Do kolika školek se může podat přihláška?

lenkazdenek
11. led 2010

Ahoj,omlouvám se jestly tady stejný téma je. Maminky nevíte do kolika školek se může podat přihláška? Někdo říká jen jedna a počkat na vyjádření někdo že klidně do víc,jak to teda je? U nás přichází v úvahu víc školek,jenže jelikož malý budou 3 roky až v listopadu tak nevím kde jí vezmou.

petra.vavra
11. dub 2010

rosanela, lenkazdenek- můj příběh ze školkou se táhne už měsíc, za tu dobu se nevyřešilo vůbec nic, akorát jsem tu všem pro smích, že jsem si dovolila dělat něco víc, než ostatní nepřijatí 😠 . tady jsme byly asi tak 8 pod čarou....co mě na tom ze všeho nejvíc s..e je to, že přijali děti, které se sem přihlásily před měsícem k trvalému pobytu, protože se tu vystavěly nové domy. nikdo na to ohled nebere, dokavaď chodily peníze z manželových daní sem do vesnice, tak proti tomu nikdo nic nenamítal, když pak chce, aby mu přijali dítě do školky, každý se k tomu otočí zády....ředitelka si mele svoji, obecní úřad si mele svoji a pozor, to můj švagr je tu místostarosta......tak proč dělat něco pro rodinu v takovéto době, že. Jeho děti s tím problém neměly. Omlouvám se, ale styl přijímání dětí zde je tak otřesný, že je mi z toho na blití! Odvolání nemá cenu, oni jsou chránění svýma danýma pravidlama a nikdo se mnou o tom diskutovat nebude. Jediné co mě drželo nad vodou bylo to, že jsem byla těhotná, bohužel to nedopadlo dobře a k tomu ještě toto 😠 😠

janulle22
12. dub 2010

petrus, tak to je teda silne kafe... 😅 nechapu proc se ti vysmivaji..delas maximum pro sve dite... 😉 asi chapu jak ti je... me to ceka zitra a uz ted mam z toho hruzy... bydlime tu sice 3 roky, ale trvale bydliste ma jinde... tchan machroval jak zajistil malymu misto ve skolce a pritom to domluvene ani nemel jen se o tom bavil s pani ktera o tom vubec nerozhoduje... 😖 predstava ze budu dalsi rok odma za darmo me primo desi,...obe babicky pracuji... 😒 chjooo

malovani
12. dub 2010

Holky, tady taky nikoho nezajímá, že se vracím do práce, můj chlap taktéž pracuje, prostě Evi bude mít týden před začátkem září 3 roky, takže je malá, nejmladší dítě, co já vím, vzali narozené 02/2007...

Jinak tady v městské části zůstalo pod čarou 220 dětí z příslušné MČ + další z ostatních a popř. okolních vesnic...

martinka79
12. dub 2010

petra.vavra chápu tě. Já jsem na vesnici a je to tu opravdu super.. ředitelka je fajn a tak nějak se dá vše vyřešit... Docela se snaží.
Moc mě mrzí jak to u vás probíhá, když mi vyprávějí kamarádky co prožívají kousek dál ode mne ve městě tak jsme z těch postupů fakt nasraná... už jsem kamarádce radila na to odvolání a atyk jsem zburcoval vedení naší školy, aby tam zavolalo.. snad to pomůže a vemou jí malou... 😉
No je to fakt otřesné u nás třeba potvrzenou přihlášku MUDr. nechtěla, ale spíš potvrzení od zaměstanavatel, že oba jsme zaměstananí... a a to potvrzení dodám až před nástupem. je to vychcané dŕodiče zaplatí za přihlášku u dr. a nikde je nevemou a za rok tam jdou znova, není to na palici postu. vždyť toto se dá dat a každá chytrá matka see své doktorky zeptá, zda pustí dítě do mš. 😉
Janulle držím pěsti

malovani
12. dub 2010

Tady ve většině školek je hlavní kriterium věk, že... takže to jsme v pr... 😝 ...

Soukromé školky (ty levnější cca 4 500 - 8 000/měsíc) jsou narvané taky, volné jsou ty dražší, tady např. konkrétně montesorri za 17 700/měsíc 😀 🙄 ...

malovani
12. dub 2010

Hlídací babičky taktéž nemám...

