Zasedla si učitelka ve školce na vaše dítě?

krisbob
20. lis 2017

Ahoj holky,máte někdo zkušenost s tím,že si ve školce učitelka zasedla na vaše dítě?Můj syn není žadný anděl,ale od začatku školniho roku si na něj stěžuje jedna učitelka.Přijde mi,že si na něm zasedla.Dnes ho byla vyzvednout babička a učitelka si ne zrovna přijemnym tónem stěžovala,že malej odmitl jist rybu,ikdyž mu ukrojila jen kousiček a on to odmitl jist.Že je to nefér vůči ostatním dětem...Bojim se ji něco říct,aby si na něj nezasedla ještě víc.

magdalenax
20. lis 2017

@krisbob Jednoduše a striktně bych jí dala najevo, že Tvoje dítě má obědy zaplacené, jako každé jiné a že pokud se jí nelíbí, že je nejí, tak jim přineseš každý den krabičku. Hotovo.
Tím ji dáš i najevo, že pokud se hodlá po malým vozit, tak jí to vysvětlíš třeba před vedením školky. To, co mu učitelka předvede, to si posese do školy a to není dobré. Pokud nemá na to, aby se věnovala dětem, ať jde do fabriky

superkousky
21. lis 2017

@magdalenax Jsem ráda,že jsem holce učitelství rozmluvila ,páč pár takových rodičů a je učitelka chudák.
Zase na druhou stranu,máš pravdu,že může být učitelce fuk,že dítě nejí. Ať si je třeba celý den hladové ,když to je to rodičů u zádele.
Pochybuji,že si může nosit do školky krabičky jen proto,že je dítě "vybíravé" (záměrně píšu do závorky,páč netuším,zda dítě nejedlo rybu či nejí každou chvilku).

ariadna12
21. lis 2017

@superkousky pokud se ucitelka chova takhle kvuli tomu, ze dite jen nesnedlo rybu, asi by to mela sdelit rodicum / prarodicum nejak taktne a ne rikat, ze je to nefer vuci ostatnim detem, apod. To zavani aroganci. Jinak ucitelkou bych byt nechtela, nekteri rodice jsou fakt hrozni.

shine2015
21. lis 2017

@krisbob ucitelce bych řekla ať ho nenutí..... Heled a jak se s ni bavíš Ty? S učitelkou? Mě se totiž stalo ze mi taky přišlo ze si na naši dceru zasedla - naše je citlivá a najednou tam nechtěla být.... a já se na učitelku zlobila a hrozné mě vytáčela a sem tam jsem ji řekla co se mi nelíbí a pak jsem si doma pořad premyslela a říkala si ze ta učitelka to má taky těžké a zase není v jádru zla a začala se s ni bavit ze to zkusím víc po dobrém.....a normálně i ta učitelka otočila....někdy i my působíme blbě aniž bychom si to uvedomovaly....jsme odmerene atd což teda tady není tvůj případ ale píšu to spis k zamyšlení.....
téhle tvoji ucitelce bych řekla ať nenutí ze pak zvraci - cokoliv nechce ať nejí . Hotovo 😉

shine2015
21. lis 2017

@ariadna12 to nemusela myslet arogantně ale tak ze někde ve školkách mají domluvu ze dítě musí alespoň ochutnat a ne hned odmítnout jídlo a když vidí ze jedno musí ochutnat a druhé ne tak to pak nedělají ani ostatní deti .... ale nenutila bych svoje dítě aby ochutnávalo to bych se s ucitelkou dohodla ze proste pak zvraci 😄

summer2012
21. lis 2017

Ono je to těžké...často děti opravdu něco nechtějí jen tak "z rozmaru" a když ochutnají, normálně to zbaští...chápu tedy učitelku, že chce aby aspoň ochutnal...jednak jedno stávkující dítě dokáže rozhodit celý kolektiv a pak taky jde o to, že dítě pak bude mít hlad...a co tam s ním má dělat? A upozornit na to, že nejedlo je taky v pořádku, abyste věděli že neobědval a podle toho se zařídili...já bych se rozhodně nebála toho aby si nezasedla, ale normálně se s ní v klidu zkusila domluvit , jak na toho vašeho broučka, jestli to byla výjimka, nebo nejí často a vůbec ve všem ohledně jeho chování...nejde o to se vozit po učitelce neb trestat dítě ani ho bezmezně hájit, jde o to se domluvit tak, aby byl malý ve školce spokojený a oni s ním...mám zkušenost, že nevystartovat po učitelce, ale jednat s ní jako s partnerem a přijít se de facto poradit opravdu pomohlo nejen vyřešit problém, ale i pročistit vzduch 😉

