Kdy jít s miminkem k zubaři?

anguly
30. dub 2018

Kdy jste šli s miminkem k zubaři a s jakým problémem? Můj syn má nějak splašené zoubky a už mu vykujují 2 stoličky a má už čárku na předních zubech a to mu ještě nejsou ani 2 měsíce.

Ty stoličky jsou nahoře a už to fakt kouká na jedné straně a vypadá to jako zoubky. No a protože mám problémy s kojením, tak jsem dnes byla u laktační poradkyně a ta mě docela vyděsila, jestli to nejsou nějaké výrůstky, které tam nepatří,... a že máme jít co nejdřív k zubaři (ona ty zoubky neviděla).

Řešil někdy někdo něco podobného?

Myslíte, že je fakt nutný ho trápit u zubaře? (Jsem trošku hysterická a bojím se ho brát mezi lidi a u našeho zubaře je věčně narváno, ale zároveň to ve mně hlodá)
:-/

Děkuji

stuplakova
30. dub 2018

@anguly Podobný problém jsem sice neřešila, ale šla bych jak se prořežou nějaké zoubky, aby se zubař podíval, jestli je prořezávají správně. Asi s tak malinkým miminkem toho moc neudělá. Zkus se poradit s vaším pediatrem, co on na to.

linee
30. dub 2018

Muze mit natekle dasne,vyckala bych.Pokud laktacni ty zoubky osobne nevidela,tak bych neplasila. ja sla v pul roce (ma to tak i v prukazce),i kdyz zadne zoubky nemela. Osobne bych jeste pockala.

linee
30. dub 2018

Popripade ukaz na prohlidce pediatrovi.

terezapetrova
30. dub 2018

@anguly tak láktaci poradkyně neni zubař, zeptala bych se pldd pokud to zuby nejsou stejne to zřejmě bude resit ona/on, pokud jsou jeste bych s nastevou zubaře nějaký mesic pockala a kdyz ne dříve nechala bych prvni ko u nej tak na 6mes, můj druhorozený mel prvni ko u zubaře tuším takto ale mame v zubaře v rodině a je to trosku jine

kaneshiro
30. dub 2018

@anguly já byla s malým poprvé v roce, paní doktorka mu ukázala obrovského plyšového klokana s chrupem, on jak se smál tak mu prohlédla dásně, zjistila, které zuby už má venku, říkala, že stačí čistit večer hlavně stoličky.

sumitra
30. dub 2018

Detska doktorka mi rikala, ze k zubari nejdriv ve dvou letech. Me to presto nedalo a vzala jsem syna k zubari, jakmile mel prorezane prvni zuby. Zubar rekl, ze to tak ma byt, ze se detska doktorka mili. To byl prckovi rok. Jenom mu rychle kouknul do pusinky, jestli je vse ok, za minutku bylo hotovo. Beru syna s sebou pokazde, kdyz jdu na kontrolu ja, at si zvyka 🙂

betelgeuzz
30. dub 2018

Ve zdravotním průkazu jsou vypsané prohlídky od půl roku, kamarádka tak opravdu šla. Moje zubařka mi řekla, že stačí od roku. Stejně, kdyby ty zuby nerostly správně, zubař s tím v tomto věku nic dělat nebude. Je to hlavně o zvykání na kontroly.
Ale v tomto věku celkem pochybuju, že jde o zuby, zvlášť, když je to na místě stoliček. Dětem se můžou na dásních dělat cysty, které vypadají jako rostoucí zuby. Párkrát jsem to tu už četla, že si někdo myslel, že už rostou zuby a nic z toho nebylo 🙂 Pokud máš pochybnosti, zajdi k dětské.

anguly
autor
30. dub 2018

@betelgeuzz Fakt? Cysty? To jsem ještě neslyšela. No ale já jsem si taky nejdřív řikala, že to není možné... ale ono to cinkalo, když jsem to zkoumala lžičkou...:-/ Tak co by to bylo? :-O

snahnah
30. dub 2018

@anguly Může udělat rentgen chrupu, zda to jsou opravdu zuby a zda má založené všechny, jak mají být. Je neobvyklé, aby rostly první stoličky, ale jsou výjimky a rodí se zubaté děti 🙂

lalen1
30. dub 2018

@anguly nebuď hysterická a jdi k pediatrovi, tady to nevykoumes ....

petaov
30. dub 2018

K zubaři se chodí s prořízlým zubem, ne když jen vykukuje a cinká... Průkazka je sice od půl roku, ale je to jen orientační. Některé děti zuby v té době mají, jiné vůbec, tak není důvod tam chodit. Malý byl poprvé v 15 měsících, kdy měl venku 4 zuby. Cca do roka neměl nic. Jestli máš pochybnosti, zeptej se pediatra. Nějaké výrůstky by ale neměly souviset s tím, že se Ti nedaří počáteční kojení... Chce to hlavně sebedůvěru. Tak ať se to daří!

pavla555
30. dub 2018

Tak já se ptala mé zubařky když jsem byla na preventivce, kdy máme přijít ( a taky jestli mi ho vůbec veme 🙂 ) a ona říkala ať příjdeme příště spolu (to měl asi 1/2 roku a teď chodíme na preventivky pravidelně spolu. Ona se jen tak podívá, ale zase si malej už zvykal. Měli jsme jít teď ve čt na kontrolu a dnes mi volala sestra, že doktorka už ordinuje jinde a že si tam mám zavolat, tak jsem tam volala a neberou naší pojišťovnu 🙂, tak musíme jinam.

anguly
autor
30. dub 2018

@lalen1 Jasně, že půjdu... ale dnes měl volno, zítra svátek... Je to hrozně dlouhá doba... Tak se musim orientačně ptát tady 😉

absintka19
30. dub 2018

@anguly zuby to na 99%nejsou, cinkaji mozna tak dasne. Vsak uvidis co rekne odbornik.

anguly
autor
2. kvě 2018

Tak já nevím... k pediatrovi máme přijít až v úterý 😕 Tak posílám foto, je dost nekvalitní (nechtěla jsem ho moc trápit). Co myslíte?
Z druhé strany zespodu, má takovou bílou cinkací tečku...

jankol
4. kvě 2018
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@anguly Tak cinkací tečka by mohl být zoubek. Já bych s ním zašla, stejně se jen podívá podle mě a nic moc s ním dělat nebude.

betelgeuzz
4. kvě 2018

@anguly pak napiš, co ti dr řekne. je to bílý jak zub, ale holkám stoličky vždy rostly tak, že nejdřív dáseň natekla i do stran a pak se ve středu toho nateklýho začal prořezávat zub. Tohle je moc na boku.