• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Soukromá školka v Brně. Máte zkušenost?

8. prosince 2016 
Naše malá 2,5 chodí do Mary Poppins v krpoli a zatím jsme moc spokojení :slight_smile:
@blanka.k
10. bře 2013 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinka1090 syn bude mít v září 3.5, takže "starý" je dost, díky za tip

@dorinka88 také děkuji za tip :wink:
Zítra se začnou objevovat výsledky přijímaček do státních školek, no jsem zevědavá, kolikátí pod čarou kde budeme :sweat_smile:
10. bře 2013 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nam bude letos koncit predskolacek v Safirce a od zari tam dame i druhe ditko. Je to skvela skolka, vyborny pristup, komunikace s rodici. opravdu muzu jen doporucit. :slight_smile:
10. bře 2013 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak a je to tu.... 9 přihlášek podaných a prd, u nás v naší čtvrti se skoro žádné děti určitě nepřihlásí do jiné a v dalších městských ch částech dopadl syn katastrofálně....nejlepší umístění je 93. a berou 13 dětí....takže nereálné, že by se 80 dětí rozhodlo pro jinou. A pak už nám to hází 120., 130., 150.....místo v pořadí.... :sweat_smile:
11. bře 2013 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý večer, reaguji na dotaz ohledně školky CREATIVE KIDS v Králově Poli. Byla to naše první zkušenost se školkou, nejhorší, co jsem kdy zažila. Školka se tváří velice free a jediné na čem stojí je to, že jsou děti neustále venku. Moje dcera byla loni dvouletá a tahali ji po všech výletech, kde "musela"chodit po svých, z výletů se vracela nejen ona špinavá, zasoplená, odřená kolena do krve, kterých si nikdo nevšiml, natož umyl, děti byly běžně počůrané, nepřevlečené. Pan "ředitel" je schopný člověk, vybudovat si školku ve vlastním domě, sliboval nápravy,ale šlo mu jen o školné. K paní "ředitelové" bych jen řekla, že ta tam má největší slovo, je to žena, které je cca přes 40 let, nemá vlastní děti, žádné zkušenosti a děti vychovává tak, že si její lásku musí zasloužit. Neumí pracovat s dětmi, na děti je schopná si zasednout a odsoudí ho po dvou dnech. O nějaké lásce k dětem se nedá hovořit. Navíc jejich vztah s ředitelem není oficiální, takže každá žena s dítětem je potecionální soupeřka, zbytečně se tak proplétají osobní vztahy s těmi pracovními. Dále tam pracuje hodně studentek vysokých škol, které se neustále střídají. Zahradu mají krásnou, ovšem to je jediná pozitivní věc na této školce. Vřele nedoporučuji.
13. bře 2013 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám tip na Človíčka na Údolní. Chodit tam sice teprve budem, takže přímou zkušenost nemám, ale na návštěvním dnu se nám líbilo. Mají tam sympatické "tety" , je to v uzavřeném areálu (VUT) s vlastnm parčíkem i parkovištěm a i cena je rozumná.
29. bře 2013 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makulin tak toto mně udivuje :confused: Chodili jsme do této školky minulý školní rok, kdy tam byli jen 2 třídy /nyní 3 třídy zcela plné a nemají místo/ a byli jsme naprosto spokojeni a dodnes lituji, že jsme odešli do naší obecní. Syn tam byl tak spokojený a šťastný, že přechod do nové školky nesl dost těžce. Den plný aktivit a stále nové výlety ho naopak bavili a co se naučil právě v této školce z toho žijeme doteď opravdu srovnávat se současnou naší školkou nelze je to nesrovnatelné ať už přístup učitelek (které syn zbožňoval, tak prostředí a vyúka) na druhou stranu tam nechodíme nyní (budeme jen v létě) a syn se už nepočurával a na pěší vycházky jsme zvyklý taky, takže u nás tato školka Creative Kids bodovala na plné čáře a nemůžeme ve srovnání s obecní vůbec zapomenout natož říct jediné špatné slovo. Je zajímavé jak máme odlišné názory na jednu školku - je to tak co vyhovuje jednomu nemusí druhému. :slight_smile:
15. dub 2013 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
