Můj 5letý syn se stále počůrává, je to normální?

anetaben
30. lis 2014

Ahojky maminky,máte stejný problém jako já?Davídek se stále počůrává a má 5 let,je to normální?není to s toho důvodu,že by si hrál a zapomněl si zajít na wc.nevím zda s nim zajít k doktorce anebo je to ještě normální?děkuji moc za rady a odpovědi.nikdy toto nedělal,ale poslední měsíc se stále počůrává a nevím co s tím :(

anushka111
30. lis 2014

Nopokud to nedělal a nastalo to před měsícem, pak za tím bude asi nějaký problém a minimálně bych lékařce zavolala. Většinou to bývá psychické, ale je možné, že má třeba lehký zánět močových cest, kdo ví ...

anetaben
autor
30. lis 2014

@anushka111 nene on mi to právě nedělal ☹ k psychologovi chodíme má zatím ADD problém se soustředěním,ale právě mi to nikdy nedělal :( začal mi to asi dělat jak začal chodit do školy,ale po čase co tam začal chodit.první 2měsíce co chodil do školy mi toto nedělal až teď ten poslední měsíc.nevím zda mu něco v té škole nedělají :( takže asi bude lepší když zavolám dětské a poptám se proč se to stává.

berenika39
30. lis 2014

Ahoj, chodí do školy? Změna může takové problémy přivodit. A určitě bych pediatra a vyšetření moči zkusila, co když má problém s močovými cestami a řešení by bylo....měsíc, to je dost.

anetaben
autor
30. lis 2014

@berenika39 ahojky ano chodí do nulky a nastalo to po 2 měsících co tam chodil.má i ADD tak nevím jestli i v tomto nemůže být problém.takže zajít k dr a začít to s ní řešit? :( bych to pochopila kdyby se počůrával kdyby si hrál,ale on se počůrává ikdyž si nehraje :(

berenika39
30. lis 2014

@anetaben určitě zajdi, zánět močových cest nemusí být jen jako že akutní - když nic jiného, tak zjistíš, že problém je jinde. stačí klasické vyšetření moči. vezmi rovnou s sebou. ranní. pokud se to nepotvrdí, tak můžeš pátrat dál. pokud předtím už nic takového nedělal, tak to běžní není a zaslouží si to pozornost.

i ta škola může být na něj moc, no. někdy se dítě brání tím, že se jakoby projeví zdravotní problém, změna chování..oni to neumí ještě přesně říct, popsat, tak třeba by pomohlo ho nechat doma? vím, že by mu ultý ročník pomohl s nástupem do první třídy, ale za cenu toho, co popisuješ, nevím. porad se nejdřív s doktorkou a pak se uvidí. držím palce.

anetaben
autor
30. lis 2014

@berenika39 děkuji moc jsi hodná vím,že si Davídek stěžuje na to,že mu tam děti ubližují,neberou ho do kolektivu kvůli toho jeho ADD.a je tam i hodně romů tak nevím zda to fakt není kvůli toho,ještě jsem na rodičáku z mladším synem tak uvažuji nad tím,že fakt si ho nechám doma a bude klid.stejně se chceme stěhovat jinde tak tam by klukům dědeček zařídil školku.je ještě povinná předškolní docházka abych kvůli toho neměla problémy,že bych malého do té školy cca 2 měsíce nedávala?a jak by jsme se přestěhovali do Ostravy tak bych ho v Ostravě dala do školky?děkuji moc

berenika39
30. lis 2014

@anetaben tak to by tak mohlo být. skoro na to sázím, že tam je zakopaný pes. a pokud ještě píšeš, že se tam necítí dobře a nemá tam klid a není tam ráda, tak jako forma protestu se tohle stává..to je mi moc líto a určitě bych ho stáhla. zase tak nezbytné to není, obzvlášt když plánujete stěhování.....v pěti je na školu brzo, i když je to takovž ten předškolní rok, nultý....
určitě není poslední rok před školou povinné dávat dítě do školky. Nemusí vůbec - ale i pro dítě to je fajn, když si zvykne, jak to chodí....takže školka ano.

Ted bych ho třeba nechala do vánoc doma? At ví, že vás má, že mu vždycky pomůžete, že ho nebudeš nutit tam chodit, jemu se uleví a uvidíš, že ty problémy přejdou. Pak to můžete zkusit na novém místě, s novými dětmi - kamarády a snad už nenarazíte na podobně nepříjmené prostředí.

to bude dobrý.

lv
30. lis 2014

souhlasím z výše napsaným, ovšem od 5let už by měl dítě prohlídnout nefrolog, urolog, psychiatr..

anetaben
autor
30. lis 2014

@berenika39 moc děkuji tak to tak raději udělám a bude pokoj 🙂 zítra zajdu do školy ho odhlásit a nechám si ho doma,když jsem ještě doma 🙂 a od nového bydliště dám malého do školky a bude klid 🙂 když teda není povinný rok před školou 🙂 a bude klid 🙂

