Ve školce po nás chtějí prát povlečení, jak je to u vás?

elllenka
27. srp 2013

U nás ve školce po nás chtějí, aby jsme prali povlečení.
Jak je to u vás? Je to normální? Mají na to právo?

elllenka
autor
2. zář 2013

tak už nám to začalo, poprvé ve školce.
Já osobně jsem ráda, že máme školky jak státní tak soukromé, aspon si člověk může vybrat. U nás se teda vybírat nedá, jednu soukromou školku máme, ale to školka na občasné hlídání, nedá se tam dávat děti pravidelně aby člověk mohl jít do práce. Líbila by se mi anglická školka, aby si dítě zvykalo hned od mala, ale u nás nic takového není.

děkuji všem, jsem ráda že vím že jsou školky, kde se pere doma. Třeba opravdu díky tomu máme levnější školkovné. Hlavně aby tam moje malá chodila ráda a líbilo se jí tam.

adrianka1712
4. zář 2013

Tak my si musime do skolky doniest vlastne luzkoviny, cize vlastnu perinku, polstarek, povleceni a prosteradlo. Som isla prvy den s tymi perinami a este som tlacila kocik, skoro ma porazilo :-/

blahova_andrea
4. zář 2013

@petrajurinova je fakt, že nástup do školky "až v 8h" je pro mnoho rodičů pozdě, ale také vyzvednout si dítě do 16:30 je pro mnoho rodičů nereálné ☹

blahova_andrea
4. zář 2013

@elllenka páni, vzali ji do školky tak brzy? to já počítám, že když mám syna v prosinci, tak že mi ho vezmou až skoro ve 4 letech ☹

liss_durman
4. zář 2013

@blahova_andrea Co já bych dala za 16:30. U nás končí školka v 15:30, což je prostě vražedné. Obzvlášť pro nás, když oba s manželem učíme na hudebce - to znamená odpoledne :-/

blahova_andrea
4. zář 2013

@liss_durman no tak to věřím. to je katastrofa. kdo nemá babičky a tetičky, tak stejně nemůže jít do práce, protože se to prostě nedá s některýma zaměstnáníma skloubit ☹

liss_durman
4. zář 2013

@blahova_andrea To je pravda... My sice babičku máme, ale do školky se musí autem a přehazovat neustále sedačku se mi nechce, navíc tuhle jsme zvažovali, že bychom koupili novou a starou nechali u dědy v autě, by mohl malou vyzvedávat a manžel řekl: Ale to radši ne, vždyť víš jak řídí 😀 Takže budu radši malou brát po obědě, vyklopim u babičky a jedu do zušky :-/

elllenka
autor
5. zář 2013

@blahova_andrea : je na začátku listopadu a to vzali, měli dost volných míst. Ale chtěla jsem ji dát do jiné školky a tam mi ji nevzali. 16:30 je ještě dobrý, u nás se děti musí vyzvednout nejpozději v 15:30 :(
Uvidíš jak to bude, třeba ti ji vezmou od prosince, jsou školky, které berou děti po celý rok.

neurcena
5. zář 2013

My taky perem povlečení.. a na konci skolkoveho roku i peřiny a v roce se stridame s maminkami a perem i ručníky.

blahova_andrea
5. zář 2013

@elllenka tak ono bude záležet kde tou dobou budeme bydlet a jak to tam s těmi školkami bude. popravdě mě vůbec nenapadlo, že bych ho zkusila zapsat už před tím třetím rokem, když vím, jak všude děti odmítají i starší. pro mě by reálná doba na vyzvednutí ze školky byla až v 17h, kdybych se měla vrátit do původního zaměstnání ☹ ale s tím ani moc nepočítám. no uvidíme. třeba se přestěhujeme a vše bude jinak 🙂

elllenka
autor
5. zář 2013

@blahova_andrea : uvidíš, ale zápis zkus, nic tím nezkazíš. Maximálně odmítnou. Se zaměstnáním je to blbý, uvidíš pak. Možná ti výjdou vstříc a upraví se pracovní doba podle potřeby - záleží na zaměstnavateli :(

blahova_andrea
5. zář 2013

@elllenka u mého zaměstnavatele žádná vstřícnost nehrozí, to je dávno vyzkoušené. pokud budeme bydlet stále kde teď, tak tu školku dřív ani zkoušet nebudu, ale pak je varianta, že budeme bydlet jinde, to by měl kdo vyzvedávat a nebo bude druhé dítě. vždycky je víc možností 😀

elllenka
autor
6. zář 2013

@blahova_andrea : druhé dítě, jakože si pořídíš čtvrté? Si nedovedu představit mít dvě děti- jak se to dá zvládnout a jak se spravedlivě rozdělit mezi všechny děti. Otázkou je jestli se máte kam přestěhovat, hlavně aby byla poblíž práce. Držím palce, aby jste to dobře vymysleli 🙂

blahova_andrea
6. zář 2013

@elllenka tak ty dvě jsou nevlastní, žijí s maminkou, která se s nimi teď o prázdninách odstěhovala poměrně daleko, takže se asi budeme vídat méně. ale samozřejmě i to je důvod, proč zvažuju jestli ještě další ano nebo ne. protože já bych sice měla druhé, ale přítel už čtvrté ☹ ale zase já jsem z pěti dětí a on ze čtyř 😀 někdy je náročné podělit všechny děti, ale dá se to. ideální je, když má aspoň občas kdo pomoct. zase čím víc dětí, tím více jsou samotní a to taky pomáhá. u nás je ale problém toho, že je každé dítě z jiného prostředí a tak to není jako kdyby měli všechny stejná pravidla, výchovu, zvyky. stěhovat se je kam, ale mě se tam moc nechce.

elllenka
autor
6. zář 2013

@blahova_andrea : jo ták, jsi dobrá, že je uvádíš 🙂 Druhé dítko bych ti přála, ted by jste měli víceméně jedináčka, jen občas by měl sourozence. Když se ti tam nechce tak to zamítni, nutit se do něčeho je blbý, zvlášt když máte kde bydlet 😉
No já si přála mít tři děti, ale to jsem měla začít s dětmi dřív 😒

blahova_andrea
6. zář 2013

@elllenka oni byli do nedávna skoro jako moje vlastní. je fakt, že jak se skoro nevídáme, tak už se to nějak mění a není to ono. ale třeba sofinku jsem opečovávala od jejího půl roku, tak ony se ty vztahy prostě vytvoří 😉
no tak nemáme kde bydlet. jsme v nájmu a to dočasně, takže nás řešení budoucnosti stejně čeká a s našimi příjmy si moc vybírat nemůžeme. ale zase života na dědině a s tchánovci mě logicky moc neláká 😉 ale jsem realistka. asi stejně nebudeme mít jinou možnost.
tři? to já dřív nechtěla žádné 😀 nevím kolik ti je, ale třeba to ještě stihneš 😉