Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

mamkamarketa
autor
2. dub 2012

@verbalinka tak toho ja se nebojim,ale je to tim,ze Tomas mel vzdycky rymu-usi.. na kasel,prudusky,larygitidy a spol. netrpi.
ale co jsem si vycetla,ze pokud je ta mandle zvetsena,tak je to taky blby,pac ty veskery bacily se tam drzi ☹
treba moje mamka nema krcni mandle a vubec na zadny kasle a spol netrpi 🙂

holky,maji dospeli nosni mandli? ja mam za to,ze v puberte mizi?

evaviki
2. dub 2012

Mne zase ako dietatu alergologicka zakázala vybrat krční mandle, ze by som dostala astma.. Pravda je, ze som kaslala az tak, ze som zvracela.. Tak mi mandle nechali a hrdlo boli pravidelne, kým to není silné, tak to ani nevnimam

reruna
2. dub 2012

@ined77 ahoj, tak Míša do školky nešel, ještě pořád to není úplně dobré, rýmu má a občas zakašle, ale Lukášek je na tom dneska dost blbě... strašně dráždivý kašel má, kašlal i v noci, má horečku☹ dr. nám dala dithiaden na noc - ale prý jen 1/4 na noc, tam píšou, že se má dávat 1/2 prášku 3X denně, tak nevím, jestli to teda není málo, co nám ta dr. předepsala... no a sirup Stoptussin, na horečku dáváme nurofen a panadol, ale on nebude ležet, sedí jenom při tv, a jak se pohne, tak kašle a kašle, dáví se až skoro zvrací...no děs a samozřejmě má rýmu☹ takže o ničem....

lojzina
2. dub 2012

@verbalinka ja se tomu branila,ale kdyz sem videla ty problemy s tim spojeny,v noci chrapal nevyspanej-my taky,huhnal-ono to chtelo 😉

mjanca
2. dub 2012

@verbalinka i presto si myslim, ze nam to hodne pomohlo a snad i pomaha autovakcina, mozna i diky ni ted trosku kasle, dostava vlastne protilatky - zl. stafylokok a pneumokok. Lucka nechrape, nehuhna, naucila se rikat "r" , kdyz ma rymu, tak ji jen malinko ztece z nosu, kasel neni takovy jako byval.

mjanca
2. dub 2012

jo a mela stupen 3, pry obrovska, je dobre, ze sla ven, ulevilo se ji, fakt jsem spokojena. A verim, ze i nemocnost se snizi, ted to nachlazeni co ma je zatim nic a verim, ze se to nerozjede.

mates22
2. dub 2012

@reruna chudinka malej ☹ , já jsem teď od poslední ataky kašle zastáncem tussinu, taky jsem furt dávala stoptussin, naše mudra ho prosazovala a pak mi jiná paní doktorka řekla, že tím jak je obojakej, tak vlastně netlumí ............................ a je fakt, že ten tussin na bronchitidu zabral super rychle, ale teda dávkování nám napsala 25 kapek místo 8 a to je mladej o půl roku mladší než Luki

reruna
2. dub 2012

@mates22 hmmm, dneska jsem nechala v lékárně zase přes 300... takže stoptussin není dobrej?, my jsme ho nikdy ještě neměli...takovej dráždivej kašel máme poprvé, zatím jsme všechno řešili mucosolvanem... tak ještě tomu dám šanci, na noc mu dám ten dithiaden a uvidíme...teď se to trochu uklidnilo, sedí u tv....

mates22
2. dub 2012

@reruna no on právě je jakože na oba kašle, takže ten dráždivej tak úplně netlumí, našim dětem teda aspoň na suchej nepomáhal valně a na vlhkej sem zas dávala jitrocelák a nebo prospan...no s lékárnou ani nemluv, já tam vždycky nechám min. 500 a zejtra mě to zase čeká, probiotika, kartáčky všem, mazání na ekzém ☹ ....

