Mateřská školka = stále nemocné dítě. Ja to řešit?

lucky.lady
12. kvě 2008

Dcera začala v září chodit do školky. Od té doby je tam vždy jen pět dní, potom je 3 týdny doma s rýmou a kašlem. Máte někdo podobnou zkušenost? Popř. nějaké řešení...?

panterka
12. kvě 2008

lucky.lady, taky jsme měli prcka furt na hromadě, ale v prosinci jsme začli dávat imunoglukan a od tý doby Hyneček nemarodil, ťuk, ťuk, ťuk 😉

lucky.lady
autor
12. kvě 2008

To zní dobře 🙂 . A to vám předepsala doktorka? Já zkouším všechno... aktimel, multitabs, CEM-M, s echinaceou a já nevím čím vším. Už malý vyndavali nosní mandli, ze které udělali autovakcínu... to taky nepomohlo. Už jsem z toho docela nešťastná. Čekáme dalšího prcka, a kdyby to tak pokračovalo i v září, tak jí snad do té školky ani nebudu dávat, protože by nakazila mimčo a to by byl děs ☹

panterka
13. kvě 2008

my jsme to od září měli prakticky tak, že jsme 14 dní byli ve školce a 14 dní doma, do toho já těhotná, tak jsme si to předávali 🙄 v prosinci už jsem dr. řekla, že to není možný a ona se mě ptala, jestli dáváme něco na posílení imunity, jenže nám prcek nějaký marťánky a tyhle věci nechce, tak nám doporučila, abysme si koupili sirup imunoglukan a musím to ještě jednou zaklepat - ťuk, ťuk, ťuk, od tý doby jsme nemarodili, tak nevím, jestli je to tím, nebo jestli se prostě otrkal 😅

jaku
13. kvě 2008

No já mám sice už druhandu, ale taky byla ve školce dost nemocná, perfektně pomáhá preventan junior-dávám jí ho stále, chutná ji a není ani nachlazená už 2 roky. teda krom střevní virozy loni v létě 😒

lucky.lady
autor
13. kvě 2008

Preventan junior dávám taky. Holky je to děs. Prostě nic nepomáhá. Od hodně lidí jsem slyšela názor, že počínaje 4tým rokem se to zlepší. Čtyři jí ještě nebyly, tak můžu ještě doufat... V červnu jí už do školky nedám a modlím se, aby se přes prázdniny nějak zocelila. Je to fakt děs, protože s nachlazením přijde i zánět středního ucha a dvakrát zánět nosohltanu, který jsem od ní taky chytla, takže mám antibiotika. Taky je náročné když má večer ty kašlíky, vstávat, přeci jen už nějaké bříško mám a jsem občas děsně unavená. A nejvíc mě to deptá psychicky. Prostě nemám chvíli klid ☹

panterka
13. kvě 2008

my jsme si tím prošli loni, když mu byly tři roky i teď když mu byly čtyři... nevím, jestli to bylo tím, že změnil školku a tam byly zas "jiný" bacily, ale byl to fakt děs, navíc jsem se taky bála, aby to nepokračovalo, až budem mít druhýho prcka

jaku
13. kvě 2008

těmi nemoceni se buduje imunita, budou pak odolnější ve škole. jenom vás chápu, že máte starosti o mimča, máme skoro půlročního kluka a jsem ráda, že máme neštovice a spol. zatím za sebou
😉

lucky.lady
autor
13. kvě 2008

Včera byla po třech týdnech ve školce a zase děsnej kašel. Do toho tak nějak divně červený oči a tváře. Obličej má teplej, ale jinak teplotu nemá. Náladu má úplně normální, tak nevím jestli to třeba není jen tím, že byli ve školce včera hodinu na sluníčku. Člověk už v tom hledá všechno 😖 . No... posledních 14 dní ve školce a snad bude klid alespoň přes prázdniny. A co Vaše malý dětičky? Jsou zdravý? Rýma a kašel u pár týdenního, nebo měsíčního prcka musí být taky o nervy 😨

