Jaké oblečení do školky na vesnici?

lilibeth
21. lis 2014

Krásné ránko,
sice mě to čeká až příští rok, ale momentálně mě to vrtá hlavou. Spousta z vás tady píše, že dává dětem do školky starší oblečení, že se stejně zniční a děti to zflekatí. Abych byla upřímná, tak se mi tento přístup moc líbí. JENŽE tři moje známé dělají ve školkách na vesnici (učitelka, uklízečka, kuchařka) a z toho, co od nich za celé roky slýchávám jsem trochu v rozpacích. Ikdyž každá dělá v jiné školce ( i v jiné vesnici), tak nemají na starosti nic jiného, než pomlouvat maminky, podle toho, co nosé oblečené jejich děti. Je to samé " Znáš tu XY z pošty? Její malý má už třetí den stejné tepláky! A ani, když v nich přišel poprvé tak nově nevypadaly!", "Malá ABC točí pořád dokola tři trika a na jednom má flek, co nejde vyprat. Ale matce to vůbec nevadí, ale ona je taková špindíra odjakživa", "Malý ZY nosí staré mikiny po dvou strarších bratrech, taky mu mohli aspoň do školky koupit nové. Peníze mají a na děcku šetří!".
Sice mi tady napíšete, že mi má být jedno, co si lidé myslí, ale není ... nechci, aby mě někdo pomlouval.

Takže, jak oblékáte své ratolesti do školky na vesnici vy?

hancazivocich
21. lis 2014

Já vodím Ki do městské školky, ale nám paní učitelka na začátku řekla, že na ven věci, kterých nám nebude líto, že se zničí. Že mají být na ven a ne na parádu.. A Kikča se podle toho těžce řídí. Peru skoro každý den, domů nosím oblečení impregnované blátem, pískem a těžko identifikovatelnou směsí čehosi, co nedokážu rozluštit a jen se modlím, ať v té směsi není hovínko.. 😅 Většinu vycházky proválí, proleze po kolenou, projezdí po zadku...Když se jedna maminka v šatně rozčilovala nad chlapečkem, který si umazal dle ní značkové kalhoty (já ten flek neviděla) a viděla, co za směs cpu do igelitky, tak jí klesla brada. Vylezla p.uč., slyšela rozčilování a mamince říkala, že všem říkají a všude píší, že do školky dávat oblečení, které se může umazat, v nejhorším zničit...A jak moc to Kristýnka umaže? Představte si, že hodíte šusťáky do louže a přejedete po nic tak třema kočárkama 😅

luciebx
21. lis 2014

taky se musim priznat ze sem malymu davala do skoly stary obleceni pac sem jednou zkusila dat novejsi a dosel od kresleni a modellyny.. no nikdy vic.. ale zase si to uzije.. tak mi to bylo jedno... davala sem starsi obleceni a je mi fakt sumak ze si nekdo myslel ze bych mu mela dat neco novyho.. takovy slepice nemaj ve skolce co delat.. a asi maji dost casu na to koukat a sledovat kdo co nosi na sobe nez se venovat detem 🙄 to se dozvedet tak udelam ucitelce takovou scenu ze to nevidi.. nam bylo receno.. starsi obleceni co nebude vadit kdyz se znici... a kor meli vylety do lesa.. to sel jak smudla.. coz mi bylo jedno..

gabka32
21. lis 2014

holky u nás na vesnici do školky nosí věci, kterých mi není líto, pokud se umažou, pomalují, prostřihnou apod... většinou to jsou už věci nošené, a pokud nové, tak je kupuju už jakože "do školky" a chodí klidně 3dny v jednom triku a legínách, pokud je nemají umazané. ve školce je ráno ani nepřevlíkám, jen max. doma natáhnu navrch kalhoty a mikinu/bundu dle počasí, protože skřínky na věci mají hned u vchodových dveří a je tam docela zima a táhne. pěkně je oblékám, jen když vím, že jdou třeba do divadla nebo se budou fotit, a to většinou nám náhradní věci, do kterých se pak mají, ale většinou nepřevlečou 😀

