Dáváte nachlazené dítě do školky?

mamkamarketa
3. říj 2011

ahoj,chtela jsem se zeptat. Ma-li vase dite rymu,ci zacinajici kasel,lehci virozu davate ho do skolky? Syn i kdyz ma doznivajici rymu je doma. Vyslovene se mi prici posilat ne 100% zdrave dite do skolky. ale kdyz si pro syna obcas prijdu,spouste detem tece nudle,kaslou....Tak by me zajimalo,jak to chodi jinde 🙂

ined77
25. čer 2012

@mjanca ...u neštovic je inkubační doba 3 týdny ne?...to tu dovču ještě určitě stihnete 😉 .
taky pořád trnu 😒 ....nevím jaká je pravděpodobnost chycení neštovic jen vzduchem 😒 ...u toho těsného kontaktu tuším ale velká ☹ .
každopádně přeju aby vám ta dovča vyšla a perfektně k tomu! 😉 🙂

ined77
25. čer 2012

@mjanca ...teď jsem vytáhla moudrou knihu, kde se píše, že první příznaky se objevují 2-3 týdny po nákaze 😉 .

mjanca
25. čer 2012

@ined77 ja vim, ze je takhle inkubacka, bohuzel u Lucky ve tride tohle bezi od minuleho pondelka, dneska rano pry odpadlo s nestovicema vic deti... ale porad doufam, ze kdyz uz je chytne, tak tesne po Krkonosich. Ovsem, taky je to velke riziko pro nas, protoze MM pak jede na tanecni tabor, kde bude podepisovat papir o bezinfekcnosti a asi by nemohl jet :(. Fakt jsem z toho hotova.

ined77
25. čer 2012

tak teď trochu nevím 😕 ....matýnek se vzbudil, ukazuje mi bříško a já tam viddím dva pupínky hoodně podobné těm na fotce z moudré knihy 😲
panebože jen to ne!! 😔
holky, modlete se za nás prosím vás...protože tohle by byla asi moje smrt 😀 😅 ...no počítám, ve středu to budou dva týdny od té návštěvy dr. kde byla v čekárně holčička s neštovicema😨 ...tak uvidíme 🤐... zkonzultuju to s babí za chvilku 😔 . jdu prohledat malou 😅

ined77
25. čer 2012

@mjanca ....on neštovice neměl?? 😨

mjanca
25. čer 2012

@ined77 neboj, to budou treba potnicky.. co vim, tak nestovky urco poznas, ze se to fakt lisi od pupinku, taky na to spoleham.... a pry se to nejdrive objevuje na hlave nebo kolem ni. A dite se drbe po celem tele, muze byt teplota a boli deti hlava.

mjanca
25. čer 2012

@ined77 mel je, myslis, ze by teda s klidem mohl podepsat papir o te bezinfekcnosti?

ined77
25. čer 2012

@mjanca ...já myslím že jo..kdyby je neměl, tak jasně, ale takhle...však on je nemůže roznést dál 😉 .to není jako salmonela třeba

mates22
25. čer 2012

@ined77 a jejej, držím palce, neštovice poznáš a bude ho to hodně svrbět ☹, ale tak snad ne.......... i když já minule valila s kačkou protože ve školce neštovice a ona dva pupínky a miminko v rodině a ani doktorka nedokázala s jistotou říct, jestli jo nebo ne....no nakonec ne 🙂

mates22
25. čer 2012

@mjanca asi by mohl podepsat, jediné riziko je, že by mohl dostat pásový opar (to vlastně chytne člověk místo neštovic pokud je prodělal) a pak by ovšem byl infekční-on by zase mohl nakazit ty co neměli neštovicema. Trochu zamotaný, ale hlavně málo pravděpodobný, k tomu musí mít člověk prý sklon a oslabenou imunitu

marjama
26. čer 2012

@mates22 teda, ten váš pád z trampolíny, to byla zkouška nervů co, ale hlavně, že to dobře dopadlo!
Ohledně očkování proti mening. jsem se pořád ještě nerozhodla. Když Martí ještě nechodila do školky, tak mi dr. říkala,že se to pak většinou očkuje s nástupem do kolektivu, tzn. do školky, tak jsem byla rozhodnutá očkování dát. Po nástupu do školky se nám všechno zkomplikovalo těma zánětama stř. ucha a následnou operací mandle, takže jsem očkování nějak odložila. Obecně se taky očkování bojím, takže pořád váhám. O víkendu mě ale kamarádka zase "nahlodala" s očkování proti žloutence, že ho bude dávat. A divila se, že Martí chodí do školky a očkovaná není. Že prý v jejím okolí je naočkované skoro každé dítě, tak nevím 😕