monik76
21. kvě 2008

Ahoj holky, pročítala jsem to tady a musím říct, že jsme na tom úplně stejně jak vy. Malej začal od září chodit do školky, a od té doby je pořád na hromadě, jinak nebýval vůbec nemocný. Už jsem z toho zoufalá, je to pořád dokola, navíc mám doma ještě miminko, takže ta už chudina měla snad čtvrtou rýmu. A to se snažím, aby k ní moc nechodil a stejně to chytne. Je tak max týden ve školce a pak 14 dní doma. Už přemýšlím, že ho nechám doma a půjde tam až zase po prázdninách. Navíc ve školce nic nejí a nepije, takže pak kolem něho něco projde a on to hned chytne. JInak je tam rád až na to jídlo. Tak snad se přes prázdniny trochu zocelí. ☹

lucky.lady
autor
21. kvě 2008

monik76: já už malou v červnu do školky nedám. Kamarádka měla úplně ten samý problém se synem, jako mi tady všechny, a pediatrička mu předepsala tabletky (myslím, že nějaké mrtvé bakterie) LUIVAC. Měsíc bere každý den jednu tabletu, potom měsíc nic a třetí měsíc zase jednu tabletu. Když tablety bere, neběl by přijít do styku s těmi bacily, takže léto je ideální a nechození do školky. Bakterie donutí tělo vyrábět protilátky a zpevní imunitu. Já jsem byla včera u naší dětské lékařky. Dneska jsme byly na odběrech krve a jestli je imunita oslabená, tak nám je taky předepíše 😀. Říkala, že jsou s těmi tabletami lidi všeobecně moooc spokojeni.
No a při nástupu do školky plánuju jí podávat ten imunoglucan, jak víše psala panterka. Dokonce mi o něm říkala i jedna maminka ve školce. Od doby, kdy to její syn bral, nebyl nemocný 😉.

monik76
21. kvě 2008

lucky.lady, ten imunoglukan chci taky dávat, tak snad to bude lepší, na ty tabletky se taky zeptám. Teď je skoro celý květen doma, pořád něco a to fakt než začal chodit do školky nebýval nemocný. Ale u nás je to možná i tím, že on opravdu špatně jí. Tak snad se to přes prázdniny dá do kupy. Díky za rady. 🙂

lucky.lady
autor
21. kvě 2008

Betynka je dneska třetí den ve škole a před tím byla 3 týdny doma. Tak je to každý měsíc. Vím přesně.Jak se cítíš. Ve školce mě přesvědčovali, že se musí "promořit" těma všema bacilama, ale já tak nějak vnitřně cítím (potvrdila mi to i doktorka) že to není dobré. Už je nemocná celý rok a místo aby si ty protilátky tvořila, tak je úplně vysátá. Její organismus je po tom roce nemocí tak vysílený, že se prostě nemůže bránit. No jak už jsem psala... dochodí květen a bude se mnou doma. A v září se uvidí...
V srpnu se nám narodí miminko, tak bych nerada aby byly od září nemocné obě děti. To už bych se z toho fakt asi zbláznila...

monik76
21. kvě 2008

lucky, mně se mala narodila v prosinci a to jsem měla malýho raději doma, myslím, že měsíc a půl, protože jsem správně tušila, že když ho dám do školky tak bude hned marod.

lucky.lady
autor
21. kvě 2008

Já bych si jí taky potom v září nejradši nechala doma. Možná až do prosince, ledna. Ještě o tom musím přemýšlet a probrat do s doktorkou. Ale tuším, že to tak udělám. Děsí mě představa toho prťouska, že by měl třeba jen rýmu a kašel, natož teploty. A taky si říkám, že by bylo fajn, aby si Betynka toho sourozence trošku užila. Možná by ani neměla pocit odstrčení, kdyby to všechno prožívala s námi.

svoma
22. kvě 2008

Ahoj,malej byl po nástupu do školky taky pořád nemocnej,cpali mi ho různýma práškama a nic.Dr. říkala,že takových dětí je spousta a že kolem šestého roku věku dítěte to většinou přejde a měla pravdu,bylo mu necelých šest let,když přestal být v jednom kuse nemocný. 😉

lucky.lady
autor
22. kvě 2008

Ahojky 😉, až šest let? Já jsem většinou slýchávala od čtyř let ☹. Kamarádky syn nastoupil do školky ve třech a byl dost nemocný. Pak jim doktorka předepsala ten Luivac a od té doby nebyl nemocný ani jednou a to už bude ve školce 10 měsíců. Ale to je asi taky trochu individální.

