Existují nějaké školky, kam vemou dítě bez očkování?

danka2013
17. pro 2014

Dobrý den,

nechci očkovat dceru vůbec ničím. Zatím to odkládáme....Pokud nebudeme očkovat hrozí, že nám dítě nevezmou do školky..
Existuje nějaké jiné řešení? Školka kde děti vezmou bez očkování? Dá se s někým domluvit?? 😖
Díky Dana

luciamala1979
17. pro 2014

Nemyslím, aj v sukromnej - Praha odomna u oboch detí vyžadovali povinné, potvr od Dr. Inak neočkovať je min rovnaké riziko ako očkovať..

marecekavendulka
17. pro 2014

Kdyztak koukni ke schnek do fotoblogu.ma tam clanek k tomuto tematu.

ange_de_la_morte
17. pro 2014

Někde to neřeší ( soukromé školky), ale i do státních se dá podat žádost o vyjimku - https://www.modrykonik.cz/blog/schnek/article/dokumenty-k-prihlasce-do-ms-pri-neocku-77vap2/ Náš sy má Hexu ( ne celou a i tak lituji), MMR máme odloženo na neurčito ( takže na nikdy, ale nemají zákonem daný strop), druhé dítko očko nedostane kdyby co by

terezapetrova
17. pro 2014

@danka2013 u nás v soukr školce tedy rozhodne základní očkováni byt musí a díky bohu za to, jinak jestli chceš ohrožovat většinu děti tak směle do toho

eficenka
17. pro 2014

@danka2013
znám 7 neočkovaných dětí, které jsou ve státní školce...
jde to, ale je s tím trochu starostí 🙂

marecekavendulka
17. pro 2014

@terezapetrova kdyz neockovane dite podle tebe ohrozuje ockovane,tak k cemu to ockovani je? Najdi si spravne info,nez zacnes nekoho nesmyslne osocovat.

kriistin
17. pro 2014

@terezapetrova a čim neočko ditě ohrožuje očkované ditě? ................... 😀

hojda
17. pro 2014

Myslím, že v lesních školkách se to neřeší.

berenika39
17. pro 2014

@terezapetrova copak je neočkované dítě nemocné??? rozum do hrsti. argument, který opravdu nemá smysl 🙄

Mám známou, která dostala dvě děti do státní školky a vím, že neočkuje. Takže to jde. Jak, to bohužel nevím.

antoinet
17. pro 2014

@terezapetrova
@kriistin možná se pletu, ale důvody jsou dva:
- silný argument že strany státu vůči rodičům, aby dodržovali zákony a očkovali (zvýší se tak proočkovanost celé populace)
- ochrana dalších lidí, které s dětmi přijdou do styku, např. těhotné matky
Očkované dítě by se nakazit nemělo, účinky jsou oslabené až později (např. černý kašel v pubertě)

berusinecka
17. pro 2014

@terezapetrova Hahaha, pokud očkování funguje. A podle vás ano. Tak přece nemáte důvod mít strach. A pokud vím, tak paní se ptala jestli nějaká školka existuje, která si nevynucuje očkování. Takže myslím, že váš příspěvek patří do sekce CHCI OČKOVÁNÍ

berusinecka
17. pro 2014

@danka2013 Tady jsem našla otázku do právní poradny

http://www.ferovanemocnice.cz/pravni-poradna/oc...

little_frog
17. pro 2014

no... to bude zas diskuze..

berusinecka
17. pro 2014

@danka2013 Na těch stránkách najdete docela dobré rady od právníka. 🙂

ayenkas
17. pro 2014

@marecekavendulka No to očkování je třeba proti některým smrtelným chorobám. Vezměte své nenaočkované dítě a jeďte s ním třeba do Pakistánu, kde je epidemie dětské obrny... Proč by se vám nemělo chtít, když očkování je stejně zbytečné a na nic...

