Pláč ve školce. Jak dlouho trvalo, než si vaše děti zvykly?

15. lis 2022

Ahoj
chtěla bych se zeptat jak dlouho trvalo vašim dětem než si ve školce zvykli a neplakali. Nebo co na to pomohlo? Syn toho do školky moc nenachodil, buď byl nemocný nebo se mu narodil sourozenec tak jsem si ho nechala přes šestinedělí doma. Do školky ho vodila babička, dnes měl zásek, že do školky nepůjde tak jsem ho vedla já. Chtěl abych tam s ním zůstala, když si začal hrát s dětmi tak jsem odešla, věděl, že budu muset za miminkem, které hlídala babička a že babička pro něj po práci přijde. No jak zjistil, že tam nejsem tak přišel pláč. Úplně mi to rve srdce. 😭 Jenže když si ho nechám doma, tak řádí a chtěl by za dětmi. Doma se věnuji miminku a částečně pracuji, vím že je pak ve školce spokojený, pak už se mu tam líbí a učitelky jsou super, ty má rád. Nikdy neplakal až dnes, když jsem ho vedla já.

bara88
Autor odpověď smazal
Zobraz
bara88
15. lis 2022

A nechaváš ho tam celý den nebo chodí po obědě domů?

autor
15. lis 2022

@bara88 dva dny v týdnu jde domů po obědě a tři dny tam spí, abych si mohla zajet do práce

bara88
15. lis 2022

A nepomohlo by si ji brát po obědě pokaždé?jako ono to,že řekneš že musíš za miminkem je pro děti nejhorší. Cítí se odstranění.s miminkem být doma můžeš a ona s vámi ne

krisstina93
15. lis 2022

Synovi to trvalo asi první týden, ale řval jenom když sem tam byla, jak se za mnou zavřely dveře, tak si šel hrát.

autor
15. lis 2022

@krisstina93 on se právě do školky moc těšil, to až teď začal s tím, že tam nechce. Většinou stávkuje, když do školky dlouho nejde. Třeba po nemoci, ale do dneška tam nikdy neplakal a po školce vždy přijde s radostí, že mi něco vyrobil a že se mu tam líbilo, ale pak zase otočka a do školky nechce. On je hodně společenský, kdybych si myslela, že na školku není připravený snažila bych se to vyřešit jinak. Jen mi ten pláč rve srdce a nevím jak bych mu to usnadnila 😥

autor
15. lis 2022

@bara88 to jsem asi neměla říkat, bohužel potřebuji, aby tam spal. Ale myslím, že se spaním problém nemá. Tam je nehorší to než odejdu a abychom do školky vůbec dojeli a došli, pak už si začne hrát a je v pohodě. Ráda bych mu to nějak usnadnila, zkusím, že bychom si namalovali každý na ruku obrázek a kdyby se mu stýskalo tak se ho dotkne a já to ucítím. Vím, že by chtěl být se mnou doma, ale vidím, že ho to tady pak moc nebaví a chtěl by za dětmi.

daasqua
15. lis 2022

Dceři nejvíc pomohlo, že tam měla kamarádky, tím se prostě zabaví a nemá čas přemýšlet, že se jí stýská. Jednu jsem poznaly před nástupem, takže tam se hned čaply za ruce a šly spolu kreslit, pak ani nechtěla domů. Pak má další velmi dobrou a jednoho kluka (ten zase dělá blbinky, takže se jí snaží rozesmívat).
A učitelky jsou tam taky fajn a empatické. Párkrát byla smutná, tak jsem jí ráno nakreslila srdíčko na ruku (přišla na to sama, asi to u někoho viděla). Chodí tedy jen po obědě (jen párkrát spala, protože chce spát jen s tou svou nej holčičkou, která spí jen v středu). Přijde mi v tomhle více společenštější než já v jejím věku 😀 Já bych řvala furt a seděla v koutě 😀 Do školky jsem nechodila.

autor
15. lis 2022

@daasqua syn také znal ještě před školkou dvě holčičky a co jsme se byli podívat tak jsou tam starší holčičky ošetřovatelky. Chtějí se starat o ty menší. 😊 Tak dnes když přišel tak jsme namalovali srdíčko, uvidíme jak to bude zítra. Snad to bude lepší, nejhorší je tam dojít a rozloučit se, pak už je v pohodě 🙂

cherie24
15. lis 2022

Mě brečí občas ještě teď, taky bych ráda věděla, co jí říct nebo jak to udělat. 🤷 Chodí do školky jen 3 dny na dopolko. Přitom, když je doma, tak je akorát na zabití a celé léto všem na potkání říkala, že už půjde do školky a pořád se ptala, kdy konečně skončí prázdniny a půjde do školky a teď každé ráno brečí, že chce zůstat doma se mnou a ségrou. 🙈 Ale pak je vždy ráda a jakmile odejdu, už nezabrečí za celé dopolko, jen já mám z toho výčitky. 😀

autor
16. lis 2022

@cherie24 tak to je úplně jako u nás. Strašně se těšil, když zůstane doma tak je na zabití, ve školce se krásně vyřádí s dětmi. A chce být s námi doma a pak ho to doma nebaví. Jen ten pláč mi rve srdce. No snad se to brzy zlomí.