V tu dobu, kdy jsme byly v Creative kids my, se mnou odešly další 3 maminky, vím jistě, že to tam nebylo v pořádku. Navíc dcera tenkrát měla dva roky, dnes má tři a určitě by výlety a podobné aktivity vnímala jinak, dneska si zahraje sama, tenkrát potřebovala "péči", která tam prostě nebyla k dispozici. Když jsem viděla jejich aktivity, myslím tím např. malování, děti dostaly bílý papír a obarvenou vodu místo barev.... apod., moc se mi to nelíbilo, šetřily na všem, na svačinu chleba s máslem, hráli si na bio domácí zázemí, ale jejich vzájemné vztahy byly hodně nevyrovnané a hádali se i před dětmi. Dneska máme státní školku, kde je součástí keramický kroužek, canisterapie, opravdové malování, dcera neustále něco vyrábí a nosí domů, umí spoustu básniček, říkanek, tady je spokojená - prostě to jde i bez soukromé školky, bez vyhozených x tisíc měsíčně. Creative je sice nejlevnější ze soukr. školek v Brně, to ano, ale pro mě za příliš krutou cenu. Obecně bych řekla, že čím starší dítě tam je, tím jsou možná menší problémy, dítě je vnímavější a už umí mluvit i doma, co se děje ve školce, takže si možná dávají větší pozor. Nevím, každý máme svou zkušenost, já bych tam nešla ani zadarmo.
3. kvě 2013 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,obnovujem temu,kedze nemame sancu na statnu skolku,vybrali sme malej na zaklade referencii creative kids v KR Poli,chodi tam niektore vase dietatko? spokojne ste?
10. kvě 2013 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
az teraz som si precitala referencie od @makulin a teda dost ma to zarazilo,toto bola jedina skolka na kt sme zatial dostali dobre referencie,je to sice od nas daleko,byvame v Bystrci ale tam som nic rozumne nenasla :unamused: neviete niekto o nejakych skolkach na okoli?
10. kvě 2013 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petruci6 Doporučila bych vám ráda nějakou jinou ,ale od té doby jsme v jiné nebyly, takže nemám zkušenosti a sílu to zkoušet znovu a jak jsem psala, dostala jsem malou do státní,kde jsem nadmíru spokojená. Držím vám palce, není lehké sehnat dobrou školku. Možná stojí za to nenechat se v těch státních tak odbýt, ze zákona musí mít totiž vždy dvě volná místa v rezervě, pro případy, kdy se např. rodiče přestěhují a potřebují rychle školku, nebo prostě pro "vyjímečné" situace. Zkuste nastudovat zákon a běžte do boje :slight_smile: Za zkoušku nic nedáte.
10. kvě 2013 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makulin dakujem,ale u nas je to vopred prehrany boj,lebo nemame trvaly pobyt,len prechodny,v CR nam totiz trvaly daju az po 5 rokoch a to je prva podmienka,kt nesplname :frowning2:
10. kvě 2013 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
V Žabinách je ještě Skládanka od Lužánecké Laty. Osobní zkušenost se Skládankou nemám, ale chodíme do Laty už léta a úroveň všech poskytovaných služeb je fakt vysoká, tak myslím, že se snaží i ve Skládance.
Jinak náš Filípek chodí do anglické třídy v Safírce a jsme nadmíru spokojení. Rodiče neustále čekají v šatně, protože děti odmítají jít domů.:slight_smile: Nemyslím, že by se tam plynule naučil mluvit, ale angličtina je pro něho něco naprosto přirozenýho a minimálně se nebude stydět mluvit (jako se stydí moje generace). :sweat_smile:
10. kvě 2013 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mircisek prave tu Safiru som pozerala a velmi sa mi paci,dokonca je to od nas nejakych 7km co by sa dalo v pohode zvladnut,ale nam bude stacit ceska trieda,nakolko mala hovori uz 2 jazykmi tak nechcem ju pliest,kym ma este len 4 roky,anglina ju pocka v skole :sweat_smile: pojdeme sa tam pozriet a uvidime,ci este beru deti
10. kvě 2013 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mircisek Vas Filipek chodi do angl. tridy? Na chodi do masinek :slight_smile:))
10. kvě 2013 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terkaz Filda chodí do Dráčků.:slight_smile:
10. kvě 2013 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petruci6 Aha...,ale školky vyžadují trvalý pobyt např. v městské části kde sídlí školka,ne? Takže pokud máte nájemní smlouvu, můžete se automaticky trvale přihlásit do místa uvedeného v nájemní smlouvě, to myslím že nesouvisí s tím trvalým pobytem,který máte na mysli - jako povolení k trvalému pobytu občana EU. Myslím,že to jsou dvě rozdílné věci. V čr to funguje tak, že pokud máte nájemní smlouvu, máte automaticky právo na trvalý pobyt v tom konkrétním bytě a podle mě se to vůbec nedotkne toho, že jste z SK a zatím tady čekáte na vyřízení trv.pobytu pro občany EU. Školku zajímá, že bydlíte v obvodu, v městské části a toto musí respektovat. Aspoň si to teda myslím.