@mjanca
@ined77
holky, nestrašte s neštovicema, držím palce, ať se vám vyhnou a neohrozí dovču 😉

My máme zase doma "vzrůšo", jelikož Martí mi v pátek řekla, že jí křuplo v oušku a včera to tvrdila taky, takže zítra pojedeme na ušní, protože u ní vždycky po křupání v uchu následovalo píchaní ☹ Má sice ještě trošku rýmu, ale ona se vysmrká třeba 4x za den a zdá se, že nos má čistý, v noci krásně dýchá nosem, tak nevím. Zítra máme kontrolu na ortopedii, takže pak ještě pomažeme na orl. Jak já to běhání po doktorech nesnáším 😠

mates22
26. čer 2012

@marjama no nervy trochu, pak jako v nemocnici a pod dohledem sem se celkem uklidnila, já byla hlavně nešťastná z toho, že bude muset bejt zavřenej v nemocnici, když by si moh užívat a jemu to nakonec vůbec nevadilo 🙂.
díky za zkušenost s očkováním, já teda s tou meningitidou taky furt nevím, každopádně kačka teď musí ještě dostat druhou žloutenku (tu nám teda paní doktorka dávala až ve čtyřech, ale s děsným zděšením, že jako chodí rok do školky a není očkovaná), u nás teda to očko taky nevyžadují, ale důrazně doporučují. A Kuba má odloženou i tu MMR, tak to nevím, jestli toho mi oočkuje....tak to vidím spíš tak na podzim, případně.

Doufám za Vás, že to nebude nutné k píchání, to ouško, mám fakt štěstí, že na tohle ani jeden netrpí, ťukám! Držím palce, taky doktory nemusím a teď v létě s těma jejich pracovníma dobama přeházenejma je to vůbec na nic.

marjama
26. čer 2012

@mates22 Díky, no snad to na píchání nebude!

Můžu se Tě zeptat, je na to očkování proti žloutence nějaká reakce (horečky, atd.) a má to nějaká rizika?

ined77
26. čer 2012

@marjama @mates22 ...díky moc! 🙂
a já zase přeju vám ať k píchání nedojde!!! 😔
pupínky má matýnek pořád dva, hned ráno sem s ním valila k oknu 😀 .tak snad.....ale ještě se neraduju 🤐 ..

holky s tím očkováním....o žloutence jsem přemýšlela taky.je zajímavé, že naše dr.o žloutence vůbec nemluvila v souvislosti s nástupem do školky 😕 .
součástí hexavakcíny je taky nějaký kmen žloutenky ne?....u nás by asi tohle očkování bylo rozumnější, protože matýnek je trošku čuńátko...začal si totiž okusovat nehty 😒 😠 ....a že by si předtím zrovna pokaždé myl ruce, to se nedá říct 😒 ..
mmch...neznáte recept, jak tenhle zlozvyk dítko odnaučit??...já si je teda coby dítko hryzala taky...že by to bylo dědičné? 😕
budu nakukovat, mám totiž nachystané žehlení, opět 😝 😅 .a že by se mi dvakrát chtělo se říct teda nedá 😎 .

marjama
26. čer 2012

@ined77 Díky. Zítra pak napíšu, jak to s náma vypadá.
V hexe je žloutenka typu B, tohle očkování je proti A, je to myslím ve dvou dávkách a jedna snad stojí 900 Kč.
Jinak k těm nehtíkům, já jsem si je taky jako malá kousala, vydrželo mi to až do puberty. Pak jsem si nehty chtěla lakovat a mít prostě hezké ruce, tak jsem sama s kousáním přestala. Ale u kluka by to lakování nehtů asi nebylo to pravé 😀
Tak žehlení zdar! 😀 Já se tu objevím možná večer nebo až zítra.
Všem hezký den!

mates22
26. čer 2012

@marjama určitě to nějaká rizika má jako všechno, já se radši nepídila, určo mi nějakou možnou říkala doktorka, já se vždycky ptám, ale to víš, už nejsem nejmladší, tak si to nepamatuju....ale Kačka reakci neměla 🙂, to si zase pamatuju

ined77
26. čer 2012

@marjama ...vyžehleno 😉 .
jj, určitě napiš....budu na vás myslet! 😔
ad nehty...tak to jsme měly hodně podobné...musím se pozeptat v lékárně jestli neexistuje nějaké máčedlo nebo tak něco 😀 ...mě vždycky strašili pepřem, ale tak to asi ne že 😅 .
aha, tak typ A...dám o tom řeč s dr.. až tam půjdeme...toho je tolik a člověk pak neví co je vhodnější 😨 .

