Syn ve školce děti kouše, sráží na zem

papajja
3. říj 2017

Dobrý den všem, mam 3 leteho syna který začal pravidelne chodit do školky. Ze začátku bylo vse ok,ale teď už si mi několikrát paní učitelky stěžovala na nevyzpytatelne výpady vuci ostatnim detem. Bud se do nich zakousne, nebo je strči či srazi. Syn skoro nemluvi takže je možne ze takto vyjadřuje emoce, ale nevím si s tim moc rady. Je hodně akční a občas neví jak s tou energii naložit. Když má nějaký podobný výpad vuci sestřenice hned zasahneme a domluvíme mu. Dlouhodobý efekt ale žádný. Jinak je zlatej,rad mi pomáhá, dokáže si sám hrát ze o nem člověk nevi. Ve školce se moc zapojovat nechce, ale byl vždy trochu individualista. Je to usmevave dite a hodně empaticke. S tímhle chováním si nevím rady. Nemá někdo podobnou zkušenost?

ladyhacek
3. říj 2017

řeším něco podobného > sny 2,5 let > děti ve školce strká, pošťuchuje > on to bere jako legraci a chce si nejspíš hrát > jen to ještě neumí dát najevo. Moc nemluví a je ještě malý.
chtělo by to mu vysvětlit, že tohle děti bolý že se to nedělá ... já to malému vžd yíkám večer před spaním a než jde do třídy.
Jak zasahujete? Zkuste mu to platit. Samozřejmě v menší míře > kousen - kousněte ho také > syn mě kousal až jendou fakt kousnul a já ho v afektu kousla také. Několik měsíc to neudělal (zeptala jsem se ho zda o to bolelo - řekl anoa já že tohle udělal mě a že mě to tkaé bolý a že to není hezké a nedělá se to) Před pár týdn ymě kousnul zase a opravdu brutálně - měla jsem kousek kůže odchlíplé a štěnici jak prase - zase jsem ho v afektu kousla a od té doby nic (bylo to nějak v létě)
Já dnes právě malé žduchnla - zarazil se a já líbí se ti to, prý ne a ta hend - ale tohle děláš dětem ve školce a jím se to také nelíbí. Porsím nedělej to není to hezké! No tka uvidíme jak pochodím.
Nejhorší je že nemluví takže se s ním nedomluvím - ale jak mě naučila jedna známá - oni malé děti někdy význam slov ještě nechápou - nemjaí takovou slovní zásobu a pro ně jsou ty slova zaítm cizí > i proto se to stále opakuje. musíte jím ukázat co dělají špatně - proto jemně kousnout, zatahat za vlasy ... > musíte vzít v potaz svou sílu a přímu neublížit, ale dát najevo, že takto ne

kajka93
3. říj 2017

Když náš maly ve 3 letech nastoupil do školky řešili jsme úplně to samé. Byl vždycky takove živější dítě. Řekla bych že tohle je typicka komunikace mezi dětmi. Tady na konikovi to čtu každou chvilku - téměř ten samy problém. Důležité je proste diteti vysvetlovat ze takhle ne! A treba i ukazovat jak pise maminka nademnou. Myslim ze si teprve ty deti zvykaji na kolektiv a ono narpvinu pani ucitelky taky nevidi vzdycky vsechno. My meli treba problem s tim ze naseho maleho kamarad zduchnul a to pani ucitelka nevidela ale kdyz mu to nas maly oplatil tak to uz videla a prusvih z toho mel nas maly. Ono se to casem spravi 🙂 verte tomu 🙂 nas maly je ve skolce ted 3. Rok a krasne spolupracuje a i pani ucitelky ho velice chvali a nadavaji zase na nove prichozi deti. 🙂

