudre na CRP..'' me fakt dostal. kluk ma horecky,evidentne je mu zle,a mam ho popadnout a jet prahou MHD? nehlede na to,ze bylo pozde odpoledne

berenika39
5. bře 2012

@mamkamarketa já nevím, ale ty doktoři fakt neměli asi nikdy děti..... 😝
Uf, at se z toho nějak vyhrabete.

btw, nechceš si udělat řidíčák? já si to bez auta neumím představit. fakt.

mamkamarketa
autor
5. bře 2012

@mates22 no CRP ma udajne v norme,ale taky se mi to nelibi. myslim,ze ATB by byly na miste. hlavne by se mu ulevilo. angina,zanet dutin,zanet v ousku...je toho moc

@berenika39 no jsem se zase jednou rozcilila fakt 🙄 ja ti nevim,nejak podvedome se toho bojim. ja celkove se v aute necitim dobre i jako spolujezdec 😒 tak my mame vsechno dostupne celkem dobre MHD. navic tomas miluje tramvaje a metro 😀 no a na provoz na maly strane jaksi nemam ani nervy 😖

berenika39
5. bře 2012

@mamkamarketa jasně, chápu, já jen že je to děsně pohodlné, absolutní nezávislost 😉 . já jsem zase zvyklá výhradně za volantem a jinde v autě zvracím, takže proto to propaguju, asi 😀 . jezdím 100 km denně, a neva mi to. na vesnici je to nutnost, do práce a do školky bysme se jinak nedostali. v praze je asi mhd jasná volba 😉

mamkamarketa
autor
5. bře 2012

@berenika39 no jasne,proto bych asi nemohla bydlet mimo prahu 🙂 ne tak na vesnici to bez auta nejde,to je jasny,ale 100km denne pri dnesnich cenach benzinu a nafty,to musi byt palky 😖

berenika39
5. bře 2012

@mamkamarketa nesnáším beznzínový pumpy, to mi věř.....
Ale zase my jsme se z centra Prahy, kde jsem se narodila a celý život žila, odstěhovali schválně kvůli malému, ono byt na magistrále v Holešovicích - nic moc. Práci máme všichni v Praze, a myslím, že hledat něco někde jinde je dost horor. No, spočítali jsme to, a pořád plus 😀 😀 😀 😀 . Kdyby nebylo dojíždění, bylo by na Aspen dvakrát do roka 😀 😀 😀 😀

sme mimo téma, dobrou, končím vysílání🙂)))

mamkamarketa
autor
5. bře 2012

@kammka pockej ja myslela,ze po mandlich se ATB davaji standartne? a citi se dobre?

mamkamarketa
autor
5. bře 2012

@berenika39 v zime aspen v lete hawaii. ne vazne neco za neco.

berenika39
5. bře 2012

@mamkamarketa po mandlích dávají atb jen když je nějaký problém, jinak ne.
jj, nám to takhle vyhovuje, kdyby ne, uděláme to jinak 😉