Existují nějaké školky, kam vemou dítě bez očkování?

danka2013
17. pro 2014

Dobrý den,

nechci očkovat dceru vůbec ničím. Zatím to odkládáme....Pokud nebudeme očkovat hrozí, že nám dítě nevezmou do školky..
Existuje nějaké jiné řešení? Školka kde děti vezmou bez očkování? Dá se s někým domluvit?? 😖
Díky Dana

merunkova
30. pro 2014

@ivulinka123 A jak lékaři a úředníci vlastně zdůvodňují fakt, že v 5 letech neočkované dítě stále ještě mezi děti do MŠ nesmí ,ale v 6 letech to samé, neočkované dítě už do školy mezi děti může? Co se asi tak závratného v jeho životě za ten rok stane, že už najednou nikoho " nenakazí" ??? 😕

ivulinka123
30. pro 2014

@indy2 Pokud si myslíte, že neočkované dítě, nebude nemocné, tak jste vážně hloupá. Kdyby bylo povinné očkování pro dítě extrémně škodlivé, myslíte si, že by to stát dovolil? Léčba stojí podstatně více, než prevence. Předpokládám, že by jste si následnou hospitalizaci, kterou financují pojišťovny, jistě nezaplatila ze svého (nebavím se o poplatku). Pokud je dítě neočkované proti vážným nemocem, je potencionálním rizikem, pro děti, který mají základní očkování splněno. Zvlášť v prostředí, ve kterém matky, tyto děti vychovávají. Upřímně jsem raději, když je moje dcera ve školce s dětmi o jejichž matkách vím, že jsou normální a děti jsou očkované. A není to jen o očkování, i přístup, který mají tyto neočkující matky k výchově je zaostalý. Žijeme v relativně moderní době a jediné o co se snažím je vždy volit zlatou střední cestu, jak v péči o jejich zdraví, tak i co se týká výchovy. Pokud máte pocit, že zde nepatříte, odstěhujte se do Afriky, tam vám bude lépe.

nasekuratko
30. pro 2014

@ivulinka123 ježiš, vy jste naivní. Musím se těm vašim příspěvkům ze srdce zasmát. Jde vidět, že o očkování víte jen to, co vidíte v reklamách v čekárně nebo co vám řekne doktor.... Bohužel celkově jste ale uplně mimo.
Co ale uplně miluju, je to, když někdo napíše, že neočkované děti jsou rizikem pro očkované. A v čem jako? Můžete mi tohle zodpovědět? Když je vaše dítě očkované a vy věříte, že je chráněné, jak ho může někdo nakazit? 😀 😀 😀

ivulinka123
30. pro 2014

@merunkova Podstatný rozdíl je v tom, že pro dítě v předškolním věku, je méně důležité navštěvovat MŠ, (ač je poslední rok před první třídou ze zákona povinný),než-li 6leté dítě, které musí do ZŠ jít kvůli svému vzdělání.

nasekuratko
30. pro 2014

@ivulinka123 a jak mi zdůvodníte, že očkované děti proti černému kašli mají černý kašel? Očkované proti rotavirům leží na kapačkách s rotavirama v nemocnici? A očkované proti epiglotitidě leží na JIP s epiglotitidou?

berenika39
30. pro 2014

@ivulinka123 děti nemusí do školky vůbec. takhle vznikají ty zaručené informace, co by se mělo a nemělo. Stejně tak vágní je tvoje info o očko. Lépe někdy jen číst 🙂

ivulinka123
30. pro 2014

@nasekuratko Kde píšu o tom, že moje dvě děti, ač jsou očkované v rámci základního očkovacího kalendáře, nikdy nebudou nemocné a jsou na 100% chráněné?

nasekuratko
30. pro 2014

tady: Pokud je dítě neočkované proti vážným nemocem, je potencionálním rizikem, pro děti, který mají základní očkování splněno.

Jak může být neočkované dítě rizikem pro očkované?

ivulinka123
30. pro 2014

@berenika39 Jestli poslední rok do školky musí nebo nemusí, je v podstatě jedno. Nechytejte mě za každé slůvko. Jak jsem řekla, návštěvnost MŠ je méně důležitá, než ZŠ.

ivulinka123
30. pro 2014

@nasekuratko Tak v tom případě se naučte číst.

merunkova
30. pro 2014

@ivulinka123 Ale já neřeším vzdělání dítětě, ale to, že v 5 či 6 letech je neočkované dítě údajnou hrozbou pro jiné děti a tudíž má zakázaný vstup do MŠ.Ale to samé dítě v 6 letech již mezi ostatní děti pustí...a je jedno proč, že je povinná školní docházka.Jde o to, že už v něm nevidí tu hrozbu.Ale jak pak to?Vždyť je stále neočkované!!!!Jde o to, že do mš dítě nemusí, proto ten strašák rodičů ohledně očkování, jde o prachy, do školy už musí, tak tam už se rodiče holt strašit niemůžou, to je celé 😀

nasekuratko
30. pro 2014

@ivulinka123 došly vám argumenty? Čekám na odpovědi.

berenika39
30. pro 2014

@ivulinka123 psala jsme to hlavně proto, že podobně jako tato informace je o ničem i ta další - jaký je rozdíl mezi dítětem s odkladem ve školce, kterému je šest a půl a prvnáčkovi, kterému je šest a čtvrt????????????????? jeden do školky nesmí, druhý do školy může - oba neočkovaní.

nasekuratko
30. pro 2014

@ivulinka123 a taky by mě zajímalo, jaktože se maminky nebojí neočkovaných učitelek a ředitelek, svačinářek, kuchařek a rodičů...? Ne všichni prodělali dětské nemoci v dětství, navíc některé můžete mít i víckrát a očkování u nich už dávno neplatí.

merunkova
30. pro 2014

@nasekuratko Neočkovaná svačinářka, brrr, hrozná představa... 😀

indy2
30. pro 2014

@ivulinka123 a to jste klidna i za predpokladu, ze dospeli, kteri vase deti ve skolce hlidaji maji ockovani propadle? Ze u ucitelek, kucharek, uklizecek apod nikdo neresi, kdy naposledy byly preockovany (a ne, ockovani opravdu neni celozivotni)? Jsou snad mensim rizikem pro vase dite nez jine neockovane dite? Vite, on je kazdy hrdina, dokud se s nasledky povinneho i nepovinneho ockovani nesetka osobne..kdyz by se to tykalo vaseho ditete, budete tu psat uplne jinak a narazky na Afriku a alternativni matky byste si nechala pro sebe.. to, ze je to povinnestatem opravdu neznamena, ze je to taky bezpecne a bez rizika.. ale jasne, dokud se vas to netyka, jsou ostatni matky jen posahane alternativni zenske, ktere patri do pralesa.. zkuste vice otevrit oci, nez zacnete soudit..

rozzaarka
30. pro 2014

@berenika39
@nasekuratko holky to nema cenu 🙂 jsme zaostale, hloupe, nenormalni. stejne se rozumne odpovedi nedockate 🙂

berenika39
30. pro 2014

@rozzaarka ok, máš recht.

nasekuratko
30. pro 2014

@rozzaarka vidím, že na otázky paní odpovědi nezná a co víc... než aby to uznala a radši si něco přečetla nebo ji zajímaly naše osobní zkušenosti s očkováním (bohužel můj syn si taky zažil nepěkné NU po očkování), tak radši zbaběle přestane odpovídat. Tomu se říká moderní líná matka, která si přečte maximálně reklamu v čekárně a dál to raději neřeší, protože se ji nechce. Takových lidí mám kolem sebe hromadu. Je to smutné...

ivulinka123
30. pro 2014

@nasekuratko No, vidíte, kolik lidí okolo vás,má stejný názor jako já?🙂 Čím to asi bude?

nasekuratko
30. pro 2014

@ivulinka123 tím, že jsme líný český národ... 😀 prostě je pohodlnější věřit reklamám než si něco nastudovat sama. A odsoudit druhé než se radši zeptat na jejich zkušenosti a proč oni mají jiný názor.
Můžete mi teda odpovědět na všechny moje otázky? Když nás odsuzujete, zajímalo by mě, jak mi to všechno vysvětlíte. Klidně sem dejte odkaz na nějaké studie apod. Ráda si to přečtu.
Důkazů o tom, jak skvěle očkování funguje například na černý kašel je hromada, můžu vám to sem taky zkopírovat. Ale dost pochybuju, že průměrná moderní matka, která si přečte maximálně leták, něco takového bude studovat.

nasekuratko
30. pro 2014

Útočit totiž umí naprosto každý... to je dost primitivní. Ale bavi se na úrovni a odpovídat na otázky a diskutovat na dané téma, to už nikdo z těch "moderních matek" nezvládá. Protože o očkování neví vůbec nic. Stejně jako vy.

merunkova
30. pro 2014

@ivulinka123 No čímpak asi? Stádní chování je tak jednoduché proti tomu, aby si člověk zjistil o pozadí dané problematiky reálné informace. Ona málokterá kráva poběží jiným směrem než zbylé stádo a u spousty lidí je to zrovna tak 😝

salikova
30. pro 2014

Jako sem zásadně pro očkování.. těch pár matek, co neočkuje, těží z kolektivní imunity ☹ problém je, že ve školce (i v jiném větším kolektivu) se může neočkované dítě lehce nakazit... Pro něho je to větší riziko.. Nemyslím, že pokud je dítě zdravé, okčování by mu ublížilo..Nejsem teda zastáncem očkování naprosto všeho, ale to základní je určitě potřeba. Strach z očkování je myslím zbytečná hysterie. prostě všechno brát zdravým rozumem.
Každopádně je to věc každé matky a pokud se tazatelka ptá, jestli jí někde vezmou dítě do školky, tak bez potvrzení od lékaře ne, ale vím, že existuje spousta dětských doktorů, kteří jsou proti očkování a potvrzení na přihlášku dítěti o očkování rádi dají;)