reruna
2. dub 2012

@mates22 tak pro příště si budu pamatovat raději ten tussin.... no a v lékárně jsme tuto zimu zase nechali majlant...☹

marjama
3. dub 2012

@mamkamarketa jo, jo, přesně tak, nosní mandle v pubertě mizí 😉

berenika39
3. dub 2012

@verbalinka petr mandli nemá od listopadu a pokud měl od té doby rýmu, virozu a tak, tak to bylo krátké a rychlé - pávě proto, že se to nedrží vzadu za tou mandlí a ty nudle (pardon, nevím jak jinak) můžou odtékat a brzo se to vyčistí. S hodně velkou mandlí to zůstává právě v hlavě, jde to do uší, hromadí se to tam a má to sklony k zánětlivému procesu. Později se ta mandle už sama zanítí a je to trvalé ložisko, to právě petr měl. Nevím, moje rada je nechat to ověřit třeba u dvou lékařů, nezávisle a podle toho se rozhodnout. Krční mandle mají jiný význam, ty právě brání tomu, aby se všechno dostalo na dolní cesty dýchací, ale nosní je v podstatě na nic, pokud není malá a zdravá.

verbalinka
3. dub 2012

@reruna Wilik mel na kasel dithiaden, taky 1/4, je to dost driak. A byl po nem oblblej a vydrzel nekaslat par hodin a prospat se. Ale celou noc to nevydrzelo. Ja ho po 14 dnech vysadila, protoze po nem spal jak zfetovanej, fakt tak vypadal. Ale na par dni v akutnim pripade, jako u vas, to pomuze 😉

reruna
3. dub 2012

@verbalinka byla lepší noc dneska, sice párkrát kašlal, ale spinkal líp....

ined77
3. dub 2012

ahojky 🙂 ,

u nás už lehce rýmuje i matýnek 😝 , ale nic velkého....uvidíme 😔 .
ve školce máme pro změnu vši 😒 ...to ještě nebylo 😅 .ptala jsem se uč. jestli to měli i nějací kluci s krátkýma vláskama a jeden prý ano, ale měl je delší než matýnek (ten je čerstvě ostříhaný úplně na kraťounko 🙂 )...někde jsem četla, že veš se udrží na vlasu až od délky 2 cm 😕 ...ale pro jistotu to budu kontrolovat 😉 .
no a ještě jsem dostala včera žádost od mš, že co by maminka na rodičáku, abych si nechala malého o prázdinách co nejvíce doma, že budou školky rekonstruovat a děti různě umísťovat na náhradní místa...no co už, akorát teda nevím, jak pak matýnka do té školky dostanu, když mi dělá scény po 14 dnech doma ☹

@verbalinka ...no 😅 , mám doma mudrlanta, to ano 😀 .včera mě přesvěčdoval, že se mu v divadle nelíbí...nikdy tam při tom ještě nebyl 🙄 😅 😀 .
i u nás se ve školce stále posmrkuje a pokašlává 😒 ....s tím nejde asi fakt dělat nic.

@reruna ...a jejda 😢 .
já bych mu třeba na noc klidně tu 1/2 dithiadenu klidně dala.
nemáš spiropent?...ten pomáhá při takovém kašli úžasně a hlavně téměř hned!...ale je na předpis 😒 .
co se týče stoptussinu versus tussin....tussin jsme zkoušela, ale u nás teda fakt zabírá více ten stoptussin...v kombinaci teda na noc s ditustatem 😉 .
ať je brzy líp!!! 😵

@mates22 ...my se už o té MMR kdysi spolu bavily 😉 ...to jste na ni šli zrovna s malým 😉 ....tak asi proto.
očko...přesně tak, uvidím, ale pokud by se teda nezlepšila zkusím dr. přesvědčit ještě o odkladu...ale ona je rozumná...akorát taky nevím jak dlouho se může čekat 😨 .

@mamkamarketa ...taky myslím, že se později nosní mandle ztrácí 😉 .někde jsem to opět vyčetla 😀 .

reruna
3. dub 2012

@ined77 dala jsem mu na noc tu 1/4 a myslím, že to stačilo, dopoledne měl ještě teplotu a kašlal, ale už to nebylo tak hrozné, jako včera, teď nechtěl usnout, tak jsem přemýšlela, že mu dám ten dithiaden i teď 😅 ale už je tam klid, tak snad už spí...
u nás byly už jednou loni vši, ale měly to hlavně holčičky s dlouhými vlásky, no ale kontrolovala jsem furt 😝 a o prázdninách u nás je to samý, chtějí tam co nejméně dětí a navíc mají měsíc a půl úplně zavřeno 😝

