Předškoláček aneb už vám dítě spí bez plínky?

andysek232
23. kvě 2015

Ahojky holky, založila jsem novou diskuzi proto abych se informovala mám 3 ročního chlapečka který už je uplně bez plenky i v noci,nyní co jsem tak všude dočetla jsou i děti který jsou v plenkách doposud... Jaký je na to váš názor? Tuto diskuzi nemyslím nijak zle,ani nejak nikoho poškádlit jen se ptám připadá mi docela divné aby takový dítě mělo plenku 😒 ... Jinak ještě co se týče předškoláčka 🙂 kolik vám je a popřípadě v kolikati vás přijali do školky ? Nám jsou v září 3 roky a 4 měsíce

lu777
23. kvě 2015

jinak předškolák je dítě před školou, tzn. od 5 nebo 6 let (podle toho kdy jde do školy) 🙂

v předškolním věku už rodiče řeší jiné věci - např. zavazování tkaničky, správné držení tužky, správnou výslovnost, schopnost porovnávat tvary apod.

nonnni
23. kvě 2015

tak ono hlavne bylo uz opakovane prokazano, ze nasilne odplenkovani, kdy to dite neni pripravene (kdyz je pripravene, tak je odplenkovani otazka par dni maximalne) ma hodne spatny dopad na psychiku deti a take infekce mocovych cest a zanety ledvin. Takze to si radeji pomyslim neco o pr**** az me bude nekdo soudit proto, ze nasilim neodplenkovavam sve dite. Jen proto, abych se blyskla na hristi mi nestoji za to riskovat zdravi, emocni i fyzicke, sveho ditete...

Premyslet na stejne lajne, jako ty a mit jen svou prvorozenou, ta si ted pomyslim, ze jsi budto lina, jak ves, nebo mas opozedene dite, kdyz se plen zbavil az ve trech letech.
@andysek232

anina32
23. kvě 2015

@andysek232 Fajn, jsem nedůsledná matka a můžu si za to sama. Synovi budou tři v srpnu, na den jsme úplně bez plenek rok, ale v noci se nedaří, celou tu dobu ho dvakrát za noc budím a spícího nosím na nočník kde se vyčůrá a pak zase zpátky do postele. Přesto máme každou noc 1-2 počůrané plenky. Tak tě jako supermatku prosím o radu jak mám tuto svoji chybu napravit, aby mé dítě nebylo ve školce chudák pro ostudu???

vanule
23. kvě 2015

@andysek232 v úvodu své diskuze píšeš,že to nemyslíš nijak zle,ani nechceš nic rozvířit....a pak tu napíšeš,že si za to můžeme samy (co máme trileťáka v plenkách) hmmmmmm 😅

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
lu777
23. kvě 2015

@andysek232 vezmi si že Tvůj syn tu bude např. 90 let... projde mnoha fázemi v životě...
pleny jsou maličkatá část jeho života 😉
a to jestli se odplenkuje v 18 měsících nebo ve 36 měsících přes den například nemá naprosto žádný vliv na to jestli třeba vystuduje práva nebo bude mít úspěšnou firmu...
nesouvisí to s IQ totiž 😉 souvisí to s připraveností dítěte, s dozráním určitých nervových drah.... tohle jsem si sama bohužel ověřila, protože dle vyjádření z poradny nadpůrměrně inteligentní syn, ale hygiena mu byla hodně fuk... 😖 což mně hrozně vadilo, velmi tvrdě jsem odplenkovávala, důsledně, neúnavně, pořád jsme prala, vytírala, čistila koberec, autosedačku, ukazovala jak se převlékat, jak jíst tak aby neměl celý oběd na tričku atd...
jak to dopadlo? dokud nebyl připravený tak moje obr úsilí mělo maličkaté výsledky... on prostě v té době řešil jiné věci a nebyl na to zralý.... nemohla jsem to tehdy pochopit, protože mluvil moc pěkně dvěma jazyky, naučil se sám celou abecedu, věděl třeba věci jako měsíce u Uranu apod., ale s plínou na zadku...
troufám si říct, že to, že byl bez plen ve 2,5 letech (s poměrně pravidelnými nehodami do 3 let) bylo jen výsledkem mého úsilí a přesvědčení, že když budu do úmoru vysvětlovat a ukazovat, tak že to pochopí...
nepochopil ač chytrý byl dost...
doktorka se tomu tehdy smála, že v plenách do vědeckého ústavu jednou chodit nebude 😀

