Předškoláček aneb už vám dítě spí bez plínky?

andysek232
23. kvě 2015

Ahojky holky, založila jsem novou diskuzi proto abych se informovala mám 3 ročního chlapečka který už je uplně bez plenky i v noci,nyní co jsem tak všude dočetla jsou i děti který jsou v plenkách doposud... Jaký je na to váš názor? Tuto diskuzi nemyslím nijak zle,ani nejak nikoho poškádlit jen se ptám připadá mi docela divné aby takový dítě mělo plenku 😒 ... Jinak ještě co se týče předškoláčka 🙂 kolik vám je a popřípadě v kolikati vás přijali do školky ? Nám jsou v září 3 roky a 4 měsíce

terezapetrova
23. kvě 2015

@andysek232 dost časti záleží na tom jak je na tom dite, některé holt neni na tom vyvojove tak aby ve 3 letech bylo 24 hod denně bez plen, pokud je sikovne a někdy mu jde i témeř vše samo pak ve třech letech bez plen asi neni problem, záleží na dětech a na přístupu rodičů, ovšem tyto dvě veci jsou dle me neoddelitelne a přijali nás do soukr skolky od 3 let 🙂

ivular
23. kvě 2015

@andysek232 Napíšu to narovinu - a taky to nemyslím nijak zle. To že ti to připadá "docela divné", že předškoláčci ještě nemusí mít kontrolu nad močením, by bylo možná lepší řešit tak, že si na toto téma přečteš nějaké odbornější články. Existuje totiž hned několik důvodů, proč to odplenkování u mnohých dětí zkrátka trvá.. Založením diskuse o tom, jak je tato situace "divná", můžeš tak akorát prohloubit trápení těch maminek, které z nějakého důvodu takové štěstí nemají.

carrie_b
23. kvě 2015

@ivular souhlasim.

Ale uvadim i priklad - moje sestra mela na noc plenu do 4 let, protoze jeji mozek nebyl do te doby holt vyvinut tak, aby se v noci dokazala probudit, mela silene tvrde spani, coz ma tedy mimochodem do ted, muze se vedle ni strilet z kanonu a ona se ani nehnula. Takze 3 lete dite s plenou nerovna se automaticky liny rodic!!
Staci?

marecek4
23. kvě 2015

@andysek232 nejsou všecky děti tak šikovné,jsou i děti,které se třeba i ještě během první třídy občas v noci počůrají a nebo dokonce i později-pokud je to pravidlem,tak by se to mělo řešit,pokud je příčinou náhodná denní zátěž-výlet,nečekaná návštěva kdy děti jsou v jiném rozpoložení než normálně tak je to jen nehoda,proto se má dbát na určitý režim a řád aby děti byly navyklé i na jistý rytmus vyprazdnování-a taky záleží na tvrdosti spánku-ale to každá maminka ví a dokáže si s tím už poradit,není na tom nic nenormálního a ani nemorálního

andysek232
autor
23. kvě 2015

Jak jsem psala nemyslela jsem to zle... chapu ze nektere maminky to nemaji lehke s takovymi detmi..

carrie_b
23. kvě 2015

@andysek232 A co jste teda cekala za odpovedi? Vetsinou je to spojene s nejakym problemem. Ja to take nemyslim zle, ale otazka mi prijde na hlavu postavena.

cuma
23. kvě 2015

Ano, každé dítě je jiné, ale mám i v okolí hodně maminek, pro které je to prostě pohodlné...lepší než vyprat sem tam nějakou nehodu, tak raději plínu na noc a pořád. Do školky by opravdu měly chodit děti bez plen, zvládnout to odpolední spaní bez plen - chudery paní učitelky, kdyby měly dávat 28 plen na spánek....Na vaši další otázku dcera je bez plen od 1,5roku - den i noc a do MŠ nastoupila ve 2letech a 8měsících

andysek232
autor
23. kvě 2015

@cuma malej jde ted od zari do skolky .. taky si rikam ze by Byli chudaci ty ucitelky kdybi meli jeste prevlikat plenky