No nám ty testíky dopadly dobře, takže dneska si jdeme k doktorce pro předpis 😉. A při nástupu do školky imunoglucan. A když ani to nepomůže, tak si jí snad nechám doma, než mimču nebude alespoň 5-6 měsíců...

svoma: jak jste to zvládali Vy, se dvěma dětma? Bylo nemocné i to mladší?

svoma
22. kvě 2008

My nastoupili do školky až ve čtyřech letech,kdyby to bylo do čtyř,tak by ho to minulo,my měli ten Luivac taky a nic moc.

lucky.lady
autor
22. kvě 2008

svoma: co by ho minulo?

svoma
22. kvě 2008

No jak jsi psala,že většinou slyšíš,že to mívají děti do čtyř let. 😉

lucky.lady
autor
22. kvě 2008

Takže myslíš, jakože kdyby šel od tří,tak by nebyl nemocný? Nezlob se, já to nějak nepobírám. Těhotenství mi očividně ubírá mozkové buňku 😀

svoma
22. kvě 2008

Ale ne,já psala,že dr. říkala,že ta nemocnost většinou vymizí kolem šestého roku věku dítěte a ta si napsala,že kolem čtvrtého,tak mě tak napadlo,že nemusel být vůbec nemocný,když šel až ve čtyřech. 😉 😉 😉

lucky.lady
autor
22. kvě 2008

Joo tak. No už to chápu 😅. No ono je možná myšleno, že to ty děti ve čtyřech přejde, ale třeba je to s podmínkou že se od těch třech let "promořují". Nevím. Zajím jsem mluvila osobně jen s maminama, které měly starší děti, ale které chodily do školky už od tří. Vlastně mi to říkali i ve školce, že mají zkušenost s tím, že děti, kterým už byly čtyři nebývají nemocné. Ale já si myslím, že to je taky individuální. Nějaké děti jsou prostě méně odolné. No, já se modlím, aby nám luivac zabral.Už kvůli miminku. Klidně bych si dceru nechala celý příští rok doma a nastoupila by až ve 4,5. Ale ona má tak ráda děti, že mi to přijde škoda. Navíc mají ve školce takový program, že to já jí dát prostě nemůžu. A vůbec jí to nebudu moct dát, až bude miminko. To se dostaneme maximálně tak na procházku ☹

svoma
22. kvě 2008

mě o tom povídej,nestíhám nic,jedno dítě ve školce a do toho mimi.On už teď není sice skoro vůbec nemocnej,jenže zřejmě sem stejně něco tahá ze školky,malá už chudák měla dvakrát antibiotika a rýmu má dost často.

lucky.lady
autor
22. kvě 2008

Tak to je nepříjemný ☹. A když se mimčo narodilo, měla jsi staršího nějakou domu doma? Nebo šel hned do školky?

svoma
22. kvě 2008

byl ve školce,nechala jsem to na něm,chtěl tam,tak tam šel.Ty máš mladší dítě,nevím,zkus si s ní o tom promluvit.

svoma
22. kvě 2008

Musím jít,tak ahoj.

lucky.lady
autor
22. kvě 2008

Ona je taková, že si dá říct. Docela se mnou i chce být doma. Třeba si bude chtít užít i to miminko. Uvidím, co mi poradí doktorka. Malá nebyla více-méně do 3 let nemocná. Když si představím, že by už to malé miminko mělo antibiotika... I když si myslím, že se tomu nevyhneme ani když si Betynku nechám doma ☹

svoma
23. kvě 2008

Dobré ráno,já si myslím,že pokud chce být doma,tak bych jí tam aspoň na pár dní nechala,aby si nepřipadala odstrčená,že teď máš miminko,tak ona že tam nemůže být. 😉

lucky.lady
autor
23. kvě 2008

Já to taky tak vidím.

Právě jsme se vrátily z ORL 😒. Má opět hnisavou rýmu a vpáčený bubínek. Takže do školky už jí nepustím. A příští školní rok to vidím taky až od prosince, nebo ledna.
Jsem z toho na prášky. Ještě teď doufám, že se do večera z vpáčeného bubínku nestane zánět středního ucha. Manžel je na služební cestě a já bych s ní musela do Krče na pohotovost sama.

monik76
23. kvě 2008

Ahojky, nám doktorka řekla, že už si ho mám do září nechat doma, i kvůli malé, protože to skoro pokaždé chytla od něho, no ještě se rozhodnu, přece jen už bude tepleji, ale přes prázdniny bude stejně doma, to jsou naopak ve školce rádi, že tam mají míň dětí.
lucky, brzy se uzdravte! 🙂