lu777
23. kvě 2015

@anina32 hlavně ho nechat v klidu spát... my před spaním (tak 2 h určitě) omezili pití... obě děti se odplenkovaly když byly připravené samy vlastně (oba zhruba okolo 3 let v noci)... starší plenku zahodil a už si ji odmítl nandat, asi měsíc jsem pořád prala, ale pak dobré....
mladší se bála, že se počůrá a byla vystresovaná, pořád vylézala z postýlky, že ještě musí čůrat a pak znova... tak jsem jí řekla, že si plenku může nechat, hlavně aby spala v klidu... pak se to během asi dvou měsíců naučila sama, jen chtěla, aby pod sebou měla podložku třeba...
každé dítě je prostě jiné 😉

a nade všemi dovednosti a znalostmi, které by se naše děti měly naučit je nejdůležitější, aby měly dobrý pocit.. a taky aby věděly proč něco dělají.... vnitřní motivace je největší motor, čím déle mám děti, tím víc si to ověřuju... takže mi přijde, že nejpodstatnější je tu vnitřní motivaci živit - osobním příkladem, slovní podporou, nabízením nových věcí ale bez tlaku atp...
i u sebe to vidím - kolik se toho naučím když mě něco baví versus když musím 😉

jaajaa
23. kvě 2015

Synovi budou ted v cervnu 3, pres den je bez plen od 2 let bez nehod v podstate hned. Nic jsme nelamali, nechali ho az na to prisel sam. Na spani pleny stale mam, neresim to. Jak uz se tu psalo, odmitam ho v noci budit a davat curat nebo mu nedavat odpoledne pit, jen aby se pak v noci nepocural. Jednou jsme vyzkouseli nedat plenu na odpoledni spani- pocural se a obrecel to. Tim pro me pokusy v tomhle smeru skoncili a pockam, az si plenu sam sunda a rekne, ze uz ji nepotrebuje. Tohle proste neni o zadnem cviku, vychove. Naucit se da jezdit na kole, basnicka, k curani a kadeni bez plen se musi dospet. Ja si chci uzivat cas se svym ditetem a ne okolo neho behat a drezurovat jestli pil/ cural atd.

lasirena
23. kvě 2015

Na blbou otázku blbá odpověď...některé lidi prostě baví řešit sr....

hpaja
23. kvě 2015

@andysek232 Myslím, že to opravdu není o lenosti matky... 😉
Syn se přes den odplenkoval někdy před 3. rokem a na noc měl plenku do 4,5 roku. Má hodně tvrdé spaní, v noci jsme ho na čůrání budili, ale dost často se nám ani nepovedlo ho vzbudit, natož aby se vyčůral. Říkala nám to i učitelka ve školce, občas se počůral při spánku po obědě, prostě spal jako pařez. A dcera byla naopak šikovná, přes den byla bez pleny ve 2 letech a ve 2 a čtvrt ji neměla ani v noci, pěkně se sama vzbudila nebo to vydržela do rána, nehody minimálně.

