Jít k psychologovi? 3letý syn téměř nemluví

matysce
12. únor 2016

Ahoj maminky, obracím se na Vás s prosbou o radu.
Máme 3 letého syna se kterým zvažuji zajít k psychologovi, jelikož už nevím co s ním...
Jde o to, že téměř nemluví...dříve mluvil lépe než teď. Když mu bylo kolem 1-2 roky, tak už krásně říkal "taktor"; "baíky"; "mení" (traktor, balíky, kamení) a spoustu jiných slov. Teď řekne na jakékoliv vozidlo jenom BRMBRM. Když uvidí balíky, tak jenom: MAMI TO!
Nevím čím to, že přestal používat slova, které už uměl...a ani když chci aby to zopakoval, tak NE.
Další problém, který začal asi také někdy kolem 1,5 roku bylo, že mi přestal jíst domácí vařené jídlo a chce jenom skleničky. Když jsem mu vařila příkrmy, tak je jedl, sem tam jsem mu chtěla přilepšit skleničkou, ale skončilo to tak, že mi v současné době sní tak max. nudlovou nebo bramborovou polívku, ale jinak nic. Ani holé brambory a to je v polívce sní. Dokonce od září chodí alespoň na dopoledne do školky a tak jsem doufala, že když uvidí jíst ostatní děti, že taky začne, ale nic...Nechce jíst ani svačinky! sní pouze suchý rohlík nebo občas suchý chleba..
Jeho denní jídelníček je ráno pribiňák, pak kousek suchého rohlíku, oběd polívka, pak mu dám skleničku, aby se trochu zasytil, odpoledne přesnídávku, když chce tak zase rohlík (ale ne vždy ho sní celý, spíše jenom půlku) a večer chce mlíko do flašky. Během dne sní třeba ještě mandarinky, jablka, banán, hrozno, kiwi....ovoce jí pěkně. Zeleninu mi jedl taky jako malý, měl rád okurku nakrájenou na plátky, rajče, mrkev (vše syrové)..teď to jíst nechce.
V létě se nám narodila dcera, které už taky dávám příkrmy (skleničku nedostane ani náhodou!) a když zkusím dát synovi třeba jenom uvařenou mrkev s bramborem, co mám pro malou, tak nechce, a řekne mi: já ne, ham mimi... ☹
Moc děkuji za Vaše rady, jsem z něho opravdu nešťastná..

andelka
17. únor 2016

@achjonetusim asi to samý měl můj. Taky mi přišlo,že v sobě všechno měl,a najednou se to seplo,a začal debatovat. Během 14 dnů, nestihali jsme. Akorát měl a má špatnou výslovnost. Jinak keca od té doby furt a má velkou slovní zásobu.

magdalenax
5. zář 2019

Samozřejmě, že jsem nepsala příspěvek s ohledem na nějaké vady řeči, ale na tu pohodlnost, se kterou jsem se setkala, a pokud jsem četla dobře, tak ani tazatelka žádnou dysfunkci neuvádí...