mandala
23. kvě 2015

Co si o tom myslím ? Mám tři děti a všechny jsou přes den od roka bez plíny, po 2 - 3 měsících si začaly samy říkat, že potřebují, takže by se dalo říct, že v pohodě, ale na noc byly obě starší dcery s plínou skoro 4 let, i když jsem budila v noci, omezila pití po 18 h, stejně nepomohlo. Takže si nemyslím nic špatného o dětech, které mají dlouho plínu na spaní, protože jsem se sama přesvědčila, že přes noc to se prostě ovlivnit nedá. 😉

idiska
23. kvě 2015

@andysek232 tak když vyloučím občasnou "nehodu", tak by mi to u předškoláka nepřišlo přímo jako divné, ale rozhodně by mě to znepokojilo, že něco není v pořádku a snažila bych se to nějak řešit...ale 3leté dítě ještě není předškoláček, v tom věku bych řekla, že se teprve učí ten svůj měchýř ovládat a někdy se to prostě nepovede, to bych viděla jako problém až tak v cca v 5 letech....k tomu, kdy dát dítě do školky - myslím, že většina školek bere děti od 3 let, ale známé vzali syna asi 3 měsíce před 3.narozeninami, protože musela do práce, tak jí ani moc nezbývalo 😒 ...spíše je problém v tom, že ve školkách nebývá místo

andysek232
autor
23. kvě 2015

@cuma nektere matky jsou hodne pohodlne jak rikate a nektere za to nemuzou,to je sice pravda ale vzdy se da neco delat

zelva
23. kvě 2015

Náš první syn se úplně zbavil plen cca 2 měsíce před 3. narozeninami. Asi od 2,5 let měl plenu jen na noc..A druhý syn má 3 roky a 4 měsíce a na noc ještě nosí. Já to nijak moc neřeším. Prostě až to přijde, tak to přijde. A je to. Když spí ve školce, tak tam se nepočůrá - plenu mu tam nedávám, ale noc je holt dlouhá...Řekla bych, že v tomto věku to ještě není nějaký extrém. Starší kluk si předloni pozval na chalupu k babičce kamarádku, které bylo 5 a půl a ta na noc měla plenu!!To už mi teda přišlo šílený, navíc nás její maminka na to neupozornila a holka se nám tam pročůrala do postele i přes plenu. V 5 letech už bych to tedy řešila.

andysek232
autor
23. kvě 2015

@zelva no v 5 letech to uz je teda necoo

cuma
23. kvě 2015

@andysek232: tak v některých případech se asi nic moc dělat nedá, ale rozhodně to není v takovém množství,jak se dnes prezentuje a vidí....jsem ráda, že to máme za sebou 🙂

andysek232
autor
23. kvě 2015

Prckovi jsou 3 roky a uz tak par Mesicu je I v noci uplne Bez plen... alle v 5 letech to uz je extrem

lasirena
23. kvě 2015

@andysek232 drzim vam palce aby jste mela i dalsi deti tak bezproblemove co se tyce spani bez plen... kazde dite je jine a potrebude svuj cas... rozhodne si myslim ze jsou i horsi veci na svete...

sisstin
23. kvě 2015

@andysek232 no a predstav si, ze nekterym detem chybi hormon zahustujici moc, nektere deti maji nedozralou CNS, nektere maji drazdivy mocovy mechyr, nektere malou kapacitu mechyre atd. Smysl tehle diskuze postradam 😕

mandala
23. kvě 2015

@idiska
@andysek232 Tak v 5 - 6 letech se to už většinou řeší u pediatra, nebo vy snad znáte nějakého předškoláka s plínami, kde to rodiče neřeší ?

nonnni
23. kvě 2015

@andysek232 ve trech letech bez pliny je tak slabsi prumer, je hodne deti, ktere to zvladnou daleko drive. Viz moje starsi...chvili pred druhymi narozeninami odlozila dudlik a pliny a uz nepotrenovala ani jedno...ani na den, ani na noc...nepocurala se ani jednou.

Pricemz mladsi dcerka mela plenku na noc az do tri a pul let a pote jsme ji jeste v noci budili, protoze ji CNS dozravala o poznani pomaleji. Uplne bez buzeni a nehody zvladla byt az po ctvrtem roce.

