Procento času ve školce vs. nemocnost. Jaké bylo u vašich dětí, a zlepšovalo se to?

daasqua
8. dub 2022

Ahojte, člověk pořád slyší, jak je dítě ve školce dva dny a potom tři týdny doma nemocné... Kolik procent času byly vaše děti skutečně ve školce? A měnilo se nějak to procento jednotlivé roky (třeba že by se imunita zvykla)?

krisstina93
8. dub 2022

První půl roku to bylo tak dva týdny ve školce, pak týden doma, pak si zvykl a nebyl nemocný už prakticky vůbec. Sem tam nějaký den zůstal doma třeba s rýmou, ale žádné drama. Jo a jednou si přinesl před Vánoci sedmou nemoc, ale to bylo asi tak jediné co stojí za zmínku.

kakba
8. dub 2022

Pred celym debilnim covidem byla ve skolce pul roku tahem. Po zavreni a rouskach je ve skolce max 14 dni a 3 tydny doma a takto furt dokola. Chci to vratit.😢

20190418
8. dub 2022

Pravidlem to není. Muj syn za tri roky ve školce chyběl třeba tak 2-3 týdny max. Jednou za čas prostě zustal pár dnů doma když mel trochu kašel. Jinak nemocný nebýval. Větší absenci měl kvůli našim různým výletům a cestování.

ckei
8. dub 2022

@daasqua syn za celé 4roky chyběl kvůli nemoci asi všeho všudy 15dnu. Dcera chodí 3.rok a chyběla zatím max.10dnů (+2x karanténa,ale tu do toho nepočítám).

ajja87
8. dub 2022

Ono je to těžký soudit, ze dvou hledisek, za prve kvůli covidu, jelikož za poslední dva roky byli děti víc doma nez ve školce a tím pádem imunta úplně nekde jinde, takže podle mě se to teď,, dohani,, a děti jsou víc nemocný a za druhý, ono záleží jak moc tu nemocnost rodiče řeší, protože jsou rodiče, kteří právě poslou děti do školky i s nudlí u kolen a kašlem, jak tuberak a pak jsou rodiče, kteří dítě i při menší rýmě nechají dítě doma...

eviicka
8. dub 2022

@ajja87 přesně, já jsem na RD, takže nechávám doma každé kýchnutí, či bolení hlavy večer před školkou. Což bych v případě zaměstnání asi takto neřešila. Na druhou stranu, možná díky tomu, se synovi zase ty nemoce nerozjedou.

Ale abych odpověděla na dotaz, cca 3-5 školkových dní do měsíce.

malanoha
8. dub 2022

U nás celé tři roky vždycky od září do Vánoc peklo. Tři dny ve školce, dva týdny doma. Od ledna se to většinou zlomilo k lepšímu. Davali jsme třeba i měsíc v kuse... Celkově ale celou školkovou docházku děsný 🙄

daasqua
autor
8. dub 2022

@ajja87 Jo, taky si říkám, že šla imunita rapidně dolů :-/ My teď byli poprvé po 2 letech v herničce a dva týdny obě děti (3, 1) střídavě nemocné a to chodíme každý den ven v každém počasí, venku se družíme s dětmi, budujeme imunitu. Zase já do školky nechodila, ani na kroužky, a imunitu jsem měla vždy dobrou, v předškolním věku i školním jsem nebyla víceméně nemocná, tak nevím, kde jsem si ji vytrénovala 🙂
Nejhorší je to předávání nemocí v rodině, vyléčíte jedno dítě a druhé padne :-/ V tomhle se na školku moc netěším, ale třeba mě to mile překvapí, já radši vždycky myslím na nejhorší 😀

felixfelicis
8. dub 2022

Tyden ve skolce, dva tydny doma. Po trech letech pozoruju u starsiho zlepseni na dva tydny ve skolce a dva doma. Pred covidem to bylo uplne stejne.