elis16
21. lis 2017

Pokud opravdu nemá rád ryby, tak se třeba domluvit, at dostává dvě porce polévky? Takhle to domluvila máma mě ve školce (nejedla jsem takové ty ovocné knedlíky a do ted nejím) a to ut je nějakých 20 let 🙂 a učitelky s tím neměly problém, jak reagovaly ostatí děti si nepamatuju 😀

krisbob
autor
21. lis 2017

@shine2015 nemusela,ale řikala to tak.Chystam se s pani učitelkou promluvit.Furt si na neco stěžuje,zmiňuje i jiné děti,ale jejich maminkam nic neřiká.A od osratnich vim,ze jejich deti taky neochutnaji vše.

krisbob
autor
21. lis 2017

@summer2012 Ja uz se držim dlouho,po nikom nestartuju.vim,ze je to s nim tezky;ale uz se parkrat stalo,ze byl nepravem obvinen.Ono to neni jen o jidle.vecer mi tu plakal,ze se na nej ucitelka zlobi,ale že rybu prostě nejí. Vůbec to neni o tom,že by vůbec nejedl.větsinou sni celou polevku a pokud nechce maso,tak s ni prilohu. Takze hlady netrpi,spis zizni. Tak ho potreataly,ze nedostal bombon.Ano,u nas ve školce děti po obědě dostavaji cucavé bombony.Sama si pamatuju,kdyz nas ve skolce nutily jist veci,ktere nam nechutnaly.spousta lidi ma trauma doted.Ja např.ze škraloupu na mléce.

tulikiss
21. lis 2017

jo zazila sem to kdyz si pani ucitelka na syna zasedla. nedelam si iluze syn neni andel, je divoch, ale da se to s nim zvladat a nikdo jinej problem nikdy nemel. i pani reditelka ktera je v te same tride mi potvrdila, ze pani ucitelka si se synem nesedli...no syn proti ni nic nemel. to zastupkyne uz byla lepsi a na rovinu mi rekla, ze pani ucitelka ma na syna averzi. chybely dva mesice do konce skolniho roku, tak sem narovinu rekla, ze pristi rok bud nebude ve tride pani ucitelka(dost casto se toci) nebo muj syn. nastesti pani ucitelka sla do jine tridy a nova pani ucitelka je super.... jenom perlicka po mesici za mnou nova p. ucitelka byla a ptala se me jestli byl loni nejaky problem, ze si vsimla, ze deti co uz tu loni byly maji tendenci vse svalovat na jirika, at se cokoliv stane muze za to jirik a je potreba ho potrestat. i kdyz je treba na druhe strane tridy, i kdyz treba chybi stejne reknou ze to jirik.

krisbob
autor
21. lis 2017

@shine2015 No ja ji vždy slušně vyslechnu a slibim,že si s nim doma promluvím.Byla jsem na ni jednou trochu odměřenejší a to v době,kdy začinala školka a děti tam nesměly spat(ikdyž některé byly už zvyklé z jiných školek),museli jsme he vyzvedavat po svačině....Oni chudinky nezvladaly ty nejmensi(mame ve tride dost dvouletaku) a matky,ktere jim tam plakaly,sedely ve tride.Ja jsem ho tam dala a sla pryč.Věděla jsem,že nebude brečet a bue klid.Možna jim naopak vadí,že se furt nevyptavám...Ale je fakt,že se ho vyzvedavaji často prarodiče a odpoledne maji jine učitelky,které ho chválí. Jen nechci,aby tam přestal chodit rad.Večer mi tu plakal,že se na něj uča zlobi a ať tam nechodim a nic ji neřikám☺Rozhodně jsem tu nechtěla dělat chudinku a osočovat učitelky,chapu,že to maj těžký.Jsem školitel a dospělý jsou někdy horší jak děti😢

tulikiss
21. lis 2017

@summer2012 mate pravdu ze je fajn jednat s ucitelkou jako s partnerem, to ale ucitelka musi chtit. pokud s vama pani ucitelka mluvi stejne jako s detma a vlastne misto rozhovoru vas kara a i presto ze jako jedina si se synem neumi poradit a nevi jak ho zabavit a co s nim a presto vam dava vychovne rady jak na neho, presto ze ona to vubec nevi, tak s ni tezko muzete jednat jako s partnerem. Ono tak jako muzete narazit na d.bila rodice, tak stejne muzete bohuzel narazit na kr.vu ucitelku, ktera si mysli ze protoze zrovna vylezla ze skolky tak vsechno vi, vsechno zna a vsude byla aspon dvakrat.