Pristup k obema naprosto totozny. Co to vypovida? Ze odplenkovani deti natolik zasluha matky, jako pripravenost CNS ditete. Zase tolik matek, ktere by nasilim na deti ty pleny v predskolnim veku rvalo neznam, respektive neznam zadnou. Zdrve a pripravene dite se odplenkuje i samo.
@zelva pokud vam petileta tu postel pocurala, tak evidentne tu plenu dostava z nejakeho duvodu. Ze vas na to matka mela upozornit je fakt, ale celkove bych na to nepohlizela divne, ale jako na dite s problemem.

Vek odplenkovani nema co delat s prirozenou inteligenci ditete.

sisstin
23. kvě 2015

@nonnni no to jsem chtěla napsat, že pro mě odplínovaní dítě není takový, který matka v noci 2x budí na čůrání nebo mu nedává odpoledne pít. Pravda, třeba ty plíny nemá, ale jde jen o ušetření té pleny (postele, prostěradla atd.), prostě to dítě není odplenované, pouze se provádí opatření. Fyziologicky dozráté dítě se prostě v noci nepočůrá, jelikož má ten hormon, který zahuštuje moč a čůrat prostě nepotřebuje. 😕

nonnni
23. kvě 2015

@sisstin nebo se na moceni probudi. Naprosto souhlasim.

lasirena
23. kvě 2015

@sisstin muzu se zeptat kde se zvykne zjistovat hustota toho hormonu?

tajemna30
23. kvě 2015

Omlouvám se, nemyslím to také zle, ale někdy nechápu maminky co tu řeší .... bud ráda že tvoje dítě je bez plenek, užívej si to - a neřeš ty - co s dětmi to tak lehké v tomto nemají. My byly sice bez plen brzo i v noci - ale nenapadlo by mě řešit že někdo není - jedno dítě je takové, druhé takové. A založit na to diskusi, co na to říct. Není jednodušší si o tom něco přečíst - že jsou děti které mají dlouho pleny - a většinou zatím stojí zdravotní problém.

werunqa
23. kvě 2015

Každé dítě je jiné no.Naše malá ještě neměla 2 roky a už neměla plínky ani na noc 😉

mafeska
23. kvě 2015

@andysek232 no fakt mě ten tvůj úvodní příspěvek nepotěšil. Holt máš štěstí. Já třeba ne.
Dcera má plínu na polední a noční spaní. Chtěla jsem odbourat polední protože už pár dní měla plenu suchou. Chystala jsem se na to že už bude bez a ted opět tam kde jsem byly, stejně tak jako přes noc. Takže to není o pohodlnosti rodičů ale prostě záleží na dítěti.
A to jde v září do školky.

lv
23. kvě 2015

dcerka se teprve v únoru tedy 4měs před 3 narozeninami zbavila plen na den, na velkou je ještě chce a snažíme se se střídavými úspěchy naučit na wc, nebo jde od září do školy. Na odpolední spaní plenku nemá, na noc ano a počítám, že to bude ještě trvat. Jsem ráda za to denní, takže noční plenku ještě neřeším. Běžné je to do 5let, důvody jsou jak píše sisstin, pak to teprve řeší lékař.

sisstin
23. kvě 2015

@lasirena no jako nejsem urolog, ale průměrně to hodně tříletých dětí už má, ale co vim, tak prostě nárok na noční pomočování je do 5 let, pak by se už měla hledat příčina 😕 u někoho se nezjistí nic a prostě se musí čekat, až to v té hlavičce dozraje, u někoho se najde fyzická příčina (právě ten dráždivý měchýř, malá kapacita atd.), a to se pak nějak řeší léky a dalšími opatřeními 😉

lasirena
23. kvě 2015

@sisstin dekuji za objasnění...🙂

mochenkaa
23. kvě 2015

Syn byl v 20m pres den bez plen. Vcetne odpoledniho spani. No, ma 35mesicu a plinu na noc ma mokrou tak 2x tydne. Ano, nechavam mu plenu, mame dohodu ze az bude 7x po sobe suchy, tak uz ji dostat nemusi. No, zatim to nenastalo.

vanule
23. kvě 2015

Dcera měla teď 3 roky,bez plen na den je cca od dvou let,ale na noc je má stále,a nemyslím si,že jsem líný rodič a raději dám plenu než abych prala. Mmch tady ve školce to chodí tak,že pokud se dítě počůrá učitelka to dá vyprat domů....minulý týden jsme byli na preventivní prohlídce a dle dr. nevadí, že ještě plenu na noc máme, prý problém nastává až od 5ti let....