Kdy si utřel sám zadeček?

nugetka20
27. dub 2020

Nadpis asi říká vše 🙂 Chci se zeptat, kdy si vaše ratolesti dokázaly sami utřít zaďulu po velké potřebě? Kdy učit, resp. kdy je dítě fyzicky i psychicky to zvládnout s ohledem na motorickou zručnost a zároveň i délku ruky vůči tělu .... 🙂

verionka
27. dub 2020

Začal chtít teď sám, jsou mu přesně tri roky, prostě mi dvakrát po záchodě nerekl a utrel se sam, tak to pak po něm dopiluju a trénujeme 😊

ivis_b
27. dub 2020

S dovolením se háčkuju 😀 Mám podobně starého syna, tak mě to zrovna tuhle taky napadlo... Na záchod si dojde sám, dá si na WC takové to zmenšovací plastové prkéno, přisune si stupínek a pohoda, ale sám se neutře. Myslím, že má ještě čas. Než aby chodil s hnědou čárkou na trenclích, radši ho budu ještě nějakou dobu utírat 😀

andryyysssek
27. dub 2020

@nugetka20 Ahoj, dceru si už nějak nepamatuju, abych pravdu řekla 😀, ale syn kolem 4 let. V říjnu bude mít 6, i tak ho musím zkontrolovat, jestli se utřel dobře 🙂

nugetka20
autor
27. dub 2020

@andryyysssek Tomu mému budou 4 roky. Odplínkovaný byl kolem 2. roku, cca rok má svůj pokojík, sám si v noci dojde na nočníček, co má u postele, přes den chodí normálně na velký záchod, rozsvítí si přídavné světýlko, vše zcela sám. Takže už nám chybí vlastně jen ten poslední stupínek 🙂 Tedy 2 - dojít v noci potmě přes celý byt na záchod (což beru, že na to má fakt čas a jsem radši, když si dojde na ten nočníček - zatím to neřeší) a pak si utřít tu drďolu, právě

andryyysssek
27. dub 2020

@nugetka20 neboj, to přijde. Pokud si už vše kolem toho udělá sám, je to jen otázka času 😉

jaja01k
27. dub 2020

Moji kluci to nechtějí sami ani zkusit, je jim 5 a 6 let. Nevím, jak to starší řeší ve školce (neřekne mi to), protože předškolákům už učitelky nepomáhají.

uzulka
27. dub 2020

Dceři je 5 let a pořád utirame, 🙈, a nevypadá že by se na tom něco změnilo že školky chodí se špinavýma kalhotkami, takže ji už asi učitelky utirat nechtějí, příští rok jde do školy 🤦‍♀️

mandala
27. dub 2020

Zhruba od 4 let... Ze začátku jsem kontrolovala, teď v 6-letech zvládá sám a dobře...

martisek11
27. dub 2020

u nás dcera v 5

veruuu_kubesovic
27. dub 2020

Nevím jak to dcera 5,5roku zvládala ve školce, ale nikdy pokakané kalhotky neměla, takže tam to nejspíš umí, doma musíme kontrolovat jestli se utřela dobře...

marketkaticha
Autor odpověď smazal
Zobraz
nugetka20
autor
28. dub 2020

Díky všem - a pro ty, co už to mají za sebou - jak ukázat, naučit, co nejefektivněji, aby dítě pochopilo co a jak?

elinkav
28. dub 2020

V řijnu jí byly 3 roky a nastupovala do školky. Tak jsme jí to začli učit s předstihem už o prázdninách. V prvních dvou týdnech školky přišla dvakrát domů se zalepenou prdkou, prý učitelkám řekla, že to umí a ony to tedy neřešily (což nechápu.. byla nejmladší ve třídě a psala jsem jim do školkových papírů, že se teprve učí utírat🙄) Teď po půl roce už to umí dobře. Ale občas na mě stejně volá, že chce kontrolu 😃

kometkak
28. dub 2020

Náš čertvě 6 utírá sám, ale my kontrolujeme. Dcera 3,5 zatím nic..