elinka90
21. lis 2017

Rozhodne bych dite do jidla nenutila. Do dnes si pamatuji jak mi ucitelka ve skolce nutila plnene papriky mlety a ja se pak pozvracela a dostala jeste vynadano. Dcera ted chodi do jesli. Prvni dny nejedla a rekli nam at si prinesem krabicku, ze to sni aspon doma kdyz si to platime.

krisbob
autor
21. lis 2017

@tulikiss Děkuji za komentář. Syn je hodně živý a hlučný.Takže je u všeho vidět,slyšet.Několikrat jsem jako vzdalený pozorovatel viděla,jak byl neprávem obviněn,přeci by to neudělal ten tichej ňunánek...tak uvidime.Odpo pojedu do skolky,tak snad tam pani učitelka bude a najdeme nějaké společné řešení ke spokojenosti všech☺

zuzineckah
21. lis 2017

Snažila bych se s učitelkou rozumně domluvit. Když víš, že rybu nejí, tak jí to řekni předem, ať zbytečně nemrhá energii a místo toho nabídne jen přílohu. Přijde mi, že to zbytečně hrotí, ale těžko posoudit z jedné strany... ale rozhodně je to "problém", který lze vyřešit poměrně snadno.
Pokud máš pocit, že tvé dítě nějakým způsobem znevýhodňuje, tak to řeš s vedením. Ale nejdřív bych si teda všechna fakta důkladně prověřila...

shine2015
21. lis 2017

@krisbob já ti rozumím já to teď nedávno řešila taky - dcera tam najednou nechtěla - je dobre aby s ucitelkou i promluvil tatínek slušně ale dal najevo ze za synem též stojíte a pak se snažit domluvit, většinou to pomůže ... držím pěsti!
A jinak já se ucitelek nezastavam některé jsou ... a třeba nuceni do jídla úplně nesnáším a řekla jsem jim hned ať naše deti nenutí - klidně bych řekla ze se poblije.... a ať vidí i syn ze se zastane táta i ty..... pro dítě to je důležité ... doma o ucitelce mluvit ze se to řeší a ze stojíte pro synovi a ze paní učitelka toho má hodne a ze ho má ale taky rada....

shine2015
21. lis 2017

@krisbob já jsem si třeba u sebe pak uvědomila ze jsem s ucitelkou nemluvila normálně jakoze mile ale většinou se Mo neví nelíbilo nebo jsem mohla působit odmerene.... a pak ni to doma nějak došlo - jsem si říkala já chci aby tam dal chodily rady deti atd musíme to nějak vyřešit... a uvidíme do budoucna.

krisbob
autor
21. lis 2017

@shine2015 ja se mu to snažim vysvětlit ať ochutna a pokud mu to nebude chutnat ať to nejí,že bude mít učitelka radost...Partnerovi taky dochazi trpělivost a chystá se tam.Ja s ni pravě téměř nemluvím.Když tak jedu,tak ona tam většinou neni a stěžuje si moji mamce a ta už tam odmita chodit.Sama jsem zažila,jaký to je,když si zasedne učitelka.Dodnes mne jedno nepravem odsouzeni lezi v žaludku.Chci,aby tam byl rád,proto jsem to nechavala na ucitelkach,nekacala jim do jejich metod.Možna to je ta chyba...

summer2012
21. lis 2017

@tulikiss
@krisbob já to nemyslela nijak zle, jen mluvím ze své zkušenosti, kdy mám občas tendenci něco řešit pěkně od plic, zvlášť když je to nastřádané a cítím nespravedlnost a ve výsledku je to pak horší než když na ně jdu vstřícně, že se chci domluvit, i když mě to kolikrat stojí velké přemáhání 😝 a vím moc.dobře že pokud není ochota i.na druhé straně, je to marné...můj syn je taky pěknej divoch, ale určitě ne lump a tak občas taky musím vysvětlovat jak na něj...no a třeba paní učitelka na cvičení je z těch, se kterými se nedomluvíte, takže chápu, že pak je to těžké. Od pololetí uz tam.chodit nebude, ale tohle u školky samozřejmě nejde...jen pro příklad přijde ji normální říkat 3letým počůránkové jen pro to, že se jim chce při hodině čůrat, řeknou si s ona musí přestat cvičit a musí je vystrčit ven rodičům 😨 takže držím palce ať najdete společnou řeč 👍 u nás ve školce jsme třeba vyplňovali, jestli chceme aby dítě muselo dojídat nebo ne 🙂