Sousedka, která má 2 kluky v podobném věku jako naše děti, ta to měla naopak. První syn se odplenkoval brzy na den i na noc, nehody skoro žádné. Druhému synovi teď je téměř 4,5 roku, teprve před pár týdny se začal budit v noci a stále mají hodně nehod. Postupovala při odplenkování u obou stejně, ale kluci jsou úplně rozdílní, a to i v povaze.

nnell
23. kvě 2015

@andysek232 lidem jako ty se v internetových diskusích říká troll 😀 možná by stálo za to starat se o sebe, své dítě a neřešit, jak to mají jiní, to není tvoje starost 😉 Ok, pochlubila ses nám, že máš tříleté dítě bez plen i přes noc, super, někdo má dítě odplenkované kompletně i ve dvou letech a někdo ve čtyřech... nemyslím si, že by to cokoliv vypovídalo o kvalitách toho člověka jako takového nebo jako rodiče... Ovšem zakládání takovýchto diskusí vypovídá dost a bohužel nic lichotivého (a abych nezapomněla, nemyslím to samozřejmě zle 😉 )

llluckaaa
23. kvě 2015

Ach bóže, to se sem zase registroval někdo, kdo má geniální dítě a nejlepší výchovné metody široko daleko a bude tu machrovat před ostatními, kteří to mají jinak 😝
Kdy se mi odplenkovaly děti si nepamatuji, bylo to někdy kolem druhého roku a kdyby to bylo kolem třetího roku, tak je to jedno 🙂 Každý to má jinak, někdo dříve, někdo později, a když to nejde předškolákům (a teď se bavím o zavedeném a všude srozumitelném pojmu "předškoláci", tedy děti, které mají jít následující školní rok do školy), tak se to řeší s lékaři, protože příčina je někde hlouběji než jen lenost nebo špatná výchova matky.
Některým školkám pleny na spaní nevadí 🙂
Tož tak, na blbou otázku a blbé komentáře dávám blbou odpověď 😀 Ale samozřejmě to nemyslím zle a nechci do nikoho rýpat 😀

ronyx
23. kvě 2015

Nemyslím to zle,ale na mě tvůj příspěvek působí jako by ses jen chtěla pochlubit tím,že ti dítě spí bez plen.Když tvoje dítko spí bez nich a nemáte žádný problém,nepotřebujete poradit,nechápu proč bys toto téma vůbec zakládala a vrtala se v tom,že jiná dítka v tom věku na noc plenku ještě mají 🙂

japona
23. kvě 2015

Vůbec nechápu, proč má někdo potřebu řešit, kdy se odplenkuje někomu dítě? A nazývat někoho líným, protože své dítě neotravuje několikrát v noci buzením a radši ho (i sebe) nechá vyspat? Klidně a bez mučení se přiznám k tomu, že líná jsem. Radši dám plenku, někdy to vyjde, někdy ne. Než si v noci komplikovat život, abych se mohla prsit, jak mám geniální dítě, a já jsem pilná, tak radši zaplatím bůra za plenku. Ale někomu to za to asi stojí..

japona
23. kvě 2015

@anina32 Nechte raději synka spát, časem k tomu dospěje sám. Narušováním spánku mu neprospějete, v noci se v mozku zpracovávají a ukládají informace, což mu buzením komplikujete. Tak se to holt naučí za půl roku..

pav_la
23. kvě 2015

Tak já mám jednovaječná dvojčata, mám k nim úplně stejný přístup. Oběma jsem vzala plenu na den najednou. A mohu říci, že byl mezi nimi fakt velký rozdíl. Jednomu z kluků to prostě trvalo déle, potřeboval více času, hlavně co se týká kakání. Jeden si svou potřebu uvědomoval, druhý v zápalu hry prostě ne. Musel k tomu sám dozrát. A noc mají plenku stále a až nastane ten správný čas, tak budou bez ní. Budou jim 3 roky.
Tím jsem chtěla jen říci, co tady píše většina maminek. Každé dítě je jiné a každé potřebuje svůj čas. A založení této diskuse mi přijde úplně "mimo".

nolies
23. kvě 2015

Na me to taky pusobi tak, ze se zakladatelka chtela jen pochlubit. Muj synek se sam odplenkoval na noc ve 2,5 letech. Sam si rekl, ze uz plinku nechce a nebyla nikdy zadna nehoda. Nenutila jsem ho, da se rict, ze jsem byla lina. Takze o lenosti atd.to fakt neni. Vsichni nemaji to stesti. Nikdy by me nenapadlo, se povysovat nad jine maminky. Dite s plinkama je snad hloupejsi nez to bez plen? 😠

mau9
23. kvě 2015

tak zakladatelko, radši už žadné diskuse nezakládejte, nebo to za chvíli budou diskuse o tom, co se zas vaše díte naučilo, to budou diskuse jako moje dítě pozná modrou barvu a naučilo se nakreslit kolečko?