lojzina
3. dub 2012

ahojte...
u nas byly vsi za lon.rok 3krat,nastesti sme vyvazli bez nasledku

berenika39
3. dub 2012

@ined77 no zrovna jsem pátrala, co bude o prázdninách, a už mám jasno: naše školka bude zavřená od 1.července do 20. srpna. Rekonstrukce. Super. (ale jo, chápu, někdy se to udělat musí - hlavně komplet podlahy, protože u nás jsou prosím pěkně KOBERCE - prach, nečistitelné, kolena u tepláků chyběj..). Asi dítě pošlu na měsíc na Měsíc.
Na každý týden nám nabídli jinou školku - akorát že jsou všechny dost mimo dostřel, jako autem ráno ve špičce tak půl hodiny,navíc placení denně, podle docházky, no prostě hokej. tak upřímně nevím, jak to vyřešíme. Já v létě pracuju, aby měli ostatní volno, mm dtto, babička č. 1 nefunkční a druhá to vydrží max 2.týdny, tipuju. Nechcete někdo Peťu na celý červenec? 😀 😀 😀

vši - od září dvakrát - teda ve školce, ne na Petrově hlavě🙂

lojzina
3. dub 2012

@berenika39 ja,ja se hlasim,3 nebo 4...to uz nepoznam 😀 .Ne uprimne,je to sila,u nas je skolka zavrena cely srpen,ted je me to jedno,ale pak...

anta
3. dub 2012

Dávám, neboť zrovna jsem nachlazená 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
(jinak podle teplot) 😉

berenika39
3. dub 2012

@lojzina jojo, Petr by pasoval, ty máš děti 2 a 4 r, petovi jsou 3....by zapad 😀 😀 😀 . Tak dohodnuto. 1.7. jsme tam s kufrem🙂))))
no my to asi vyřešime vypadnutím z práce každý zvlášť, oba podnikáme, takže žádná společná dovolená nehrozí, jinak nevím☹. Tím pokrejeme cca měsíc a zbytek babča. 😝 Když nejde o život, jde o......

lojzina
3. dub 2012

@berenika39 jo,to by bylo toco 😀

jezisi,az ja toto budu resit 🙄

berenika39
3. dub 2012

@lojzina no a to samé dalších pár let - škola taky nějak zavírá 😝
Tak ale větší dítě už si může užít část prázdnin samo, někde, kde muje dobře, ale tříleťák si myslím že ještě nejde poslat na soustředění juda...že...

lojzina
3. dub 2012

@berenika39 no to nejde,no.Mlada byla na tabore s konmi az tusim v 10letech.A nejaka teta neni?ja mam segru,ta by se mohla pak zapojit 😀 ....

berenika39
3. dub 2012

@lojzina je jedna teta, ale řeší to samé - kam děti o prázdninách, když je sama a dovolené má v létě tak dva týdny🙂))). Ono to nějak dopadne, není konec světa🙂))). Možná seženu někoho do práce na brigádu a měsíc se na to vyprdnu....mi mm vždycky říká - nešil, copak řídíš atomovou elektrárnu? - má pravdu, práce není zajíc, neuteče.. 😀 😀 😀

lojzina
3. dub 2012

@berenika39 tak kdyz si to volno muzes sama udelat tak to jo,zamestnanci to maji horsi asi...

mamkamarketa
autor
3. dub 2012

@berenika39 ahoj,
co ta rychloviroza? ste ok?
jinak koukam,ze resite skolky v lete. hele a kudy jezdite? tomasova skolka melaloni v lete program a brali primo deti ze statnich skolek,co jsou v lete zavrene. dalo se to 1-8 tydnu. funguji 0730-1800 coz je fajn,ale je na 6tce

berenika39
3. dub 2012

@mamkamarketa ahoj, jo, jsme to přechodili, oba🙂)))), dva dny a dobrý🙂
Jezdím od Boleslavi, po jižní spojce na P4. Dál ani metr🙂. Na šestku to nepřejedu po osmé ani náhodou. Ale ty náhradní naše školky třeba půjdou použít, alespon na část července, je to někde Krč, Michle, prostě pod kopcem🙂
Jsi hodná, dík.

mamkamarketa
autor
3. dub 2012

@berenika39 aha,tak to je uuuplne na druhym konci 😅 chapu,me to napadlo,jako kdyby ste jezdili smerem od letiste 😉
a naky ty primestky tabory? to je snad i pro mensi deti

berenika39
3. dub 2012

@mamkamarketa to by nedal. potřebuje mít svý jistý🙂))). právě se bojím i těch náhradních školek, týden jedna, týden jiná, jiný učitelky, jiný děti...trochu kovbojka. Nechám to na léto, ono se to vyvrbí. ježiš jak já bych chtěla být na mateřské!!!!!