anelamates
21. lis 2017

@superkousky Problém je v tom, že se může objevit jiná matka, která si bude stěžovat nějak stylem - mé dítě se s jídlem strašně nimrá, takže potřebuje neustále připomínat a pobízet. A učitelka na to kašle a neřeší, že děcko je hladové. Přece si obědy platím, tak to má hlídat, ne? Ony to vážně nemají jednoduché. A navíc já bych to brala asi tak jako Angličané soukromé školství - dali sjte sem dítě dobrovolně, tak zkrátka souhlasíte s našimi pravidly.

babanci
21. lis 2017

Já bych za ní zašla, ale před tím bych si musela asi udělat uklidňující kolečko. 🙂 Stejně ale, jak se znám, bych jí řekla, že mám ten dojem, že je na mého syna tak nějak zasednutá. Já jsem pro říkat věci narovinu. Kdysi jsem měla podobný problém s dcerou, měli takovou zlou učitelku, jednou jsem slyšela, jak na ně vřeští a bylo mi z toho úzko. Bylo to v první třídě. Dcera nechtěla do školy chodit, s paní učitelkou nebyla řeč. Pak onemocněla a dostali novou a najednou se dceři ve škole líbilo a byl klid.

krisbob
autor
21. lis 2017

@summer2012 Nevzala jsem to zle.jsme na tom stejně,take ne vzdy se udržim v klidu☺ Můj syn lump je,ale nemam rada nespravedlnost.Jsem rada,že si mam o tom s kym promluvit.Kamaradky si spis klepou na hlavu,kdyz jim vypravim o naší školce.Uvidime:slight_smile:

krisbob
autor
21. lis 2017

@anelamates s tim souhlasim,proto se jim do toho nepletu a nechavam to na nich.Ale tahle jedna ma furt neco.Jine ho chvali a tahle...Nejde o jidlo

ariadna12
21. lis 2017

@anelamates myslim, ze ucitelka je tam od toho, aby si svoji praci zorganizovala tak, aby stihala i to dite, co jeho rodice prosi, at na jeho dite dohledne, aby jedlo, i to dite, ktere ani ochutnat nechce. Sorry, ale od toho tam prece je (kdyz tu - podotykam narocnou - praci chce delat).

babanci
21. lis 2017

@krisbob Je přirozené, že máma za svoje děti bojuje. Já jsem celkem racionální ženská a jak by mi někdo sáhl na děti /myslím, byť slovně/, tak je ze mě lvice natotata. Jednou jsem byla s dcerou v nemocnici, měla velké bolesti, nařídili, abych jí svlékla a pak nás tam nechali čekat šíleně dlouhou dobu. Pokaždé, když někdo vrazil do stolku, kde seděla, zaplakala bolestí /měla revmatickou horečku, jak se posléze zjistilo/. Tos měla vidět, zařvala jsem tak, až se třásly okenní tabulky. A přitom jsem jinak holubičí povaha. 😀

sisinka74
21. lis 2017

@ariadna12 no potes koste dohlizet na 28 deti at ochutnaji a pobizet je,at se nenimraj.To si vubec neumim predstavit😂

anelamates
21. lis 2017

@ariadna12 Nepochopila jsi o čem mluvím. Prostě jak ona má vědět, že má nebo nemá nabízet? Ona prostě nabízí dítěti oběd a to nechce a zakladatelce se to nelíbí. Takže jí to bude muset říci. Stejně tak by to měl říci i ten druhý extrém - kdy učitelka pro jistotu nenutí, aby třeba dítě nezvracelo, a matka si bude zde stěžovat, že má její dítě hlad. Ale za sebe podotýkám jedno - ty děti by měly jíst a měly by alespon ochutnat to, co se jim na talíř položí.

ariadna12
21. lis 2017

@anelamates no proste podle mne ucitelka vedet ma. Asi se v tomhle neshodnem.

gepe
21. lis 2017

@ariadna12 když maminka s učitelkou nemluví, tak paní učitelka neví. Pak si maminka stěžuje a přitom by stačilo se pravidelně jen zeptat zda je všechno v pořádku, nebo ne.
U malé ve třídě je taky obdobný chlapeček a ve výsledku mlátí ostatní, včetně naší, která jde že školky a řekne mi, že ten den ji zrovna nebil.

ariadna12
21. lis 2017

@gepe souhlas, maminka ma mluvit. A ucitelka se zajimat.