Předškoláček aneb už vám dítě spí bez plínky?

andysek232
23. kvě 2015

Ahojky holky, založila jsem novou diskuzi proto abych se informovala mám 3 ročního chlapečka který už je uplně bez plenky i v noci,nyní co jsem tak všude dočetla jsou i děti který jsou v plenkách doposud... Jaký je na to váš názor? Tuto diskuzi nemyslím nijak zle,ani nejak nikoho poškádlit jen se ptám připadá mi docela divné aby takový dítě mělo plenku 😒 ... Jinak ještě co se týče předškoláčka 🙂 kolik vám je a popřípadě v kolikati vás přijali do školky ? Nám jsou v září 3 roky a 4 měsíce

mandala
23. kvě 2015

@cuma Tak nechápu tu poznámku o pohodlnosti, to, že vezmeš plínu na noc opravdu nevyřeší žádný problém, jen si předěláš práci dalším praním. Jak jsem psala výše, všem mým třem dětem jsem přes den plínu vzala v roce a odchytávala, prala a prala, takže o pohodlnosti nemůže být řeč. Ale vzít plínu za bdělého stavu je něco jiného, než když spí, tam to prostě neovlivníš. ☹

krystalka
23. kvě 2015

@andysek232 - tak třeba můj syn se na den odplenkoval teprve pár týdnů před 3.narozeninami, zato úplně v klidu a během jednoho jediného dne....na noc byl bez plenky pár měsíců potom, asi ve 3 letech a 4 měsících, prostě až měl noční plínku pár dní úplně suchou, tak jsme to zkusili bez ní a bylo to...jinak počůrávání v noci je u dětí normální tuším zhruba do 5 let, pak už je dobré to nějak řešit, jestli není jiný problém...já jsem tohle nikdy nijak moc neřešila, syn si ke všemu vždycky dozraje sám a beze stresu, každé dítě dozrává k věcem jindy a jinak dlouho...a za pár let bude úplně jedno v kolika letech kdo byl bez plínek, jednou se jich zbaví všichni 🙂

krystalka
23. kvě 2015

@andysek232 - tak ono taky záleží na školce, my když jsme syna hlásili ve 3 letech do školky (normální státní), tak nám paní ředitelka tehdy říkala, že plínka na spaní jim nevadí....však ono se jich tam nikdy nesejde 28 s plínkou 🙂, ale zase v další školce, kde jsme se byli podívat, tak tam chtěli striktně bez plíny, takže je to o lidech a o vstřícnosti, jako všechno....jinak u syna se nakonec ukázalo, že v tom věku školku prostě nedá, takže jsme nechali místo někomu jinému a šel až ve 4,5...

peggy722
23. kvě 2015

@sisstin Jo taky moc nechápu. My jsme sice s tímhle problémy neměly, ale opožděná byla Ela taky. A když vidím, kolik maminek se s tím trápí a můžou se stavět na uši, tak pokud to dítě není dostatečně vyzrálé nebo má nějaký problém, tak nepomůže nic, jenom čas. Je to samé jako se divit, jak to že dítě ve třech letech nemluví jak kniha. A určitě za to může matka, protože si ho nevšímá a málo mu čte 😠 .

cuma
23. kvě 2015

@mandala: znám hodně dětí které na to pak spoléhají, nedostanou plenu, nepočurají se, dostanou tak je jim to jedno....malé se taky stala nehoda, jednou za čas,ale nikdy bych jí tu plenu nevrátila, když to není pravidelně

peggy722
23. kvě 2015

@cuma S nočním počůráváním tohle nemá nic společnýho. Ano ve dne to tak být může, ale pokud dítě spí tak tvrdě, že se prostě samo nevzbudí, tak to určitě nedělá schválně. Pokud dítě trpí enurézou, tak se počůrá ať má plínku nebo nemá. Ela je v noci bez plín asi od dvou a třičtvrtě a odplínovala se sama, protože chtěla. Já to nijak nehrotila. A nehody měla zatím tak dvě. Jenomže v tomhle směru vyzrálá byla, ale zase nemluvila a to opravdu nemluvila, ať jsem dělala co jsem dělala. Má lehčí smíšenou dysfázii. Takže já jsem si nepochopení ostatních užila zase kvůli mluvení. Že na ní musím víc mluvit, číst jí a podobný rady nad zlato.