Jedna věc je, že budeš doma rok zadarmo, což je na nasr..., a taky to, že budeš mít v životopise rok na pracáku, což ti teda taky nijak v pozdějším hledání práce nepomůže... Nehledě na to, že pokud na tebe v práci čekají, že nastoupíš, tak musíš dát výpověď, protože nemáš kam dát dítě... další rok na nikoho asi čekat nebudou...

marmazel
12. dub 2010

Ahoj holky, tak sem docela ráda za ten náš zapadákov, upřímě vás lituji, vůbec vám to nezávidím. akorát nechápu proč potvrzenou přihlášku předem? my jí dostali, ale máme jí vyplnit a nechat u dr potvrdit až před nástupem do školky, nás teda taky nevzali, pač je moc dětí a musí dát přednost maminkám co jdou do práce a já jdu až příští rok v květnu. ale ředitelka je super, učila ve školce už mě a řekla mi, že pkud se třeba někdo neodstěhuje tak to nějak udělá aby nás od května vzít mohla a od září už nás veme, protože jdu do práce a sem mistní takže máme přednost.

martinka79
12. dub 2010

malovani no to je šílené, u nás by taky nebylo možné povolat babičky a tak kdo by vydržel 10měs. mít doma babičky. 😀

janulle22
12. dub 2010

my tady mame ze k zapisu maji jit deti narozene do srpna 2008... marti dekuji, docela se desim... 😅 malovani taky to nemas lehke... 😒 ja mam nastesti mati v duchodu, ale jeste pracuje, tak mozna by prestala a hlidala by maleho, ale to nevim esi by chtela a pokud ja budu mit pracu na opacne strane od nasich tak nevim jak bych to delala...

petra.vavra
12. dub 2010

no já mám tchyni doma, ale to je jiný příběh a než tam dát dítě, tak to se radši sedřu prosoukromou školku ☹ , nejhorší na tom je, že mám spoustu kamarádek se stejně starýma dětma a všechny jsou z města a bály se, že jim děti nevezmou a všechny mi záviděly, že máme MŠ na vesnici....jejich děti jsou všechny přijaté a to jsou narozené v rozmezí 09-10/2007. co mě nejvíc nasr.... je to, že byly přijaté dvě děti, které ru mají trv.pobyt 3 měsíce, jsou z nové zástavby, kterou tady obec chytře vymyslela a to Terka tu má trv.pobyt od narození je k ničemu.....nezájem, prostě jejich děti jsou starší a nazdar.....prostě tu máme skvělé podmínky pro přijetí dítěte do MŠ 😠 😠 😠

malovani
12. dub 2010

petra.vavra: taky jsem záviděla "vesničanům" (omlouvám se za výraz, jiný mě nenapadl), že mají školku v dědině, kde mají trvalý pobyt a tudíž nebudou mít žádný problém, že to tak není mě poměrně překvapilo 😨 😅

petra.vavra
12. dub 2010

mě to šokovalo.... 😲 , já jsem to až doteď neřešila, protože jsem si říkala, tak Terka půjde od září na zkoušku a v říjnu naostro a ejhle ani jedno ani druhé...no jsem z toho znechucená, jak to tady vedou, hlavně že budeme mít ve vesnici největší přírodní park (teď nevím, jak se tomu přesně říká) ve středních Čechách, to je opravdu potřeba, než vyrostou ty stromy, tak mi bude 70. Jo už vím lesopark. 😠 😠 😠

lendy1
12. dub 2010

Tak já si byla dnes pro papíry v MŠ. Davidovi budou koncem června 3 roky a ředitelka mi na rovinu řekla, že kdybych žádala o klasickou třídu, tak je bez šance. Naštěstí D. dáváme do speciální třídy (10 dětí na 2 učitelky) a tam prý má velkou šanci se dostat, jen si teď musím oběhnout vše potřebné, dodat zprávy od dr. a je to. Pokud by to nevyšlo, tak ho dáme do soukromé miniškolky, kde ja taky 5-10dětí a stojí to cca 6.000,-kč/měsíc bez stravného. A pokud by nevyšlo ani to, tak holt zůstanu další rok doma, co se dá dělat...D. bych dala do nějaké soukromé školky jen na 1-2dny v týdnu, aby byl mezi dětmi.
Bohužel D. do normální běžné školkovské třídy dát tento rok nemůžu, takže u nás je opravdu varianta jen speciální třída (je to na 100.tis. město jen v jedné školce) nebo malá soukromá školka.
Do zaměstnání se mám kam vrátit a mám dobrého šéfa, takže se určitě nějak domluvíme.

