Schůzka rodičů ve školce. Ja je to u vás?

jajik25
15. lis 2010

Ahojky,zítra máme ve školce schůzku rodičů a mě by zajímalo jak je to u vás a jak to asi tak probíhá?Díky za odpovědi 😉

vojtisek2007
15. lis 2010

@jajik25 ahoj, taky máme ve školce "třídní schůzky" - jedna byla hned zkraje školního roku, druhá je příští týden. Na té první jsme tak jako probírali co a jak ve školce, co nosit do školky (oblečení,hračky,jídlo...),co nenosit, jak to ve školce funguje, kdy co dělají, jak to je po obědě u dětí, který chodí spát a nejdou domů...seznámili nás s aktivitama (divadlo,maškarní,kouzelnické představení,drakyáda,příjezd Martina na bílém koni,besídka...) které budou mít do vánoc...a pak individuálně s každou mamkou "pokecali" o dítku, protože sice jsme vesnice, ale tyhle dvě učitelky co jsme dostali zrovna my nastoupili nové,takže neznali ani venici ani děti...

jajik25
autor
15. lis 2010

nám tam budou nabízet nějaký pojištění pro děti a rodiče,pak tam bude logopedka a jako třetí bod nás budou seznamovat s akcemi pro děti
jde hlavně o tu logopedku,syn nemluví takže jsem zvědavá jestli to budeme rozebírat před ostatními rodiči nebo ne?Nechám se překvapit a raději se psychicky připravím na nějaký to ztrapnění nebo tak něco. ☹ 😒

dvojka
15. lis 2010

Já se u nás na schůzkách nestačila divit...O dětech které dostaly odklad tam bylo mluveno veřejně 😅 -jednotlivě se tam probíralo přede všema proč tamten neumí toto,tuhleta je hodně zakřiklá 😖

Dále se pak probíral program který mají nachystaný pro děti na půl roku a taky kolik penez se bude platit za různé aktivity,kolik se bude platit SRPDŠ-to si určily maminky samy.

Dále se probíralo dy nedávat dítě do školky,každý se mohl vyjádřit k jídelníčku který mají děti ve školce 🙂

dvojka
15. lis 2010

@jajik25 -tak předem zajdi za učitelkou a řekni jí o tom

jajik25
autor
15. lis 2010

no já mám právě dojem že tak to bude probíhat i u nás,syn totiž nechce mluvit a nedávno mi učitelka říkala že do dětí strká,minulý týden se fotily a taky to byl děs,moc neposlouchal tak si myslím že se to bude všechno rozebírat před ostatními rodiči
jak znám učitelky tak pochybuju že by to bylo k něčemu ☹

samik2008
15. lis 2010

u nás to probíhá tak,že seznámi jen tak okrajově s řádem jaký tam mají,v čem by děti měli chodit ve školce(oblečení,obuv),kolik stojí jídlo,jaké budou mít během roku aktivity,výlety atd.
O soukromých věcech co se týče dětí neříkají vůbec nic,pokud maminka nebo tatínek chtějí můžou se kdykoliv na své dítě zeptat,a pokud učitelka má nějakou výtku tak řekne v soukromí.

@jajik25 nechápu proč by čistě soukromé záležitosti měli řešit před ostatními,já bych jim řekla že se mi to nelíbí 😠

vojtisek2007
15. lis 2010

@jajik25 Vojťas má OVŘ - chodíme na nestandartní děti - taky občas zajdeš jsem koukala 🙂, tohle jsem řešila s učitelkou ještě před nástupem do školky, nesla jsem jí všechny potřebný papíry (logo,Krejčířová a tak)....a když teď něco má,nebo chce s něčím poradi ohledně Vojty, tak vždycky teda v soukromí.