cuma
23. kvě 2015

@peggy722:věř mi, že vím, o dětech co se v noci vzbudí a vyčůrají do pleny, protože se jim prostě nechce vstávat z postele...nemluvím tu o dětech, co mají nějaký problém, ale ať mi netvrdí, že nějaký problém má dnes 9 z 10dětí

mandala
23. kvě 2015

@cuma 9 z 10 ? To snad ne, a jak to tak dobře můžeš vědět, že je to kvůli tomu, že se jim nechce vstávat ? Třeba to prostě jenom zaspí 😕

cuma
23. kvě 2015

@mandala: nechci se hádat, prostě konstatuji, co je v mém okolí....

morgan
23. kvě 2015

@andysek232 to je zas hnusná diskuze, která povede akorát k hádkám, že ti to není blbý, stačilo by se trochu zamyslet! 🙄
Zase sis tu budou honit ego matky, které mají díte bez plen ve 2-3 letech a myslí si, že je to jejich zásluha a spousta maminek bude opět jenom něštastných, že se dozví, že mají divné děti. Fakt děkuju! 😝
Diskuzí o počůrávání děti je tu několik, pročti si je a dozvíš se víc, když tě to tak zajímá, ale ty spíš chceš diskutovat o divnosti těchto dětí a lenosti jejich matek.

andysek232
autor
23. kvě 2015

@morgan neříkám že každé dítě je stejné ale taky když ho to matka učí tak to dítě umí vstát a jít se vyčurat... mé dítě to umí a každé jiné s tím problém nemá neřeknu když je nějak nemocné toi je něco jiného ,ale to že matka je líná a radči dá dítěti plenku než aby ho učila bez plenky???? to se vám zdá normální??? podle mne ne podle mne je to jenom o tom že ta motka je líná

andysek232
autor
23. kvě 2015

a nerouzořuji tady hádky jen sem se ptala jenže jak vidím tak tady hromada matek radči dá plenku než aby učila dítě aby chodilo na wc no...

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
nonnni
23. kvě 2015

@andysek232 no jestli je to tak jednoduche, tak nechapu, proc je tvuj syn bez plen az ve trech letech...jsi nedusledna a lina?

morgan
23. kvě 2015

@andysek232 evidentně o tom nic nevíš tak nepiš takové blbosti!!!!

Někdy je ten koník fakt akorát k vzteku, respektive hnusně se chovající matky na něm 😝

andysek232
autor
23. kvě 2015

tak jen abych dodala pročetla jsem toho dost a každý má svůj nazor na tohle vše

andysek232
autor
23. kvě 2015

Už jen kvůli takovým matkám co jsou takový " Však on se bude budit sám" jsemsi řekla že je lepší to dítě ze začátku budit,a ted ? už se budí sám.. neříikám každé dítě je jiné ale i každá matka má jiný přístup

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
andysek232
autor
23. kvě 2015

většina matek si za to může sama ....

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
nonnni
23. kvě 2015

@andysek232 nemohla sis precist o problemu a pak napsat tohle...poud jsi to tedy necerpala z novinek.cz a podobnych, tezce fundovanych zdroju.