mjanca
26. čer 2012

ahoj holky
tak ja zloutenku nedavala, dala jsem jen meningokoka. Kolem 6 let chci dat klistovku. JInak zatim neplanuju nic.
Lucka malinko dneska zakasle, tak snad je to jen z prechodu pocasi, jinak mne odvezou... uz jen 3 dny a ficime na dovcu!

reruna
26. čer 2012

@mates22 tak Míša chodí do školky už 2 roky a očkování proti žloutence nikdo vůbec neřeší, ani ve školce ani dětská dr., a co vím z okolí, tak ho nemá nikdo 😲 očkování proti meningitidě jsem teda neřešila taky zatím ještě vůbec, akorát uvažuju, že dám proti klíšťovce, ale jinak asi nic....
@marjama doufám, že ouško bude v pořádku
@ined77 tak co, jsou to neštovice?

mates22
26. čer 2012

@ined77 na nehty existuje nějaká vodička a mastička, je to prej hnusný a hořký, ale nevím................

ined77
26. čer 2012

@reruna ... snad ne 😅 .pupíky jsou pořád dva a zítra to budou přesně dva týdny kdy by bylo po nákaze 😨 ...nevím no...myslíš, že by se to už rozjelo?
katunka je čistá..teda krom pár potniček na zádíčkách, ale ty se lepší, měla je z těch veder.

@mates22 ...aha.tak nerada bych k tomu přistupovala tak "drasticky", i když zase....z toho může být problém na celý život ☹ .a když by to pomohlo.... 😔
je to nevzhledné, nevkusné a u kluka málo pravděpodobné, že toho někdy nechá ☹ ..a to měl tak krásné nehtíčky 😢 ..

ined77
26. čer 2012

@mates22 ..tak už asi vím kde vznikla ta otázka ohledně meningitidy ☹ ...hrozné 😢

mates22
26. čer 2012

@ined77 poslední kapka ☹ , je to prostě můj životní strašák, co se zdraví dětí týká a bohužel těch případů přibývá....tuhle mi říkala doktorka, že každej má nějakýho strašáka, ona že měla.............. už si nepamatuju, ale prej už se dneska proti tomu očkuje. Já ale myslela, že nebezpečný nejvíc je to béčko, kde ochrana není a asi to tak úplně pravda nebude. Promluvím si příležitostně ještě s mudrou až půjdem na tu žloutenku.

Tak hlavně ať nemáte ty neštovice, to už by se ale asi rozjelo

mjanca
26. čer 2012

holky, nechci plasit, ale asi je mame ☹ ☹ ☹
2 pupinky v obliceji, neco jako potnicky, o neco vetsi.... ja fakt nevim, doufam, ze ne :(

mates22
26. čer 2012

@mjanca a jejda, tak to asi jo..... no držím stále palce ☹ , doufám, že nemáte tu dovču zaplacenou

mjanca
26. čer 2012

@mates22 davaly jsme pulku, zalohu, asi 4500 Kc ☹. Drz palce, treba to jsou potnicky 😔 navic MM ma pak placenou dalsi dovcu, tanecni tabor a tam chteji, aby nebyl 3 mesice v kontaktu s nekym infekcnim ☹

mjanca
26. čer 2012

prijde mi, ze to mizi, tak ze by reakce na tresne? snad jo!!!! jen teda pokaslava, asi nastydla nebo tou zmenou pocasi

ined77
26. čer 2012

@mjanca ...neštovice začínají zpravidla na hrudníčku, bříšku a zádech.
to budou určo třešně 😉
ale držím moc moc palce!!!....u nás zatím stejně, tak snad taky ne 😔 ..a teď jsem ho odchytila a přijde mi, že pupínky mizí!

@mates22 ..taky mě to děsilo, ještě jsem ani děti neměla...stačil mi film ...jéé okno, s tou vančurouvou...jo..den pro mou lásku 😔 ☹

mates22
26. čer 2012

@ined77 tak to je přesný, viděla sem ho těhu a od té doby mám prostě z toho děs běs

mates22
26. čer 2012

@ined77
@mjanca tak držím palce ať jsou to potničky, třešně, jahody, cokoli jen ne neštovice