Odklad školní docházky, když řádí koronavirus. Nemáte info?

katerinacernotova
21. bře 2020

Zeny nevite nahodou jak to bude,kdyz chci odklad pro syna papiry jsem poslala na ppp ale kvuli viru asi ted neprijimaji zadne deti jestli se to potvrzeni co se ma pak dat skole posune,asi jo ze.jestli jste nejale info neslyseli.dekuji

blondynka400
21. bře 2020

@pabka mladší je v první tířdě a úplně v pohodě.... Po WA se učitelce posílají věci, tak to hodnotí, dává známky. Za mne je to hrozně o učitelce, když tak můžu porovnat a ostatníma. Některé se na to vykašlou, pošlou seznam úkolů a nazdar, víc mne nezajímá. Ale to je za mne málo, někteří rodiče a děti prostě potřebují péči.
U starší (4 třída) zase posílá vše vypracované, aby se ti mohlo zkontrolovat (když by člověk něco nevěděl, což si myslím, že řada rodičů má problémy vědět,j ak to vlastně je). Pravidelně chce reporty, jak se dítěti daří, fotit některé práce.

@betelgeuzz též si neumím představit anulování ročníků kvůli pár měsícům. Prostě max příští rok bude náročnější jak pro učitele tak pro děti, které (včetně jejich rodičů), které se na to vykašlali.

blondynka400
21. bře 2020

@marcicek84 a ve většině zemí se naopak chodí v 5 letech a všechno je v pořádku. Kdysi bylo odkladů minimálně a taky to fungovalo, teď má odklad každý třetí a výsledek je jaký je.... A brát si zrovna Bulharsko za vzor 😀
Nevím kde se vzal ten trend všechno odkládat a tvrdit, že jsou děti nepřipravené a že je toho na ně moc.... Fakt super, střední školu skončit ve 20-21 letech, vysokou ve 30 (když si rozloží pár ročníků, aby to chudinky zvládali)

antilopkax
21. bře 2020

@tervi asi žiju v divné sociální bublině, ale v mém okolí makaji všichni. Jestli 10% ne, tak to je hodně.

marulu
21. bře 2020

Jsem přesvědčená, že ročník se určitě opakovat nebude. Jeden populační ročník je cca 100000 dětí Možná jim prodlouží vyučování, seberou nějaké prázdniny, mohou chodit občas i v sobotu.... Vše se dá řešit. I rodiče budou muset víc pracovat, když teď vše stojí, budou to zřejmě celospolecenska opatření. A já pevně věřím, že půjdou do školy dřív, než v září. Snad aspoň na červen.

blondynka400
21. bře 2020

@marulu souhlas, taky si myslím, že se vše dá, když se chce.
A škola až v září by byla další z ekonomických sebevražd této vlády. Těžko můžou být takto dlouhodobě rodiče mladších dětí doma...

marcicek84
22. bře 2020

@blondynka400 taky se muze jit o rok pozdeji a mit jen 8trid jak tomu bylo kdysi,ne 9,stejne budou muset neco vymyslet a jak to vymysli,tak to bude a muzeme se treba stavet na hlavu. mmch vidis i z minulosti,ze jde pridavat i ubirat rocniku,takze ano v pohode muzou dat nastup v 7 a jen 8 trid a nekdy hold nechat vyjit jak osmaky tak devataky,stredni nejsou naplnene,deti je malo
Mne ty trendy 5letych deti ve skole prijdou ujete,myslim,ze detstci k zivotu patri a nikomu nic neutece,aby se z toho musel delat skandal.
A ano je to na ucitelich i na rodicich,ale kazdy ma doma jinou ziv.situaci.Jeden z rodiny muze byt zdravotni sestra,druhy ma mamu prodavacku,no a nejlepsi jsou kombinace,kdy ani jeden nemuze jit na OCR a ma zvladlout vsechno a ukoly nekdy jsou tak na 2 h denne minimalne,takze ta situace nebude torltozna u jedne a druhe rodiny a bude se hledat predpokladam stred,ale urcite ne takovy, aby byly deti zdravotniku v nevyhode,kteri budou mit ted plne ruce prace to taky neni fer,to jiste pochopime tady snad vsichni. Takze ja ty uvahy o anulaci rocniku celkem i chapu a jsem zvedava jak to panove ministri vymysli.