Je výhodou při zápisu do MŠ, když dítě chodilo do jeslí?

chladass
26. bře 2013

Ahoj, dnes jsem byla u zápisu do MŠ do přihlášky jsem uvedla, že malá již v minulosti navštěvovala soukromou školku. Reakce některých maminek mě až zarazila. V podstatě mi některé řekly, že mi ji kvůli tomu nevezmou. Že když byly peníze před tím na soukromou školku, že tam můžeme chodit dál (údajně to tak řekla pí ředitelka nějaké jejich kamarádce). Jenže z finančních důvodů už tam dcera nechodí. Měla jsem rodičák na 2 roky, chtěli jsme hned druhé, nakonec je to jinak. Zpět do práce mě ale nevzali, ta společnost u nás ve městě úplně zanikla. Malou jsem dala hned od 2 let do soukromé školky, protože byla hodně velký mamánek, bála jsem se, že jí bude zvykání trvat dlouho. Taky jsem naivně myslela, že nebude až tak velký problém sehnat novou práci. Pracovní zkušenosti mám bohaté a nejsem vybíravá. Myslíte si, že jsem udělala špatně? Máte s tím zkušenost? Já měla dojem, že to bude plus, že je zvyklá na kolektiv, samostatná, šikovná...Snad jsem si s tím nezabouchla dveře a vezmou ji. 3 roky má v létě.

hav81
26. bře 2013

Určitě by neměla řiditelka vybírat děti podle toho jestli někam chodili nebo ne.A jestli jo,tak je to chyba v řiditelce a né ve vás 😉 Sestra dávala synovce taky nejdřív do souktomé školky (tam kde bydlí je problém dostat dítě do školky-hodně dětí,málo školek) a pak ho normálně do státní školky vzali.Určitě to není chyba,že chodila do souktomé školky 😉 Záleží kolik je ve školce volných míst.U nás berou předškoláky,pak děti které do té školky bydlištěm patří,ty kterým jde máma do práce a pak to doplní ostatníma.
Přeju hodně štěstí i s hledáním práce 🙂

veruska007
26. bře 2013

U nás se k tomu nepřihlíželo, ale vzhledem k tomu, že berou 5leté a pár 4letých, tak skoro všechny tyhle děti už do soukromé školičky nebo do jeslí chodily (bavili jsme se o tom s rodiči před třídní schůzkou). Spíš mi přijde, že s tím učitelky i počítaly - přijaté děti musí být absolutně soběstačné, ve školce v září neplakal nikdo ani jednou. Co vím z okolí, tak letos děti, které přijaly, mají většinou 5 let, přijímali jen 13, z toho 6 znám a všichni chodí do soukromé školičky.

chladass
autor
26. bře 2013

Tak jasně, že hlavně záleží na poměru volných míst a přihlášených dětí. Ale když se sejde hodně dětí se stejným bodovým ohodnocením a podobným rodinným zázemím (máma pracuje, je doma se sourozencem, samoživitelka...), tak se podle něčeho vybírá. Často čtu v různých diskusích o školkách, že paní učitelky toho mají až nad hlavu, zvlášť u těch nejmenších (a absolutně jim to věřím). Že jedno pláče, druhé se počůrá, třetí pokadí a dalších 5 vytopí umývárnu.... 😀 tak mi prostě přišlo jako obrovské plus, že je zvyklá na kolektiv, na to, že ji hlídají cizí tety, že se sama vyčůrá, vykaká (dokonce mě odhání, chce se utírat sama), nají, umí hezky a srozumitelně mluvit....Teď mám z toho ale žaludek na vodě ☹ Musíme doufat, díky hav81 🙂

bosorkajarka
26. bře 2013

@chladass u nás to bylo jedno děti dostali body podle věku a bydliště a podle toho vzali prvních xy dětí, je jedno jestli dítě někam chodilo, nebo jestli maminka pracuje.

marcinek
26. bře 2013

@chladass u nas ve skolce teda vubec nehralo roli, jestli dite predtim nekam chodilo nebo ne. Hralo se pouze na dovrseni 3 let v zari, trvaly pobyt obou rodicu v obci a pak zda jdou do prace nebo jsou doma. Moje dcera chodi ted do soukrome, na prihlasku jsme to nepsali (nebyla tam kolonka a ja to nepovazovala za dulezite) a vzali ji. Musim rict, ale ze to jak je samostatna a vsechno chce delat sama pricitam soukrome skolce. Vyhodu ve statni vidim jen v tom, ze nemusime dojizdet a ve financich...

chladass
autor
26. bře 2013

Tak u nás kolonka byla, zas až tak aktivní sama od sebe nejsem 😉 Já si soukromou školku taky nemůžu vynachválit, malá se úplně změnila. Před tím byla takový můj ocásek, bez maminky ani ránu. Naučila se tam spoustu věcí, s dětmi byla šťastná...bohužel nejsou penízky 😒

jetynka
26. bře 2013

Každá školka má jiné kritéria, u nás bylo třeba přednější starší sourozenec ve školce než pracující maminka + x dalších kritérií a to se bodovalo a vybíralo podle nejvýše bodovaných, ale ředitelka stejně brala pak půl napůl (pracující maminky versus maminky na MD aby byla spravedlivá) , ale nikde jsem nemusela uvádět, že jestli někdy chodila někam jinam, to přece nikoho nemusí zajímat.

siskin
26. bře 2013

@chladass to jsem ještě neslyšela, že by dítě nevzali do školky, protože chodilo do soukromé školky a tím pádem z toho jako plyne, že mají rodiče dost peněz 😒 Kritéria přijetí má každá školka jiné, ale taky nemůžou rodiče diskriminovat z nějakého nesmyslného důvodu. Hlavní pro přijetí je věk dítěte, pak si každá ředitelka stanoví svoje kritéria, mezi které obvykle patří bydliště v místě školky a starší sourozenec ve školce. Ani kvůli tomu, že matka zůstane na MD s druhým už od letoška nesmí dítě posuzovat. Nejdůležitější je prostě věk. Spíš bych se bála toho, že vaše dcera bude mít 3 roky až v létě. U nás ve městě by se do žádné státní školky nedostala ☹

chladass
autor
26. bře 2013

Tak já jsem se u nás ve školce byla ptát už v prosinci. Zástupkyně ředitelky mi řekla, že sice volné místo aktuálně mají, ale malá ještě nemá 3 roky. Ale ať přijdu na zápis, že loni vzali všechny děti pracujících maminek. Já teda nepracuju, jsem na ÚP, ale to mi přijde nastejno. Dřív nebo později do nějaké práce musím, i rekvalifikace jsou od 7 do 15 h. Trochu jste mě uklidnili, připadala jsem si jak úplná blbka. Možná, že ta kolonka byla pro ty, co přestupují z jiné MŠ.