anazuzzuzana
3. říj 2017

háčkuju se... mám to hodně podobně, úplně jako kdybys popisovala mého syna, taky je takovej bouchal, i když ví že se to nesmí. Ve školce byl zatím jen párkrát a je jich tam pět a půl, takže si ho "teta" strašně schválí, tak doufám, že si víc zvykne na děti a bude to v poho a už to bouchání opustí, protože když jsme třeba chodili dřív na cvičení, tak tam hodně bouchal. Buď to bylo jak tako "čau kámo" (taky nemluví), ale jak je velkej, tak to druhé dítě obyčejně letělo... nebo to byla ochrana osobního prostoru, ale někdy bylo vidět, že fakt naschvál a to mi teda hodně vadilo...no, jak jsem psala, ze školky jsem měla kvůli tomu velkej strach, ale zatím v poho. Tak snad už to máme za sebou, ale ráda si přečtu komentáře tady

papajja
autor
3. říj 2017

To jsem ráda že v tom nejsem sama. Člověk si čte ruzne věci na internetu a všude straši s autismem. Ale zase si rikam ze určite znaky se vyskytují skoro u každého a přitom zdravého ditete.
U syna je problém ze má na svuj věk velkou silu a neumí s ni zacházet. Takže deti pi strceni opravdu leti. Všechno dela s vervou. Blby je ze se to nedá moc předvídat. V pohodě si hraje a najednou skočí na chlapečka nebo se rozebehne a někoho srazi.
Křičet na něj nemá vůbec smysl. Musím mu to v klidu vysvětlit a dat vazny výraz. To oplaceni už me napadlo. Dnes me trochu kousnul tak sem ho stipla aby ho to bolelo a taky se zarazil. Tak uvidíme
Ta komunikace je spatna. Není mi pravě schopny říct proc to dela. Vidim ze když třeba po někom neco chce a ten mu nerozumi tak se hrozne rozčiluje
Paní učitelka je fajn. Snaží se najít reseni a pristup který na něj bude platit. Snad se to zlepší. Není příjemné přijít do školky a vidět zase výrazy ze dneska byl opet problém

kajka93
3. říj 2017

@papajja ka ti naprosto rozumím. Je to temer to same jako u nas. Ale vazne si s tim nedelej zas takove vrasky. To dite ti ro nerekne ani za rok nevysvetli proc to dela. Nas maly to neumi v 5ti letech vysvetlit proc dela některé veci. Kazdopadne s tim vztekanim kdyz mu nekdo nerozumi jsme meli taky ale jsou to deti oni si najdou nejaky zpusob komunikace 🙂 hlavne neplaste s psychologama a s autismem ... tohle vsechno k tomu vyvoji patri. Je to jejich komunikace 🙂 ono se to case podda 🙂

kajka93
3. říj 2017

Moje mamka mi vykladala ze kdyz jsme byli s brachou mali tak jsme delali to same ... ja jsem deti kousala a bracha zduchal. 🙂 myslim ze to je opravdu normalni.

billi
3. říj 2017

Máme podobného syna. Dnes byl druhý den ve školce a začíná se prý předvádět. Uvidíme, jak to bude dál. On je dost záškodník. Taky nemluví. Ale jsme na začátku.

monasek84
3. říj 2017

Nas to zacal delat, kdyz to okoukal od nekoho ve skolce, prisla mu to strasne velka sranda. U nas zabralo mu udelat to samy. Kdyz zjistil ze to fakt boli, tak prestal.

papajja
autor
4. říj 2017

Zítra jdeme zase. Tak uvidíme jestli paní učitelka něco vymyslela nebo budeme zase pokarany 🙂

puresin
4. říj 2017

@papajja Taky se nam to stavalo - syn je extremne divoky, az to vyvrcholilo na hristi, kde strcil holcicku z prolejzacky. Jeji tatinek ho malem zabil. Vim, ze ji nechtel naschval ublizit, jen ho zdrzovala a nedomyslel nasledky. Jenze mi tam doslo, ze jen vysvetlovat u maleho hyper-ditete nema smysl. Nerozumi tomu, neni to dost jasne. Takze od te doby ho pri kazdem incidentu radne servu. Spousta z vas me mozna odsoudi, ale po par tydnech to zacalo mit vysledky a ted, i kdyz se treba naprahne, vztekle da SAM ruku dolu, protoze uz vi, jaky by byl mazec. 🙂 Jinak je to taky milacek a dobra dusicka, ale emoce bylo treba trochu zkrotit. A za mesic a neco ve skolce ani jeden incident. 🙏