12. kvě 2013 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@makulin aha to som vobec netusila,dik za info :wink: a kde sa prihlasuje ten trvaly pobyt v mieste bydliska?
13. kvě 2013 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.brno.cz/sprava-mesta/magistrat-mesta-brna/usek-organizacni/odbor-spravnich-cinnosti/potrebuji-si-vyridit/trvaly-pobyt/ohlaseni-zmeny-mista-trvaleho-pobytu/ Neručím za to,že to vyjde,ale tady bych to zkusila, přečtěte si to a vyražte s občankou,pasem a nájemní smlouvou, držím vám palce,ať to dopadne dobře!!! Je to magistrát města brna..
13. kvě 2013 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@makulin dakujem :slight_smile:
15. kvě 2013 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,tak Safirka beznadejne plna,nove deti neberu :frowning2: statne nehrozia vobec,netusim co robit
5. čer 2013 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můžu vás poprosit o hodnocení Vámi zmiňovaných školek na ww.skolkamaterska.cz ? Díky :slight_smile:
7. čer 2013 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klara222
Má dcerka už více jak dva roky navštěvuje školku Creative Kids a musím říci,že jsem nadmíru spokojená. Lepší školku jsem si pro ni nemohla přát. Školka nabízí hodně aktivit a kroužků,které moji dcerku baví a díky nim se zkodonaluje a je více samostatná a nebojácná. Přístup učitelů je velmi přátelský, prostředí je velmi příjemné a zahrada nemá chybu, děti tam tráví hodně času a vždy když vyzvedávám dcerku ze školky,tak nikdy nemá čas jít domů :D
15. srp 2013 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
A také pořadají zajímavé výlety, chodí ke koním a přes léto berou děti na koupaliště. Děti opravdu mají vyžití a večer padá malá únavou do postele :D
15. srp 2013 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
V září otevřeli novou soukromou Školičku Betty v Husovicích. Byla jsem s dcerou na dnu otevřených dveří a je to moc pěkná nově zrekonstruovaná školka, příjemná paní ředitelka i učitelky. Dceru jsem tam zapsala a je tam moc spokojená. Cena je velmi příznivá. :slight_smile:
20. zář 2013 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,tak nasa sa dostala nakoniec do Materidousky v centru,je tu niekto,kto tam ma dietatko?
25. zář 2013 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
25. lis 2013 ve 14:30 • lhv
milé maminky, ráda bych téma obnovila - nastal nám čas zápisu do MŠ v Brně elektronicky a teď ráno jsem se dívala, že je na cca 2300 volných míst v Brně vydáno téměř 4100 přihlášek a to nám ještě výdej přihlášek neskončil.
Proto začínám s aktuálním průzkumem Vašich zkušeností se soukr.školičkami. My bydlíme v Židenicích, dcera má 3 roky a od září zvažujeme alternativu té soukromé ( pokud se nedostane do státní).
Máte někde dobré zkušenosti, poradíte ?
20. únor 2014 v 08:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mohu doporučit rodinný typ soukromé miniškolky Lumpík ve Starém Lískovci na Mikuláškovým náměstí - nedaleko Campusu a Bohunické nemocnici. Od Campusu jsou to 2 zastávky trolejbusem, autobusem = zastávka Osová. Je to školka i s nočním a víkendovým hlídáním. :slight_smile: Kamarádka (zdravotní sestra) tam bude dávat syna na noční hlídání. Od 17:00 hodin do rána 9:00 hod. (16 hodin) platí 460,– Kč. :slight_smile: Paní pracovala jako učitelka MŠ a je velice vstřícná. Zapsala jsem tam taky syna. Od dubna nastupuji do práce.
28. únor 2014 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dobrý den maminky, ráda bych Vás poprosila o 4 minuty Vašeho času a požádala o vyplnění krátkého dotazníku k bakalářské práci, který zkoumá současnou situaci na trhu soukromých MŠ,

Děkuji.

pro vyplnění prosím klikněte na odkaz níže: ( v případě nefunkčního odkazu adresu prosím zkopírujte)

https://docs.google.com/forms/d/1cyXVG20FlWhg5_9Qga2UZVoyvgZwoarXA3DZ0Qy4g7E/viewform
21. bře 2014 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek