Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

sova33
3. říj 2011

@mamkamarketa Dítě ver školce nemám, ale spousta kamarádek tam děti má a podle jejich zkušeností vím, že často tam rodiče děti dávají, i když nějakou rýmu nebo něco takového mají, hlavně když prostě musí do práce a žádné babičky nejsou v dosahu ☹

mamkamarketa
autor
3. říj 2011

@sova33 no jo ale takhle jsou ty deti nemocne nonstop ☹

hobitkova
3. říj 2011

ahojky, taky řeším to samé, ale myslím si, že na to jsou 2 úhly pohledu, ten můj, já jsem stále na MD s malou, takže když malý má rýmu nebo tak, není pro mě problém si ho nechat doma, ale věřím tomu, že ti, co chodí do práce, dítko doma nechají, až když je opravdu nemocné a nějaké nachlazení, rýmu neřeší, protože to by pak byli doma víc než v práci 🙂 zrovna o víkendu měl malý horečku v so večer a včera ještě dopo, ale pak už nic, ani nekašle, nesoplí, tak jsem ho do školky dala, buď už to bude dobré nebo ho to skolí ... takže za sebe pokud moc nechrble nebo nemá takovou tu vyloženě zelenou rýmu, bych ho tam dala

verbalinka
3. říj 2011

@mamkamarketa taky jsem z tohoto byla prekvapena. U nas je to tak, ze dite s rymou, ktera je bila (pruhledna) muze do skolky, zelena a jinak zbarvena - ne. S kaslem taky muze. Ale zalezi na intenzite a stavu ditete.Pry stejne budou chrchlat a smrkat celou zimu, tak se to neresi. Svym zpusobem to chapu. Pracujici maminy si nemohou doma nechavat dite hned, kdyz trosku zakasle, nebo mu tece z nosu. Ale je blby, ze se od sebe deti nakazi :-/ Zrovna mam Willa doma - ryma, kasel. Ale kdybych pracovala, tak by do skolky klidne mohl. Ale je mi to blby, stejne jako tobe 😉

mamkamarketa
autor
3. říj 2011

@hobitkova ja to chapu,ze do prace se musi... 😒 ale zase syn chodi do soukrome kde jsou deti od miminek po predskolky,takze se mi prici davat dite do skolky s rymou... 😒

mamkamarketa
autor
3. říj 2011

@verbalinka aspon nejsem sama 😅

kris2008
3. říj 2011

@mamkamarketa tak u nas je to to same..od zari co dcera nastoupila,tak sem tam videla nekolikrat,ze tam deti meli DOSLOVA nudle u nosu a kaslali si do obliceje. 😖 😠 ☹ moje Kristynka nebyla nikdy nemocna-jen ryma a ted?kazdy ,,tyden" nosi domu-ryma+kasel+pred 14dny nejakou zvracici virozu s prujmem..a ja to vesele chytam od ni.deti nemocny tam chodi dal,zatimco moje mala je doma.neni to fer.

mamkamarketa
autor
3. říj 2011

@kris2008 jo strevni chripku prinesl pred 3 tydny 😠 Me prijde,ze je vic doma nez ve skolkce 🙄

kris2008
3. říj 2011

@mamkamarketa to jsme na tom stejne ☹ ..pondeli se nakazi,3dny nez to telo zpracuje a ct+pa+so+ne je nemocna. dneska sem ji tam vedla a vedle ni si sedla holcicka a zacala u ni chrchlat,kluk mel nudly snad i na tvari ☹ 😒 🤐 takze uz fakt nevim...ovoce i zeleninu sni,ale stejne to chyta.budu muset poridit nejaky vitaminy jeste navic

ia.
3. říj 2011

ahoj tak to momentálně řeším taky, malý měl asi 10 dní v září rýmu, tak ty nejhorší dny jsem si ho nechala doma, pak šel, teď začal kašlat, ale teplotu nemá, dneska teda ve školce je, pže mám pocit, že kdybych řešila každé vysmrkání nebo kašel, tak snad chodí do školky dva dny v měsíci, navíc tam fakt kucká a smrká každý, takže to od sebe neustále dostávají, holt si musí na to vybudovat imunitu, jinak by byl doma pořád 😝 ale pokud by ten kašel pokračoval, tak asi skáknu k dr, jestli to nemá na průduškách, a pak se rozhodnu, jestli doma nebo školka.

hobitkova
3. říj 2011

náš malý taky chodí do soukromé, je jasné, že pokud jsou tam mimina, je to zas o něčem jiném, to bych ho nachlazeného nechala doma, ale s těma nachlazeníma se holt musí počítat, kor teď když začíná podzim, zima a pak každé dítě má období, kdy si projde hodně nemocema a zas o něco posílí imunitu, náš malý to měl mezi 1. a 2. rokem, to měl asi 5x atb a od té doby ani jednou, jenom nějaké ty rýmečky, jednodenní horečky a malý od kámošky do 3 let nic a pak si to vybral po nástupu do školky
@

hobitkova
3. říj 2011

a co nám hodně pomáhá je sirup na imunitu s betaglucanem http://www.lekarna.cz/topvet-detsky-sirup-s-bet..., na ten nedám dopustit a oscilo, vždycky když začíná rýma, mu to buď nasadím, zvýším dávky a je hned klid, plus teď jednu ampuli oscila dáváme 1x týdně preventivně

evcafrank
3. říj 2011

můj syn je jedno z těch posmrkávajících a kašlajících dětí - je zdravej, jen má alergii a po ránu v šatně duchcá nonstop...

bielanevesta
3. říj 2011

Ahojky .-)
Moja chodila od dvou let do školky. Spočiatku teda len na 5 dní v mesiaci, ale hneď som si všimla detí ktoré tam behali "s nudlí u nosu". Dovtedy málo nemocná bola furt na hromade. A po roku ako mávnutím prútika to bolo lepšie a lepšie. Proste si vybudovala imunitu 😵

mamkamarketa
autor
3. říj 2011

dekuji za reakce,my davame imunoglukan asi 3ti tyden, zatim nevidim zadne zlepseni.
Syn nikdy vazneji nestonal (nikdy nemel ATB-tuk tuk) tak asi proto jsem opatrna s kazdou virozou,aby mu to nepreslo treba na prudusky,nebo nemel zanet stredniho ucha....

@hobitkova ja teda homeopatika nemusim...me nikdy na nic nezabrali a jeste se mi po kazde tablete udelal opar 😨

mamkamarketa
autor
3. říj 2011

@kris2008 my davame celorocne multitabs s probiotiky a ted sme pridali imunoglukan

mamkamarketa
autor
3. říj 2011

praveze my letime v listopadu na dovcu a pocitam,ze minimalne tyden pred odletem bude zavreny doma v karantene 😒 pac do letadla s rymou nebo kaslem 😖

hobitkova
3. říj 2011

já jsem dřív homeopatika taky nemusela, ale od těhotenství super, asi tím, jak jsem nemohla žádné léky, se mi pročistil organismus a od té doby mi zabírají, takže teď jsou vždycky to první, co zkusím ... a díky nim je teď malá ještě kojená a nemusela jsem do ní podle doktorky ládovat UM 🙂

mamkamarketa
autor
3. říj 2011

@hobitkova aha,tak to ja beru celkem dost leku dlouhodobe (i v tehu) 😒 malej byl od narozeni na UM.... je fajn,ze jsou lidi co maji i dobrou zkusenost s homeopatiky...jak rikam me nikdy na na nic nepomohly 😒

mamkamarketa
autor
3. říj 2011

@ia. to ses dobra,ja bych se bala,aby to potom to nechytlo miminko

kammka
3. říj 2011

vzhledem k tomu, že chodím do práce, mi jaksi dost často nezbyde nic jiného, než dát do školky i dítě s nudlí..jasně, pokud má teplotu, průjem či pokud v noci zvracela, tak se nedá nic dělat, to se můžou klidně v práci postavit na zadní.. ale školka je plná dětí s nudlí, takže jsem se na tyto ohledy už dávno vykašlala. když tam daj dítě i matky, které bydlí v jendom baráku s babičkou.. já mám mámu 140km daleko, tchýni se musí říct všechno tak dva týdny předem, takže to je komplikované.. malá má kolikrát nudlici, posmrkává, ale jinak se cítí dobře na blbiny má energie až až, tak to celkem nemám problém ji tam dát.. kdybych s ní měla být doma pokaždé, když se jí maličko spustí rýma, čili není 100% zdravá, s něčím bojuje, tak to můžu jít rovnou na pracák a jak bychom zaplatili všechny účty včetně hypotéky, to nevím...

mamkamarketa
autor
3. říj 2011

@kammka to je ale pitomy 😠 kdyz ma nekdo moznost hlidani,tak proc toho nevyuzit?

eyael
4. říj 2011

mě celá ta diskuze připadá že, když je moje dítě nemocné, tak ho klidně dám do školky, vždyť má jen rýmu (kašle, dosaďte podle potřeby) a přeci s ním nebudu doma. Jenže když je to náhodou obráceně a to cizí nemocné dítě nakazí to moje zdravé, jsou ti druzí hrozně nezodpovědní, že s nemocným dítětem nezůstali doma a dovolili si ho dát do kolektivu, kde nakazilo ostatní děti 😝

maminka001
4. říj 2011

Já děti do školek nemocné neposílam a vadí mi když ostatní rodiče davaj nemocné děti do školky.Většinou to pak chytí ostatní

llllucka
5. říj 2011

Jsem na mateřské,takže když byl syn nachlazený,tak jsem ho doma nechala.Teď už má jen doznívající kašel,který není nakažlivý,tak chodí.Ale je mi jasný,že až budu chodit do práce,tak ho doma s každou rýmou nebudu moci nechat.Nám ve školce říkali,že taková ta rýmová vodička nevadí,ale s hlenovou rýmou ho tam nenechají.

hanaada
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hanaada
5. říj 2011

Pokud budete mít zájem, zkušenosti pošlu na e-mail. Děkuji

pelmisek
6. říj 2011

@hanaada ahojky mě by to docela zajímalo ale nevím jestli stihnu být u PC zrovna v tu určitou chvíli kdy to bude probíhat🙂 chtěla bych hlavně v zimě posílit dětem i sobě imunitu

hanaada
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hanaada
6. říj 2011

@pelmisek Ahojky, ráda pomůžu, napiš mi na e-mail : anah.adamkova@seznam.cz
Děkuji všem za důvěru. Hanka