ajja87
8. dub 2022

@eviicka ja jsem právě taky ta varianta, co dítě nechává doma i s menší rýmou, ale chápu pracující rodiče, ja jsem na RD a i kdybych pracovala tak manžel ma celkem dobrý směny, že dítě většinou může být doma... Chápu, že si těma rymickama musí děti vytvořít nějakou imunitu, ale jako, když dítě tahá zelenou rýmu u kolen a maminka (ok, pracující) pošle dítě do školky s tím, že ho raději da školky, než na hlídání babicce, která je doma na důchode a nemá žádné zdr.problemy,aby ji dítě případně ohrozilo(podotýkám, ze paní znám), tak se mi ježí i vlasy na hlavě. Poté právě doma skončí na tři týdny i jiné dítě a místo jedné maminky na OCR jich doma skončí deset... Noo tak jsem si vylila srdicko a zase se mi trochu ulevilo 😁😁😁😁

pabka
8. dub 2022

Naše děti byly ve školce nemocné cca 1x za pololetí, klasická viróza, žádné drama. Plus tedy 1x neštovice.

vikinkav
9. dub 2022

Nase deti taky dobry, chybely od zari asi 2 tydny, a to vcetne covidu. Chodi 2 leta i 4 letej, pulrocni miminko celou dobu od nich nic nechytlo, az ted poprve nejakou hnusnou rymu.

dandaa
9. dub 2022

Syn nebyl od září ve školce jen pár dní, ale nebylo to kvůli nemoci . On nemocný vůbec není.

izz76
9. dub 2022

Ne není to pravidlo, moje dcera když ve 3letech nastoupila do školky, byla nemocná 4x týden za první školní rok (ryma, kašel) . Další školní rok byla nemocná 2x, v době covidu nebyla nemocná asi 1,5roku vůbec. Teď na začátku 1tridy měla kašel. Straší dcera to měla podobně, nemusí být každé dítě pořád nemocné, záleží na imunite.

martiniquest
9. dub 2022

Prvni rok byl nemocny jednou. Druhy rok byl nemocny jednou. Letosni rok byl 40 % casu doma. Podepsal se na tom covid a izolace a nikdo mi to nevymluvi.

lida9
9. dub 2022

syn vetsinou tak kazdy druhy mesic neco chytil a byl 10dni doma... po 2 letech se to obraci a uz zacina byt docela odolny... dcera po kazde navsteve DS okamzite onemocnela, vydrzeli jsme to asi 6 mesicu a ted tuk tuk od vanoc zdrava a drzi se🙂)

konidana
9. dub 2022

@daasqua nejhorsi to bylo prvni pulrok u starsi. Chodila na cely den, ale byla tam tak 3 az 5 dni max. A pak tyden az 3 tydny doma. Jen kasel. Doma po vikendu v lese dobry a ve skolce tak od uterka zas kaslala suchym kaslem. Druhe pololeti lepsi a pak uz ok. Nejak vic nemocny nebyli ani kdyz pak nastoupil mladsi. Jednou nestovice a par pardennich viroz za cely zbytek skolkove dochazky.

konidana
9. dub 2022

@daasqua na imunitu je nejlepsi casty pobyt venku a prirozene otuzovani ( nepretapet). Od narozeni. Spatna imunita se tim aspon trochu zlepsi a dobra upevni.

daasqua
autor
9. dub 2022

@konidana Ano, venku jsme často (v zimě jsme jediní na hřištích), nenavlékám, doma máme tak 21. Taky hodně jezdíme na chalupy, kde jsou děti v přírodě a rochní se v přirozené špíně 😀 Pak jedí déčko a rybí tuk, rakytník. Z venkovních hrátek nebyli nikdy nemocní a dcera dřív ani z herniček (to jí byl rok a kousek). Pak jsme kvůli covidu přestali chodit do vnitřních prostor, já byla navíc těhotná a v rodině ještě jeden rizikový člen, takže jsme byli v tomhle radši opatrní, byli jsme jen venku. Tak jsem zvědavá, jak to teď dopadne, až budeme chodit mezi lidi dovnitř 😀

vikinkav
10. dub 2022

@daasqua Tak to zacit nejlepe uz ted chodit dovnitr 🙂

daasqua
autor
10. dub 2022

@vikinkav Jo, to jsme právě teď začali, tak uvidíme, jak to bude postupovat 🙂 Ta hernička byl asi masakr na imunitu, ono to bylo i národnostně pestré 😀 Ale třeba to byla jen náhoda a nemá imunitu z karantén zas tak v háji.