@lv děkuji takže mám zajít k doktorce a poprosit aby mi dala žádánku na nefrologa a urologa?k psychologovi chodíme,bylo by i lepší kdybych teda s ním začala chodit i k psychiatrovi děkuji? 🙂

berenika39
30. lis 2014

@anetaben záleží asi na tom, jak se to bude vyvíjet. když po tom, co bude s vámi doma - je fajn, že jsi na mateřské, tak se třeba uklidní, přestane mít "starosti" a ustoupí i to počůrávání.
zdravotní problém bych já vyloučila jako první - už jen proto, aby se něco nezanedbalo, tyhle věci kolem se rády stávají chronickými, prostě se to pak opakuje a tak.

anetaben
autor
30. lis 2014

@berenika39 zítra jedu pro mamku do porodnice tak s Davídkem půjdu v úterý pro jistotu k doktorce s ranní močí.a uvidíme taky si myslím,že ze zdravotních důvodů to nebude,ale fakt si ho pro jistotu nechám doma když to není normální a když ho ani do toho kolektivu neberou.akorát nevím co přesně mám říct ředitelce,že kvůli čeho chci přerušit jeho docházku.

ladyhacek
30. lis 2014

@anetaben určitě bych se domluvila s doktorem, může to být zdravotní, ale já měla jako malá psychické problémy a ikdyž se za to moc stydím tak jsme se počůrávala hodně dlouho (bylo to v noci -né každou, intenzitu si fakt nepamatuji > nechtěla jsem asi strachy vstávat-otec pil a řval na maminku) pomohlo až když se mamka rozvedla a to bylo když mi bylo 10 ☹. Takže to může být psychické.

Ředitelce bych to řekla naférovku, ž má syn psychické problémy ze školky a zdravotní problém se nenalezl a na doporučení ho bereš domů jestli se to zlepší a když ano tak víš kde byl zakopaný pes a bych bych to i do školy zavolala protože to není normální 🙂

antarres
30. lis 2014

Okamžitě jděte k lékaři, my to teď měli po dobu více než 2 měsíců stále od září do půlky listopadu, dcera měla 3x za sebou zánět močového měchýře,dostala dvoje antibitoika, až druhá várka zabrala. Byla jsem zoufalá, protože jsme se museli vrátit k plenám. Asi jáí to fakt pálilo a chudinka malá si ani nestačila říct, že chce na záchod. Chodím do práce, hlídá děda, takže to jinak než s plenkami nešlo. Ale už je to teď ok a zase chodíme normálně na záchod a pleny máme pro juistotu jen na noc. Dceři jsou 3 roky. Držím palce, ať vše rychle vyřešíte.

evaviki
30. lis 2014

@anetaben souhlas s holkama.. pro jistotu zkontrolovat moc, jinak ho nech doma.. V klidu si s nim sedni a rekni mu, ze do Vanoc do te skoly nepujde.. Pokud to je stresem, melo by se to alespon trosku zlepsit.. A jestli ano, tak mu rovnou rekni, ze uz do teto skoly nepujde, aby se nezacal desit toho, co zase bude po Vanocich.. Drzim moc palecky..

cernoskaa
30. lis 2014

Ahojky kamarádky chlapeček když začal chodit do školky tak první rok v pohodě a druhý se začal počuravat a koktat doma nic nřekl co se děje a pak jednou v létě jeli na koupaliště a uviděl tam uklizečku ze skolky a počural se :( kamarádka zjistila že ho uklizečka šikanovala a on se to bál říct a ten první rok tam nepracovala tak se potom pídila jak to všechno je a vzala ho k doktoroj a doktoroj to všechno prcek řekl vše se vyřešilo a chlapeček se přestal počuravat i koktat během chvilky 🙂

anetaben
autor
30. lis 2014

@ladyhacek k doktorovi teda půjdu v úterý,zítra jdu s kluky na plícní tak bych to nestihla.potom jedu pro mamku do porodnice.ale pro jistotu si tam zajdu.
a to se ti vůbec nedivím,že jsi toto měla s otce :( :( mě a maminku můj otec týral jak psychicky tak fyzicky bezdůvodně tak to mi taky fajně rozhodilo psychiku :( sice jsem se nepočůrávala,ale ještě to na sobě cítím,že nejsem stále psychicky vyrovnaná,ale na dětech si tu zlost nevyrívám,spíše jsem uzavřená do sebe. :( zítra půjdu za ředitelkou a řeknu jim to,že prostě malého odhlašuji a,že si ho nechávám doma,protože má skrz té školy psychické problémy :( a ještě mi i psycholožka v květnu říkala,že ho ani do té školy nemám dávat,že to zakazuje a já jsem ho tam stejně dala. :( a to byla ta chyba. :( teď mi i Davídek říkal,že do školy chodit nechce,že chce začít chodit do školky tak fakt mu tam asi něco budou dělat anebo nevím :( je tam plno romů tak bych jsem se nedivila,že by něco dělali :( (nejsem rasistka).

