Existují nějaké školky, kam vemou dítě bez očkování?

danka2013
17. pro 2014

Dobrý den,

nechci očkovat dceru vůbec ničím. Zatím to odkládáme....Pokud nebudeme očkovat hrozí, že nám dítě nevezmou do školky..
Existuje nějaké jiné řešení? Školka kde děti vezmou bez očkování? Dá se s někým domluvit?? 😖
Díky Dana

kocicinka
18. pro 2014

@elana ale dnes už mají školky i jiný význam, nežli měly původně v těch 50- tých letech, kdy byly zakládány. Mají význam hlavně socializační, naučit dítě fungovat v kolektivu. Ano, mohu dítě naučit spoustě věcem doma( a také to dělám), ale ten kolektiv, ty vrstevníky kolem sebe, to učení se skrze interakce a konflikty s nimi, mu nenahradím, ani kdybych se rozkrájela. A nechci potom, až bude chodit do školy, bylo mé dítě sociálně znevýhodněné oproti dětem, které do školky chodily, a že ten rozdíl mezi nimi je fakt znát. Podle mě je to tak, jak to je, nastavené správně. Nyní mají v předškolní třídě předškolní přípravu, tu já mu v takové míře doma neposkytnu. Když vidím, jak je tam Jonáš šťastnej, tak by mi hraničilo s týráním dětí, odepírat mu tu možnost jenom proto, že má mladšího sourozence. Docela mne zajímá, jestli ustanoví povinný poslední rok ve školce, jak to pak bude s dětmi, které nejsou očkované.
@katyxq no, bohužel nezařídí, není to tak snadné, jak píšeš. Můj starší syn byl ve "školce", v rámci DDM, kde ano, sice nevyžadovali papír od doktora, ale zato tam byly příšerné učitelky, celkově nám to tam nevyhovovalo a Jonáš tam byl nespokojenej. Na soukromou ( lesní, monte, atd) školku nemáme peníze. Tady v Praze se ceny za takovou školku pohybují okolo 7 tisíc ( kamarádka platí v lesní 450/ den) a to bychom fakt nedali. Leda, že bychom nejedli 😅 a vozit syna někam do tramtárie taky není reálný ( já bez řidičáku, s batoletem a břichem) Takže třeba já opravdu nemám jinou možnost, nežli dát do státní, nejbližší.

valik
18. pro 2014

@elana Ano, napsala jste to pravdivě, školky by měly být primárně pro ty děti, jejichž matky pracují. Ve skutečnosti to tak ale není. Tak například znám děti přijaté do školky, přestože jejich matky jsou na mateřské s druhým dítětem a jejich děti nejsou předškoláci. Byly přijaty na základě práva na předškolní vzdělávání, přestože jiné matky potřebovaly nastoupit do práce a jejich děti přijaty nebyly. Děti jsou přijímány na základě kritérií, ale kritérium není potřeba rodiče nastoupit do práce...To už je ale jiná debata... 🙂

valik
18. pro 2014

@mysonek Nejsem lékařka. A znám dost "neočkovacích" lékařek... Asi máme jiné známé... 😉

elana
18. pro 2014

@lenkavd ale jo, já naprosto souhlasím....jen prostě pokud nelze umístit do školky 100% dětí (což by byl ideál a někde tomu tak je, třeba zrovna v našem městě), tak musí udělat nějaký smysluplný filtr. Nikdy nebudou spokojené všechny strany, ale nemůžu pro svoje pohodlí a pod rouškou jakési spravedlnosti upřednostnit jednu skupinu a druhou odmítnout. Podle mě by třeba regulerním filtrem měl být ten věk (přesně z důvodů co popisuješ, jde o to, aby se dítě naučilo prosadit v kolektivu, hrát si, pochopilo, že není středobodem vesmíru atd.), ale od 3 do 6 let je dlouhá doba, proč jsou školky napraný tříleťákama s mámama na mateřský, to mi tak zcela jasný není. Pak, pokud by byl převis, tak bych brala tříletý děti podle toho hnusně diskriminačního pravidla, že jejich matky musí do práce, zatímco matky těch druhých jsou doma a mají možnost si je doma vzdělávat.

elana
18. pro 2014

@kocicinka odpověď viz. výš, jinak co se předškolní docházky týče, tak ta je, pokud vím, "povinná"..jakože dítě věku předškoláka do školky přijato být prostě musí, i kdyby na úkor tedy jiného. Takže každopádně v tomto státě žádné dítě zkrátka nepřijde a do té školky dřív či později nastoupí, pokud ho tam rodiče dát chtějí.

wendy_
18. pro 2014

@elana ja bych rekla, ze je dobre,ze do skolky mohou i deti maminek, co maji mladsi dite a jsou doma. Jsem ten priklad. Synek uz ve dvou a pul letech chtel byt s detma. A ted prostredni ma zacleneni do kolektivu doporuceno i od doktorky kvuli tomu, jak malo mluvi. Ale ono uz tohle nema cenu moc resit. Populacni boom uz je za nami, ted uz se nerodi tolik deti a za chvilku se budou o deti skolky pretahovat.