tynka9
12. dub 2022

U nás docela děs - v září byl 14 dní, pak dotáhnul RS viry, které obešly celou rodinu a s nejmladším (4 měsíce) jsme skončili v nemocnici. To jsem nechtěla opakovat, takže přes zimu byl doma. V půlce března ve školce a už to zase frčí 1 týden max tam a 14 dni doma 🙈 + si to předávají mezi sourozenci

kikus16
12. dub 2022

3 roky ve školce skoro za námi a hrůza a děs teda. Kdyz to sečtu, tak každý školní rok byla cca celkem 3 měsíce ve školce, jinak pořád nemocná. 2-3 dny ve školce a 3- 4 týdny doma, musím tedy dodat, že dcera je alergička a astmatička, možná i proto se z každé nemoci léčí hrozně dlouho, sedá jí to na průdušky, jednou měla i zápal plic. Jinak klasika nachlazení, horečky, zvracení, průjem a tak pořád dokola. Jediné co ze školky nedonesla jsou neštovice. V září nastupuje do 1.třidy, takže pořád doufám, že tam se to zlomí. Máme doma ještě půlroční miminko, takže to vždycky chytne taky od starší, během těch 6ti měsíců je popáté nemocná, ale zase doufám, ze ve školce by nemusela být pořád na hromádce, třeba získá imunitu 🙏

mon_88017
12. dub 2022

Školka je už dávno za náma, ale přesto: první půlrok v jeslích byl trochu horší, ale nebylo to zlý-cca 6 týdnů v kuse, týden nebo dva OČR a pak zase v kuse. Ve školce se to zlepšilo, to mám rekord i dva a půl roku bez OČR a teď na ZŠ mám pocit, že je to skoro jak ve těch jeslích 😅 Jestli je to imunitou podlomenou covidovýma opatřeníma nebo ne, nedokážu posoudit, a budu doufat, že se to brzo dá do kupy.

zuzineckah
12. dub 2022

@daasqua naše děti nikdy moc nemocné nebyly. Ve školce/škole víc absentovaly až z důvodů kovidu, kdy bylo vše zavřeno. Pravidelně otužují, osobně si myslím, že právě to má na jejich imunitě lví podíl👍

jolana24
12. dub 2022

U nás je to fakt šílený. Syn je teď první rok ve školce, šel až jako předškolák v 5 letech. Předtím byl naposled nemocnej v roce a půl. Od tý doby nic, ani rýma 🤷🏻‍♀️ A teď jedem stylem týden ve školce, 2 týdny doma. Nejdýl byl ve školce 8 dní v kuse. Je pravda, že většinou má ,,jen” rýmu, ale ta rýma se táhne fakt dlouho 🙄

malanoha
12. dub 2022

@kikus16 no tak s tím ani náhodou nepočítej 🤪

ivka_a
12. dub 2022

dcerka první rok ve školce.. do vánoc celkem dobré, sem tam kašel a rýma, ale to chodila jen dopo.. celý leden byla ve školce i po O a pak přišel únor a začalo to střevní chřipkou, potom málem zápalem plic, momentálně doba opět s kašlem a rýmou, dnes jsme byli na ORL čistit bolavé uši.. chápu, že je to první rok, ale bohužel mladší brácha to schytává také a to většinou 2x hůře.. doufám, že ten už pak bude mít imunitu lepší.. jinak přes zimu také dost často venku a nasazené vitamíny

elledh
12. dub 2022

@daasqua syn nastoupil do školky minulý školní rok. První pololetí týden ve školce- 2-3 týdny doma, druhý pololetí týden až 2 ve školce a pak 2 týdny doma.. to jsem si myslela, jak strašný to je, ale tento školní rok!!! Od září vždy 2 dny ve školce a 3 týdny doma. Už je duben a syn stále nezvládne ani ty 3dny. Takže máme super průměr docházky cca 3 dny v měsíci..🙁

kikus16
13. dub 2022

@malanoha to jsem nechtěla slyšet 😂