Pokud ty se hromadne obklopujes matkami, ktere drzi sve deti v plenach proti jejich vuli, tak bych doporucila se zamyslet a zmenit okruh lidi, kterymi se kterymi se stykas.

chris_n
23. kvě 2015

Ja trilete dite teda nepovazuju za predskolaka 😀 jsem si to tu otevrela, ze jsem myslela, ze mluvite fakt o predskolnich detech 5 az 6 let

krystalka
23. kvě 2015

@sarihy - to je zbytečný, tady se někdo jen asi hooodně nudí a z té nudy vymýšlí takovéhle provokace 😉 , jinak k tomu buzení, mně by teda nikdy nenapadlo dítě kvůli čůrání budit, pokud se nevzbudí samo...nikdy jsem to nedělala a syn od chvíle, co se odplenkoval na noc, tak spí v kuse celou noc, večer usne a vzbudí se na čůrání až ráno, v noci čůrat vůbec nechodí a nikdy nechodil...výjimka byla, když měl třeba noční děsy a stejně se vzbudil, tak se šel vyčůrat, než znovu usnul...ale jinak ne....

andysek232
autor
23. kvě 2015

@sarihy nepochopila nepochopila ,,,, nekterým to trvá déle no 😝 😝 myslela jsem to tak že některé matky si za to mohou sami že jím pak dítě chodi v plenkách bůh ví do jakého roku ,,, nebo i spí...

lu777
23. kvě 2015

@andysek232
1. jestli dítě spí nebo nespí s plenou není středobod světa 😉
jednak ta jedna plína stojí pár kaček, druhak když děti vyrostou z dudlíků, plenek a kočárků, tak člověk pochopí, že to je jenom začátek a čeká ho mnoho dalších etap... tzn. neustálé vysvětlování, ukazování, jít příkladem, trpělivost... zejména tu je dobré se naučit, protože opravdu řada toho co se dítě potřebuje naučit než bude samostatné, je velmi dlouhá 😉 (my třeba teď u mladší řešíme zavazování tkaničky, u staršího používání sporáku, pořád to postupuje)

2. to, že dítě je dřív bez pleny neznamená, že je chytřejší 😉 nebo že má pilnější matku 😉
tohle člověk často pochopí až když má více než jedno dítě... obě jsou jeho, k oběma přistupuje velmi podobně, přesto má různé výsledky 😉 😉
(u nás v mnoha věcech - od hygieny přes sport, uklízení hraček, zdravení atd... někdy se tím až bavíme jak jsou ty děti opačné... jakmile se mi narodilo druhé dítě, tak jsem velmi rychle pochopila, že mám nějakou zručnost v přebalování, nějaký hrubý odhad toho a onoho, ale mám úplně JINÉ dítě... 😉
(mladší ráda chodí k doktorovi vč. očkování, ráda zdraví, je pohybově nadaná, večer ji nemůžeme dostat do postele, ale ráno z postele, knížky ji neberou, má miliony otázek, miluje kadeřnice, ve vodě je jak ryba atd. atd....
a starší?? doktora se bojí jak čert kříže, zdravit se přes veškerou naši snahu naučil až nedávno, večer chodí spát sám a nevydrží vzhůru ani na dovolené, ale ráno vstává klidně v 5.... odmalička zbožňuje knížky... otázky dlouho rozmýšlí a má jich málo, nerad chodí ke kadeřnici, ve vodě se bojí, zlepšovat se to začíná až po několikerém kurzu plavání atd...
no nebudu pokračovat 😅 mně fakt druhé dítě velmi ponaučilo netvrdit, že něco vím 😔 😉

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
krystalka
23. kvě 2015

@andysek232 - ale to víš, že jsme to pochopily, akorát že někdo vůbec neřeší, do kolika let je jeho dítě na plínkách, víš? Vždyť je to úplně jedno, jestli to bude v roce a nebo ve 4 letech...myslíš, že to někdo bude třeba ve škole řešit, v kolika byl kdo bez plínek? Pro mě u jakékoli věci je nejdůležitější to, aby to proběhlo v pohodě a bez stresů a zbytečné práce pro obě strany....ať jsou to plínky, dudlík nebo cokoli jiného 😉

andysek232
autor
23. kvě 2015

@sarihy Tak nikdo nikoho neuráží to za prvé a za druhé nebudu se tu s vámi rozepisovat a dohadovat to co jsem chtěla vědět vím tot vše všem přeji pěkný den