Předškolák často nemocný. Jak se to řešilo ve školce?

antilopkax
15. zář 2019

Máte doma někdo dítě, co bylo jako předškolák často nemocné? Jak se to řešilo ve školce? U nás chtějí na každou absenci potvrzení od doktorky. Dnes má syn rýmu a kašel. Mám hlídání, tak bych ho nechala doma. Ale tahat k doktorce ho nechci. Přijde mi to zbytečné.
Vím, že potvrzení od lékaře by školka vyžadovat neměla. Postavila jste se některá proti takovému nařízení?

antilopkax
autor
15. zář 2019

@fifina86 doktorka ne, učitelka.
Syn s kašlem opravdu do školky nemůže. Kašle tak, že by mě rodiče ukamenovali...
Mně se líbí, jak ve školce to všichni řeší a do školy pošlou i dítě s horečkou, jen aby nezameskalo.

lucie_j
15. zář 2019

Dle mého můžete omluvit dítě z povinné školkové / školní docházky z jakéhokoliv důvodu. Ať už pro nemoc nebo pro rodinné důvody ( svatba, pohřeb, dovolená). Podstatné je to,aby dítě bylo omluvene. Všichni v okolí to tak dělají.

antilopkax
autor
15. zář 2019

@lucie_j to můžu, ale když nahlasim nemoc, chtějí hned lékařské potvrzení. To je to, co řeším.

korin
15. zář 2019

Mám zkušenosti ze dvou školek, v obou omlouvají absenci dětí (včetně předškoláků) rodiče. Školka nechce ani potvrzení od logopedky, že jsme k ní opravdu šli 🙂 Na předchozí školce visely všude cedule "rýma a kašel jsou taky nemoc". V té druhé jsem na začátku školního roku dostala leták s výčtem příznaků, kdy mám dítě nechat doma. Naše doktorka by mě pěkně hnala, kdybych k ní chodila s každou rýmečkou a kašlem. Podle uvážení nechám doma i dítě školou povinné, na druhou stranu jsem schopna bez výčitek poslat do školky se slabou rýmou dceru, která sama ochotně smrká.
Autorce bych radila, aby vyžadovala po školce legislativní zdůvodnění, příp. se obrátila výš (na zřizovatele?). Protože lékařské potvrzení po mně nechtěli ani ve škole u syna, považuju to za buzeraci.

olga_
15. zář 2019

@antilopkax Radila ses s dětskou lékařkou na postupu? Konzultovala bych primárně s ní, určitě tě nebude nutit chodit s každou lehkou virózou do ordinace, školku bych pak upozornila na to, že nemají nárok a ať si případně zavolají dětské lékařce. Asertivně bych na tom trvala. Nemůžou ti nic.

jannym
15. zář 2019

U nás se nedavali omluvenky od lékaře ale po nemoci jste si museli u dr vybehat nové potvrzení o bezinfekcnosti tj. co razítko to 200kc...

lucie_j
15. zář 2019

@antilopkax U nás chtějí razítko jen v případě, že rodič přivede dítě, které je nemocné, že může do kolektivu.

antilopkax
autor
15. zář 2019

@jannym to je taky dobrá buzerace. To bych si tam mohla nechat udělat předplatné.

jannym
15. zář 2019

@antilopkax no naštěstí dr po několikáté návštěvě už prachy nechtěla, a blahopřála mi v červnu když jsem ji hlásila úspěšně přijetí na jinou skolku

penelopaw
15. zář 2019

V naší školce je povinnost jakoukoli absenci omluvit, u delší nepřítomnosti dítěte může být požadováno potvrzení lékaře. Tipovala bych proto, že Tvá školka si to chce krýt za každou cenu, souhlasím ovšem s tím, že tahat dítě pokaždé k lékaři není úplně šťastné. Náš syn trpí na kašle, infekční není, jen chrchlá, takže jsme ho kolikrát stáhli domů, než bude ok. Vždy stačila omluva za naší strany, k doktorce jsme šli třeba po týdnu, když se nám to nezdálo, ale pokaždé měl nález čistý.

claire90
15. zář 2019

Deti mi marodej docela dost, s rymou nebo lehkym kaslem k doktorovi nelezu, akorat by chytli neco horsiho. V nasi MS ale jsou normalni a veskerou absenci omlouvaji jen rodice.

mollyweasley
15. zář 2019

Já jsem u jednoho dítěte, který byl více doma než v MŠ, chtěla potvrzení od lékaře ve stylu "potvrzuji, že často trpí na nemoci dýchacích cest, které vyžadují důsledné domácí léčení". Inspekce je sviňa. Ale jinak omluvenku doktor nedává a rodič má právo léčit dítě doma. Problém u těch předškoláků je třeba ten, když se neomluvíte učitelce, že budete chybět. Že prostě dva tři týdny nejste a basta. I ve škole chtějí nejdřív omluvu mailem nebo telefonem, a pak po návratu písemně do omluvného listu.

antilopkax
autor
15. zář 2019

@mollyweasley tak omluva je samozřejmost.

mollyweasley
15. zář 2019

@antilopkax Ne u všech právě 🙂 Měla jsem i dítě, které bylo týden nemocné a pak ještě dva týdny doma, protože ho maminka nemohla dostat od počítače a dostával hysterické záchvaty. A to jako fakt.

jitule_hrachule
15. zář 2019

@antilopkax Ahoj u nás chtějí omlouvat dítě telefonicky a pro vícedenní absenci slouží omluvný list, který podepíše rodič, jde potom inspekce při kontrolách. Potvrzení od lékaře nevyžadují ani ve škole, alespoň u nás ne, takže klidně bych se odvolala na řád školky, kde to jistě napsané je, že do školky patří zdravé dítě. Jakmile je dítě načaté rýmou, tak stačí aby někdo zakašlal a máte to doma taky.

klea81
15. zář 2019

U nás až při nemoci nad 14 dní.