Zase se počůrává. Dávat na spaní a ven plenku?

lidija1234
21. pro 2023

Maminky prosím o radu malému jsou přes dva roky a tak 0ul roku už je bez plenky má ji jen na noční spaní. Ale teď poslední dva týdny se mi zacel pocuravat...jak přes dopolední spánek tak venku najednou nevydrží a to nejsme nijak dlouho venku a vždy dám vyčůrat než jdeme ven a i doma má problém vydržet a kolikrát se počítá než sundám punčochy. Možná je nachlazený ale jak teď ? Mám mu dávat na spaní a ven plenku? Neznicim si tím odplenkovani ? Už jsem chtěla učit i v noci bez plenky a ne se k nim zas vracet 🙈ale venku je to problém když se mi pocura.

me_druhe_ja
21. pro 2023

Pokud se odplenkoval tak brzo tak je regrese mezi 2-3 rokem běžná, stává se často. Akorát je naprd v tomhle počasí, furt prát zimní věci se nikomu nechce....:/ já osobně bych šla cestou, že bych na ven dala plenkové kalhotky a víc se ho ptala a dala zkoušet čůrat i venku..kdyby to bylo v létě, asi bych vydržela a prala, když už to šlo, ale v zimě je to za trest....a na spaní bych dala, to spaní je přece jen specifické....

miriam1989
21. pro 2023

@lidija1234 Ahoj jsme na tom úplně stejně, malé byly v říjnu 2 roky a od léta je bez plínky má jí jen na noc. Z ničeho nic si začla kakat do kalhotek a pak se i počůrávat. Trvalo to asi 3 týdny a teď se to začíná vracet k normálu skoro, má třeba jen jednu nehodu nebo vůbec 🙏, ale nervy jsem z toho měla na pochodu teda. Ale vypadá to jen na období a nevím jestli to mělo spojitost i s MMR vakcínou, kterou jsme chvilku předtím naočkovali. 🤷 Ale vytrvala jsem a plínu přes den nedala, zamotala bych jí tím akorád hlavu si myslím.

nagojka
21. pro 2023

Malej 2.5 roku byl od léta ples pleny 3 měsíce..od října se zase pocurava a trvá to do teď...sem z toho taky nešťastná ale držím a trpělivě převlékání prej to přejde ..🤷taky nevím čím to...ne že by se třeba počůral úplně pricurava se řekne si až když jsou slipy mokrý...se stolici je to v pohodě...tak snad to prejde

jana_zofie
21. pro 2023

Tak u nas se odplenkoval sam v 19 mesicich a to tak, ze nechtel plinu ani videt. Ani na noc. Pak mu asi doslo, ze je jeste maly a zacal se pocuravat. Schválně. Prestal, kdyz jsem mu zpatky nabidla plinku. Najednou ji chtel. Vetsinou do ni ani necura a stejne chodi na nocnik. Ale jak mu ji nedam, neco pocura. Nechavam ho byt.

lidija1234
autor
21. pro 2023

On jako běží na nočník ale nestihne to... nevydrží než sundám kalhoty. Doma mě to netrápí ale to venku je nnaprd je fakt zima a v kombinéze ho svlékat a dávat čůrat je děs a když se pocura tak to je tak na to aby onemocněl. Nechci mu plest hlavu ale nevím jak venku převlékat v takovém počasí 🤷

kristyn86
21. pro 2023

A neni ted nastydly? Jinak na ven bych mu zkusila dat ty natahovaci plenky. Zkusila bych mu rict,ze to jsou zimni (zateplene slipy) na ven,aby nemel pocit,ze dostane plenu. Jestli to teda neprokoukne a casto bych se ho venku ptala a davala treba i curat. Ale neumim si predstavit,ze by mi furt poccuraval zimni veci a nekde venku ho prevlekat. Pak jsou jeste ucici kalhotky. Jsou bavlnene,ale maji vevnitr igelit. Jen tedy nemam osobne vyzkouseno,jak moc tu moc zadrzi atd..Jedny jsem mela doma,ale nikdy na ne neprisla rada...

miriam1989
21. pro 2023

@lidija1234 no tak asi bych zkusila prvně, nechat zkontrolovat moč, ať víte. A též bych v tom případě zkusila ty treningový kalhotky/slípky na ven. 👍 U nás byla jasná sabotáž chození na nočník, jelikož to začalo prvně stolicí. 🤷

ada22
22. pro 2023

No možná bych prvně nechala zkontrolovat moc u doktorky. Holky se horšily i v případě jiné nemoci nebo jiného zatížení. Nezměnilo se teď u vás něco. Nový sourozenec, školka apod.

kafr
26. pro 2023

Je to úplně normální.
Může taky zrovna probíhat vývojový skok v jiné oblasti a to čůrání jakoby spadne zpět, ale zase se to srovná. Hlavně to jinak nedramatizovat, připomínat, opakovat, že nevadí, že "pinďa se to zatím učí a neřekl si včas" no tak se stane...
Plinku bych určitě nevracela. Na druhou stranu bych ho nechala, aby se sám převlékl a odnesl počůrané prádlo. Ne jako trest, ale převzetí odpovědnosti.

lidija1234
autor
27. pro 2023

@kafr no já nevím ale.koje dvouleté dítě se neumí sám oblékat ani svlékat a rozhodně ne venku