Předškolák často nemocný. Jak se to řešilo ve školce?

antilopkax
15. zář 2019

Máte doma někdo dítě, co bylo jako předškolák často nemocné? Jak se to řešilo ve školce? U nás chtějí na každou absenci potvrzení od doktorky. Dnes má syn rýmu a kašel. Mám hlídání, tak bych ho nechala doma. Ale tahat k doktorce ho nechci. Přijde mi to zbytečné.
Vím, že potvrzení od lékaře by školka vyžadovat neměla. Postavila jste se některá proti takovému nařízení?

barulina
15. zář 2019

Posledninskolkovy rok je povinny, takze skolka ho ma pravo chtit

barulina
15. zář 2019

Jinak my mely normalni ucitelky ;)

antilopkax
autor
15. zář 2019

@barulina nemá právo ho chtít ani škola.

barulina
15. zář 2019

@antilopkax tak to zkuste? Je to normalne v zakone a absence se musi omluvot. Je to tonsame co skola;)

olga_
15. zář 2019

@antilopkax Přesně tak, ani škola nemá právo chtít potvrzení od lékaře. Dokonce někteří lékaři je odmítají vydávat. Nemám zkušenost, ale vymezila bych se vůči tomu asertivně.
@barulina Absenci ale omlouvá rodič, lékař není povinný dávat razítko.

barulina
15. zář 2019

@olga_ ok, ja si to dohledam, ldyz tvrdite

olga_
15. zář 2019
neomenia
15. zář 2019

Ahoj. V nasi pediatricke ambulanci omlouvenky pro skolky a skoly nedavame. Dite omlouvá rodic. Pokud skolka/ skola rodici z nějakého důvodu neveri, zavolá do ordinace, ustne potvrdime navstevu nemocneho v ordinaci. Pokud je nemocny doma a lekare nenavstivi( coz vzhledem k ryme a kasli chapu., neni nutné se vsim litst k lékaři), je to o duvere mezi skolkou a rodicem...

matire
Autor odpověď smazal
Zobraz
antilopkax
autor
15. zář 2019

@matire to je přesně ono. Dítě musí být zdravé a omluvenky od lékaře. Syn loni chodil do školky tak 30% doby a zbytek byl nemocný.
Kdybych byla doma, tak na celou školku kašlu a nechala bych ho doma.

antilopkax
autor
15. zář 2019

@neomenia u nás bude problém, že syn je opravdu hodne nemocný a mimo to máme často logopedii.

matire
Autor odpověď smazal
Zobraz
matire
Autor odpověď smazal
Zobraz
pospis
15. zář 2019

Syn chodil 2x v týdnu do logo stacionáre (dlouhodobá omluvenka v zari na cely rok) a do toho si zlomil holení kost byl doma prosinec-duben. Logo stacionar to s nim zvladal i se sadrou a berlema. Do statni se vrátil az po ukoncene rhb. Zadny problem nikdy nebyl.

pospis
15. zář 2019

Nas mudr ani omluvenku nenapíše ani do skoly. Neni to v jeho pravomovi.Omlouvá pouze a jen zákony zástupce. Mudr muze napsat doporučení, potvrzeni atd ale ne omluvenku.

lv
15. zář 2019

Pokud to mají ve školním řádu, tak to vyžadovat mohou. Nástupem na danou školku/školu souhlasíte se školním řádem.

pospis
15. zář 2019

Jinak nase ucitelky ve skolce rikaji ze kazds absence musi byt omluvena zakonnym zástupcem ale důvod muze byt kazdemu jedno. I kdyby tam rodič napsal "omlouvám papicka, zustal doma divat se na tv,"😂😂

antilopkax
autor
15. zář 2019

@matire on chodil v září a v červnu. Zbytek byl tu a tam jeden den.

antilopkax
autor
15. zář 2019

@lv školní řád je ale podřízen zakonu. Vím, že se to řešilo u nás na základce a tam to museli zrušit, protože se ozvali rodiče.
Když jsem dítě do školky dala, tak to tam ještě nebylo. Přidali to letos.

pospis
15. zář 2019

@lv ale ze zakona na to skola nema právo. Lekar ma lecit ne podepisovat ZK nebo psat omluvenky nas pediatr by mi omluvenku nedal, neni to v jeho kompetenci.

pink_unicorn
15. zář 2019

To je na hlavu, v kazde skolce jsou snad radi, kdyz jsou rodice zodpovedni a nechaji dite doma a tady vas takhle prudi? U nas to vubec neresili, ani omluvenky jsme nenosili, jen jsem vzdycky podepsala, ze chybela.

antilopkax
autor
15. zář 2019

@pink_unicorn mně i učitelka ve školce řekla, že ryma není nemoc a pokud nemá dítě teplotu, tak to nemám řešit...

fifina86
15. zář 2019

@lv ani skolni rad nemuze naridit lekari napsat potvrzeni o nemoci. Nase pediatricka ma na dverim nejaky zakon a i nejake vyjadreni z MZ, ze zadne potvrzeni vydavat nemusi (a taky je nedava).

fifina86
15. zář 2019

@antilopkax nemaji na to oporu v zakone. Chtela bych od nich vedet, na zaklade ceho toto vyzaduji.

pink_unicorn
15. zář 2019

@antilopkax hezkyyyy 😁 Zrovna tenhle tyden tady byla dost vyhrocena diskuze o ryme a pobytu ve skolce.

antilopkax
autor
15. zář 2019

@pink_unicorn ta mi unikla.

leneee
15. zář 2019

@antilopkax U nas je pro predsklolaky nutne vyplnit omluvny list-sesit kam po nemoci rodic napise ze dite omluveno z duvodu nemoci od do. potvrzeni od lekare nezadaji,v den onemocneni jen volam tridni ucitelce ze neprijde cca do tehdy a tehdy.

fifina86
15. zář 2019

@antilopkax to je takova ceska “uchylka”, ze ryma je velka nemoc a nelze s ni do skolky 😂

antilopkax
autor
15. zář 2019

@fifina86 ona je rýma a rýma. Stejně pak do školy děti s rýmou chodí. Syn nikdy nemá jen rýmu, okamžitě se mu vrazí do uší nebo klesá a kašle.
Mně to říkala doktorka i o kašli.

fifina86
15. zář 2019

@antilopkax ano, pokud jsou u toho teploty, diteti neni viditelne dobre, tak jasne doma. Ale moje ditko uz od 3.dne ve skolce s rymou je a protoze je krome te nudle ok, tak chodi do skolky. A i s kaslem se da v urcitych pripadech chodit do skolky. Proste ziskavaji imunitu ;)
A tvoje doktorka ma “prozapadni pristup”