Ještě dotaz: Nenabízeli jste někdo školce sponzorský dar? My s tím celkem počítáme, je pro mě lepší varianta dát školce třeba desítku a mít velkou šanci, že ho to v pořadníku posune nahoru než být rok zadarmo doma.

kett
12. dub 2010

ja jsem uz o sponzorskem daru skolce taky slysela. A kdyby se Matej do skolky letos nedostal, tak bych o tom asi pristi rok vazne uvazovala. Znami znamých to tak udelali a dostali se😉

janulle22
12. dub 2010

lendy a proc by jste nemeli dsanci kdyz mu jsou v cervnu 3?

lendy1
12. dub 2010

janulle, protože je málo míst a přednost mají předškoláci a 4-letí. Třeba u nás v Lbc se prý nedostane do školek 200 dětí (počítali teda jen státní školky a děti 3-5let).
Navíc je teď boom odkladů do školy, takže ve školce zůstává dál spousta dětí, co by normálně měli jít so školy.

martinka79
12. dub 2010

No je to fakt, že hodně kolek má daný datum narození, který může k zápisu... Dostavi se mohou všichni, ale přednost mají předškoláci a potom podel kriterií každé MŠ.
Já jsem vděčná, že mě špunta vemou tak brzy... sponzorský dar samo budem dávat tak jako u dcery... ale né na základě posychrovat si vstup, ale dík za to, že tam je... 😉
Míša nejde do žádné spec. třídy jde do nmormální malotřídky a máme na 3měs. zkušební dobu, jelikož bude věkem ještě jesličkář... ☹ ale nebopjí se, že to nezvládne... je to šikula co už si školský systém zkouší teď 😀

petra.vavra
12. dub 2010

mě ani dar nepomůže a pozor není pravda, že se MUSEJÍ automaticky vzít předškoláci, školský zákon říká něco jiného, mám ho nastudovaný až až 😀

martinka79
12. dub 2010

Petru: m,áš pravdu,.samo zákone nestanovuje, že se musejí vzít předškoláci, ale metodický pokyn poukazuje na to, aby měli přednost děti s věkem a příšlušným pro vstum to školy a a předškolní děti. a toho se ředitelé drží...
dar ti určitě nepomnůže holt bych zkoušela jiná místa... zípisu nejde to ještě? nebo už jsi zápisy prošvihla?
je to na svi... o rozhodnutí a přijetí si prostě rozhoduje ředitel zařízení a ani zřizovatel či ktaj mu nic nebudou vytýkat pokud nepochybi a neobešel zákon, ale toto není prokazalné.. ☹

petra.vavra
12. dub 2010

Marti, jo jo je to přesně jak píšeš. Já jsem na to jen upozornila, že se tím ředitelé rádi obhajují a tak ať se maminky nenechají odbýt. Uvidím co se dá dělat, zatím je to passé, okolo už zápis byl všude ☹

martinka79
12. dub 2010

aha tak ti držím pěsti, aby třeba někdo vypadl.. a vy se dostali. 🙂

malovani
12. dub 2010

Nám nepomohl ani sponzorský dar 😅 😨 ...

martinka79
12. dub 2010

proto ho dávám až když mám své jisté... 😀

malovani
12. dub 2010

No jasný, no... my jsme ho nabízeli a bylo nám dost drsně naznačeno, že takhle fakt ne, tak to na jednu stranu potěšilo...

jakoubka
12. dub 2010

uf,tak nás taky vzali 😵 Jen jsem zvědavá,jestli tam malý vydrží bez maminky 😕 Ptá se jestli tam budu s ním a když řeknu,že ne,tak mi odpoví:"já budu plakat ☹
Večer mu místo klasické pohádky říkám,pohádku o Chlapečkovi,který chodil do školky a moc se mu tam líbilo 🙂
Trošku to Kubíčka obměkčuje 🙂

malovani
12. dub 2010

Jakoubka: tak super 😉

martinka79
12. dub 2010

malovaní já se lekla, že vzali sponzora a vy utřeli nos... 😀 to mi asi šílela...

martinka79
12. dub 2010

jakoubka tobě gratuluji 🙂 🙂 🙂 to je fajn číst.

jakoubka
12. dub 2010

Jen teda nevím,podle jakých kritérii u nás berou.Kamarádce nevzali syna,kterému mu byli v březnu 3 roky,je sice na mateřské s dvouměsíčním mimčem,ale druhé kamarádce malou vzali a to je na MD s druhým dítětem taky 😕

Jinak,děkuji holky 🙂

malovani
12. dub 2010

U nás je hlavní kriterium věk (to se týká asi tak 30 školek, co bezpečně vím), pak sourozenci, pak matka samoživitelka, pak pracující rodiče...