ladenka
21. lis 2014

@elvira Celý týden v jednom tričku se mi ještě nestalo, většinou max. 2 dny, ale to proto, že déle čisté nevydrží. Buď je na něm oběd, nebo nějaké barvičky.
Ještě co se týče oblečení, zimní bundu do školky jsem jí teď kupovala v anglickém hrabáku za 40kč, fakt pěknou v super stavu a po dvou dnech už jsem ji prala, protože jsem nejprve myslela, že si na procházce sedla do exkrementu, a po bližším zkoumání jsem zjistila, že je to shnilé jablko. 😀 No a po týdnu už mi přinesla zatrženou skobu na zadku. Být to bunda od Nextu za 9 stovek (co kupuje do školky má sousedka, co musí mít od nextu snad i toaletní papír, ale pořád naříká, jak nemá peníze), tak mě odvezou, takhle je mi to srdečně jedno. 😉

sarihy
21. lis 2014

@elvira A proč je ti to hloupý? Když není pokecané, není důvod to měnit.

iluss
21. lis 2014

Tak nám samy učitelky řekly, ať dětem dáváme do školky starší oblečení, které se může umazat a nebude to vadit. Aby se děti nebály malovat barvama či venku běhet po lese.
Dcerka ale nosí každý den něco jiného - tepláčky má třeba 2-3 dny stejné (když si je nezmaže), ale tričko má každý den jiné. A nevadí, že je na něm třeba starší zapraný flíček. Prostě když je čistě oblečená bez děr, tak nevadí, že to oblečení je už starší a obnošené.
Samy učitelky jsou radší za nějaké to starší oblečení než značkové drahé kousky.

fram
21. lis 2014

Také jsme na vesnici. Dceři dávám každý den čisté tričko (i když si ho přímo neušpiní jídlem nebo barvami), pak má legínky - ty klidně nosí celý týden, ale jen pokud je neušpiní. Věci na ven dávám čisté kdykoli si je ušpiní, takže nechodí několik dní v kalhotech od bláta apod. Nedávám jí nové věci, ale většinou kupuji pěkné bazarové (bez fleků).

mandala
21. lis 2014

I když koupíš nové věci, za pár týdnů budou stejně flekaté a odrbané. A to se teda divím, já si myslela, že na vesnici je to normální, když děti chodí v obnošeném apd. , to by nás taky mohli lidi pomlouvat, když holky letí přes půl vsi do obchodu v teplákách na doma. ☹

krystalka
22. lis 2014

@lilibeth - ahoj, tak syn chodil do školky v Praze a oblečení nikdo nijak neřešil, aspoň jsem nic takového nezaregistrovala....tepláky do třídy měl většinou tak 2-3 dny, podle toho, jak byly špinavé, když byl jen malý flíček od jídla, tak jsem to neřešila, tričko měl tak 2 dny, taky podle zašpinění....kalhoty na ven jsme měli dvoje, kdyby měl jedny nějak promočené, nebo extrémně špinavé a nestačily by uschnout, tenčí bundu měl na ven extra, zimní nosil většinou stejnou, ve které přišel do školky, když byl z procházky mokrý, tak jim to paní učitelky hned dávaly sušit na topení, takže odpoledne už byla suchá....dokonce ani boty neměl ve školce extra, chodil na procházku a na zahradu v těch, ve kterých přišel....když byly odpoledne špinavé, tak jsem je otřela vlhčeným ubrouskem, pyžamko jsme točili pořád jedno dokola, na konci týdne domů na vyprání a zase putovalo do školky.... a co jsem tak pozorovala kolem sebe, tak většina na tom byla podobně, jestli si něco mezi sebou povídaly paní kuchařky, uklízečka apod., to netuším a bylo by mi to stejně jedno 😉 ,ale co jsem tak viděla, tak měly práce až nad hlavu a měly jiné starosti....

esterka610
22. lis 2014

U nás ve školce visí cedule, že máme dávat takové oblečení, u kterého nevadí,když se poškodí,umaže atd. Jsme taky malá venkovská školka a snad nikdy jsem tam neviděla vyloženě načančané dítě, naopak. Kájina nosí tuniky,legíny, to nakoupím za pár kaček v Kiku nebo Lidlu a malej tepláky a triko, když se to zničí, tak zničí.