@antarres ach jo chudáček malinký :( ale aspoň,že to je teď v pořádku.k té doktorce půjdu pro jistotu a uvidíme,ale Dáda si ani nestěžuje,že by ho něco bolelo nebo tak,ale nic nechci zanedbat tak k té doktorce raději půjdu.děkuji 🙂

@evaviki mmoc moc děkuji do té školy ho už vůbec nedám,protože má i noční můry.minulý týden byl s dědečkem na Slovensku a jednou v noci ze spaní si sedl začal křičet a něco říkat a potom si znovu lehl a spinkal tak asi to fakt bude ze stresu.a taky mi říkal,že do té školy chodit nechce,že chce chodit do školky.

nonacek
30. lis 2014

@anetaben Já jsem s tim mela problém ,Já sama sem se počuravala do 8let máma se mnou chodila po ruznych vyšetřeních........ a odešlo to samo✌

anetaben
autor
30. lis 2014

@nonacek já jsem s tím problém neměla,ale slyšela jsem o více dětech jak jsem byla malá,že to mají.ale u nás to je spíš s tím stresem s té školy jak ho děti neberou mezi sebe atd.

nonacek
30. lis 2014

@anetaben Já to mela také ze stresu kamarádky jsem neměla... (kvůli ne módnímu oblikani) se my deti vysmívali... deti jsou opcas kruty .máma to řešila z neurologem........ , ale o skutečném problému nevěděli neřekla jsem jim to,ani nevím proc .? , ale vím , Že sem pak jezdila na víkendy k babičce na vesnici a tam jsem mezi deti zapadla a postupne odbourala ten Můj "problem".. . tvého syna plně chápu a držím mu palecky

anetaben
autor
30. lis 2014

@nonacek malý taky právě nemá kamarády a jen s toho důvodu,že má ADD ještě mi i učitelka řekla,že prostě je jiný a má myšlení na mladšího kluka a proto ho neberou do kolektivu.ale on za to nemůže tak vůbec nechápu proč se mu v té škole vysmívají nebo tak :( na neurologii chodíme skrz toho,že chodí po špičkách,ale na eeg přišli na to,že je všechno v pořádku,že má myšlení na staršího.ale to se mi ještě nepočůrával.

nonacek
30. lis 2014

@anetaben deti umí byt zli,vím o tom své. Znám to , já byt tebou tak bych ho s te školy od hlásila,změna dětského kolektivu mu pomůže ....
Viš deska duše je vic zranitelný dneska si říkam proc jsem tenkrát neudělála to a to.... no jo no Dítě to chápe jinak uzavírá se stracy sebevědomí ........
změňte kolektiv deti,vysvětlíte mu ze jsou některé deti zle jako někteří dospěli a na druhou stranu ho chválte za něco co mu jde ať neztratí sebevědomí

anetaben
autor
30. lis 2014

@nonacek děkuji,vyměním ten kolektiv a uvidíme do Vánoc si ho nechám doma a jak změníme místo pobytu tak ho dám jinde do školky a bude líp 🙂 nechci aby malý trpěl :(

nonacek
30. lis 2014

@anetaben budu vam držet palce.... Ať ten nový kolektiv je lepší 🍀🌞

anetaben
autor
30. lis 2014

@nonacek moc moc děkuji ♥ snad bude 🙂

nonacek
30. lis 2014

neboj to bude dobry💙💚💛💟💚💝✌✌✌✌✌

antarres
30. lis 2014

@anetaben Naše malá si taky nestěžovala, jen se to projevilo v hodně častém čůrání a 2x řekla, že jí to pálí, obecně si myslím, že dospělý trpí víc , než dítě. Podle zkušenosti s naší malou. Určitě jďěte, budou po Vás chtít 2 zkumavky moči, jednu ze středního proudu a zbytek doberete třeba z jednorázového talířku, na který jsme čůraly my. 🙂 Musíte ho ale před čůráním omýt. Nabírali jsme takto víckrát a pak jsme jeli rovnou pro žádanku a se zkumavkami do laboratoře, aby se to neprotahovalo svozem vzorků. Držím palce.

anetaben
autor
30. lis 2014

@nonacek snad ano 🙂

@antarres moc moc děkuji 🙂 zítra teda koupím 2 zkumavky a v úterý tu moč vezmu k doktorce teda a kdyžtak s tím taky zajdeme do laboratoře.a uvidíme co s toho bude.

anushka111
1. pro 2014

Předem se omlouvám, nečetla jsem všechny příspěvky, tak snad se nebudu opakovat. V mém okolí je několik známých učitelek, a učí právě na školách, kde jsou nulté ročníky - a jsou mězi nimi obrovské rozdíly, na některých je to opravdu přípravka na ZŠ a takový nulťák je pro děti super, na druhé škole to ale ve skutečnosti slouží jinak, chodí do něj děti, které nemají základní hygienické a socíální náviky - př. neví nic o tom, že by si měli mít ruce, neumí používat příbor, tj. jedí pouze rukama, ať je k jídlu cokoli atd., u těch se dítě, které má sociální dovednosti dostává fakt na okraj a dávají mu dost "sežrat" že je jiný. takže bych se nedivila, kdyby to měl čistě z těch dětí.