uzivatelkapetra
16. lis 2022

Určitě brečela kvůli změně, byla zvyklá na babičku a teď si ji vedla ty.
Pokud ji teď budeš vodit denně, tak si to taky určitě sedne, jen tomu dát čas.
My s malým máme rituál, že mi mává z okna když odcházím (tohle by třeba vloni nepřicházelo v úvahu) a těší se na to.

g_m
16. lis 2022

On si zvykne 🙂 Syn chodi do skolky druhy rok a jeste ma nekdy zasek rano a breci mi u nohy 😉 Nejvetsi krize byla, kdyz byla starsi dcera doma nemocna a ho jsem tam vedla. Chtel byt s nama doma... Ale jakmile se zavrely dvere, tak si hral a odpoledne mi rikal, jak to bylo "supel!". Vydrz, bude lip 😉

autor
16. lis 2022

@uzivatelkapetra on právě s babičkou nechtěl jít, tak jsem musela jít já. Prostě se zasekl a že nejde. Přitom s babičkou je moc rád.

autor
16. lis 2022

@g_m doufám 🙏 ale strašně trpím 🫣

mollyweasley
16. lis 2022

A co říkají učitelky? Uklidní se za chvilku, nebo brečí celý den?

autor
16. lis 2022

@mollyweasley brečel včera poprvé, jinak je vždy v pohodě. Nechce se mu, ale nebrečí. Dnes chtěl jít s babičkou a to ve školce nebrečí, když jde se mnou tak pláče. Jinak je ve školce bez problémů. Z domu odejde relativně v klidu se mnou, s babičkou nechce. Ve školce je zase v klidu s babičkou 🤦🏻

autor
16. lis 2022

@mollyweasley Jinak učitelky ho moc chválí, je tam komunikativní, hraje si s dětmi, jen u jídla s nimi diskutuje.

mollyweasley
16. lis 2022

V tom případě za mě klasické chování, zkouší, co mu ještě projde. Protože doma je to vždycky lepší - nemusí vstávat, dostane svačinku jakou chce, nemusí se třeba sám převlékat nebo si hned uklízet hračky. Špatná z toho nebuď, děti to s námi umí 🙂

autor
16. lis 2022

@mollyweasley jo umí, já jsem ještě chvíli po porodu a hormony si taky pěkně lítají, že bych snad brečela s ním 😁 vím že nesmím 🫣 budu ráda až se to trochu zlomí

petaov
19. lis 2022

U nás pomohlo, že ho vodí někdo jiný. Brečet přestal až letos, kdy je předškolák. Ale i teď, když ho někdy vedu já, tak má slzičky v očích. Ve školce si pak hraje v pohodě. On teda školku moc nemusí. Pořád si stěžuje, proč tam musí 5 dní v týdnu a jen 2 dny je doma, proč to nemůže být obráceně. Každý den odpočítává, když už bude víkend. U vás mi to přijde jen jako období, když tam před tím chodil rád.

happyprcek
19. lis 2022

Tak u nás se šlo první tři dny v pohodě, pak to bylo každým dnem horší a víceméně plakal celou dobu, co jsem s ním nebyla. Buď ráda, že je pak celé dopoledne v pohodě. My dali na čas pauzu...

malsinka
19. lis 2022

Dcera si opravdu zvykla až po 2 měsících a i teď má občas "fňukací" ráno, že nikam nepůjde apod.

martiina_k
20. lis 2022

Náš 5,5 leťák to zkouší každé ráno. Nebrečí, ale loučení v šatně je na dvacet let 🙂 Když pro něj přijdeme o půl čtvrté odpoledne, tak se na nás mračí, proč jdeme tak brzo 🙂 Já vím, že to ve školce miluje, že i učitelky si našly k němu cestu (není to sedící hodná holčička) a že mu školka dává hrozně moc. Takže čím déle to v šatně protahuju, tím horší to pak je. Takže už cestou do školky si říkáme, že se převleče, pomazlíme, dáme pusu a půjde, že se mi nelíbí to dlouhé loučení, že musím do práce a nemám tolik času. Když jde tatínek, je to horší, protože ten mazlí a mazlí a prcek to protahuje a protahuje a protahuje.