Jinak urcite existuji nestatni skolky, kde nechteji ockovani. Kamaradka do jedne takove posila svoji malou.

kocicinka
18. pro 2014

@elana To ano, ale prostě jen jsem chtěla napsat, že dnes už na školky není nahlíženo jako na "hlídárny" dětí, jejichž matky musí do práce. Tak tomu opravdu bylo v těch 50. letech, ale dnes už je to prostě jinak. Ať se to komu líbí, či ne....Změnilo se kvůli tomu ledacos, dříve stačilo, když měla učitelka ošetřovatelský kurz či rodinnou školu, dnes už to musí být vysokoškolačky s Bc titulem....

lu777
18. pro 2014

@romantika souhlas z velké části - bohužel až na to, že velmi často se problém pozná až PO tom co je dítě očkované.... plno dětí se narodí zdravých a potíže jako ekzém, astma, alergie, imuno potíže se rozvinou po očkování

já třeba mám slabší imunitu a ač mi doporučovali očkování na chřipku tak mě na ni nedostanou ani heverem, protože okolo mě to mělo tak 10 lidí a z toho většina buď lehla potom hned a nebo chřipku stejně dostali...

základním problémem je velmi často už ten přístup k věci, tzn. jedna vakcína pro všechny... mezi lidmi jsou ale velké rozdíly.... 😉
očkování funguje na principu provokace imunitního systému... je-li silný, tak ho to zatíží, ale nějak se s tím vypořádá...
je-li slabší (a to nemusí být v té chvíli ještě viditelné navenek jak jsem zjistila ze zkušenosti), tak to může leccos spustit a tělo oslabit... protože provokujeme-li imunitu, která nemá rezervu a nemá tak energii se k něčemu vyburcovat, tak jde pak o velkou zátěž.... většinou hlavně pro ledviny a játra, jelikož kromě aktivních látek jsou v očkování mnohé přídatné látky (a často to jsou takové přídatné látky, že tomu člověk skoro těžko věří)...

lu777
18. pro 2014

@romantika potíž je tak v tom, že se např. zjistí že dávka potřebná k tomu, aby všichni jistojistě měli určitou úroveň ochrany je třeba 3 dávky... někdo může ale mít tuto ochranu už po jedné dávce a na ty další dvě jde tedy zbytečně... 😉

je to složité, každopádně JE dobře, že se rodiče ptají PROČ očkovat...
CO je ve vakcínách
JAK dlouhá je jejich účinnost
JAK vysoká je jejich účinnost
JAKÉ jsou vedlejší účinky a možné potíže...
mají na to právo... děti nepatří státu, hlavní zodpovědnost za ně neseme my a není komunismus, máme lepší přístup k informacím a větší svobodu... což s sebou nese větší zodpovědnost za naše děti...

jinak si myslím, že pokud nás jako lidstvo něco zničí, tak to nebude nová epidemie černého kašle nebo obrny ale spíš nové nemoci vzniklé znečištěním životního prostředí nebo nové nemoci např. z Afriky apod....

danka2013
autor
18. pro 2014

@katyxq Děkuju už tam jukám 🙂

betelgeuzz
18. pro 2014

S tím přednostním braním dětí, jejichž matky pracují, to není tak jednoduchý. Dřív se to tak dělalo, ale jak to vypadalo? Že matky, co na to měly žaludek, si posháněly potvrzení po známých. Ředitelka si nemohla ověřovat, jestli matka opravdu pracuje. Co třeba matky, které sice do práce měly nastoupit, potvrzení měly a otěhotněly? Ty děti by měly pak ze školky vyhodit? A co ty matky, které sice práci neměly, ale potřebovaly si ji sehnat? Těm by dítě do školky nevzaly. Asi nejde najít kritérium, které by vyhovovalo všem, ale podle věku mi to příjde lepší a je tam i menší prostor pro úplatky.

kajalka
18. pro 2014

@ayenkas Endemická choroba není epidemická. Takže co se týče šíření poplašných informací, tak buď opatrná...

lu777
18. pro 2014

@kajalka @ayenkas na ten Pákistán koukám, oni o tom píší dost poplašně a tam je 90 případů? 😕

katyxq
18. pro 2014

@lu777 že mě to nepřekvapuje 😅

dorinek
18. pro 2014

@danka2013 - dcera má 4 hexy, MMR nemá - na přihlášku mi doktor napsal, že MMR chybí, ve školce jsem řekla, že doočkuji později - byla přijata.
Syn má 2 Pediacely, MMR nemá - na přihlášku mi doktor napsal, že očkování nemá žádné - byl přijat.
Paní ředitelce jsem vysvětlila, jak se k očkování stavím, že už je přeočkovat ani nedám, MMR nedám vůbec a tudíž jsou moje děti jako neočkované. Dodnes lituji toho, že jsem je kdy dala očkovat...