letalnica
24. kvě 2015

Teda já to taky nemyslím vůbec zle, ale... Kdybi? Radči? To svědčí o lenosti při hodinách češtiny 😀
Omlouvám se za odbočení...

idiska
25. kvě 2015

@mandala 😀 😀 😀 osobně neznám, ale co já vím 😎

paraple98
25. kvě 2015

@letalnica také jsem se pozastavila nad psaným projevem zakladatelky : "Byli chudaci ty ucitelky kdybi meli". Jestli by nebylo lépe číst více beletrie, popř. půjčit si nějakou učebnici ČJ pro základní školy, než zakládat diskuze o tom, kdy se které dítě odplenkuje...samozřejmě to také nemyslím zle 🙂 Mimochodem nezávidím, dcera šla do školky v 2 a 3/4 a v té době byla již celkově bez plen a bez nehod 😉

idiska
25. kvě 2015

@paraple98 s tím sice souhlasím, ale to by tu na modrém koni potřebovalo víc holek 😎

letalnica
25. kvě 2015

@idiska Vím, raději vždy mlčím, prostě mi to nějak nedalo 😀

morgan
25. kvě 2015

@andysek232 tak nějak nevím, tady nám píšeš, že je malej bez plínky i v noci několik měsíců a teď koukám, že včera jsi do skupiny "Odplenkování dětí" psala, že se vám to konečně taky podařilo 😝 😅

radapokec
30. kvě 2015

Filip ma 3 roky. V září mu budou 3 roky a 4 měsíce. Zatím plenku na spaní ma,dost procuranou. Vypije hodně mléka. V létě chci začít odpo spanek bez pleny,ale na pilu tedy absolutně netlacim. Nebo snad někdo spí v plenkách jako dospělý? Nechme dětem čas na to najít samy sebe a nejedme vždy tabulkové. Co jsem si vyslechla kvůli dudliku,mel 2,5 roku,závislý total. Hle ze dne na den přestal chtít dudlik,přišel na to sam

lenka27
30. kvě 2015

Muj prvni syn je extrem, uz ve dvou letech byl bez plen i v noci. Ale kazde dite je proste jine a kazdy ma asi svuj cas

lenka27
30. kvě 2015

@nolies muj prvni syn se tak odplenkoval sam ve dvou letech, a to bez jedine nehody az dodnes, sama to do ted nechapu, ale moje mamka rikala, ze jsem to ve stejnych letech udelala taky, takze asi v tom hraji roli i geny, stejne stara neter, ted ji budou 4, pkenu furt ma a furt se jim nedari odbourat tak jako u jejiho tatky, myho brasky. Takze kazdy ma svou dobu kdy a je pravda, ze neter mnohem vic pije nez nas syn

dana3262
30. kvě 2015

@andysek232 oba synové byli okolo 2.roku bez plen i na noc. Mladší pár měsíců před 2.narozeninami. Staršího přijali do mš ve 3,5 a mladšího ve 3.
Nechápu tuhle diskuzi. To se snad řeší jen v čechách..jestli má dítě dudlik, plinku, vozí se v kočárku apod..

martina_z
12. čer 2015

Jediny smysl diskuze asi je, aby se zakladatelka pochlubila.

Syn ma take na noc plenu. Spi tvrde a budit ho nebudu, abych mu zadelala do budoucna na problemy se spankem. U deti s hypotonii to není nic neobvykleho, navic se narodil o 2 mesice driveva CNS mu dozrava pomaleji. Kdy je nejake dite bez plen, to naštěstí vůbec nesouvisi s inteligemci a schopnostmi ditete.