nasekuratko
30. pro 2014

@merunkova 😀

nasekuratko
30. pro 2014

@salikova strach z očkování není zbytečná histerie hlavně od maminek, co s tím mají zkušenosti a doteď se snaží své děti dostat z nežádoucích účinků po vakcíně. Lehce se to mluví, pokud jste měla štěstí, že jsou vaše děti po očkování zdravé. Bohužel doktoři skoro nic neuznávají jako kontraindikaci, takže ve většině případů očkují děti, které zdravé nejsou a pak to tak vypadá. Mně taky doktorka tvrdila, že ekzem a potravinové alergie nejsou kontraindikace. Co se nám pak po očkování rozjelo bych nepřála opravdu nikomu. A dr. to ani nehlásila na SUKL. Syna jsme z toho dostávali cca rok a půl. a od doktorky jsem okamžitě odešla. Bohužel tohle ale dělá většina doktorů. Nebyla výjimka.

ivulinka123
30. pro 2014

@nasekuratko Opakuji to již podruhé a naposledy. Přečtete si znova, co jsem napsala. Nikde jsem nenapsala, že dítě, které je očkované je na 100% chráněné a nedostane žádnou závažnou nebo jinou chorobu. Jistě má ale potencionálně menší riziko nákazy, než-li dítě neočkované.
Dokážu pochopit matky, které neočkují, kvůli následným zdravotním problémům. Je třeba ale zvážit, zda dítě, který tento nežádoucí účinek po očkování má, je menšího charakteru, než-li samotná absence očkování.
Troufám si říci, že k línému národu patříte taktéž, pokud sedíte na pc (já jsem tady asi 15 minut nebyla a hned jste mi psala, proč neodpovídám. Promiňte, mám i jinou práci). Pokud se za línou nepovažujete, nechápu, jak můžete sedět dvě hodiny na počítači.

ivulinka123
30. pro 2014

@salikova Palec nahoru 🙂

nasekuratko
30. pro 2014

@ivulinka123 uplně jednoduše. Mám na něm práci a děti mi spí. 🙂 Na tom nevidím nic špatného. A dokonce u toho ještě i vařím.
Napsala jste, že neočkované je hrozbou pro očkované. Jak mi toto vysvětlíte?
A co dospělí? Proč musí být očkovaní děti, ale nikdo, kdo pracuje ve školce či ve škole, očkovaný být nemusí?
A jaktože očkované děti mají nemoci, proti kterým jsou očkované, častěji než neočkované? Například černý kašel, rotaviry...?
Která z těch nemocí, co je v hexa vakcíně je například podle vás horší než léčení rok a půl těžkého atopického ekzemu (vyléčený není doteď, ale je stabilizovaný a ekzem má v klidovem stadiu) a nespočet potravinových alergií?
Pořád nechápu, proč prostě a jednoduše na ty otázky nemůžete odpovědět.

merunkova
30. pro 2014

Můj zdravý , ale nedonošený syn dostával očkování jako donošené děti, první už v porodnici, když neměl ani 2500g 😝 - (asi aby se nikde nenakazil,i když nemohl ani ven 😕 ), pak další ve 3 měsících a tehdy se začal zpomalovat jeho PMV.....v 18 měsících neseděl, nelezl, nechodil, jen se plazil.Chodit začal až po 2 roce díky tomu, že jsem si sama našla vojtovku, DR to neřešil, prý má čas.Ve 2 letech další očko - i když vývoj byl stále zpomalený - a od druhého dne začala" bezva" reakce - dítě týden řičelo od rána do večera, naráželo hlavou proti zdi a to doslova a jediné co jsem ten týden řešila bylo to, aby si neublížil do krve.Po týdne to bylo zpět to klidné dítě.Od té doby jsem neočkovala a i naše současná Mudra přiznala, že to bylo asi po očkování, protože jinak byl zdravý .Do očkování mě nenutí.Dnes je synovi 7 let, chodí do 1 třídy a až teprve ted se odbourávají zdravotní problémy, které od dětství měl.Některé přetrvávají, ale nemusely být vůbec, kdyby do něj nepraly jeden sajrajt za druhým, hlavně aby to bylo podle o.kalendáře, co na tom, že nemá dítě ani odpovídající kila.....tak takhle doktorům záleží na zdraví dítěte.Pokud se něco stane a dítě třeba vážně onemocní, tak to nikdo řešit nebude a matka má smůlu. Každý at si to dělá podle sebe, ale at nikdo nemele nesmysly, když s tím nemá žádnou zkušenost . Ráda bych viděla, zda by po této zkušenosti @ivulinka123 nechala do svého dítěte ještě někdy něco píchnout .