Mezitím manželovi diagnostikovali autoimunitní onemocnění, takže jsem to "svedla" na to onemocnění a zdůvodňuji naše rozhodnutí tím, že se bojíme, že očkování dětem naruší imunitu a onemocnění se u nich rozjede taky. Naštěstí jsem našla neuroložku, která nám naše rozhodnutí "posvětila" papírem, takže jsem to odnesla do školky a už po nás nikdo nic nechce

Moje děti už žádné očkování nikdy nedostanou. Vše je jen o domluvě. Ale pokud budeš dítě přihlašovat do velké školky, kde mají dětí nadbytek, tak si logicky vyberou radši nějakou "neproblémovou" matku a vy budete mít smůlu. Cca před rokem jsem četla článek, že se nějaká maminka obrátila na ombudsmana a ten rozhodl, že nepřijetí dítěte do školky z důvodu neočkování je diskriminace. Tuším, že ta maminka s tím uspěla i u soudu a školka musela její dítě přijmout. Myslím, že to bylo někde na Královéhradecku. Cesty asi existují, ale každopádně to bude běh na dlouhou trať. Pokud jste z Prahy, možná že najdete i pediatra, který vám potvrdí očkovák a vakcínu znehodnotí.....

skirt
18. pro 2014

Zajimava diskuze tady 🙂 kam az se to dostalo 🙂 ..
Ale bavi me maminky, ktere pisi - vybrali jste si neockovat, tak si trhnete lopatkou, my vase deti ve skolce proste nechceme. ...
V prve rade - maminka, ktera nechce dat sve dite ockovat, ma proto vetsinou dost zavazny duvod - neumerna reakce z drivejsich ockovani, postizeni prvniho ditete z ockovani .... zajimalo by me, kdyby se neco takoveho stalo prave matkam, ktere se tady ohani tim, ze je to povinnost, a ze jsme pravni stat, a kdesi cosi .... a argumenty typu - stadni imunita = kdyz se kaci les, tak litaji trisky ... proste nejake dite to schytne, ale vetsina je ok, tak to proste je a nic s tim neudelate. ..... ehmm .... takze kdyz to schytne to vase, tak to proste vezmete v pohode, protoze to tak proste je? ....Je patrne a jasne, ze tenhle system proste nefunguje a je cely postaveny na tak vachrlatych zakladech, ze drive nebo pozdeji na to lidi proste prijdou. Driv se t otak neresilo - nebyl internet!! Nebyly informace, nikoho by ani ve snu nenapadlo, ze jejich dite, ktere prave z niceho nic dostalo astmaticky zachvat, to ma po ockovani ... a bude to horsi a horsi, a neockovanych bude pribyvat, protoze farma firmy stale vymysleji dalsi a dalsi zpusoby, jak z toho vseho vymamit jeste vice penez ... delaji leky, ktere zpusobuji problemy, ktere resi dalsi leky, nejlepe at z toho vznikaji chronicke nemoci, protoze to je potom bezedna studna penez. A co vznika z ockovani, pokud uz vznikne? Atopicky ekzem, epilepsie, astma, cukrovka v ranem veku .. to vsechno jsou chronicke nemoci .. myslite ze to jako nekomu vadi? ........ jsem se zase jednou rozohnila .. tohle proste bude kontroverzni tema jeste dlouho, ale jsem rada, ze jsem mezi stastnymi, kteri vykrocili ze stada ven do sveta.

lu777
20. pro 2014

@danka a tady je skupina rodičů co neočkují a je tam plno rad 😉
je ta taky odkaz na petici hned na úvodní stránce

https://www.modrykonik.cz/group/2375/detail/

rozzaarka
20. pro 2014

@lu777 Líbí se mi jak píšeš 🙂 já se s tím pořád peru, jsem někde uprostřed. Ale víš co ještě strašně štve mě? I v příbalovym letaku je psano - neockujte, pokud ma dite alergii/reakci na nejakou slozku. Kdo se tim zabyva? zeptal se nekdy nejaky lekar, jestli dite nema na neco reakci? Kubik jako maly hodne blinkal. Vsichni vcetne doktorky mi tvrdili, ze ma reflux. Nicmene nekdy v 5m jsem vypozorovala, ze blinka jen pokud ja jim mlecne vyrobky. Coz znamena, ze nemuzu ockovat hexou i kdybych chtela. Ale kdo to u tech deti zjistuje? Nikdo. Neumim si predstavit, ze bych mu to tenkrat dala pichnout ☹

mishkin
29. pro 2014

@danka2013 Moje dcera take nema zadne ockovani a ani zadne neplanujeme. Od zari chodi do soukrome skolky a zadny problem s tim nemeli. Neexistuje zadne zakonne omezeni, ktere by jim znemoznovalo vzit dite bez ockovani. Navic se jim urcite bude hodit vase skolne 😉 Urcite skolku najdete!

skirt
30. pro 2014

@mishkin zdravim, koukam, ze chodite do soukrome skolky ... ja se prave bojim, aby oni to jeste nezmenili .. ted jsem cetla na rozaliu tohle :

8.1. bude zdravotní výbor projednávat důležitou věc. A tou je návrh změny zákona o veřejném zdraví. Zásadní jsou tyto navrhované změny:
- organizátorům škol v přírodě, táborů a dalších zotavovacích akcí hrozí pokuta 100.000 za přijetí neočkovaného dítěte
- mateřským školám, provozovatelům dětských skupin hrozí pokuta 500.000 za přijetí neočkovaného dítěte
- lékařům hrozí pokuta až 3.000.000 za neočkování dítěte a až 2.000.000 za nesdělení informací o očkování svých pacientů.

je to totalni psycho ... predpokladam, ze za detskou skupinu se povazuje i soukroma skolka. Nerikam, treba to vsechny nezastrasi, (jako ty skolky) ale uz ted z toho mam zase nervy. Clovek si rika, vsak nez mala vyroste, ze se treba neco zmeni, a bude to jednodussi, a oni to delaji naopak stale tezsi! Pripadam si tady jak nekde v totalnitnim state! Ale at mi to budou komplikovat jakymkoliv zpusobem, tak me k nicemu nedonuti. Uz jen z principu ... hnus tohle ... zvlastni, ze se u nas tak tlaci na pilu, ze v nemecku, rakousku to proste neni problem, mit dobrovolny ockovaci system .. proc zrovna u nas, misto toho aby vysli vstric, stavi do opozice ... mam pocit, ze to ma co delat s tim, ze cesi jsou chamtivejsi a mene tolerantni, nez jine staty a udelaji pro vice penez cokoliv, i kdyby meli jit pres mrtvoly 🤐 🤐 🤐

rozzaarka
30. pro 2014

@skirt hmmm, tak to je pecka ☹ odkud to mas?

skirt
30. pro 2014

@rozzaarka z rozalia ... rozalio.cz nebo jejich skupinka na facebooku .. a da se to dohledat i normalne uz jako zneni navrhovaneho zakona .. holky tam davaly odkazy

rozzaarka
30. pro 2014

@skirt snad to neprojde ☹ kdyby se aspon lekari chovali korektne, ale co se ocka tyce to je fakt jak diktatura...

kajalka
30. pro 2014

@rozzaarka No to se vsadím, že to projde 😠 A dokud tu budeme plkat na netu a nic neuděláme, nic se nezmění..

lu777
30. pro 2014

@rozzaarka plno věcí nezjišťuje nikdo... jak jsem zrovna včera někde četla "nejlepší je, když se stanete odborníkem na svoje dítě"... asi tak nějak to je, přijde mi, že když maminka naslouchá svojí intuci tak většinou ví co a jak...
já takhle sama diagnostikovala, že naše malá má laktoz. intoleranci ač 3 doktoři mi tvrdili, že to není možné a neměla to v krvi a já nevím co tomu neodpovídalo... no nakonec se to potvrdilo - jako plno jiných věcí... doktor vidí dítě třeba 5 minut jednou za určitou dobu - a čím je starší to dítě, tím ho vídá míň - my teď jdeme k doktorovi po skoro 2 letech... jak o něm něco může vědět? já znám ty jejich denní bolístky, sklony zdravotní atd... plno věcí řešíme čín. medicínou nebo homeopatií, úpravou stravy atd.

skirt
30. pro 2014

@rozzaarka tomu neverim, ze by to neproslo. Navic vlada to uz schvalila, ted to je v tom zdravotnickem vyboru nebo ci co

ivulinka123
30. pro 2014

Pokud nechcete své dítě očkovat základní očkovací látkou (povinné očkování), sežeňte si hlídání. Na to stát již potřebujete, aby jste dali dítě do školky? Jste alternativní matky, tak si poraďte sami. A berte třeba i v potaz to, že normální matky, které očkují a těch je většina, nechtějí, aby Vaše neočkované děti byly v kontaktu s našimi dětmi!

indy2
30. pro 2014

@ivulinka123 jojo, aby nahodou ty neockovane nenakazily ty ockovane, ze? 😀 😀 fakt uz se musim smat..ikdyz vas nazor je spise k placi..