zuzi.111
17. pro 2014

Nebo si najdete pediatra, ktery vam potvrdi ockovaci prukaz, aniz byste pichli jedinou vakcinu. Bohuzel i tohle se dnes deje :-/

cholitto
17. pro 2014

@ange_de_la_morte muzu se zeptat jak jsi to vyresila s přihláškou do školky, když máte jen hexu? Me mudr řekla, že pokud nedam MMR tak mi potvrzeni nepodepíše. .. Děkuji!

pabka
18. pro 2014

A proč vlastně školky to potvrzení o očkování vyžadují?

berusinecka
18. pro 2014

@pabka Je to podle zákona o ochraně veřejného zdraví, kdy mohou předškolní zařízení příjmout pouze děti, které se podrobily stanoveným pravidelným očkováním. Ale při vstupu do školního zařízení již toto nekontrolují.

pabka
18. pro 2014

@berusinecka Díky, já tady četla tu diskusi a došlo mi, že to vlastně nevím, proč to tak je... Ale když se tady diskutuje o tom, zda je nebo není neočkované dítě nebezpečné pro ostatní a je to tady popsáno, jako nesmysl (že ostatní ohrozí), tak proč je to zákonem vyžadováno? Tak asi nějaký důvod to mít bude...?

angipe
18. pro 2014

A ono je mozne v dnesni dobe neockovat? Myslela sem, ze je to dane ze zakona? Jsem silne proti ockovani, teda alespon miminek! Davat konskou davku sajrajtu do tak maleho a bezbraneho organismu je podle me blbost. Takze se nemusi ockovat? To by pro mne byla dobra zprava 😀 Ceka nas to v unoru a ja se branim zuby nehty.

ange_de_la_morte
18. pro 2014

@cholitto : zatím jsme to neřešil, syn bude mít teď 2 roky, ale hodlám použít ten formulář co jsme na něj dávala odkaz, taky chceme dát syna do montessori nebo waldorfské školky, případně jiné podobné, tak obvykle s očkováním takovým problém není, každopádně nechat ho očkovat proti našemu přesvědčení jen aby ho vzali do školky, odmítáme 😉

ange_de_la_morte
18. pro 2014

@angipe : očkování povinné samozdřejmě je, teoreticky za neočkování hrozí postiky, od nového roku to myslím může být až 100 tisíc pokuta ( ale jistá si nejsem), nicméně zase doktor není povinnen tě hlásit, jen musíš mít u doktora podepsaný papír ( reverz) že počítáš s následky atd. a že je nebudeš dávat na zodpovědnost žádnému lékaři. Taky to jde obejít pokud máš dítě alergické na některou složku vakcíny, pak ti alergolog může napsat že očko nedoporučuje, někdy to může napsat i neurolog - ale u zdravého dítěte toto potvrzení spíš nezískáš ... nicmén u neočkovaného dítěte počítej s tím že bude problém se školkou , tábory , některými kroužky, apod.

marecekavendulka
18. pro 2014

@ayenkas mate pravdu.do pakistanu litam kazdy vikend😉

terezapetrova
18. pro 2014

@marecekavendulka ja samozřejmě vím, ze očkováni neochrání na 100 procent a třeba na 95 , pro me je to rozhodne lepší než neockovat vůbec a bud tak hodna a neosocuj ty me

marecekavendulka
18. pro 2014

@angipe ano je to mozne🙂

terezapetrova
18. pro 2014

@kriistin viz ma odpověď výše myslím, ze je to jasné, ty zařízení a další asi budou mít své důvody proč to očkováni chtej

marecekavendulka
18. pro 2014

@terezapetrova ja te neosocuji,jen jsem vyvratila tve tvrzeni,chapu,ze te to vyvedlo lehce z klidu. Ja budu ockovat jen proti realne chytnutelnym nemocem a nebudu ockovat mmr. Je to na kazdem. Ale to uz je mimo tema,tak se mej hezky.🙂

terezapetrova
18. pro 2014

@berenika39 myslím, ze rozum tady nemá v hrsti někdo úplně jiný 🙂 asi jsi četla jiný vzkaz než muj když jsi četla, ze jsem napsala, ze neockovane dítě je nemocné dítě